Bitcoin Forum
April 25, 2024, 09:32:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto yatırım firmalarının, yatırım yaptığı coinler [Önemli]📌  (Read 1873 times)
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
June 22, 2018, 05:32:16 PM
Last edit: July 05, 2018, 06:13:06 PM by AlyattesLydia
Merited by mhanbostanci (2), Lydian (2), md-12 (2), trendcoin (1), by rallier (1), BitcoinTurk (1), primeer (1), goncalvopietro (1), miyav (1), kadir79 (1)

Arkadaşlar yeni bir konu ile karşınızdayım. Daha doğrusu sizler için detaylı bir çalışma sayfası hazırladım.

Bazı arkadaşlar hatırlayacaktır, yatırım firmalarının hangi coin/tokenlara yatırım yaptığını bir konu paylaşmıştım.

Şimdi sıra geldi tüm hepsini gruplayarak anlamlı bir data çıkarmaya...Linkte sizler için hazırladığım, 184 tane coin/token bulunmaktadır. Bunların her biri en az bir yatırım firması tarafından yatırım almıştır.

Bildiğiniz üzere Kripto yatırım firmaları, coin ve tokenları incelemek üzere belirli sayıda analist çalıştırıyorlar ya da danışmanlık alıyorlar. Doğal olarak tamamen scam olan projelerden uzak durmaya çalışacaklardır. Bir kripto paraya yatırım yapmadan önce aşağıdaki listeyi kontrol etmekte fayda olacaktır diye düşünüyorum.

Bir de tabi birden fazla yatırım firmasının özellikle yatırım yaptığı coin/tokenları göreceksiniz. Hemen ilk üçten bahsetmem gerekirse; OmiseGo 8, Kyber Network 7 ve Zilliqa 7 yatırımcı firmadan sermaye toplamışlar. Peki onlar hangi aşamadan aldılar, tahminen Pre sale ya da Private sale aşamasında aldılar en kötü ICO aşamasında girdiklerini varsayarsak, bulabildiklerimin yanına ICO fiyatlarını da ekledim. Böylece şimdiki fiyatı ile kıyaslayarak daha mantıklı bir yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca eklediğim BTC ROI ile btc cinsinden şuan coin/tokenın kaç x yaptığını da görebilirsiniz.

Şöyle hızlıca listeye göz atınca;

Kyber Network'u mutlaka yakından takip etmek gerekir diye düşünüyorum. Wax mesela bizim local forumda çok konuşulmuyor ama 5 yatırım firmadan yatırım alıp, şuan ICO fiyatının altında gözüküyor.

Aslında çalışma sayfası üzerinden birçok çıkarımda bulunabiliriz.

Bu listede paylaşılan birçok kripto para, bir projeye sahiptir. Ancak bildiğiniz üzere sadece projeye sahip olmak, fiyatın çok katlanması ya da kar etmeniz yeterli değildir. Bu yüzden körü körüne listeye bağlı kalarak yatırım yapmayın, bu listeden sadece ek kaynak olarak faydalanmanızı tavsiye ederim. Listeye kolay ulaşmak adına sık kullanılanlara ekleyebilirsiniz.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WuFQQ4GyLFbNYw3KgCb4C7IAWxthAF4UY-fDOhoacWQ/edit?usp=sharing

Paylaşımlarımı teşvik etmek için sMerit gönderebilirsiniz. Daha fazla kişiye ulaşabilmek için yorum bırakarak da destek olabilirsiniz. Şimdiden ilginize teşekkür ederim.
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714037568
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714037568
Reply with quote  #2

1714037568
Report to moderator
zumur
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
June 22, 2018, 06:03:28 PM

Yine faydalı bir konu olmuş, merit yok ama teşekkürle idare edin Smiley
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
June 22, 2018, 06:11:30 PM

Benim beklediğim tokenlar yok Cheesy
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
June 22, 2018, 06:20:53 PM

Öncelikle çalışma için teşekkütler.

OmiseGo ve Kyber Network ve galiba listede olmayan Raiden Network'ün çıktığından beri çok yüksek potansiyelleri olduğu söyleniyor ama çok ta aman aman bir hareketleri olmadı açıkçası. En son Ethereum vakfı bu projeleri destekleme kararı almıştı sanki.

luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
June 23, 2018, 11:56:20 AM

Paylaşım için çok teşekkürler. Nedense forumda kaliteli konular çok ilgi görmüyor. İlla şu fiyat olur, bu fiyat olur konusu olması lazım. İnsanlar maalesef analizden çok hayal okumak istiyor.

Bu arada ciddi ciddi Kyber Network'u almayı düşünmeye başladım. Bu kadar firma yanılıyor olamaz.
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

View Profile
June 24, 2018, 07:43:03 AM

Yine faydalı bir konu olmuş, merit yok ama teşekkürle idare edin Smiley

İşinize yaradıysa ne mutlu bana, merit kısmına gelince o amaç değil sadece araç  Smiley
coobx
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
June 24, 2018, 07:56:23 AM

Tesekkurler detayli arastirma olmus. Meritimiz yok malesef. Bunlarinda arasindan daha iyi bilen arkadaslar bir filtre daha gecirse bizde ufak miktar girebiliriz aslinda
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
June 24, 2018, 10:41:30 AM

Acemiler icin cok faydali bir paylasim olmus tesekkurler. Ama su siralarda bitcoinin yaptigi alisilmamis hareketler sanirim bu firmalarida tongaya dusurecek. Sonumuz iyi olur insallah..
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
June 24, 2018, 11:21:06 AM

Çok faydalı bir konu olmuş elinize sağlık. Konularınızı takip edenler böyle faydalı bilgilere sahip olmaya devam edecektir

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
June 24, 2018, 11:33:21 AM

Çok güzel bir çalışma olmuş açıkcası forumda bounty, airdrop v.s. paylaşılacağına bu tür sağlam ico araştırmaları ve güzel çıkış yakalayabilecek altcoin araştırmaları kaynaklarıyla yapabilirsek hep birlikte kazanmış oluruz. Emeklerinize sağlık diyelim

AlyattesLydia (OP)
Hero Member

View Profile
June 24, 2018, 02:08:08 PM

Öncelikle çalışma için teşekkütler.

OmiseGo ve Kyber Network ve galiba listede olmayan Raiden Network'ün çıktığından beri çok yüksek potansiyelleri olduğu söyleniyor ama çok ta aman aman bir hareketleri olmadı açıkçası. En son Ethereum vakfı bu projeleri destekleme kararı almıştı sanki.

Bu durumu şöyle düşünün Ethereum'da ilk çıktığı zaman yeterli ivlenmeyi yapamamıştı. Özelikle OmiseGo'ya inanılmaz bir yatırım var. Keşke ilk ico döneminde girebilseydim diyorum.

Paylaşım için çok teşekkürler. Nedense forumda kaliteli konular çok ilgi görmüyor. İlla şu fiyat olur, bu fiyat olur konusu olması lazım. İnsanlar maalesef analizden çok hayal okumak istiyor.

Bu arada ciddi ciddi Kyber Network'u almayı düşünmeye başladım. Bu kadar firma yanılıyor olamaz.

Hocam çok teşekkürler, takip konusunda yazdıklarınız için de ayrıca teşekkür ederim. Aslında konular ilgi görüyor sadece, konuyu okuduktan sonra en azından yorum yapmayı unutmayalım. Çünkü konu bu şekilde üstte kalıyor, başkaları da görebiliyor.

Kyber ve OmiseGo dediğiniz gibi dikkat edilmesi gereken coinler.
reillstai
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
June 24, 2018, 08:25:56 PM

spreadsheets çok iyi olmuş
ripplecanavari
Member
**

Merit: 37

View Profile
June 24, 2018, 09:07:23 PM

zilliqa çok düştü çok güzel yerlerden topladım yüklü miktar ilk hedefim 2x
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

View Profile
June 25, 2018, 06:05:30 AM

Faydalı bir konu olmuş Hdac'a da Bibox ve Bithumb borsaları yatırım yapmıştı belki listeye eklenebilir. Bunun disinda miktarlarda olsa keşke.

Evet, miktarlar da olsa harika olurdu. Ama maalesef firmalar bu bilgileri paylaşmıyor. Ancak şöyle bir mantık yürütebiliriz, yatırım firmaları genellikle Pre ya da Private sale aşamasında alım yapıyorlar. Bu aşamada yatırım yapmak için de, adet olarak nispeten yüksek miktarda almanız gerekiyor.
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
June 25, 2018, 06:41:43 AM

Arkadaşlar yeni bir konu ile karşınızdayım. Daha doğrusu sizler için detaylı bir çalışma sayfası hazırladım.

Bazı arkadaşlar hatırlayacaktır, yatırım firmalarının hangi coin/tokenlara yatırım yaptığını bir konu paylaşmıştım.

Şimdi sıra geldi tüm hepsini gruplayarak anlamlı bir data çıkarmaya...Linkte sizler için hazırladığım, 184 tane coin/token bulunmaktadır. Bunların her biri en az bir yatırım firması tarafından yatırım almıştır.

Bildiğiniz üzere Kripto yatırım firmaları, coin ve tokenları incelemek üzere belirli sayıda analist çalıştırıyorlar ya da danışmanlık alıyorlar. Doğal olarak tamamen scam olan projelerden uzak durmaya çalışacaklardır. Bir kripto paraya yatırım yapmadan önce aşağıdaki listeyi kontrol etmekte fayda olacaktır diye düşünüyorum.

Bir de tabi birden fazla yatırım firmasının özellikle yatırım yaptığı coin/tokenları göreceksiniz. Hemen ilk üçten bahsetmem gerekirse; OmiseGo 8, Kyber Network 7 ve Zilliqa 7 yatırımcı firmadan sermaye toplamışlar. Peki onlar hangi aşamadan aldılar, tahminen Pre sale ya da Private sale aşamasında aldılar en kötü ICO aşamasında girdiklerini varsayarsak, bulabildiklerimin yanına ICO fiyatlarını da ekledim. Böylece şimdiki fiyatı ile kıyaslayarak daha mantıklı bir yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca eklediğim BTC ROI ile btc cinsinden şuan coin/tokenın kaç x yaptığını da görebilirsiniz.

Şöyle hızlıca listeye göz atınca;

Kyber Network'u mutlaka yakından takip etmek gerekir diye düşünüyorum. Wax mesela bizim local forumda çok konuşulmuyor ama 5 yatırım firmadan yatırım alıp, şuan ICO fiyatının altında gözüküyor.

Aslında çalışma sayfası üzerinden birçok çıkarımda bulunabiliriz.

Bu listede paylaşılan birçok kripto para, bir projeye sahiptir. Ancak bildiğiniz üzere sadece projeye sahip olmak, fiyatın çok katlanması ya da kar etmeniz yeterli değildir. Bu yüzden körü körüne listeye bağlı kalarak yatırım yapmayın, bu listeden sadece ek kaynak olarak faydalanmanızı tavsiye ederim. Listeye kolay ulaşmak adına sık kullanılanlara ekleyebilirsiniz.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WuFQQ4GyLFbNYw3KgCb4C7IAWxthAF4UY-fDOhoacWQ/edit?usp=sharing

Paylaşımlarımı teşvik etmek için sMerit gönderebilirsiniz. Daha fazla kişiye ulaşabilmek için yorum bırakarak da destek olabilirsiniz. Şimdiden ilginize teşekkür ederim.

son derece yararlı bir post olmuş emeğinize sağlık, uğraşmışsınız da smeritim olsaydı bu emeğe smerit atardım Smiley kolay gelsin.
miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
June 25, 2018, 06:51:11 AM

Liste çok ilginç,
4 ve daha fazla yatırım firmasından yatırım alıp, Btc açısından ROI yakalanmamış olanlar potansiyel yükselecek olanlar diye düşünüyorum.
Bu mantıkla TenX ve Wax almak lazım. Tenx'i biliyorum ve aktif kullanıyorum çok güzel bir ürün. ama Wax ı bilmiyorum bir incelemekte fayda var.
Ellerinize sağlık güzel bir çalışma olmuş.
hidrocop
Sr. Member

Merit: 267

View Profile
June 25, 2018, 06:59:28 AM

Eline sağlık güzel ve faydalı bir konu olmuş ama yatırım firmalarının(icon vb) aldığı tokenler nedense yükselmiyorlar ben daha önceden öyle tecrübe ettim.
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

View Profile
June 25, 2018, 08:20:24 AM

Liste çok ilginç,
4 ve daha fazla yatırım firmasından yatırım alıp, Btc açısından ROI yakalanmamış olanlar potansiyel yükselecek olanlar diye düşünüyorum.
Bu mantıkla TenX ve Wax almak lazım. Tenx'i biliyorum ve aktif kullanıyorum çok güzel bir ürün. ama Wax ı bilmiyorum bir incelemekte fayda var.
Ellerinize sağlık güzel bir çalışma olmuş.

Tenx'i Türkiye'de mi kullanıyorsunuz? Ne kadar para çekilebiliyor? Bir ara takip ediyordum ancak çok fazla düşünse güvenmeyip, takibi bırakmıştım.

Eline sağlık güzel ve faydalı bir konu olmuş ama yatırım firmalarının(icon vb) aldığı tokenler nedense yükselmiyorlar ben daha önceden öyle tecrübe ettim.

Bu projelerin hızlı ilerlememesini, uzun vadeli projeler olmasına yoruyorum. Yani yapılmak istenen büyük bir iş olduğu için roadmapleri uzun ve bu nedenle de zamana ihtiyaçları oluyor.

goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
June 25, 2018, 09:28:00 AM

Bu eminim inanılmaz bir emek gerektirmiştir. Aramızdan birçok araştırmacı da projeleri incelerken bu verilerden yararlanırlar.
Ben de bir yere not edeceğim ve ciddi bir yatırımcı olursam günün birinde bu verileri mutlaka kullanacağım.
svdtpl
Member
**

Activity: 276
Merit: 10

View Profile
June 25, 2018, 09:36:20 AM

gerçekten güzel paylaşım. kurumsal yatırımcılar şaşırtabilir sonuçta hangi amaçla aldıkları belli değil ama firmalar genelde ilk 100 firmaları tercih ediyor. ilk yatırım haricindekilerden bahsetmiyorum tabi.

Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: