Bitcoin Forum
April 25, 2024, 12:52:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: BINANCE ve KUCOIN Borsa Karşılaştırması  (Read 268 times)
elysion (OP)
Newbie
*

Activity: 122
Merit: 0

View Profile
July 04, 2018, 01:54:07 PM

Merhaba arkadaşlar. Geçen gün borsalar hakkında araştırma yaparken karşıma tesadüfen çıktı. Konu oldukça ilgimi çekti ve inceleme fırsatı buldum. Binance ve Kucoin borsalarından birinde işlem yapmayı düşünenler için aşağıdaki bilgilendirme bir fikir verecektir diye tahmin ediyorum. Peki bu benzerlik ve farklılıklar nelerdir?.

Birçok borsa arasında sizin için uygun olanını nasıl seçersiniz?  Belirgin konum sınırlamalarının yanı sıra mevcut platformların çoğunda listelenmemiş bir para birimi ticareti yapmak isteyebilirsiniz. Web'deki en popüler iki borsa arasındaki farklar size yardımcı olacaktır.

Binance Hong Kong kaynaklı bir borsadır. Daha yüksek bir üyelik düzeyine sahip olmak istemediğiniz sürece bir kimlik gerektirmez; Buna ihtiyacınız yoksa,  anonimliğinizi kolayca sürdürebilirsiniz.

Kucoin de Binance gibi Hong Kong kaynaklı bir borsadır. Aslında her iki platform da Çin'de oluşturuldu, ancak hükümet kripto para birimleri üzerindeki baskıdan sonra hareket etmek zorunda kaldı.

Harçlar

Her iki borsada da harç oranı 0.1%’dir. Binance depozito ücreti sunmazken, para çekme ücretleri varlığa bağlıdır. Bununla birlikte Kucoin, döviz kazancının % 50'sinin kendi tokeniyle temettülerini sunar. Binance tokeni, platformdaki ücretler için, farklı tokenlerle ödeme yapmak yerine paradan tasarruf etmek için kullanılır.

Varlıklar

Her iki platform da oldukça geniş bir varlığa sahiptir. Binance 242 altkoin ile işlem yaparken, Kucoin’de bu sayı 179’dur. BTC ve ETH üzerinden ticaret yapmanın yanında, Binance  kendi tokeni ve Tether ile ticaret yapma imkanı sunarken, Kucoin kendi tokeni olan Tether ile aynı zamanda NEO ve BTC Cash ile ticaret çiftleri sunmaktadır.

Kimlik Doğrulama

Her iki platform da iki faktörlü kimlik doğrulamayı destekler ve her ikisi de hiçbir zaman hacklenmemiştir, ancak bir Binance hesabının fonlarını boşalttığını belirten bir Reddit iş parçacığı vardır.

Binance, değişiklik yapan birçok kimlik avı girişimi ile ilgili olarak, insanlar değişiklikleri bulmaya çalıştığında, arama motorlarında görünün birkaç kimlik avcılığı sitesiyle ilgili uyarılarda bulundu. Dolandırıcıların şifrelerinizi ve bilgilerinizi çalmalarını engellemek için herhangi bir web sitesine girdiğinizde iki faktörlü kimlik doğrulamayı da etkinleştirin. Binance’de durum bu haldeyken, Kucoin’de şu ana kadar bu tarz bir problem yaşanmamıştır.

Müşteri Servisi

Kucoin oldukça hızlı bir müşteri hizmeti sağlamaktadır. Hızlı yanıt oranı ile 24 saat telegram chat desteği sunmaktadır.
Binance ise kendi desteğiyle iletişim kurmanın farklı yollarını sunuyor. Bir Reddit kullanıcısı tarafından cevap almanın uzun sürdüğü iddiasına dayanan birkaç rapor mevcuttur.

Sonuç

Bu iki borsa arasında net bir kazanan yok. Her iki borsanın da, her ne kadar ufak eksiklikler olsa da, iyi ve güvenilir platformlar olduğu söylenebilir. Binance daha fazla altkoinle işlem yapmaktadır, ancak Kucoin daha hızlı müşteri müşteri desteğine sahiptir. Her iki borsada da ücretler ve menkul kıymetler temelde aynıdır. Her iki borsanın da arayüzü incelenmeli ve hangisi sizin için uygunsa onu seçmelisiniz.
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
July 04, 2018, 03:27:39 PM

Sonuç

Bu iki borsa arasında net bir kazanan yok.

saçmalık, en önemli konu Hacimdir borsalarda. elindeki malı satamadıktan sonra ne yapayaım fee ücretini vs? kazanan bariz belli.
elysion (OP)
Newbie
*

Activity: 122

View Profile
July 04, 2018, 03:32:50 PM

Sonuç

Bu iki borsa arasında net bir kazanan yok.

saçmalık, en önemli konu Hacimdir borsalarda. elindeki malı satamadıktan sonra ne yapayaım fee ücretini vs? kazanan bariz belli.

Tabi illaki kazanan olacak ama burda kısımlar anlatılmak istenen her ikisinin de birbirine üstün tarafları olduğu. Tabiki borsayı şekillendiren, tercih edilmesini sağlayan hacmidir.
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
July 05, 2018, 12:39:55 PM

binance kullanıcı deneyimi (tasarım ve kolay kullanım) olaraktan ve ek özellikleri (coin bilgisi verme coinmarketcap gibi) bana göre kucoin'den daha öndededir, keza binance daha güvenilir ve daha çok altocin'e sahiptir. son olarak her iki borsanında kendi içerisinde ref sistemi bulunmaktadır bana göre binance'nin ki daha başarılıdır geçen günlerde %40'a kadar çıkarılmıştır elinde 500 bnb tutanlar için.
koinnman
Jr. Member
*

Activity: 32
Merit: 1

View Profile
July 05, 2018, 01:16:07 PM

Tabi ki de Binance app kullanım kolaylığı açıısından cok daha iyi.ama son günlerde hackleme olayları arttı. Bu da canımı sıkmıyor değil.
Yarın bir gün tüm site hacklenir mi , tabi ki de hacklenebilir.
Cryptorianx
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
July 05, 2018, 01:33:52 PM
Last edit: July 06, 2018, 04:48:41 PM by Cryptorianx
Merited by EFS (3)

İki borsayı da kullanan biri olarak...Bu versusun açık ara kazananı Binance'dır kanısındayım.Hem işlem hacmi olsun hem müşteri hizmetleri olsun ve kolay arayüz kullanımıyla bir tık öndedir diyebilirim..He Kucoin kötü demiyorum fakat Binance ile mukayese ediyorsak Binance'ı tercih ederim.

Gerçi en son yaşanan Syscoin api hack olayından sonra 7.000 btc borsa dışına çıksa da Binance yönetimi mevzuya olabildiğince hızlı bir şekilde müdahale edip müşterisine olumlu geri dönüşler yaparak kamuoyundaki güvenlerini korudular.Bu tip olaylar hemen hemen her borsanın başına gelebiliyor maalesef.Yarın öbür gün kucoin veya başka bir borsanın da başına gelebileceği gibi.

Mesela aradaki ufak farklara değinirsek...Binance'da az miktardaki koinlerinizi bnb'ye dönüştürebiliyorsunuz(converted).Kucoin'de yok sanırım bu özellik.Yakın zamanda gelir belki.

Kucoin'de trade bölümünde alış-satış emri girebilmeniz için yeniden authenticator kodunu girmeniz gerekiyor.Ufak bir ayrıntı gibi gözükebilir ama ekstra bir güvenlik önlemi sonuçta.
simgesimge
Newbie
*

Activity: 101

View Profile WWW
July 05, 2018, 08:45:01 PM

Bi farkları var ki herkes katılacaktır buna, elinizdeki coin Binance' a çıkınca havalara uçarsınız çünkü bilirsiniz ki coin uçacak, Kucoine çıkınca insana bir ağırlık çöker çünkü bilirsiniz ki coin kısa süre sonra ölecek
tonidin
Full Member

Activity: 361
Merit: 100

View Profile
July 05, 2018, 10:50:04 PM

İyi bir çalışma olmuş teşekkürler emeğiniz için. Binance ile Kucoin ile ne kadar fark olursa olsun tüm yönleriyle şuan Kucoin önde olsa da Binance tercih edilecektir. Çünkü talep arz daha fazladır ve yer alan coinlerin ilgi görüp yatırım alma oranı daha yüksektir. Kullanıcısı fazla bir borsa diğer borsaları da kötülemek değil söylemek istediğim Mesela Bitstamp, poloinex, Okex bu borsalarda çok iyi ama en çok ilgi gören ve adını en iyi şekilde duyuran borsa binance dir.
rafsa
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
July 06, 2018, 05:53:48 AM

iki borsa arasında abartılacak kadar fark yoktur.  sadece hacim vardır. bire kullanıcılar açısından kolaylık vardır. bana göre binance daha kullanışlı bir borsa  yada alıştık ondan mı
ogul
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
July 06, 2018, 07:38:45 AM

Bu iki borsa arasında net bir kazanan yok. Her iki borsanın da, her ne kadar ufak eksiklikler olsa da, iyi ve güvenilir platformlar olduğu söylenebilir.

ara yüz olarak  benim fikrim binance
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
July 06, 2018, 07:46:12 AM
Merited by EFS (3)

Borsalarda sıkça işlem yapmıyorum işim düştüğünde tabii ki binance başta olmak üzere işlem yapmak istediğim coin veya token binance'de bulunmuyorsa kucoin olur diğer borsalar olur borsalar işimi görüyor. Yalnız hacim gerçekten büyük sorun olabiliyor dün MAN almak için kucoin'e baktım alış satış arasında ciddi farklar vardı hadax borsasına üye olarak hemen hallettim. Hangisi işime gelirse kullanmaktan çekinmem. Çok yüksek hacimli işlem yapmadığım için pek sorun yaşamıyorum. Komisyon oranlarına işin doğrusu hiç bakmam sonuç olarak sürekli işlem yapmıyorum cüzdana çekerim belli süre durur.
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
July 06, 2018, 07:51:07 AM

genel itibariyle borsalardaki hacim hem yeni coinlerin eklenmesi , hem güvenilirliği hem de yaptığı kampanyalar ile yeni üyeler ( hacimler) çekebiliyor. Binance bu konuda gayet başarılı ve güvenilir umarım hep böyle devam eder.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
July 06, 2018, 08:01:01 AM

kucoindeki kcs token sahiplerine gunluk olarak kucoin borsasinda islem goren her coinin alim-satimindan elde edilen borsa kar payi dagitiliyor. bu konuya baslikta deginilmemis.
neblpr
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
July 06, 2018, 10:07:46 AM

Kucoin güzel ama biraz çöplük gibi oluyor. Binance da birsürü coin ekliyor hepsinin fiyatları yukarıya çıkıyor. Ama kucoin i genel olarak başarılı buluyorum
cryptomining
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
July 07, 2018, 09:54:57 AM

Kucoin borsasına eklenen %50 düşüyor , binanceye eklenen %50 yüksekliyor aradaki fark bu  Grin
Kevin_EDG
Newbie
*

Activity: 86

View Profile
July 07, 2018, 12:04:28 PM

Kucoinin yaşadığı hype kısa sürede yokoldu yoksa binanceden aşağı kalır yanı yok bence
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
July 07, 2018, 01:41:56 PM

binance hacim olarak ve bilinirlik olarak önde. kucoin çakma binance gibi. zaten surekli kampanyalar yaparak binance den hacim calmaya calısıyor.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
July 09, 2018, 07:57:28 AM

binance kucoin, birde yanlarına bibox ekleyebilirsiniz. site tasarımı, arayüz, trade ekranları falan çok benzer. bence bu üçü arasında bir bağ var. ya kodlayan aynı ekip. yada hepsinin perde arkasındaki sahibi aynı kişi.
binance 1. sınıf, kucoin 2, biboxda 3. sınıf tokenlar için tasarlanmış sanki. alt borsada rüştünü ispat eden üst borsaya geçiyor
benimkisi bit tahmin ama 3 siteye de inceleyince gereğinden fazla benzerlik dikkat çekiyor.
DanielBTT
Newbie
*

Activity: 86

View Profile
July 09, 2018, 02:00:10 PM

Binance bence daha iyi bir borsa 1k usdlik trade için 1.5 dolar falan ödüyorsunuz bnb ile resmen tradeye teşvik ediyor insanı  Cheesy
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
July 15, 2018, 08:22:44 PM

Binance Withdraw Fee Listesi
https://www.binance.com/fees.html

Kucoin Withdraw Fee Listesi
https://news.kucoin.com/en/fee/

Binance'de mininum BTC withdraw için gerekli limit 0.002 BTC ve fee kesintisi 0.0005 BTC.

Kucoin'de minimum BTC withdraw için gerekli limit 0.002 BTC ve fee kesintisi 0.01 BTC.

Sadebe btc baz alarak yazdım, ayrıca komple incelemek isteyenler için iki borsanında listeleri yukarda. Kucoin BTC için Binance'nın 2 katı fee kesiyor. İki borsa'da hesabım var özellikle Kucoin yeni çıkan tokenleri daha hızlı eklediği için orada işlem yapıyorum. Ama fee kısmında ciddi uçuk fiyatları var.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: