Bitcoin Forum
April 19, 2024, 02:46:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: UTRUM (OOT) İçin Online Cüzdan oluşturulması  (Read 325 times)
bmgs (OP)
Member
**

Activity: 518
Merit: 15

View Profile
June 24, 2018, 01:16:05 PM
Last edit: June 25, 2018, 07:14:19 PM by bmgs
Merited by ingiltere (1), gospodin (1), teramit (1)

Bountyhive üzerinden ödül programlarına katıldığım UTRUM projesi için kazandığım ödüller açıklanmış. UTRUM (OOT) projesi Komodo altyapısını kullandığı için bu tokenları MEW cüzdanlara çekemeyiz. Komodo platformu kullanan cüzdanlara çekim yapmak zorundayız. UTRUM (OOT) tokenlarımızı Agama cüzdanlara çekebiliyoruz. Ayrıntılı bilgi aşağıdaki linkten alınabilir.  

https://helpdesk.utrum.io/en-us/article/how-to-generate-oot-address-using-agama-wallet-xnv1zq/

Online cüzdan oluşturmayı aşağıda kısaca özetledim.

1. https://www.atomicexplorer.com/wallet sayfasına gidip Activate Coin ' e tıklayın.
2. Çıkan sayfadaki açılı menüden UTRUM (OOT)' yi seçin ve Activate Coin ' e tıklayın.
3. Gelen sayfada Create New Wallet'ı tıklayın. Online cüzdan kullanımı hakkında gelen uyarıya OKdiyoruz.
4. Gelen sayfadaki Wallet Seed/WIF alanındaki kelimeleri kopyalayıp biraz altındaki b]Confirm Wallet Seed[/b] alanına yapıştırıyoruz. Ayrıca bu b]Wallet Seed/WIF[/b] kelimelerini kaybetmeyeceğimiz bir yere kaydediyoruz ve kimseyle paylaşmıyoruz. Buradaki kelimeler bizim özelanahtarımız, başkasına verirsek tokenları da başkasına vermiş oluruz. b]Confirm Wallet Seed[/b]  alanını doldurduktan sonra alttan Register tuşuna basıyoruz.
5. Sonrasında ekrana Have you saved your wallet seed? uyarısı geliyor. Wallet Seed/WIF'in yedeğini aldığınızdan emin olduktan sonra Yes tuşuna basıyoruz.
6. Cüzdanınızı oluşturmuş bulunmaktasınız, hayırlı olsun. Sol üstte bulunan My OOT Address alanındaki adresimizi kopyalamak için Copy tuşuna basıyoruz.
7. Son olarak https://bountyhive.io/settings/bounty sayfasında My Wallet alanını tıklayarak Utrum Address yazan alana kopyaladığımız OOT Adresimizi yazıp kaydediyoruz.

Tokenlarımız geldikten sonra cüzdanımızı açıp tokenlarımızı borsalara veya başka bir adrese göndermek için yapmamız gerekenler ise:

1. https://www.atomicexplorer.com/wallet sayfasına gidip Activate Coin ' e tıklayın.
2. Çıkan sayfadaki açılı menüden UTRUM (OOT)' yi seçin ve Activate Coin ' e tıklayın.
3. Gelen sayfada Wallet Seed/WIF  alanına, yedek almış olduğumuz Wallet Seed/WIF  kelimelerini yazıp Sign in tuşuna tıklıyoruz.
4. Cüzdanımızı açmış bulunmaktayız. Artık istediğimiz adrese gönderim işlemini yapabiliriz.

Edit: Yorumlarda masaüstü cüzdanı kurulumuna ait bilgi istendiği için buraya da ekledim.

1.https://komodoplatform.com/komodo-wallets/ Sayfasından masaüstü cüzdanı indiriyoruz. Sonrasında kurulumu yapıyoruz. Kurulum biraz zaman alıyor, netten dosya indirmesi gerekiyor. Ayrıca kullandığınız antivirüs kurulum sırasında uyarı verebilir. Cüzdanın istediği izinleri vermeniz gerekiyor. Buradaki risk tamamen size ait. Cüzdanların hemen hemen hepsi bu tür yetkiler istiyor. Bazı cüzdanların kötüye kullanımı olduğu da bir gerçek. Ben şahsen bountyden gelen bu token için online cüzdanı kullanıyorum.
2. Kurulum tamamlandıktan sonra açılan sayfadan Activate Coin'e tıklayın.
3. Çıkan sayfadaki açılı menüden UTRUM (OOT)' yi seçin ve Activate Coin'e tıklayın.
4. Gelen sayfada Create New Wallet'ı tıklayın.
5. Gelen sayfadaki Wallet Seed/WIF alanındaki kelimeleri kopyalayıp biraz altındaki Confirm Wallet Seed alanına yapıştırıyoruz. Masaüstü cüzdana özel olarak burada Encrypt seed sekmesini kapalı hale getirdim. Ayrıca bu Wallet Seed/WIF kelimelerini kaybetmeyeceğimiz bir yere kaydediyoruz ve kimseyle paylaşmıyoruz. Buradaki kelimeler bizim özel anahtarımız, başkasına verirsek tokenları da başkasına vermiş oluruz. Confirm Wallet Seed  alanını doldurduktan sonra alttan Register tuşuna basıyoruz.
6. Sonrasında ekrana Have you saved your wallet seed? uyarısı geliyor. Wallet Seed/WIF'in yedeğini aldığınızdan emin olduktan sonra Yes tuşuna basıyoruz.
7. Masaüstü cüzdanınızı oluşturmuş bulunmaktasınız, hayırlı olsun.

* Merit veren @ingiltere'ye teşekkür ederim.
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713494798
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713494798
Reply with quote  #2

1713494798
Report to moderator
1713494798
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713494798
Reply with quote  #2

1713494798
Report to moderator
catbtc
Jr. Member
*

Activity: 94
Merit: 1

View Profile
June 24, 2018, 02:22:33 PM

Eyvallah, şimdi gördüm. Yapmasak Bountyhive den gelen tokenlar yanacak. Çok teşekkürler  Cool
ferdimutluiphone
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
June 24, 2018, 02:30:55 PM

Bilgilendirme için teşekkürler. Bunun gibi birçok bounty airdrop bu tarz işlemler olduğu için ya kalıyor ya unutuluyor.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
June 24, 2018, 02:56:04 PM

bilgilendirme için teşekkürler. Bu tarz özel cüzdanlari kampanya başlangıcında belirtseler daha iyi olacak. Kampanya bitişinde yada ortasında bı değişiklik yapıyorlar birçok kişi farkına varmıyor.

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
waybesuricata
Sr. Member

Activity: 1736
Merit: 344

View Profile
June 24, 2018, 06:55:58 PM

@bmgs çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Bir program indirilerek yapılıyor sanıyordum ben. Ama üstteki arkadaşın dediği gibi kampanya sırasında bilgilendirme yapılmalı bence de.

▄▄███▄    ▄███▄▄
     ▄▀▀    █    █    ▀▀▄
    ██    ▄▄▀    ▀▄▄    ██
    ▀▄▄▄█▀▀        ▀▀█▄▄▄▀
  ▄▄█▀█▄              ▄█▀█▄▄
▄█▀     ▀▀█▄     ▄▄█▀▀     ▀█▄
██          ▀█▄▄█▀          ██
▀█▄     ▄▄▄█▀▀  ▀▀▀▄▄▄     ▄█▀
  ▀█▄▄▄▀▀            ▀▀▄▄▄█▀
   █▀▀▄▄▄            ▄▄▄▀▀█
   ██  ▀▀▀▄▄      ▄▄▀▀▀  ██
    ▀▄     █      █     ▄▀
      ▀▀▄▄▄▀      ▀▄▄▄▀▀
.
cogwise
  ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
.
Hyper-charge your trading with intelligent insights   ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
▄█████████████████████▄
███████████████████████
████▀███████▀   ▀▀▀▄███
███▌  ▀▀███▌       ▄███
███▀               ████
███▄              █████
████▄            ██████
█████▄▄        ▄███████
████▄       ▄██████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
████████████████▀▀█████
███████████▀▀▀    █████
██████▀▀▀   ▄▀   ██████
███▄     ▄█▀     ██████
██████▄ █▀      ███████
███████▌▐       ███████
████████ ▄██▄  ████████
██████████████▄████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
█████  ▄▄▄▄▄  ▄▀███████
█████  █████  ██▄▀█████
█████  █▀▀██▄▄▄▄  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████

█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀  █████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
June 24, 2018, 07:54:02 PM

hocam verdiğin bilgiler için teşekkür ederim ancak bounthiven bayaa az geldi değermi bilemedim gerçi benim hatam media filan çalışamadım bu projede :S
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 24, 2018, 08:02:41 PM

bende bugün kurdum cüzdanı, online wallet daha kullanışlı duruyor. sitesinde daha beta da olduğu yazıyor yanlız. güvenlik olarak deskop wallet tercih edilebilir. ben üşendiğimden direkt online kurdum
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
June 24, 2018, 08:30:34 PM

Dostum masaüstü uygulaması içinde bir bilgilendirme ekleyebilir misin? Malum webwallet'larda bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. O yüzden en sağlamı masaüstü cüzdanı olacaktır.
rastnik91
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
June 25, 2018, 06:28:25 AM

hocam bilgilendirme için çok teşekkürler bounyhive imn kendi kanallarında bukadar detaylı bilgi yok hata riskini ortadan kaldırmışsın resmen Smiley emeğine sağlık meritim olsa verirdim bu paylaşımına sadece teşekkürlerimi sunuyorum..
bmgs (OP)
Member
**

View Profile
June 25, 2018, 07:11:30 PM

Dostum masaüstü uygulaması içinde bir bilgilendirme ekleyebilir misin? Malum webwallet'larda bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. O yüzden en sağlamı masaüstü cüzdanı olacaktır.
Masaüstü cüzdanı şimdi yükledim. İşlemler online cüzdanın aynısı. Yapılan işlemler:

1.https://komodoplatform.com/komodo-wallets/ Sayfasından masaüstü cüzdanı indiriyoruz. Sonrasında kurulumu yapıyoruz. Kurulum biraz zaman alıyor, netten dosya indirmesi gerekiyor. Ayrıca kullandığınız antivirüs kurulum sırasında uyarı verebilir. Cüzdanın istediği izinleri vermeniz gerekiyor. Buradaki risk tamamen size ait. Cüzdanların hemen hemen hepsi bu tür yetkiler istiyor. Bazı cüzdanların kötüye kullanımı olduğu da bir gerçek. Ben şahsen bountyden gelen bu token için online cüzdanı kullanıyorum.
3. Çıkan sayfadaki açılı menüden UTRUM (OOT)' yi seçin ve Activate Coin'e tıklayın.
5. Gelen sayfadaki Wallet Seed/WIF alanındaki kelimeleri kopyalayıp biraz altındaki Confirm Wallet Seed alanına yapıştırıyoruz. Masaüstü cüzdana özel olarak burada Encrypt seed sekmesini kapalı hale getirdim. Ayrıca bu Wallet Seed/WIF kelimelerini kaybetmeyeceğimiz bir yere kaydediyoruz ve kimseyle paylaşmıyoruz. Buradaki kelimeler bizim özel anahtarımız, başkasına verirsek tokenları da başkasına vermiş oluruz. Confirm Wallet Seed  alanını doldurduktan sonra alttan Register tuşuna basıyoruz.
6. Sonrasında ekrana Have you saved your wallet seed? uyarısı geliyor. Wallet Seed/WIF'in yedeğini aldığınızdan emin olduktan sonra Yes tuşuna basıyoruz.

membalik
Newbie
*

Activity: 179
Merit: 0

View Profile WWW
June 25, 2018, 08:59:45 PM

Çok teşekkür ederim. Sorunsuz hallettim.
Haticem
Jr. Member
*

Activity: 268
Merit: 4

View Profile
June 26, 2018, 07:51:38 AM

Bilgilendirme için çok teşekkur ler 👏👏👍
Bm1905
Jr. Member
*

Activity: 140

View Profile WWW
June 26, 2018, 08:21:08 PM

Masaüstü cüzdanı şimdi yükledim. İşlemler online cüzdanın aynısı. Yapılan işlemler:

Bilgilendirme için çok teşkkürler. Çok açık bir şekilde anlatmışsınız. Ben de webwallet kurmayı tercih ettim. Umarım güvenlik konusunda bir sorun yaşamayız.
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
June 27, 2018, 07:21:41 AM

Bountysine katildim utrumun. Cok fazla kazanamasamda kenarda durmadini istiyorum. Hatta uzerine birmiktar daha alabilirim. Gelecekta cok degerli olabilecegini dusunuyorum. Komoda platformu gelecek vaadediyor.
bmgs (OP)
Member
**

View Profile
June 27, 2018, 05:50:53 PM

Güncelleme nedeniyle Online cüzdan uzun bir süre çalışmadı. Bana ödül programından gelecek token miktarı az olduğu için ben online cüzdan kullanıyorum. Eğer ciddi yatırımınız varsa veya yksek miktarda ödül kazandıysanız masaüstü cüzdan kullanmanız daha uygun olacaktır.
vipganyan
Copper Member
Full Member

Activity: 476
Merit: 110

View Profile WWW
June 28, 2018, 08:20:19 AM

Elinize sağlık güzel bir bilgilendirme olmuş. Yalnız yüksek ödül kazanan arkadaşlar var, bu arkadaşların web wallet yerine masaüstü wallet indirmelerini öneriyorum. Agama Web Wallete her an ulaşılamayabilirsiniz, bazen 1 gün civarı kapalı kalabiliyor. Cüzdanı bilgisayarınıza kurun kafanız rahat etsin.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 28, 2018, 10:58:34 AM

Elinize sağlık güzel bir bilgilendirme olmuş. Yalnız yüksek ödül kazanan arkadaşlar var, bu arkadaşların web wallet yerine masaüstü wallet indirmelerini öneriyorum. Agama Web Wallete her an ulaşılamayabilirsiniz, bazen 1 gün civarı kapalı kalabiliyor. Cüzdanı bilgisayarınıza kurun kafanız rahat etsin.

seed sizde olduktan sonra hiç sıkıntı olmaz bana göre, agama online wallet mew gibi birşey, seed yani mewdeki key karşılığı sizde. onunla istediğiniz yerden coinlerinize ulaşabilirsiniz.
tabiki deskop daha güvenlidir. ama onlarında senkronizasyon olayları bayıyor. şahsen ben online wallet açtım
vipganyan
Copper Member
Full Member

Activity: 476
Merit: 110

View Profile WWW
June 28, 2018, 11:59:08 AM

Bazı arkadaşlar Seed almamıştı en son. Bu sebeple Goraset'in de dediği gibi cüzdan bilgilerinizi bir kenara not edin. Bu platformla daha önce bir kez daha ilgilenmiştim, biraz karışık gelmişti gözüme ama pek zor değil gözünüz korkmasın.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: