Bitcoin Forum
May 10, 2024, 03:55:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Temel ve Teknik Analizi (03.07.2018)  (Read 231 times)
erhanunal (OP)
Jr. Member
*

Activity: 50
Merit: 14

View Profile
July 02, 2018, 09:57:18 PM

Arkadaşlar Selamlar,

Bitcoin için 4.000$, 3.000$ hatta 1.000$ seviyeleri bile konuşulmaya başlandı. Büyük yatırımcı gerçekten her büyük yükseliş sonrası insanları soyup soğana çevirmiş durumdalar. Ben şuandaki duruma göre 5.600$ 5.700$ seviyeleri dip olarak kabul edip buradan yukarı döneceğini düşünüyorum. Ben bu yazıyı yazarken fiyat 6.646$ seviyelerinde seyrediyor.

- Madenciler tarafından baktığımız zaman 5.800$ ila 6.000$ arası madencilerin maliyetini karşılaması ve kar elde edebilecekleri son nokta seviyeleri diyebiliriz. Fiyatın inmesini istemeyen madenci tarafı ile büyük yatırımcı karşı karşıya kalmış durumda.

- Bu hafta içerisinde başlayacak olan G20 zirvesinden dolayısı ile fiyatta bir belirsizlik mevcut. Fakat bir önceki toplantıyı hatırlarsanız olumlu haber fiyatı yaklaşık 1.000$ yukarı taşımıştı. G20 tarafında Bitcoin küresel piyasada risk teşkil etmediğinin haberini verdiler. Ondan dolayı ben bu toplantıyı olumlu olarak bakıyorum.

- Teknik tarafa bakacak olursak ; https://www.tradingview.com/x/dQwy2mH6/

Haftalık grafik üzerinden üçgen içerisinden çıktık. Bunu olumlu olarak görüyorum. MacD bize fiyatın min. orta bant seviyesine kadar yükseleceğinin işaretini veriyor. Diğer taraftan ise STOCK RSI OverSold ( Aşırı Satış ) bölgesinde duruyor. Birçok gösterge ve temel analiz yapıldığı zaman fiyatın artacağı yönünde düşünmemiz yanlış olmayacaktır.

Orta vadede fiyatın 9.200$ seviyesini tekrar test edeceğini düşünüyorum.

Bol kazançlarınız olsun..

https://twitter.com/erhanunall
1715356502
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715356502
Reply with quote  #2

1715356502
Report to moderator
1715356502
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715356502
Reply with quote  #2

1715356502
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
July 02, 2018, 10:05:01 PM

Yorum, analiz için teşekkürler bende katılıyorum.
erhanunal (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 02, 2018, 10:16:33 PM

Yorum, analiz için teşekkürler bende katılıyorum.

Rica ederim  Smiley

mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
July 02, 2018, 11:37:08 PM

Ben teknikten pek anlamam ama emeğinize sağlık. Sizin teknikle ulaştığınız nokta benim piyasanın havasını koklayarak bulduğum sonuçla örtüşüyor. Tek farkla o da ben 5xxx seviyelerine dönüş olmayacağını düşünüyorum.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
erhanunal (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 02, 2018, 11:57:22 PM

Ben teknikten pek anlamam ama emeğinize sağlık. Sizin teknikle ulaştığınız nokta benim piyasanın havasını koklayarak bulduğum sonuçla örtüşüyor. Tek farkla o da ben 5xxx seviyelerine dönüş olmayacağını düşünüyorum.

Genel olarak dönüş bekliyoruz Smiley

yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
July 03, 2018, 12:18:51 AM

analizlerin devamı gelir umarım.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
erhanunal (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 03, 2018, 01:13:47 AM

analizlerin devamı gelir umarım.

Güncellemeye ve paylaşmaya devam edeceğim.

erhanunal (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 03, 2018, 12:59:51 PM

NakamotoFamilyFoundation.org Web sitesi üzerinden Bitcoinin kurucusunun mesajını görüntüleyebilirsiniz

krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
July 03, 2018, 01:34:18 PM

benim fikrime göre orta vadede 10 bin doları daha da artacaktır çünkü piyasa çok uzun süre uyku pozisyonundaydı kimse alım satım yapmaz hale geldi yön yukaru doğru gidecektir.

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 03, 2018, 07:13:34 PM

Bold yazmasaymışsın iyiymiş, gerek yok renkle dikkat çekmeye çalışmaya, içerik güzelse insanlar değerlendirecektir zaten.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
erhanunal (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 03, 2018, 09:51:24 PM

benim fikrime göre orta vadede 10 bin doları daha da artacaktır çünkü piyasa çok uzun süre uyku pozisyonundaydı kimse alım satım yapmaz hale geldi yön yukaru doğru gidecektir.

Göreceğizz

Aragorrn
Newbie
*

Activity: 88
Merit: 0

View Profile
July 03, 2018, 10:00:30 PM

G20 zirvesi zaten Arjantin'de yapılmadı mı arkadaşlar? Bu sene başka G20 zirvesi yok diye biliyorum ben  Huh
bitcoin_info
Member
**

Activity: 253
Merit: 10

View Profile
July 04, 2018, 07:12:33 AM

sürekli G20 toplantısı mı oluyor. geçen sene G20'de kripto paralar dünya için tehdit oluşturmuyor denilmişti. bu sende düzenleme gelirse baya çakılırız.
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
July 04, 2018, 10:49:51 AM

Alternetaif yorum ve analizler için teşekkürler. Şu ortamda G20 den de olumlu haber gelse de  bu hack olayları kesilmedikçe  artış olacağı kanısında değilim.

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
erhanunal (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 04, 2018, 03:56:04 PM

Bold yazmasaymışsın iyiymiş, gerek yok renkle dikkat çekmeye çalışmaya, içerik güzelse insanlar değerlendirecektir zaten.

Daha iyisini sizden bekliyorum o zaman Smiley

SecurityShark
Member
**

Activity: 182

View Profile
July 04, 2018, 04:29:14 PM

Analiz için teşekkürler. Yorumlar ve tespitleriniz hep istediğimiz yönde. Umarım haklı çıkarsınız da hepimizin yüzü güler.

erhanunal (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 04, 2018, 07:08:21 PM

Analiz için teşekkürler. Yorumlar ve tespitleriniz hep istediğimiz yönde. Umarım haklı çıkarsınız da hepimizin yüzü güler.

Güzel günler göreceğiz Smiley

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
July 04, 2018, 07:39:47 PM

Madencilerin maliyet hesaplanması sıkıntı gibi duruyor tam net bir bilgi gözükmüyor gibi.Geçen sene bu aylarda bitcoin tahminim 3k civarıydı o zamanda kazanıyorlardı.Maliyetlerin 5800 ile 6000 dolar civarı olacağını pek sanmıyorum.Sonuçta madenciler üretiyor kar ekleyip satıyor.Bu fiyatın bir noktada dengeleneceğini düşünüyorum.Arz talep piyasasına göre talep fazla olursa fiyatlarda ani yükselişler yaşarız.2017'de bunu yaşadık 6 aydır hala acısını çekiyoruz.Bir türlü bitcoin bir fiyata oturmuş gözükmüyor.
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
July 04, 2018, 07:42:51 PM

Madencilerin maliyet hesaplanması sıkıntı gibi duruyor tam net bir bilgi gözükmüyor gibi.Geçen sene bu aylarda bitcoin tahminim 3k civarıydı o zamanda kazanıyorlardı.Maliyetlerin 5800 ile 6000 dolar civarı olacağını pek sanmıyorum.Sonuçta madenciler üretiyor kar ekleyip satıyor.Bu fiyatın bir noktada dengeleneceğini düşünüyorum.Arz talep piyasasına göre talep fazla olursa fiyatlarda ani yükselişler yaşarız.2017'de bunu yaşadık 6 aydır hala acısını çekiyoruz.Bir türlü bitcoin bir fiyata oturmuş gözükmüyor.

geçen sene ile kıyaslarsan bir de şu açıdan bak, elindeki madencilik envanteri ile geçen yıl btc kazım miktarın neydi? bu seneki ne?
zorluk arttığından kazançlar da azalıyor üstüne btc fiyatında bu kazanç azalmasına ters oranda artış olursa ancak madencinin getirisi sabit kalıyor.
hem getiri düşer hem de fiyat düşerse doğal olarak maliyet hızla artıyor.
chuckk
Member
**

Activity: 196

View Profile
July 04, 2018, 08:07:07 PM

Bu kıpırdanma sonucunda ben de artışın devam edeceğini düşünüyorum. Ancak yükselişin uzun süreli olması için daha sağlam gelişmelere ihtiyaç var bana kalırsa..

yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
July 04, 2018, 08:32:10 PM

Yükseliş zor düşüş kolay oluyor tam çıkışı yakalıyor saçma sapan şeyler ortaya atılıyor bir anda 100-200 USD düşüş oluyor bakalım inşallah yükseliş hızlı olur

erhanunal (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 05, 2018, 11:20:11 AM

Bu kıpırdanma sonucunda ben de artışın devam edeceğini düşünüyorum. Ancak yükselişin uzun süreli olması için daha sağlam gelişmelere ihtiyaç var bana kalırsa..

G20 zirvesinden sonra neler olacağını göreceğiz Smiley

husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
July 05, 2018, 12:07:45 PM

Büyük yatırımcılar piyasayı iyice oyuncak haline getirseler de madencileri ciddiye almaları gerekiyor.
Artık oyunun tadı kaçmadan beklenen durumlar gelişse ve karımıza baksak hiç fena olmayacak..

coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
July 05, 2018, 06:24:18 PM

Selamlar, öncelikle analiz için elinize sağlık. Genel kitleye hitap edebilmek için uzun ve teknik terimlerle dolu bir yazı yerine bu tarz anlaşılabilir analizler çok daha yerinde. Umarım yazılarınızın devamı gelir.

Bunun dışında teknik analiz ve trading ile yeni ilgilenmeye başlayan kişilere tavsiye edebileceğiniz kaynaklar var mıdır? Varsa, zamanınız olduğunda ayrı bir yazıda inceleyebilirseniz hepimize faydalı olabileceğini düşünüyorum.
erhanunal (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 05, 2018, 09:12:59 PM

Selamlar, öncelikle analiz için elinize sağlık. Genel kitleye hitap edebilmek için uzun ve teknik terimlerle dolu bir yazı yerine bu tarz anlaşılabilir analizler çok daha yerinde. Umarım yazılarınızın devamı gelir.

Bunun dışında teknik analiz ve trading ile yeni ilgilenmeye başlayan kişilere tavsiye edebileceğiniz kaynaklar var mıdır? Varsa, zamanınız olduğunda ayrı bir yazıda inceleyebilirseniz hepimize faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Güzel yorumunuz için teşekkürler Smiley

HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
July 05, 2018, 09:31:29 PM

Sade ve anlaşılabilir bir anlatım ve analiz olmuş ellerinize sağlık. Bende artık bir yukarı yönlü hareket bekliyorum. Tabikide herkes onu istiyor ama. Bakalım bu G20 den sonra neler bekliyor bizi. Olumlu işler olurda yüzümüz azıcık olsada güler.

erhanunal (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 06, 2018, 04:54:17 PM

Sade ve anlaşılabilir bir anlatım ve analiz olmuş ellerinize sağlık. Bende artık bir yukarı yönlü hareket bekliyorum. Tabikide herkes onu istiyor ama. Bakalım bu G20 den sonra neler bekliyor bizi. Olumlu işler olurda yüzümüz azıcık olsada güler.

Güzel yorumlarınız için teşekkürler

heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
July 06, 2018, 05:27:48 PM

Hocam analizlerinize kısmen katılıyorum ama madencilik noktasında bunun sınırını belirlemek zor ve dip noktası da belirsizleşebiliyor, ama şu bir gerçek sürekli düşük seviyeler sürdürülebilir değil.
cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
July 10, 2018, 12:13:22 AM

bilgi için teşekkürler. ben de insanlara şevk gelmesi açısından yükselişe geçeceğini tahmin ediyorum.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: