Bitcoin Forum
May 13, 2024, 11:00:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcointalk Merit Kazanma Yöntemleri & Önerileri  (Read 1705 times)
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
July 01, 2018, 12:33:58 PM

sMerit airdrop yapmaları gerekiyor enazından belirli üst rütbelere ki yeni merit oluşsun ve bunlarda forum içinde dağılabilsin onun dışında forum özellikle türkçe merit olarak çok kurak.bu konuda bile merit verilmemiş Smiley

Bahsettiğin durum biraz zor gibi görünüyor dostum çünkü haksız, bedava veya alış-satış ile merit dağıtımı yasak. O riske girebilecek yüksek rütbeli üye yoktur diye düşünüyorum fakat forum yönetimi buna rağmen güzel bir etkinlik yaratabilir. Böyle güzel bir konuya merit gelmemesi beni de şaşırttı açıkçası. Tabii ki konuyu açtığım zaman merit beklentisi ile açmadım bunuda belirtmeden geçmek istemiyorum.
1715598054
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715598054
Reply with quote  #2

1715598054
Report to moderator
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715598054
Hero Member
*

Ignore
1715598054
Reply with quote  #2

1715598054
Report to moderator
1715598054
Hero Member
*

Ignore
1715598054
Reply with quote  #2

1715598054
Report to moderator
1715598054
Hero Member
*

Ignore
1715598054
Reply with quote  #2

1715598054
Report to moderator
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 02, 2018, 02:10:01 PM

Önerileriniz için teşekkürler, içeriği ilgi çekici ve bilgilendirici olduğu sürece biraz sabırlı davranılırsa merit alınabilir.
İngilizce bilenlerin daha fazla avantajı olduğu kesin, ben de vakit bulup yazamadım . Kafamda bir konu geliştirmem şart.

İngilizce kategorilerde de gayet faydalı konularım bulunuyor ve oldukça kaliteli mesajlar da üretiyorum. Türkçe foruma göre karşılaştırma yapacak olursak buradan daha fazla merit kazandığımı belirtmem gerekiyor. Neden bu şekilde oldu bilmiyorum fakat bende durum bu şekilde. Bazı arkadaşlar ise İngilizce kategorilerde daha fazla kazanç olduğunu belirtiyor ve gerçekten bu kategorilerden merit kazanıyor. İşin aslı ve özetine gelmek gerekirse dil fark etmeksizin kaliteli içerik ve yorum üreten herkes merit kazanabiliyor. Tabii ki anlık veya kısa süre içerisinde bu pek mümkün değil fakat zaman içerisinde güzel rütbelere ulaşmak mümkün.

kaliteli ingilizcesi olan insanların forumu beraber götürmesi gerekiyor zaten. sadece merit için değil bu oradan duyduğu, okuduğu, öğrendiği şeyleri burada da paylaşmak için. Zaten bu şekilde oradan buraya ve buradan oraya yeni ve kaliteli bilgi taşıdığı için duble kazanç sağlayacaktır.

Tabii ki her zaman karşılık bekleyerek yazı hazırlamıyorum. Birçok Türkçe konu başlıklarımı İngilizce olarak da bulabilirsiniz. Bilgi paylaştıkça çoğalır, translate hizmetlerine güvensem birkaç dilde daha konu açacaktım fakat emin olamıyorum ne derece doğru çeviri yapacağına. Smiley
ysnbakara
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
July 02, 2018, 07:27:33 PM

Şefim mükemmel anlatmışsın ama bu işlerde konu açanlara bakıyorum. Merit falan bağışlayan yok. yani bu dağıtılsın diye verilmiyor mu ? E o zaman neden bencillik ediliyor yani bunu bağışlamak/hediye etmek kişiden birşey eksiltmiyor. Ancak hala baktığım mükemmel konularda bile merit yok ..
DanielBTT
Newbie
*

Activity: 86

View Profile
July 02, 2018, 08:27:24 PM

Konu aç konun tutsun merit gelsin benim anladığım budur merit işinden
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 03, 2018, 02:03:01 PM

Şefim mükemmel anlatmışsın ama bu işlerde konu açanlara bakıyorum. Merit falan bağışlayan yok. yani bu dağıtılsın diye verilmiyor mu ? E o zaman neden bencillik ediliyor yani bunu bağışlamak/hediye etmek kişiden birşey eksiltmiyor. Ancak hala baktığım mükemmel konularda bile merit yok ..

Güzel yorumun için çok teşekkür ederim dostum. Maalesef ki Türkçe forum içerisinde yeterli sayıda merit kaynağı yok ve belirli kaynaklar ise her konuyu kontrol edecek vakit bulamıyor. Ayrıca ne yazık ki herkes merit satışı veya takası derdine düştüğü için forum içerisindeki hesaplardan da dağıtım yapılmıyor. Forum içerisinde birçok konunun merit beklediği de bir gerçek tabii ki.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 04, 2018, 01:55:19 PM

Konu aç konun tutsun merit gelsin benim anladığım budur merit işinden

Boş mesaj olsun ama nasıl olursa olsun diyorsun. Bu tarz saçma mesajlar yazdıkça merit kazanmak senin için büyük bir hayal olacaktır dostum. Kaliteli ve özgün mesajlar üretmedikçe ne yazık ki aynı konumda kalacaksın.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
July 04, 2018, 02:06:57 PM

blog gibi ugrasıp yazmıssın icimden geldi meritini verdim. bizim tuzumuz kuru tabi ama guzel yazı gordukce vermeye calısıyorum tabi ilk merit cıktıgı kadar cok veremiyoruz bizdede azaldı malum.
rickyrich45
Newbie
*

Activity: 80

View Profile
July 05, 2018, 01:19:43 PM

merit sistemi özellikle türkçe kısmında son derece problem. ancak tespitler de bir o kadar işe yarar duruyor. forumdaki postların kalitesi arttıkça merit kaynaklarının sayısı, insanların merit sistemine bakış açısı ve merit puanı vermeye olan eğilimleri vs. değişecektir diye tahmin ediyorum. yani bu konuyu tek taraflı düşünmek mevcut durumu algılamayı zorlaştırır. buradaki en büyük problem merit satışı. eğer bu problem çözülmezse hiç bir şey merit akışını etkilemez. siz de bilirsiniz ki "money talks"
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 05, 2018, 01:34:25 PM

blog gibi ugrasıp yazmıssın icimden geldi meritini verdim. bizim tuzumuz kuru tabi ama guzel yazı gordukce vermeye calısıyorum tabi ilk merit cıktıgı kadar cok veremiyoruz bizdede azaldı malum.

Damlaya damlaya göl olur, eline, yüreğine sağlık dostum. Sr. Member rütbesine ulaşmak için az bir ihtiyacım kaldığını düşünürsek her merit değerli benim üyeliğim için. Yazımın sonunda da belirttiğim gibi yazılan tüm detaylar kendi tecrübe ve bilgilerim doğrultusunda yazıldı. Herhangi bir blog projem bulunmaması nedeni ile yazılarımı burada ve kaynak adreste yayınlıyorum. Smiley
Komorhan
Member
**

Activity: 336
Merit: 12

View Profile
July 06, 2018, 01:44:24 PM

Yok yararlı icerikmis yok yorumlamaymis bunların bir değeri yok hocam . Bu sistemin faydası sad3ce en üst seviyedekilere çünkü herkes Member olarak kalacaktır.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 06, 2018, 02:08:11 PM

Yok yararlı icerikmis yok yorumlamaymis bunların bir değeri yok hocam . Bu sistemin faydası sad3ce en üst seviyedekilere çünkü herkes Member olarak kalacaktır.

Gerçekten emek vererek Member rütbesinin üzerine çıkabilecek kullanıcılar gördüm. Şahsi olarak da belirtmek gerekirse bende bugüne kadar 99 merit toplamayı başardım ve 51 merit sonra bir üst rütbeye ulaşacağım. İmkansız diye bir şey yoktur, sadece zor vardır. Bu zorluk ise büyük bir emek, azim ve hırs ile aşılabiliyor. O sebeple olumsuz düşünmemek daha faydalı olacaktır.
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
July 06, 2018, 02:11:23 PM

Ben ilerleyen zamanalrda yeni bir sistem geleceğini düşünüyorum çünkü artık rütbe atlayabilen insan sayısı bir elin parmağını geçmez özellikle rütbeler full sr member vs ise. Alternatif düşünceler geleceğini düşünüyorum

BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 07, 2018, 02:07:02 PM

Ben ilerleyen zamanalrda yeni bir sistem geleceğini düşünüyorum çünkü artık rütbe atlayabilen insan sayısı bir elin parmağını geçmez özellikle rütbeler full sr member vs ise. Alternatif düşünceler geleceğini düşünüyorum

İlerleyen dönemler içerisinde yeni sistemin geleceği kaçınılmaz bir gerçek fakat bu sistemin daha kolay rütbe atlamamızı sağlayacağını düşünmüyorum. Sırf para için mesaj atan üyeliklerin önüne geçilmesi adına Merit sistemi geldi ve düşük rütbeli üyelerin saçma mesajlarını bir nebze olsun engelleme amacında başarıya ulaştı. Bir sonraki sistemin daha zor olacağını düşünüyorum, umarım 249 merit kazandığım dönem yeni bir rütbe sistemi getirilmez. Cheesy
Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
July 08, 2018, 09:52:54 AM
Last edit: July 08, 2018, 10:51:06 AM by Leteravian

İlerleyen dönemler içerisinde yeni sistemin geleceği kaçınılmaz bir gerçek fakat bu sistemin daha kolay rütbe atlamamızı sağlayacağını düşünmüyorum. Sırf para için mesaj atan üyeliklerin önüne geçilmesi adına Merit sistemi geldi ve düşük rütbeli üyelerin saçma mesajlarını bir nebze olsun engelleme amacında başarıya ulaştı. Bir sonraki sistemin daha zor olacağını düşünüyorum, umarım 249 merit kazandığım dönem yeni bir rütbe sistemi getirilmez. Cheesy

Dostum seni gayet iyi anlıyorum, iyi diyorsun güzel diyorsun da bazı şeyleri de göz ardı etme... Şu forumda para kazanma amacı gütmeyen hiç kimse yok buna sende bende dahiliz. Ayrıca Merit sisteminin saçma mesajların önüne geçtiğini düşünmüyorum eminim ki sende forumda gezerken denk geliyorsundur bir çok alakasız laf olsun torba dolsun diye açıkan topic altına altılan postlara. He... gel gelelim peki ben bu duruma karşımıyım ? Hayır. Neden ? Rank atlamak için avticitye de ihtiyaçları var sadece Merit yetmiyor ve geniş penceren baktığın zaman daha yeni bu sektöre atılmış kişiler (Newbieler) hangi konu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir ki ; bizlerin istediği gibi kaliteli yorum atsınlar. Zaman içerisinde gelişim göstereceklerdir fakat bunu daha hesapları yeni açtıkları ve bu forumla yeni karşılaştıkları gibi beklemek doğru değil. Bak aynı hatayı ben yaptım bilgi sahibi olmama rağmen foruma biraz geç kayıt oldum daha sonrasında konu başlıklarını inceledim atılan yorumlara baktım ve cevap olarak insanlara aynı şeyleri yazmayayım boş yorum atmayım dedim nasılsa gerekli cevapları verenler var dedim (hesap açılış tarihime bakabilirsin aynı durum senin içinde geçerli Leg olman lazımdı şimdiye kadar). Şuan o kadar pişmanım ki bu duruma bütün activity periotlarını kaçırdım potantial activity hakkım tabiri caizse piç oldu Sr. Member olabilecekken Merit sisteminin gelmesi ile Newbie olarak kaldım ve 1 ayda anca Full seviyesine çıkabildim şu andan itibarende merit gelse bile potential aktivity hakkım olmadığı için Meriti tamamlasam bile Sr. Member olamıyorum. Lafın kısası boşver bu kadar kafayı takma şu boş yorum muhabbetine bırak millet post kassın hem onların sayesinde arka planda kalmış olan bazı yazılarda hortluyor ve tekrar göz önüne geliyor...

Edit : Bu düşüncelerim spam yapanları kapsamaz  Wink

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 09, 2018, 02:35:55 PM

Dostum seni gayet iyi anlıyorum, iyi diyorsun güzel diyorsun da bazı şeyleri de göz ardı etme... Şu forumda para kazanma amacı gütmeyen hiç kimse yok buna sende bende dahiliz. Ayrıca Merit sisteminin saçma mesajların önüne geçtiğini düşünmüyorum eminim ki sende forumda gezerken denk geliyorsundur bir çok alakasız laf olsun torba dolsun diye açıkan topic altına altılan postlara. He... gel gelelim peki ben bu duruma karşımıyım ? Hayır. Neden ? Rank atlamak için avticitye de ihtiyaçları var sadece Merit yetmiyor ve geniş penceren baktığın zaman daha yeni bu sektöre atılmış kişiler (Newbieler) hangi konu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir ki ; bizlerin istediği gibi kaliteli yorum atsınlar. Zaman içerisinde gelişim göstereceklerdir fakat bunu daha hesapları yeni açtıkları ve bu forumla yeni karşılaştıkları gibi beklemek doğru değil. Bak aynı hatayı ben yaptım bilgi sahibi olmama rağmen foruma biraz geç kayıt oldum daha sonrasında konu başlıklarını inceledim atılan yorumlara baktım ve cevap olarak insanlara aynı şeyleri yazmayayım boş yorum atmayım dedim nasılsa gerekli cevapları verenler var dedim (hesap açılış tarihime bakabilirsin aynı durum senin içinde geçerli Leg olman lazımdı şimdiye kadar). Şuan o kadar pişmanım ki bu duruma bütün activity periotlarını kaçırdım potantial activity hakkım tabiri caizse piç oldu Sr. Member olabilecekken Merit sisteminin gelmesi ile Newbie olarak kaldım ve 1 ayda anca Full seviyesine çıkabildim şu andan itibarende merit gelse bile potential aktivity hakkım olmadığı için Meriti tamamlasam bile Sr. Member olamıyorum. Lafın kısası boşver bu kadar kafayı takma şu boş yorum muhabbetine bırak millet post kassın hem onların sayesinde arka planda kalmış olan bazı yazılarda hortluyor ve tekrar göz önüne geliyor...

Edit : Bu düşüncelerim spam yapanları kapsamaz  Wink

Edit kısmı olmasa sana çok rahat bir şekilde karşı cevap yazabilirdim dostum ama o edit kısmı tüm mesajını özet geçmiş durumda. Aktivite dönemleri hakkında konuşmak gerekirse evet çok büyük bir dönem kaçırdık ikimizde ve hak ettiğimiz rütbelere ulaşamadan bu sistemin kurbanları olduk. Yine de sağlık olsun, yavaş yavaş daha üst rütbelere ulaşacağımıza inanıyorum.
pao25
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 11, 2018, 11:47:05 AM

insanlar meriti hak eden  yorumlarla karşılaşsalar bile düşük rütbeli hesaplara merit vermek istemiyor. bırakın jr.yi member hesaplara bile merit vermiyorlar. tam bir kısır döngü söz konusu.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 11, 2018, 04:43:56 PM

insanlar meriti hak eden  yorumlarla karşılaşsalar bile düşük rütbeli hesaplara merit vermek istemiyor. bırakın jr.yi member hesaplara bile merit vermiyorlar. tam bir kısır döngü söz konusu.

Aslında önemli bir noktaya değindiniz. Her ne kadar kalite içerik üretilmiş olsa da bazı üyelikle merit kazanamıyor. Bu Jr. Member rütbelerinde değil de genellikle Member üyeliklerde yaşanan bir problem. Özellikle 10-20 merit gibi düşük merit aralığı ile yeni rütbe atlamış bireylerin daha uzun yolu olduğu için merit vermeyen kullanıcılar bulunuyor. Tabii ki 1 merit ile rütbe atlayacak kişinin mesajına da merit vermek güzel bir davranış fakat bu düşük merit puanlı üyelere de önem göstermek gerekiyor. Bu durumun bu şekilde devam etmesi durumunda Jr. Member ve Member hesaplar çöp hesap konumuna gelebilir.
ozlem01
Newbie
*

Activity: 25

View Profile
July 13, 2018, 10:22:08 AM

Bilgiler için teşekkürler. Biraz üretici olup, inilizceye de dikkat edersek sanırım bu iş olur  Smiley
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 13, 2018, 03:59:44 PM

Bilgiler için teşekkürler. Biraz üretici olup, inilizceye de dikkat edersek sanırım bu iş olur  Smiley

Rica ederim, kesinlikle biraz özgün içerikler üreterek ve yabancı dillere de önem göstererek gelir elde etmek mümkündür. İngilizce içerikler yüksek rağbet gördüğü için daha fazla kazanç ihtimali de vardır fakat İngilizce forumlarda gerçekten kaliteli içerik olmadan merit kazanmak pek mümkün değildir.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 15, 2018, 08:43:23 AM

merit sistemi özellikle türkçe kısmında son derece problem. ancak tespitler de bir o kadar işe yarar duruyor. forumdaki postların kalitesi arttıkça merit kaynaklarının sayısı, insanların merit sistemine bakış açısı ve merit puanı vermeye olan eğilimleri vs. değişecektir diye tahmin ediyorum. yani bu konuyu tek taraflı düşünmek mevcut durumu algılamayı zorlaştırır. buradaki en büyük problem merit satışı. eğer bu problem çözülmezse hiç bir şey merit akışını etkilemez. siz de bilirsiniz ki "money talks"

Local forum içerisinde yeterli sayıda merit kaynağı bulunmaması büyük bir problem. Özellikle bu kaynak sayısının düşük olması kötü dezavantajlar ortaya çıkartıyor çünkü az sayıda kaynak forum içerisindeki tüm konulara göz gezdirmeye bile yetişemiyor. Ne zaman ki birçok üye merit satışı hevesinden vazgeçecek veya karşılıksız merit göndermeyi düşünecek işte o zaman forum içerisinde rütbe atlama sorunu ortadan kalkacaktır. Yabancı forumlarda da konuları olan birisi olarak söyleyebilirim ki yabancılar da merit dağıtımı konusunda hiç bonkör değil.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: