Bitcoin Forum
May 11, 2024, 07:13:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  
Author Topic: Bitcoin hem balon hemde değil  (Read 14116 times)
Leteravian (OP)
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
June 27, 2018, 11:22:07 AM

Borsa hacmine baktığınız herhangi bir zamanda ;

1. O anki değerinin üzerinden alanlar zararda olduğu için ; En yüksek hacmini baz alıp geçmişini görmezden gelerek Balon yaftasını yapıştırır.

2. O anki değerinin altından alanlar ise hala daha kârda oldukları için Balon değil mentalitesini savunur.

3. Bu sektöre çok önceden adım atanlar ise o anki değerine baktığında düşmüş veya çıkmış olsun vay amk nereden nereye be der ve balondu değildi tartışmalarını ufak bir tebessüm ile okur geçer...

Bu olay bu kadar basit ; Fazla kafa yormaya, sayfalarca yazılar yazmaya ve söyleyeni kim olursa olsun her önüne gelenin değerini düşürmek için oluşturduğu spekülasyon dalgasına kapılmaya gerek yok

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
1715411604
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715411604
Reply with quote  #2

1715411604
Report to moderator
1715411604
Hero Member
*

Ignore
1715411604
Reply with quote  #2

1715411604
Report to moderator
1715411604
Hero Member
*

Ignore
1715411604
Reply with quote  #2

1715411604
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
gozlukluHobbit
Newbie
*

Activity: 41
Merit: 0

View Profile WWW
June 27, 2018, 08:17:41 PM

Herkes önce kendi penceresinden bakar bu çok doğru ama 6 ay içerisinde yarıdan fazla değer kaybeden bir varlığa da kesinlikle balon değil diyemeyiz
Kevin_EDG
Newbie
*

Activity: 86

View Profile
June 27, 2018, 08:58:12 PM

Ben balon olmadığını düşünüyorum ama çok rahat balon oluşturulabiliyor boğa sezonunda
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
June 27, 2018, 09:12:06 PM

Bitcoin fiyat grafiğinin neresinden bakıldığına bağlı bence. Büyük resmin bir parçasıyız. Ben büyük resimde btc'nin 100.000$ olacağını düşünenlerdenim. Bu yüzden ara değerlerde çeşitli zigzaglara takılmaması taraftarıyım. Balon demek için vakit erken.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 27, 2018, 09:17:01 PM

Burada balon tabiri çok şiştiğinde patlayacak ve yok olacak bir şeyi ifade eder. Bitcoin her çıkamaz denilen rakama çıktı ve tekrar düştü. 20K ya çıktığında balon diyenlerin büyük bir kısmı şu an yükseliş bekliyor. Balon olması için patlaması gerekir. Şu an piyasada olması zaten balon olmadığının kanıtı. 6K seviyelerinde güçlü tutunması ise alt destek kanadının 6K'da güçlü olduğunu gösteriyor. Yani fiyat artık elinde tutanların 6K'dan ucuza satmaması nedeniyle burada dip oluşturuyor.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
June 28, 2018, 08:30:03 AM

Düşüncelerine katılıyorum. Her coinin ayrı bir hikayesi var ve hemen hemen hepsi de müthiş fiyat dalgalanmaları yaşıyorlar.
Her birisine ayrı ayrı balondur değildir şeklinde tespitler yapmak bence akıl işi sayılmaz.

clions57
Member
**

Activity: 100

View Profile WWW
June 28, 2018, 09:01:54 AM

Bu tarz para kazanma ve kaybetme riski yüksek fonlar da mevcut. Örneğin bir bankadan aldığınız fon bu yıl 5 6 kat kazandirabiliyorken  bir sonraki yıl %60 70 değer kaybedebiliyor. Bunlar olağan şeyler ve fiyat hareketleri ile Bitcoin e balon ya da diyemeyiz.
pikiditor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 28, 2018, 09:37:03 AM

balon patladığı zaman bir daha aynı zirveleri görmez. bitcoin görüyor. aşıyor hatta. geleneksel balon patladı anlayışından ayrıştığı taraflar oluyor. üretim sayısı belli, ha değiştirilme olasılığı var orası ayrı. zirveyi, ve dip kısımları iyice zorladığı vakitler oluyor. bu balonla karıştırılmasına neden oluyor.
mrmanyaks
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
June 28, 2018, 10:09:39 AM

Evet bir balonluk var ortada anı ve büyük çıkışlar ve inişler bunu gösterebilir, lakin geleceğin teknolojisi için bunların olması gayet normal bence, umit her zaman vardır
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
June 28, 2018, 11:26:24 AM

balon olan grafiklere benzemesi balon olduğu göstergesi değil. bugün 1 hisse senedi 20 bin dolara çıkaracak balinalar olsa 50 defa soruşturma açarlar. usul usul gider o da 10-20 dolar ancak senelerin gider. hızlı sıçrama ve hızlı düşüş, 3-5 sene diplerde gezinmesi. bitcoin bunların çok hızlandırılmış hali ama balonda değil.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
Leteravian (OP)
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
July 01, 2018, 06:20:56 PM

balon olan grafiklere benzemesi balon olduğu göstergesi değil. bugün 1 hisse senedi 20 bin dolara çıkaracak balinalar olsa 50 defa soruşturma açarlar. usul usul gider o da 10-20 dolar ancak senelerin gider. hızlı sıçrama ve hızlı düşüş, 3-5 sene diplerde gezinmesi. bitcoin bunların çok hızlandırılmış hali ama balonda değil.

Aynen katılıyorum sadece bitcoin değil tüm kripto paralar tahvil, bono, hisse senedi, döviz, altın vb. borsaların hızlandırılmış teknolojik hali...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
TelliKilimci
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 01, 2018, 08:26:45 PM

Piyasa daha emekleme aşamasında koca koca borsalar manipüle edilebiliyorken bu piyasanın edilmiyor olmasını düşünmek saflık olur.
tekhesaplar
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 03, 2018, 12:22:10 AM

Çok haklısın dostum.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
July 03, 2018, 03:27:27 PM

Bitcoin çöp coin değildir. çöp coin baya fazla. datecoin diye yetişkin coini var 30 milyon dolarla hardcap yapmış. seneye bugün bakın pek iş yapacağını zannetmiyorum. 30 milyon doları alan ekip 50 bin dolara yine bu tarz ico çıkartır, parayı götürür. token satıyorlar, borsada ne halin varsa gör. bitcoinin arkasında madenciler, topluluk var. onların karşısında bazı ülke kararları, hackerlar. orada da risk var ama balon olduğunu da göstermiyor bence.

zeytinye
Newbie
*

View Profile WWW
July 03, 2018, 04:19:00 PM

Bitcoin balondan ziyada 19 bin liralık fiyat balondu. Şişirilmiş bir fiyat olduğu çok açıktı. Arkasında ki sistem balon değil gelecekte çok kullanacağız blockchaini.
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
July 04, 2018, 10:00:24 AM

Bilinçsiz yatırım yapanlar ölümüne hodl yapanlar kaybetmeye mahkum . Ne olursa olsun insan bir zaman sonra zararda bile olsa kol kesmeli bana göre . Yakın zamanda 17bin seviyelerinden bitcoine ve altlara giren insanları gördüm resmen bitti onların yatırımları . Allah sabır versin
emreyurt19971997
Newbie
*

Activity: 65

View Profile WWW
July 04, 2018, 10:23:17 AM

hayırlısıs olsun
akansaatler
Newbie
*

Activity: 294

View Profile
July 04, 2018, 10:53:00 AM

Bitcoin balon değil hocam, emlak balon,  arsa balon, ama bitcoin balon değil
Bonheur
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile WWW
July 04, 2018, 07:43:37 PM

Bitcoin değil ama altcoinler açık şekilde balondur.şu anda aynen dotcom balonunda olan olay gerçekleşiyor.bu geleceğin teknolojisi buna yatırım yapan zengin olur diye diye hiçbir ürünü veya geleceği olmayan teknoloji şirketleri inanılmaz yatırım aldı, değerlendi ve patladı.altcoin ve ico yatırımları şu an bu yolda ilerliyor.
Balon patladığında geriye google,apple,amazon kaldı.burda da btc,eth,neo kalır.olur biter.
Farkimifarket
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
July 05, 2018, 12:23:22 PM

Hocam valla pek de bir yere konulamıyor bitcoin, çünkü çok farklı bir yapısı var diğer, yatırım araçlarına göre
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
July 11, 2018, 04:42:34 PM

o mantalitee olursak türk lirası çok büyük bir balon her geçen sene değer kaybediyor. Değer kazanması veya kazanmamasına göre değil sürekliliğine ve kalıcılığına göre balon veya değil denebilir. o da belki

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
mustafacemil
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
July 11, 2018, 05:32:28 PM

Ben de balon diyecekler içerisinde yer alıyorum, ama şimdi farkediyorum da çok yüksek fiyatlarmış o fiyatlar bilinçsizce almışım. Tekrardan yükseleceğini de düşünüyorum
PokerStein1
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
July 11, 2018, 06:24:55 PM

Bitcoin çağımızın en büyük buluşlarından biridir kesinlikle , bundan 3 4 yıl sonra Bitcoin olur olmaz bilemem ama onun açtığı yolda mutlaka ilerleyen bir ya da bir kaç coin olacaktır.

klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
July 12, 2018, 06:51:24 PM

Ya saçmalıyosunuz balon nedir arkadaşım şu devletler bi kabul edebilse bankalar tarih olacak kimsenin bankaya ihtiyacı kalmayacakta sakıncalı işte
atarliromantik38
Newbie
*

Activity: 266

View Profile
July 13, 2018, 05:48:02 PM

Borsa hacmine baktığınız herhangi bir zamanda ;

1. O anki değerinin üzerinden alanlar zararda olduğu için ; En yüksek hacmini baz alıp geçmişini görmezden gelerek Balon yaftasını yapıştırır.

2. O anki değerinin altından alanlar ise hala daha kârda oldukları için Balon değil mentalitesini savunur.

3. Bu sektöre çok önceden adım atanlar ise o anki değerine baktığında düşmüş veya çıkmış olsun vay amk nereden nereye be der ve balondu değildi tartışmalarını ufak bir tebessüm ile okur geçer...

Bu olay bu kadar basit ; Fazla kafa yormaya, sayfalarca yazılar yazmaya ve söyleyeni kim olursa olsun her önüne gelenin değerini düşürmek için oluşturduğu spekülasyon dalgasına kapılmaya gerek yok

hocam işte bu kafa bizim kindar nesilde yok,  herkes 1 hafta öncesini 1 ay öncesini ve sonrasını düşünüyor, vizyon bu kadar
blogmute
Newbie
*

View Profile
July 13, 2018, 11:42:48 PM

ben balon olduğu fikrine katılmıyorum hocam, balon değildir fikrine ise katılıyorum, çünkü balon değil
seymen
Newbie
*

View Profile WWW
August 13, 2018, 09:05:44 AM

arkadaşlar bitcoin neden balon olsun sadece bu sene çok sosyal medyada reklam oldu çok göz önünde oldu herkesin ilgisini çekti ve karalama kampanyası başladı ve ben şunu anlamıyorum hisse senet kağıtları yada dözviz paralarında da sürekli iniş çıkışlar oluyor buna kimse bişey demiyor ama bitcoin iniş çıkışlarında hemen balon patlar damgası yiyor bu bence çok yanlış ve bitcoine balon diyemeyizzz...
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
August 13, 2018, 10:04:54 AM

Atılan başlıklara hastayım. Meraktan girip okuyasın gelir. Bitcoin hem balon hem değil nedir yahu  Grin

Ama her şey bir yana bence balon demek biraz adaletsiz. Her yıl bir önceki yıl değerinin üstüne çıkmış bir şey için balon demek adaletsiz bence. Değer kazanıyor ve bunu binbir engele karşı başarıyor.
vuslatgelir
Member
**

Activity: 195

-

View Profile
August 13, 2018, 08:26:57 PM

piyasanın resmen anası ağladı, o kadar çok düştü ki, herkes büyük zararda özellikle altcoinler tamamen bitti gibi bir şey
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
August 13, 2018, 09:48:00 PM

Bitcoin kesinlikle balon değil. Milyarlarca dolarlık bir piyasanın öncülüğünü yapan ve tüm dünya tarafından bilinen bir kripto paraya balon demeden bir daha düşünmek gerek. Bitcoine gelene kadar dünya üzerinde onlarca balon var ve çoğu gerçek balonlar.
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
August 13, 2018, 09:52:31 PM

En büyük balon dolar olduğu sürece sıkıntı . O patlamaz ise hiç bir şey patlamaz . Dolar balonuda patlarsa ozaman tüm ekonomil yapılar tekrar sıfırdan yapılanır .
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
August 14, 2018, 06:03:57 AM

Fiyatı yaklaşık 6000 dolar olan şey bana göre balondur zaten bu yüzden dibin dibinin dibine kadar düşebileceğini biliyoruz. Likidite sorunu var. Bir balina gelip tüm piyasayı alt üst edebiliyor birkaç yüklü cüzdan harekete geçsin işte o zaman balon değil der sakince izlersiniz ben de balon değilmiş diyebilirim. Dotcom balonuna benziyor olabilir teknolojik olarak yeni olması ilgi çekmesine yol açtı ancak kesinlikle balon tarafı var ama yanlış anlaşılmasın buna göre bilinçli şekilde yatırım yapılmalı.
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
August 14, 2018, 10:20:01 AM

Henüz geçmişi çok yeni şekillenme aşamasında bir piyasa ile karşı karşıyayız. Bitcoin'in değerini Dünya'nın onu nereye koyacağı belirleyecek elbette ama Bitcoin bile kendi değerini bilmediğinden deli dana gibi bi oraya bi buraya koşup durmakta.
dutturu
Jr. Member
*

Merit: 3

View Profile
August 14, 2018, 12:25:36 PM

Her yatırım araçinda olduğu gibi bitcoinde de btc lerin büyük yatırımcilarda toplanması ve üretilecek ve piyasadaki sayının az olması sebebiyle manipüle edilebiliyor .Bitcoin fikir olarak balon değildir ama fiyat olarak balon olabiliyor
Haticem
Jr. Member
*

Activity: 268
Merit: 4

View Profile
August 14, 2018, 03:28:04 PM

Bitcoin değerini belirleyen şey tamamen arz taleptir. Bitcoin artık değerli bir varlık ve belli bir fiyat altına inince kapışışacak bir kripto para birimidir.
vuslatgelir
Member
**

Activity: 195

-

View Profile
August 14, 2018, 10:50:47 PM

bitcoinin değil dünyadaki her şeyin fiyatını değerini, arz ve talep belirliyor, kadınların bile...
Resulbil
Jr. Member
*

Activity: 236

View Profile
August 15, 2018, 02:39:34 PM

Bi bitmadi bu geyik yok balon yak top patlayacak falan geçiniz efendim güçlenerek daha ielriye doğru gidiyor emin adımlarla belkı   bitemez
catbtc
Jr. Member
*

Activity: 94

View Profile
August 16, 2018, 04:05:49 PM

Blockchain teknolojik yeni bir devrim ve zamanla daha da gelişerek hayatımıza girecek. Tarih boyunca revaçta olan herşeyde spekülasyon eksik olmamıştır. BTC nin balon olduğuna katılmıyorum, ilk olanlar her zaman değerini korur
mecazherif
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
August 16, 2018, 09:50:36 PM

evet bence de bitcoinin bir arafta kalma durumu var, hem balon hem de değil gibi
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
August 17, 2018, 07:29:33 AM

Ya balon malon bunlar saçmalık kardeşim balon olsaydı bu kadar kar eden adam olmazdı zarar edende kendi eliyle zarar etti zaten bu bir yatırım aracıdır
Kayzer258
Newbie
*

Activity: 21

View Profile
August 21, 2018, 12:45:40 PM

Reel yatırım araçları dahil bütün yatırım araçlarının bir balon oldugu bir de gerçek değerini bulduğu dönemler vardır. Lakin tüm bu dönemlerinin hepsinin ortak özelliği alıcı ve satıcıların her daim var olduğu gerçeğidir. Bence 20k usd ye rağmen gerçek bitcoin balonunu henüz görmedik..
kelepir evlerin 65 bin Tl den 400-500 bin tl değerlere çıktıgını gördük son yıllarda..Küçük bir örnekti.
symbertab
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
August 27, 2018, 03:11:53 AM

balon olduğunu düşünmüyorum da balon haline getirdiğimize inanıyorum yani balon değildede balon ettik patladı.
lilifcik
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
August 29, 2018, 06:49:24 PM

piyasaya hakim birisi bitcoinin balon olmadığını rahat anlar. çok şiştiği dönemlerde bile bu böyleydi. bitcoin ve kripto dünyanın geleceği olarak görünüyor.

▬▬[  REMIIT.IO  ]▬▬[Resolve Trust Issues]▬   
▌ Decentralized Remittance & Payment Platform ▐
▬▬  PRE - SALE STARTS SEPTEMBER 2018▬▬| Twitter  | Telegram  | ANN  | Medium  | LinkedIn   | Facebook| ▬▬
marrtineden
Newbie
*

Activity: 69

View Profile WWW
August 30, 2018, 03:16:54 PM

bitcoin balon falan değil ayrıca kendinizle çelişmişsiniz. ha am etf kararı sonrası bitcoin ruhu denilen şey ölebilir o ayrı.
faruk34
Full Member

Activity: 336
Merit: 107

ETH: 0x1C829E7A1b5cA44cc381863e10448504e07f78e9

View Profile
August 30, 2018, 06:03:28 PM

bitcoinin balon olduğunu düşünmüyorum. kağıt paralar enflasyona duyarlı. devlet kontrolünde istenildiği kadar üretilebilir. bitcoinin merkeziyetsiz olması onu lider kılıyor.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 22, 2019, 07:47:12 PM

Bitcoin'i hangi fiyattan aldığınıza göre değişen bir algıdır bu. 100 dolardan almışsanız ve şu andaki fiyatı 5,000 dolarsa, kesinlikle balon değildir. Fakat 20,000 dolardan aldıysanız ve şu andaki fiyatı 5,000 dolarsa balon gelebilir... İşin özünde Bitcoin'in değeri, bizim ona biçtiğimiz değer kadardır. Eğer şu andaki 5,000 doları az buluyor ve 100,000 dolar değer biçiyorsanız, iyi bir yatırım yaptığınızı düşünebilirsiniz.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 22, 2019, 08:08:36 PM

kime neye göre balon ? borsa arz talep üzerine çalışan bir sistem talep varsa daima arz da olur bu balon olduğu anlamına gelmez.
coinners
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile
April 22, 2019, 10:24:28 PM
Last edit: April 22, 2019, 10:38:20 PM by coinners

başlık ve konu biraz yoruma açık olduğu için tartışmaya gebe olmuş, balon piyasada bulunan her metanın birim fiyatında olabilecek bir durum. ancak bitcoin'in kendisi için balon demek tabii ki uygun değil.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 23, 2019, 04:47:46 PM

bir balonun patlaması demek içinde hiçbir şekilde hiçbir şeyin kalmaması demek bitcoin patladıysa eğer neden 3 bin dolara kadar düştü patlasa fiyatı sıfırlanır yada çok azalırdı ama bitcoin balon değildir
btcfxcoin
Full Member

Activity: 462
Merit: 107

View Profile WWW
April 23, 2019, 06:07:44 PM

Değer verilen hiç bir varlık balon değildir benim bakış açıma göre. Örnek vermek gerekirse altını baz alalım hiç bir özelliği yoktur sadece bir madendir. Ancak insanlar altına bir değer yüklemiştir. Bitcoinde aynıdır.

forumalacali
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
April 24, 2019, 05:11:02 AM

Forumalacali ya sormuşlar hey senin sırtın neden eğri. Balonmus degilmis cokta şeyime ben işime bakarım demiş
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
April 24, 2019, 01:31:00 PM

bitcoin de bu teknoloji de balon falan değildir. gayet de işe yarar, geleceği olan oluşumlardır. giremeyenler, cesaret edemeyenler çamur atıyor ancak.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
April 25, 2019, 06:54:49 PM

Bitcoin in altyapısına sahip olduğu blok zincir teknolojisi kesinlikle balon değildirdir. bir defa bu önemli bunun yanında da fiyat olarak bitcoin tartışılır bu apayrı bir konu. ben balon olduğunu düşünmüyorum fiyat olarak
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
April 27, 2019, 02:30:44 PM

bitcoine balon diyen kişiyle oturum muhabbet edeceğimi çok da zannetmiyorum. biz para yatırdıktan sonra değer kaybetti diye balon olmaz bitcoin.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  

Jump to: