Bitcoin Forum
July 05, 2024, 08:01:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto yatırım firmalarının, yatırım yaptığı coinler [Önemli]📌  (Read 1886 times)
fikoley
Jr. Member
*

Activity: 139
Merit: 1

View Profile
June 25, 2018, 10:52:51 AM

Piyasanın kötü gidişinden dolayı buradaki projelerde şu an hareket görünmüyor ama piyasa toparlandığında kendilerini gösterecektir. Bence güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık.

■ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ■  Blackjack.fun ■  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ■
Bitcoin - Litecoin - Dash
https://blackjack.fun
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3192
Merit: 1517

View Profile WWW
June 25, 2018, 11:41:35 AM

Güzel bir çalışma olmuş, konu sahibinin ellerine sağlık.
@miyav ın tespiti de güzel, aferin okuduğunu anlayabilmek bu kullanıcıların arasında meziyet Smiley
Tierion a da ben bakayım neymiş merak ettim.

merit sistemi iyi oldu, artık adam gibi üstünde çalışılmış emek verilmiş paylaşımlar gelmeye başladı.
unihamburg
Member
**

Activity: 411
Merit: 21

View Profile
June 25, 2018, 02:41:25 PM

Güzel bir calisma olmus. Yatirim firmalarinin yatirimlarini Excell'e dökmeniz ve getiri oranlarini yüzdesel olarak vermeniz cok güzel.
Ben de Alman formunda asagidaki grafigi görmüstüm. Sanirim ayni kaynak ya da benzeri. Sadece, asagidaki grafikte ROI oranlari USD olarak verilmis.

AlyattesLydia (OP)
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
June 25, 2018, 04:21:57 PM

Güzel bir calisma olmus. Yatirim firmalarinin yatirimlarini Excell'e dökmeniz ve getiri oranlarini yüzdesel olarak vermeniz cok güzel.
Ben de Alman formunda asagidaki grafigi görmüstüm. Sanirim ayni kaynak ya da benzeri. Sadece, asagidaki grafikte ROI oranlari USD olarak verilmis.

Kaynak güzelmiş, buraya eklendiği güzel oldu. Hatta anasayfaya da ekleyelim.

Benim Excel tamamen kendi çabamla oluştu yani bildiğiniz tek tek yatırım firmalarına girerek, kim neye yatırım yapmış bakılarak. Zaten paylaştığınız fotoğrafta 184 tane coin/token olması pek mümkün değil. Fakat yatırım şirketlerinin portfolioları aynı olduğu benzer sonuçlar çıkmış. Hatta onlar ROI bazlı gruplamış o da güzel olmuş.
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

View Profile
June 26, 2018, 06:35:06 AM

Güzel bir çalışma olmuş, konu sahibinin ellerine sağlık.
@miyav ın tespiti de güzel, aferin okuduğunu anlayabilmek bu kullanıcıların arasında meziyet Smiley
Tierion a da ben bakayım neymiş merak ettim.

merit sistemi iyi oldu, artık adam gibi üstünde çalışılmış emek verilmiş paylaşımlar gelmeye başladı.

Rica ederim hocam, Tierion hakkında araştırma yaptıktan sonraki yorumlarınızı da bekliyoruz.
emreunsal10
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 256

View Profile
June 26, 2018, 08:24:45 AM

Çok teşekkürler liste için, harika olmuş meritim kalsaydı kesinlikle verirdim.

Ayrıca roi'yi usd değil de btc olarak yaptığınız için teşekkür ederim, amaç btc sayısını artırmak.

son olarak listedeki fiyatları ve coin sayısını güncellemeyi düşünüyor musunuz?
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3192
Merit: 1517

View Profile WWW
June 26, 2018, 01:28:35 PM

Rica ederim hocam, Tierion hakkında araştırma yaptıktan sonraki yorumlarınızı da bekliyoruz.

baya bir okudum. olay Tierion da değil Chainpoint de Smiley bunu da tierion - mikisoft - philips vs büyük firmalar destekliyor ve github açık kaynak bir proje.
detaylar burada : https://chainpoint.org/

Chainpoint bildiğin poe nin yaptığı işi yapıyor, bir  dijital eserin hash bilgisini zincirde saklama işi olarak özetleyebilirim. Buradaki fark poe bunu web içerikleri için yapıyor Chainpoint belge yönetim sistemleri ve bir çok farklı yazılımlar ile entegre edilebiiyor.

Örnek vermek gerekirse, sizin kurumunuz da bir belge yönetim sisteminiz var. bu sistemi Chainpoint ile entegre ederek belgelerinizin hash değerlerini bu zincire kaydederek değişim takibi yapabiliyorsunuz.

EVRYTHNG ise bir başka hoşluk, internet of things cihazları ile tedarik zinciri boyunca ürünü takip etme hedesi kendisi. buda işleyişi için Chainpoint kullanıyor.
burada önemli bir fark var. EVRYTHNG hal hazırda yaşan çalışan bir yapı.

SignRequest ise kobilere dijital imza çözümleri sunan bir firma. bu firmada 2017 yılında Chainpoint i kullanmaya başlamış.

yani ortada bir Chainpoint var,
bunu kullanan katmadeğerli çözümlerine entegre eden firmalar var çok güzel.

Tierion bu işi neresinde onu çözemedim işte Smiley

Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
June 26, 2018, 02:46:29 PM

Bir taraftan iyi bir taraftan kötü bunların yatırım yaptıklarına girmek iyi yani kesin yükselicek ama ne zaman kötü yanı böyle yatırım fonları bizim gibi flip veya short term düşünmezler min 2-3 yıl tutarlar girdikleri coinleri.
Bundan dolayı girdikleriniz coinlerde bunları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
June 26, 2018, 09:44:59 PM

AlyattesLydia her zamanki gibi çok faydalı bir paylaşım yapmış. listede altlarda görünen projelerinde bir çok yatırımcı firmadan yatırım aldığını unutmamak lazım. bu firmalar arasında flip yapanlarda az değil muhakkak. yatırım firması demek ölümüne hold yapacak demek değil.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
June 26, 2018, 09:48:32 PM

Daha çoğu firma kripto sektörüne girmiş deği girenlerde zaten finans sektöründekiler yani önümüz açık
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2018, 06:03:18 AM

Çok teşekkürler liste için, harika olmuş meritim kalsaydı kesinlikle verirdim.

Ayrıca roi'yi usd değil de btc olarak yaptığınız için teşekkür ederim, amaç btc sayısını artırmak.

son olarak listedeki fiyatları ve coin sayısını güncellemeyi düşünüyor musunuz?

Sürekli olarak güncellemek pek mantıklı değil. Çünkü portfoliolar o sıklıkla değişmiyor ama listeyi kendi de kullanıyorum. O yüzden ayda bir güncellemeyi düşünüyorum.
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

View Profile
June 30, 2018, 07:06:05 AM

baya bir okudum. olay Tierion da değil Chainpoint de Smiley bunu da tierion - mikisoft - philips vs büyük firmalar destekliyor ve github açık kaynak bir proje.
detaylar burada : https://chainpoint.org/

Chainpoint bildiğin poe nin yaptığı işi yapıyor, bir  dijital eserin hash bilgisini zincirde saklama işi olarak özetleyebilirim. Buradaki fark poe bunu web içerikleri için yapıyor Chainpoint belge yönetim sistemleri ve bir çok farklı yazılımlar ile entegre edilebiiyor.

Örnek vermek gerekirse, sizin kurumunuz da bir belge yönetim sisteminiz var. bu sistemi Chainpoint ile entegre ederek belgelerinizin hash değerlerini bu zincire kaydederek değişim takibi yapabiliyorsunuz.

EVRYTHNG ise bir başka hoşluk, internet of things cihazları ile tedarik zinciri boyunca ürünü takip etme hedesi kendisi. buda işleyişi için Chainpoint kullanıyor.
burada önemli bir fark var. EVRYTHNG hal hazırda yaşan çalışan bir yapı.

SignRequest ise kobilere dijital imza çözümleri sunan bir firma. bu firmada 2017 yılında Chainpoint i kullanmaya başlamış.

yani ortada bir Chainpoint var,
bunu kullanan katmadeğerli çözümlerine entegre eden firmalar var çok güzel.

Tierion bu işi neresinde onu çözemedim işte Smiley

Güzel bir bilgilendirme olmuş, elinize sağlık. Chainpoint gerçek hayata entegre olması güzel ama sitesinde fazla bilgi yok. Biraz daha kurumsallar ama sanki sadece teknolojiyi kullanıp için hype kısmına çok girmiyorlar gibi geldi.
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
June 30, 2018, 07:12:05 AM

Güzel bir paylaşım olmuş.Eline sağlık.Çok az coin dikkatimi çekiyor bu listeden,onlara yatırım yapıcam kısa zamanda.piyasanın son 1 ayı ayı olarak bence.
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

View Profile
July 01, 2018, 05:36:02 PM

Güzel bir paylaşım olmuş.Eline sağlık.Çok az coin dikkatimi çekiyor bu listeden,onlara yatırım yapıcam kısa zamanda.piyasanın son 1 ayı ayı olarak bence.

Hangi tokenlar ilginizi çekiyor? Bir de neden onlar çekiyor diye belirtirseniz daha fazla kişiye yardımcı olmuş oluruz.

AlyattesLydia her zamanki gibi çok faydalı bir paylaşım yapmış. listede altlarda görünen projelerinde bir çok yatırımcı firmadan yatırım aldığını unutmamak lazım. bu firmalar arasında flip yapanlarda az değil muhakkak. yatırım firması demek ölümüne hold yapacak demek değil.

Çok teşekkürler. Evet projesi olan, al-sat için uygun olmayan coinler gibi gözüküyorlar.
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
July 01, 2018, 06:29:59 PM

Paylaşım detaylı ve hoş olmuş tabi bazen icolarda büyük firmaların desteği ile ico popüler hale geliyor bu güven açısından önemli biraz baktım yatırım yapan firmalara ve coinlere bayağı ilginç bilgiler öğrendim

AlyattesLydia (OP)
Hero Member

View Profile
July 02, 2018, 03:33:13 PM

Paylaşım detaylı ve hoş olmuş tabi bazen icolarda büyük firmaların desteği ile ico popüler hale geliyor bu güven açısından önemli biraz baktım yatırım yapan firmalara ve coinlere bayağı ilginç bilgiler öğrendim

Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim. Kendi adıma ICO yatırımı yaparken, yatırım firmasından destek alan bir ICO ise bana nedense biraz daha güvenli geliyor. Son zamanlarda coin/token alırken de yine bir listeye bakıyorum acaba yatırım yapan bir firma olmuş mu diye.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
July 02, 2018, 05:00:01 PM

Güzel bir konu, tesekkürler...
Beni üzen, ELIX'in listede hic yer almamis olmasi:) Oysa ben ELIX'e ne umutlar bagladim ve sabirla bekliyorum:)
Tezos'da sadece 1 yatirimci var, DIW yok, CEDEX yok... Kendi yatirimimdan süphe eder oldum bak simdi:)

Wax ve Kyber'i izlemeye alacagim, bir daha ki sert düsüste bir miktar yatirim yapabilirim gibi...
_gavaraci_
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
July 02, 2018, 07:15:19 PM

Emeğinize sağlık liste güzel hocam isterseniz sys yi de ekleyebilirsiniz o da bayağı bir yatırım almıştı yakın zamanda. Ayrıca şu  Kyber' i çok duyuyorum ama detaylıca araştıramadım henüz vakti geldi sanırım Smiley
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

View Profile
July 02, 2018, 07:16:53 PM

Güzel bir konu, tesekkürler...
Beni üzen, ELIX'in listede hic yer almamis olmasi:) Oysa ben ELIX'e ne umutlar bagladim ve sabirla bekliyorum:)
Tezos'da sadece 1 yatirimci var, DIW yok, CEDEX yok... Kendi yatirimimdan süphe eder oldum bak simdi:)

Wax ve Kyber'i izlemeye alacagim, bir daha ki sert düsüste bir miktar yatirim yapabilirim gibi...

İlk bu listeyi yaptıktan sonra, kendi porfolioma baktığımda ben de çok şaşırmıştım. Şöyle söyleyeyim elimdekilerden 1 tane yahu çok değil, 1 tane bile bu listede olan olmaz mı? Ama işte olmadı. Şimdi biraz daha bu listeye de bakıyorum, en azından uzun vadeli yatırımları bu listeden yapmaya çalışıyorum.
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

View Profile
July 03, 2018, 09:23:43 AM

Emeğinize sağlık liste güzel hocam isterseniz sys yi de ekleyebilirsiniz o da bayağı bir yatırım almıştı yakın zamanda. Ayrıca şu  Kyber' i çok duyuyorum ama detaylıca araştıramadım henüz vakti geldi sanırım Smiley

Siz söyledikten sonra sys sitesine girerek inceledim ama maalesef sitelerinde herhangi bir bilgiye yer vermemişler. Belki private kalmasını istiyor olabilirler. Hangi firmanın yatırım yaptığını bilmediğim için maalesef listeye de ekleyemiyorum.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: