Bitcoin Forum
May 08, 2024, 11:56:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Reuters'tan dolar/TL kuru için 7 senaryo  (Read 278 times)
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
August 20, 2018, 02:00:26 PM

Şimdide Kemal dervişe sövenler türedi adamın ülkeye yaptığı iyi şeyleri görmeyip IMF den para aldı diye sallıyorlar. Sanki başka seçenek vardı. Şunan da umarım IMF ye bulaşılmadan çözerler bir planla düzene sokarlar yek temennim bu

Kemal Derviş ' e sövenler dönüp kendilerine baksınlar bir!
IMF den para alamazlar, topumuzu 3 kuruşa satarlar ama IMF den para almazlar. IMF den para almak tükürdüğünü yalamak bu zihniyet için.

Kim ne derse desin reçete belli.
Kuru serbest bırakacaklar
Kur serbest kalınca hala çok değerli ama açık pozisyonda olan büyük işletmelerimiz batmamak için yabancı ortaklıklara yeşil ışık yakmak zorunda kalacak.
Sata sata kit kalmadı, bu kriz ile birlikte değerli  özel şirketlerimiz de el değiştirecek.
Vatandaş olarak bizler daha da fakirleşeceğiz ve hayat böyle sürüp gidecek.

İnternette dolar hakkında yorum yazanlara soruşturma açılıyor bundan dolayı pek yorum yapmıyorum fakat üretim yapmayan bir ülkede doların 6 Türk lirasi olması bile mucize ki ülkemizin düzelmesinin tek yolu üretim ekonomisine geçmek yani Çin'in asgari ücretine ulaşmak bu da demek oluyorki asgari ücret ortalama 120-150 dolar olmalı. Bu da kurun 10-13 Türk lirası olabilme potansiyeline sahip olduğu anlamına geliyor.

1- Üretim politikasina geçeriz, halk fakirleşir ama cari açık kapanir.
2- Sağdan soldan borç alırız, doğu için masaya otururuz, kıbrıs'ta kaybederiz.

Bana kalırsa en iyi yol Suriyelileri acilen ülkesine postalayıp üretim politikasına geçmek, gerekirse yediden yetmişe herkes çalışsın ama acilen üretim yapmalıyız.
1715212565
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715212565
Reply with quote  #2

1715212565
Report to moderator
1715212565
Hero Member
*

Ignore
1715212565
Reply with quote  #2

1715212565
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715212565
Hero Member
*

Ignore
1715212565
Reply with quote  #2

1715212565
Report to moderator
hndgnl
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 4

View Profile
August 20, 2018, 02:45:06 PM

Sermaye kontrolü sıkar biraz. Diktatörlükler de olur o ancak.
Diğer maddeler aslında tek tek denendi zaman içinde, burada yapılacak olan şey belli, serbest bırakacaklar.
2001 krizinde Kemal Derviş Türkiye'nin götünü böyle toplamıştı. Yaşı yetenler hatırlar, çok berbat günlerdi.
Buna benzer bir reçeteye ihtiyacımız var. Eni sonu bu olacak.
Şimdide Kemal dervişe sövenler türedi adamın ülkeye yaptığı iyi şeyleri görmeyip IMF den para aldı diye sallıyorlar. Sanki başka seçenek vardı. Şunan da umarım IMF ye bulaşılmadan çözerler bir planla düzene sokarlar yek temennim bu

O kemal dervişe küfredenlerin zihniyetine ben ama sıkıntı yok. Şimdiki iktidar IMF'ye bu kadar düşman olduğu için insanlar IMF ile alakalı olan herkese sallıyor. Yarın IMF ile masaya oturacak olalım hepsi IMF'yi yardım sever bir kuruluş olarak görür. IMF bizim dostumuzdur iyiki var naraları falan atarlar.
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
August 20, 2018, 03:36:44 PM

adamlar bizi bizden daha iyi analiz etmişler. lan madem bu kadar iyi tanıyorsunuz bizi bari çıkış yolunu da söyleyin, bizimkiler bulamaz  Grin

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
ccocacola02
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile WWW
August 21, 2018, 05:04:06 PM

biz şimdilik devletler arası çıkardığımız krizin faturasını ödüyoruz. mahvettiğimiz ekonominin faturası binecek 2019da bunun üzerine.
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile WWW
August 21, 2018, 06:20:58 PM

Maalesef bu tür krizlerde bazı şirketler zarar ediyor. Ancak güçlü olanlar kendilerini ayakta tutabiliyorlar. Bir müdddet bu çalkantı devam edeceğe banzer. Tabi bu arada olanlar hep küçük işletmeciler küçük esnaflar vede tabiiki de halk eziliyor. Allah yardımcımız olsun..

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
Rasta.modeli
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
August 21, 2018, 07:10:24 PM

Kötü düşünmek istemiyorum ama bunlar daha başlangıç. Bu zamana kadar bilinçsizce harcanan paraların faturası karşımıza gelmeyecek mi sanki.
boram16
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
August 21, 2018, 08:31:39 PM

Bu düşüşlere rağmen Türkiye için yatırım vakti olduğunu söyleyen yatırımcılar da var bunu bu çöküşün ardından gelecek yükseliş beklentisine mi dayanarak söylüyorlar bilemiyorum

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
diyetisman
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
August 21, 2018, 08:41:04 PM

Biz şuan tepki ölçüyoruz bence Amerikanın bu tutumu devam ederse İncirlik üssü kapanarak asıl tepki dile gelecektir.
mamiko
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
August 21, 2018, 10:01:51 PM

hiçbir şey bu durumu kurtaracak değil ıvır zıvır konuşmalar bunlar öyle bir haldeyiz ki devlet kendi parasını dökse yine fayda etmez bu duruma.

kinsmitettek
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 27, 2018, 01:55:58 AM

reutersın unuttuğu 2 tane önemli etken var bunlardan bi tanesi faiz lobisi biride dolar
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: