Bitcoin Forum
April 16, 2024, 01:02:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Her Soruya Cevap Verilir  (Read 256 times)
El-Cezeri (OP)
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 02, 2018, 10:58:12 AM
Last edit: July 17, 2019, 08:32:08 AM by El-Cezeri
Merited by Kalemder (10), saulzaents (5)

Merhaba,

Kriptolar ile ilgili;
Aklımıza takılan soruları buradan sorabilirsiniz.

1713272542
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713272542
Reply with quote  #2

1713272542
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713272542
Hero Member
*

Ignore
1713272542
Reply with quote  #2

1713272542
Report to moderator
1713272542
Hero Member
*

Ignore
1713272542
Reply with quote  #2

1713272542
Report to moderator
1713272542
Hero Member
*

Ignore
1713272542
Reply with quote  #2

1713272542
Report to moderator
El-Cezeri (OP)
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 02, 2018, 11:30:12 AM

İlk soru benden:

Pos ve Pow sistemler nedir? Kriptoda da en ideal sistem hangisi?

Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
July 02, 2018, 12:35:16 PM

İlk soru benden:

Pos ve Pow sistemler nedir? Kriptoda da en ideal sistem hangisi?

Bildiğim kadarıyla cevaplayayım.
Pos , proof of stake sistemi coinin cüzdanında tutuldukça stake vermesi yani artışı bu yolla yapmasıdır.
Pow , proof of work ise coin miktarının madencilik yaparak arttırılmasıdır.

Hangisi daha iyiydir sorusuna ise eth de pos a geçmek istiyorsa pos iyidir şeklinde cevaplayacağım.

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
July 02, 2018, 02:27:34 PM

Ben bir şeyi merak ediyorum bari burada yazayım. Tatmin edici cevap verene Merit veririm.

Soru: Tezos'ta fırıncılık mantığı nedir? Madencilik gibi mi, enerji harcamak gerekiyor mu?

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Cean
Hero Member

Activity: 807
Merit: 522

View Profile
July 02, 2018, 02:53:05 PM
Merited by Kalemder (2)

Ben bir şeyi merak ediyorum bari burada yazayım. Tatmin edici cevap verene Merit veririm.

Soru: Tezos'ta fırıncılık mantığı nedir? Madencilik gibi mi, enerji harcamak gerekiyor mu?
Baking (fırınlama) Tezos blok zincirine blokların imzalanması ve yayınlanması eylemidir. Fırıncılar, bir bloktaki tüm işlemlerin doğru olmasını, işlem sırasının kararlaştırılmış olmasını ve çift harcama yapılmamasını sağlayarak, PoS konsensüs mekanizmasının önemli bir bileşenidir. Fırıncılar ağ güvenliğini sağladıkları için Tez ile ödüllendirilirler.

Sıradan madencilikten farkı yok gibi görünüyor. Dolayısıyla enerji harcanması aşikar.

10 meritin altında verildiği takdirde bu post kendini imha edecektir. İmha edildi.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
July 02, 2018, 02:55:54 PM

Baking (fırınlama) Tezos blok zincirine blokların imzalanması ve yayınlanması eylemidir. Fırıncılar, bir bloktaki tüm işlemlerin doğru olmasını, işlem sırasının kararlaştırılmış olmasını ve çift harcama yapılmamasını sağlayarak, PoS konsensüs mekanizmasının önemli bir bileşenidir. Fırıncılar ağ güvenliğini sağladıkları için Tez ile ödüllendirilirler.

Sıradan madencilikten farkı yok gibi görünüyor. Dolayısıyla enerji harcanması aşikar.

10 meritin altında verildiği takdirde bu post kendini imha edecektir.

Cevap için teşekkürler. 2 Merit gönderdim. 10 gönderirsem ocağımız söner Smiley
Ne olur ne olmaz alıntılayayım bilgiyi dedim.

Teşekkürler.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
July 02, 2018, 03:17:39 PM

Tezos fırıncılık yani doğrulayıcılar anlamına gelen validators kelimesinden türetilmiştir. Anladığım kadarıyla steem vb pos sistemi kullanan coinlerde bloklar cüzdanlarında belirli miktarlarda coinden barındıran ve seçilen kişiler tarafından onaylanıyor. Yani Delegated Proof-of-Stake sistemi ile onaylanmış oluyor. Bir server açıyorsunuz ve kod betiğini çalıştırıyorsunuz. Yapmış olduğunuz yatırıma göre onay verdğiniz blok sayısı artıyor. POS sisteminde mining yapılmıyor yani enerji tüketilmiyor ve buna minting yani para basma deniyor. Blok onaylarını yapanlara validators yani fırıncı deniyor.
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
July 02, 2018, 03:37:20 PM

10 meritin altında verildiği takdirde bu post kendini imha edecektir.

Cevap için teşekkürler. 2 Merit gönderdim. 10 gönderirsem ocağımız söner Smiley
Ne olur ne olmaz alıntılayayım bilgiyi dedim.

Teşekkürler.

bende bu mesajı okumadan önce kopyala yapıştır yaparak not defterinden okumaya çalışıyordum Smiley işte akıl akıldan üstün  Smiley

Tezos fırıncılık yani doğrulayıcılar anlamına gelen validators kelimesinden türetilmiştir. Anladığım kadarıyla steem vb pos sistemi kullanan coinlerde bloklar cüzdanlarında belirli miktarlarda coinden barındıran ve seçilen kişiler tarafından onaylanıyor. Yani Delegated Proof-of-Stake sistemi ile onaylanmış oluyor. Bir server açıyorsunuz ve kod betiğini çalıştırıyorsunuz. Yapmış olduğunuz yatırıma göre onay verdğiniz blok sayısı artıyor. POS sisteminde mining yapılmıyor yani enerji tüketilmiyor ve buna minting yani para basma deniyor. Blok onaylarını yapanlara validators yani fırıncı deniyor.

Yani fırıncılıkta önemli olan sisteminin ne kadar güçlü olduğu değil ne kadar çok coine sahip olduğun. O coinler sabit kalıyor ve onlar sadece onay gücü sağlıyor?

eğer doğru anlamışsam normal madenciliğe göre çok daha az enerji maliyetine ihtiyaç duyuyor? ayrıca ekipman maliyetine yerine fazla coine sahip olman gerekiyor?
Cagripharmacy
Jr. Member
*

Activity: 106
Merit: 2

View Profile
July 02, 2018, 03:40:37 PM

kripto parada tek soru artık şu piyasa ne zaman düzelecek

▬▬▬▬▬ ◯●●   REPME.io   ●●◯ ▬▬▬▬▬
The new WEBSITE will be LAUNCHED on the 1st NOV
Please check the Whitepaper for more complete info
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
July 02, 2018, 03:44:37 PM

Kripto parada piyasa nin durumu maalesef belli degil. Şuanda da millet temmuzda yükseliş gelecek Felan diyor neye göre söylüyorsunuz bunu. Tamm yükselmesini istiyoruz bizde ama maalesef yerinde sayiyor. 7-8 bin dolarlara sevinir olduk resmen ya. Eskiden 12 bin bandını kırarak yükseliş gelir diyorum şuan. 7 -8 bin olsa yüzümüz gülecek resmen. Bilen varsa kripto piyasasının ne zaman yükseleceğini buyursun söylesin bizde ona göre yatırım yapalım.

Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
July 07, 2018, 08:39:28 PM

her geçen gün ciddi sayıda proje çıktığını göz önünde bulundurursak, eski yatırımcı (bir önceki boğa sezonu) geri gelirse, yine ethereum 1450 doları görür mü, yoksa piyasa diğer coinlere de dağılacağından 950 de kalır mı?

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
benim.dnya
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
July 07, 2018, 11:30:48 PM

Bende bir soru sorayım o zaman bu piyasanın sürekli tekrar ettiğini kendini kat ve katlıyarak yeniden geldiğini biliyoruz peki bu gerçekten nereye kadar sürecektir  yani 2 defa daha bu dönüşüm yaşandığın da sizce bitcoin kaç dolar olur ?
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
July 08, 2018, 12:10:06 AM

Güzel bir konu mantık çerçevesinde düşünürsek karşılıklı soru cevap platformu eksikliğini tamamlayabileyebilir belki. Ancak sanırım bunun yeri konu dışı yada yeni başlayanlara taşınırsa daha mantıklı olur
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
July 14, 2018, 08:43:33 AM

neo.game diye bir şey başlattı ana neo konseyi. Acaba yeni bir token projesi mi bu? yoksa bir platform mu? İngilizcem tam olarak yeterli değil, bilgisi olan var mı yada bakabilir misiniz arkadaşlar? Bu konuda detaylı bilgi verirseniz sevinirim.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
July 14, 2018, 11:42:53 AM

Piyasanın kendini tekrarladığı doğru. Her sene benzer spekülasyonlar ve benzer pozitif/negatif gelişmeler yaşanıyor. Geçen senenin aralık ayında BTC'nin $20,000 olduğunu düşünürsek bu sene de 35,000-40,000 olmaması için bir sebep yok. Hatırlarsanız 2017 ocak ayında 1,000 USD civarından başlamıştı tırmanmaya. Bu durumda 2 sene sonra 100,000 USD'yi aşmasını bekleyebiliriz. Elbette 1/4 oranında geri çekilme yaptıktan sonra.

Bende bir soru sorayım o zaman bu piyasanın sürekli tekrar ettiğini kendini kat ve katlıyarak yeniden geldiğini biliyoruz peki bu gerçekten nereye kadar sürecektir  yani 2 defa daha bu dönüşüm yaşandığın da sizce bitcoin kaç dolar olur ?
PrintMule
Hero Member

Activity: 980
Merit: 500

FREE $50 BONUS - STAKE - [click signature]

View Profile
July 14, 2018, 12:46:46 PM

Güzel bir konu olmuş. Hem insanlar aklındaki sorulara aydınlatıcı tatmin edici cevaplar bulur hemde karşı taraftan merit kazanma imkanı doğar. Takipte olacağım bende, kaliteli bir konu olacağa benziyor.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
seninyanda
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 14, 2018, 04:41:44 PM

Ben ethererum , neo , ve tron üçlüsünden neden tronun bu kadar çaktığını merak ediyorum tabi ki araştırıp kendimde öğrenebilirim ama kolaya kaçtım biraz Cheesy
KalfaCrak
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 14, 2018, 05:01:38 PM

Bir soruda benden olsun, Ethereum Bitcoinin en iyi takipçisi. Hatrı sayılır yatırım alan bir coin. Bitcoini geçme gibi bir durumu söz konusu olabilir mi ? 2. olarak da gerçekten yönlendirmeleriniz çok önemli olduğu bir nokta olarak 10k TL ile madenciliğemi başlanmalı yoksa yatırım yapıp hold mu yapılmalı ?

Üstadlardan değerli yorumlarını bekliyorum.
Saygılarımla
tutunkolonyasi
Newbie
*

Activity: 131

View Profile
July 14, 2018, 05:48:17 PM

forumda gereken sorulan soruya cevap olarak merit talep edilme dönemi ne zaman başladı yasak değiliydi?
casty3000
Full Member

Activity: 532
Merit: 100

View Profile
July 14, 2018, 05:53:48 PM

Güzel konu olmuş ancak burdan sorulara yetişemezsiniz. Bitcointalk cidden bilgili insanlar topluluğu geri kalanlara göre. Twitterda bu iyi niyetinizi daha iyi gösterebilirsiniz.

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: