Bitcoin Forum
April 18, 2024, 04:21:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: 2018’in En Çok Kazandıran 5 ICO’su  (Read 433 times)
Bheze (OP)
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
June 26, 2018, 02:15:53 PM
Last edit: July 08, 2018, 09:24:38 PM by Bheze
Merited by lab rat hoax (33)

Kripto para dünyasında ICO’ların sayısı her geçen gün artıyor. Projelerin yol haritaları yıllara yayıldığı için “başarı değerlendirmesi” yapmak zor. Ancak projelerin karlılığını kolaylıkla ölçebiliriz ve bu haberimizde bunu yapacağız. İşte 2018’in şu ana kadar yatırımcısına en çok kazandıran 5 ICO’su…

Seele
ICO fiyatı: 0,03 dolar

Güncel fiyat: 0,21 dolar

nesil bir Blockchain projesi olarak tanımlanıyor. İlk kripto para Bitcoin’den, 2. nesil Ethereum’dan ve EOS, DFINITY gibi 3. nesil platformlardan daha etkili ve hızlı olmayı amaçlıyor. Platform dahilinde geliştirilen nöral konsensüs algoritması yüksek seviyede ölçeklenebilme potansiyeline sahip. Ağdaki node sayısının artmasıyla performansın ve hızın artacağı fikrine dayanıyor.

Pekin Datong Blockchain Araştırma Enstitüsü CTO’su Dr. Bi Wei’nin öncülük ettiği proje University College London’ın Blockchain Merkezi ile birçok araştırmacı ve bilim insanının katkılarıyla geliştirildi. Ne yazık ki şubatta Seele yöneticisi kılığına giren dolandırıcılar projeden 1,8 milyon dolarlık vurgun yaptı.

Quarkchain
ICO fiyatı: 0,02 dolar

Güncel fiyat: 0,10 dolar

Quarkchain’de kullanılan iki katmanlı Blockchain sisteminin saniyede 1 milyon işleme olanak tanıyacağı iddia ediliyor. Ayrıca geliştiriciler Ethereum Virtual Machine üzerinden akıllı sözleşmelerle geliştirdiği merkezsiz uygulamaları ağa entegre edebiliyor. Ödemeler veri setlerine ayrılarak farklı Blockchain’lere dağıtılıyor, dolayısıyla daha hızlı işleniyor.

Dell ve Google tecrübesi de bulunan eski Facebook yazılım mühendisi Qi Zhou projenin kurucusu. Proje Astronaut Capital ve Arun G. Phadke gibi önemli şirket ve kişiler tarafından destekleniyor.

Iotex
ICO fiyatı: 0,007 dolar

Güncel fiyat: 0,21 dolar

Internet of Things (IoT) için geliştirilmiş merkezsiz bir ağ. Projenin alfa test ağı Strive, 29 Haziran’da açık kaynaklı olacak. IoT uygulamalarının güvenliğiyle alakalı birçok soru işareti mevcut. Örneğin cihazlar bağlandıktan sonra bir hacker’ın tek bir cihaza erişmesi durumunda tüm bağlı cihazlara erişebileceği düşünülüyor. Iotex gizlilik odaklı Blockchain’iyle bu sorunun üstesinden gelmeyi amaçlıyor. Kullanılan gizli adresler ve sabit boyutlu halka imzalarla güvenliği artırmayı amaçlıyor. Iotex’te proof-of-stake algoritmasının kullanıldığını belirtmekte fayda var.

Pundi X
ICO fiyatı: 0,002 dolar

Güncel fiyat: 0,005 dolar

Gerçek hayatta kripto kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlayan platforma kayıtlı mağazalar kripto para kabul ediyor. Pundi X (NPXS) token’ının yanı sıra desteklenen paralar Bitcoin, Ethereum, NEM ve Stellar. Kayıtlı işletmelere gönderilen XPOS cihazlarıyla mobil cihazlar üzerinden ödeme kabul ediliyor ve temazsız ödemeler yapılabiliyor. Kripto para satın almayı “şişelenmiş su satın almak kadar kolay” bir hale getirmeyi amaçlayan platform, kendini “kripto paraların Walmart ve 7-Eleven’ı” şeklinde tanımlıyor.

Projenin yol haritasına göre bu ay bireysel ön sipariş olarak 2.000 XPOS cihazının kurulumu ve kurumsal ön sipariş olarak 4.000 XPOS cihazıyla 300 bin XPASS kartının gerekli yerlere gönderimi tamamlanacak.

Holo
ICO fiyatı: 0,0002 dolar

Güncel fiyat: 0,0004 dolar

Merkezsiz uygulamalar (Dapps) için geliştirilmiş bir platform. Kullanılan P2P ağları uygulamaların daima online ve sansüre karşı korumalı olmasını sağlıyor. Platform kullanıcılarının merkezi sistemlere ihtiyaç duymadan kendi verilerine sahip olması, kimliklerini kontrol etmesi ve işlemler yapması amaçlanıyor. Bu doğrultuda geliştiriciler, platform üzerinde “Holochian apps” (Happs) ismi verilen daha hafif, hızlı ve ucuz uygulamalar geliştiriyor.

Son söz
Piyasada ses getiren ve büyük popülarite kazanan ICO’ların değil, güçlü bir projeye sahip ve gerçek anlamda ilerleme kaydeden ICO’ların başarıya ulaştığı aşikar. Yazıda incelenen beş ICO’nun da başarılı ve kalifiye kişilerce yönetildiğini söylemek mümkün. Bu noktada yatırımcılar olarak bize düşen en önemli görev mükemmel kripto para nasıl bulunur? sorusu üzerine düşünmek.

Kaynak: cryptovest.com

Görüldüğü üzere hala kâr yaptıran satış süreçleri var fakat genelde private yatırımcılar kâr ediyor, sizce icolar eskisi gibi heyecan veriyor mu? Ben artık icolara yatırım yapmıyorum.
1713414086
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713414086
Reply with quote  #2

1713414086
Report to moderator
1713414086
Hero Member
*

Ignore
1713414086
Reply with quote  #2

1713414086
Report to moderator
1713414086
Hero Member
*

Ignore
1713414086
Reply with quote  #2

1713414086
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
SuperBird75
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
June 26, 2018, 07:10:20 PM

Güzel bir konu olmuş, son dönemin hype yapan 5 projeside yer almış.

En çok kazandıran Iotex gibi görünüyor. Yatırımcısına 30x civarı kazandırmış.
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
June 26, 2018, 07:16:28 PM

2018 senesi içinde ne çok kazandıranı geçtim zarar ettirmeyen ico olması bile şaşırtıcı. Icodan sonra piyasaya giren coinler genelede 10 da 1 fiyatında işlem görüyor, bu sebeplede artık kolay kolay özel yatırımcı dışında icoda satış olmuyor.
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
June 26, 2018, 07:36:13 PM

Seele haricinde diğerleri pek çok kez duymuştum. ICO lar için çok kötü bir yarım sene oldu. ICO yu tamamlayıp borsalara giremeyen bir coin var.

senfoni
Jr. Member
*

Activity: 131
Merit: 1

View Profile
June 26, 2018, 07:52:18 PM

Adam şu konu ile 33 merit aldı maalesef en çok kazandıran icolar Sadece bunlar değil sadece en çok bilinenler bunlar
internaldr
Full Member

Activity: 378
Merit: 100

View Profile
June 26, 2018, 08:17:11 PM

belli ki çok özenilmiş bir yazı olmuş. türkçe kısmında böyle kaliteli post bulmak cidden zor. emeğine sağlık diyorum. meritim olsaydı bende verirdim.
sanjimor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 26, 2018, 08:36:50 PM

Güzel bir yazı tebrik ederim fakat Iotexi fiyatı yanlış olmuş 0,21 değil 0,021 olması gerekiyor. Düzeltmeni tavsiye ederim. Genel olarak kaliteli bir yazı olmuş kar bırakan icoların olması güzel tabi.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
June 26, 2018, 09:24:38 PM

Bu yıl bir elin parmakları kadar ICO yatırımcısını üzmedi, diğer yandan uzun bir süre ICO'ya yatırım yapmamak için iyi sebepler oluştu piyasadan almak daha mantıklı şu an, uzun bir süre bunun değişeceğini sanmıyorum.
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
June 26, 2018, 10:22:33 PM

hiçbirine de denk gelmemem hatta şu ana kadar hiç duymamış olmam da daha kat edecek ne kadar yolumun olduğunun göstergesi..
Bassakkk7
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
June 27, 2018, 07:51:04 AM

Bu sene içinde ilk 3 4 aydan sonra kazandıran ICO olması bile çok güzel Cheesy
europesss
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
June 27, 2018, 07:52:31 AM

Seele ve quarkchain' e zaten katılmama izin vermediler denememe rağmen . Sadece pundix den ufak bir kazanç sağlayabildim .
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
June 27, 2018, 08:09:00 AM

2x yapan coinin ilk 5'e girmesi piyasanın durumunu özetliyor neredeyse. Bütün coinler düşüş serisindeyken artış gösteren coinleri görmek bile insana garip geliyor orası da ayrı tabi  Smiley

SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
June 27, 2018, 08:22:11 AM

En çok kazanç getiren Iotex. Yatırımcısına baya iyi para kazandırmıştır. İlk ve son ico yatırımım Tezos olduğu için bunlara yorum yapamayacağım. Çoğunun ismini açmış olduğun bu konudan duydum. Bende icolara artık sıcak bakmıyorum. Çoğu borsalara eklendiği zaman ico fiyatının altında işlem görebiliyor.

CoinCini
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

View Profile
June 27, 2018, 09:14:20 AM

neredeyse 8-10 x kazandırmışlar hiçbirini yakalayamadık malesef iotex'in fiyatını yanlış yazmışsın hepsini tek tek güzelce araştırmak lazım yatırım yapılabilir.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
June 27, 2018, 09:25:06 AM

Piyasanın bu seneki durumuna bakarak kazandıran icoların bu kadar az olmasına şaşırmadım. Seele'yi ilk defa duydum aralarında, diğerlerini bir şekilde duymuştum. Konuyu açan arkadaşın dediği gibi artık sadece para toplayan projeler değil, uygulanabilir olanlar ve geliştirilenler kazandırıyor.
hannapulu
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

PLATIO - Smart Banking Ecosystem

View Profile
June 27, 2018, 05:44:16 PM

Ortaya çıkış amacı ve yapılabilirliği olan ICO lar kendi kripto paralarını çıkaracak ve bu piyasada ayakta kalacaktır, diğerleri de pompalanmanın haricinde birkaç iniş çıkışın haricinde yok olmaya mahkum olacaktır.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
Koin Defteri
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile WWW
June 27, 2018, 07:59:26 PM

Piyasa koşulları nedeniyle icolara yatırım yapmak şu dönemde büyük risk.
Paylaşılan icolar güzel kazandıran nadir icolardan.

[  waves   ]       Join The Waves Community       [  waves   ]
◆ Smart Contract       ◆ No Gas       ◆ High Speed
kokhasan
Jr. Member
*

Activity: 84

View Profile WWW
June 27, 2018, 08:05:16 PM

Bu tür ico ları nasıl bulacağımı sonrasında fiyat takibini nasıl yapabileceğimi bir türlü öğrenemedim, elimdekileri bile zamanında satamadım çöp oldu bir tane ico ya girdim ilk olarak, başlarken çok hevesliydim aldım 6 aydır hala bekliyorum piyasaya bile çıkmadı

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
June 28, 2018, 10:03:58 AM

Quarkchain yasal danışmanları türkiyeyi riskli ükeler katagorisinde görüp türkiye den katılm kabul etmemişti. umarım bu durum istisna olarak kalır ve diğer ico lardada aynı ters durumu yaşamayız.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 28, 2018, 10:07:53 AM

PundiX ciddi bir potansiye taşıyordu ve bunun karşılığını veriyor. Açıkçası benim kaldırdığım bir fırsattı ve çok üzülmedim değil. Elime pek çok kez alim fırsatı geçti ama almamayı seçtim.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███