Bitcoin Forum
July 31, 2024, 09:46:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Yurt dışından asic getirmek yasak mı  (Read 203 times)
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
July 04, 2018, 08:30:55 AM

Arkadaşlar gümrük vergisi falan filan alınıyor yinede yasak mı misal 10 tane alsan telefon gibi bi sınırı var mı uzun uzunda aydınlata bilirsiniz seve seve okurum Smiley

Amazon üzerinden ekran kartı getiriyorum. Gümrük işlerini amazon hallediyor.
Tahminim 2 adete kadar kişisel kullanımdır diyerek gümrük vergisi ile geçer. 3 ten sonrası için nasıl bir yol izleniyor bilmiyorum.

ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
July 04, 2018, 10:07:49 AM

gümrükte asics cihazın bir madencilik ekipmanı olduğu anlaşalırsa kesinlikle sadece vergisini ödeyip teslim alamazsınız.ayrıca gümrük muhafaza memurları bu konuda talimat almışlar baya dikkatliler bu hususta. adam sen bundan para kazanacan ne bireysel kullanımı diyor.
ithal etmeniz lazımki o işler zaten yaş astarı yüzünden pahalıya gelir.
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
July 04, 2018, 02:04:45 PM

Bildiğim kadarıyla, beyan edip vergisini ödeyince sokabiliyorsunuz ancak miktarda bir kısıtlama olabilir, yine de elektronik eşya vergisi yüksek, ÖTV'de çıkıyor yanlış bilmiyorsam. Beyanı başka bir nevi elektronik eşya olarak yapıp ithal edenler de varmış ancak bunlara artık uyanmış gümrük ve eğer yakalarsa el koyuyor tabi. Mevzuatı okumanızı tavsiye ederim.

mallmi
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile WWW
July 04, 2018, 10:25:33 PM

Vergisi ödendiği sürece sınırı yoktur diye tahmin ediyorum ama asic alıp yatırımını çöpe atma bence, orada ki pastayı üreticiler kendileri yiyor işi biten makineleri millete çakıyorlar. Kartlar daha mantıklı.
deli.mehmet1
Newbie
*

Activity: 76

View Profile
July 04, 2018, 11:55:31 PM

Vergisini verdiğin sürece sıkıntı olmaz ama bir gümrük müşaviri ile anlaşmak lazım diye biliyorum yoksa direk sipariş ederseniz geçmeme ihtimali var
Dostum anlaşmaktan kasıtın rüşvet midir anlamadım ?
kulmagu
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
July 05, 2018, 09:48:24 PM

Asic getirmek yasak olsa da olmasa da eskisi gibi çok cazip değil ki esas kaymağını üreticiler yiyor ondan sonra piyasaya satıyorlar. Gümrük işlemleriyle de uğraşmak deveye hendek atlatmak kadar zordur bu ülkede.
eatsariante
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 26, 2018, 02:52:10 AM

ben dhl express ile 1 tane power supply bile sokamadım, gümrük müşaviri istediler. Sokan nasıl sokuyor bilmiyorum.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: