Bitcoin Forum
June 18, 2024, 12:23:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ekmeğe Zam Kapıda  (Read 817 times)
tommyss
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
July 05, 2018, 09:10:44 PM

Soyleyecek hic birseyimiz yok maalesef. Soylesekte dinletemiyoruz. Acliktan kirilacak ulke goreceksiniz o zamanda yol yapti diyebilecekler mi acaba

silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
July 05, 2018, 09:17:18 PM

Fiyati artmaz gramaj düşer yine ne olacak halk böyle seylere kaniyor zaten. Adam yine bir ekmek aliyorum yine 1 tl oduyorum diyor.
minionstar
Member
**

Activity: 196

Streamity Decentralized cryptocurrency exchange

View Profile
July 05, 2018, 09:26:45 PM

Artık aklımızla oynuyorlar, resmen insanları salak yerine koyuyor adam. Fiyat aynı da ekmek aynı mı acaba..
Hala bu açıklamalarla tatmin olan insanların olduğunu görmek aşırı sinir bozucu.

600rr
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
July 05, 2018, 09:32:18 PM

Ekmek zami bu sefer cok gecikti. Tabi bide gramaj dusurme olayindan gecen sefer ki cok farkettirmedi fakat bu iyi gelecek gramaj da dusurmezler heralde artik.
ydnkkyy
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
July 05, 2018, 09:46:25 PM

Konu yine çok yönlü ama ilk olarak ‘1 Haziran’ dediği şey seçimden önce yapamadık şimdi yapacağız demektir bunu anlamamak için biraz alık olmak gerek sanırım. Zaten beklenmedik bişey değildi herşeye olduğu gibi ekmeğe de zam gelecekti ve yolda gördüğümüz gibi. Umarım çok etkilenmeyiz bu zamlardan diyeceğimde o nasıl olacak. Kafamda deli sorular. Başka boyut olarak da ekmek 5 tl olur diyen arkadaşa katılıyorum çünkü israf edilen ekmek miktarı korkunç keşke biraz daha duyarlı olabilsek. Bu dünya da açlıktan ölen insan var be nasıl böyle olduk bilmiyorum ki.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
July 05, 2018, 10:24:11 PM

Ekmeğe zam yapacaklar yapmasına da yana yana yerel seçimleri düşünüyorlar şimdi Cheesy Gramajı düşersen zaten ekmeğin gramajı yok olma aşamasına geldi daha ne kadar düşüreceksin Cheesy Fiyatı arttırsan bir anda %20 %25 fiyat artışı fena çarpar milleti olaya uyanırlar. Gerçi ekmek lobisi felan muhabbeti çıkar bu kez de. Ben bir miktar gramaj düşümü + bir miktar zam + holosko şeklinde bir ''güncelleme'' bekliyorum.
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
July 06, 2018, 04:13:09 AM

Ekmek ülkedeki en önemli temel ihtiyaç maddesi. Zenginin de fakirin de ihtiyacı bu yüzden zam gelmesi gereken son şey ekmektir. Bence fiyatı 1 tlyi geçmemesi gerek. Zam yerine ekmeğin gramajını düşürmek daha mantıklı

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
NEJLA
Member
**

Activity: 179

View Profile
July 06, 2018, 12:34:20 PM

normal karşılıyorum seçimde bitti bu saatten sonra herşeye zam
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
July 06, 2018, 02:52:28 PM

Her şeye zam yapılıyor Ekmek üzülmez mi  Smiley  En son ekmeğe zam gelmesini ister sanırım devlet. Çünkü ancak o 7'den 77'ye herkes alıcı olduğu için göze batabilir..

gileri (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
July 06, 2018, 02:57:26 PM

Seçim döneminde sıktılar. Bol keseden dağıttılar. emeklilere ikramiye verdiler, benzine, mazota yapılan zam ötv'den karşılandı.
Bunların acısının çıkartılması gerekiyor şimdi de.
chaskes
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 06, 2018, 03:36:25 PM

inşallah ekmeğin tanesi 5 tl olur
Yine anlamazlar kardeşim ben yine inanmıyorum .
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
July 06, 2018, 03:48:53 PM

Fiyati artmaz gramaj düşer yine ne olacak halk böyle seylere kaniyor zaten. Adam yine bir ekmek aliyorum yine 1 tl oduyorum diyor.

aynı fiyattan ekmeği 250 gramdan 200 grama düşürdüler. şimdide kalkar 100 gramlık roll ekmekleri 1 liradan satarlar.
müstehak bize. 5 lira olsun da rahatlasınlar.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
benim.dnya
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 06, 2018, 06:28:24 PM

Ona zam buna zam yeter be kardeşim.
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
July 06, 2018, 07:04:35 PM

Normal değil mi? Kendimiz ettik kendimiz bulacağız artık. süpergücüz olacak tabi böyle süper zamlar.
Bu daha başlangıç. Gerisi de gelecektir.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 274

View Profile
July 13, 2018, 01:46:25 PM

Zamlar hiç bitmez arkadaşlar hele ülke bu durumdayken daha da ağır olacak bu zamlar. Ama devlette yüksek konumda çalışanların altından milyonluk arabalar eksik olmaz.
hunter17
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 8

View Profile WWW
July 13, 2018, 01:52:15 PM

Zamlar hiç bitmez arkadaşlar hele ülke bu durumdayken daha da ağır olacak bu zamlar. Ama devlette yüksek konumda çalışanların altından milyonluk arabalar eksik olmaz.

Ne demişler ihtişamda israf olmaz. Kendi gücümüzü göstermek için her bürokratın altına milyon dolarlık zırhlı araç çekmeliyiz.
Nasıl olsa para bok ya bizde.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
lettucebee
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

View Profile
July 13, 2018, 02:25:58 PM

Haberin başlığını gördüm aklımdan ilk geçen cümle 'Allahım inşallah' oldu. Delirdi galiba bu ne diyor diyenler için ekmeğe bir türlü zam yapmıyorlar gramaj düşür düşür nereye kadar aklı kesmeyen millet de ekmeğe zam gelmedi ki diyor bir zam gelse de kurtulsak artık. Yoksa yakında dilimle ekmek satacaklar. Cheesy

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
E R N
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
TOKEN SALE
AIRDROP
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
  ▬▬   GET IN TOUCH   ▬▬ 
TELEGRAM  FACEBOOK  TWITTER
YOUTUBE   INSTAGRAM
Mali.sak
Member
**

Activity: 238

View Profile
July 13, 2018, 02:30:29 PM

Haberin başlığını gördüm aklımdan ilk geçen cümle 'Allahım inşallah' oldu. Delirdi galiba bu ne diyor diyenler için ekmeğe bir türlü zam yapmıyorlar gramaj düşür düşür nereye kadar aklı kesmeyen millet de ekmeğe zam gelmedi ki diyor bir zam gelse de kurtulsak artık. Yoksa yakında dilimle ekmek satacaklar. Cheesy

Gramajı düşürüyorlar sonra da çıkıp biz zam yapmıyoruz yıllardır diyorlar. Şimdi zaten 2 yıllık zammı yaparlar. Sonra yine düşürmeye başlarlar.
Zam gelsin aç kalalım da akıllanalım bari.
scouce
Newbie
*

Activity: 92

View Profile
July 13, 2018, 04:58:49 PM

1 ay oldu mu olmadı mı tam olarak bilmiyorum ama zam ile ilgili haberlerde ekmeğin 1.25 olacağı söylenmişti. O zamandan sonra bazı yerlerde 1.25 olsa da hala çoğunlukla 1 tl civarında. Ayrıca unutmamak lazım ki günlük 6 milyon ekmek israf ediliyor. Ekmeğin sağlık boyutunuda az çok biliyoruz. O yüzden fiyat artışı hem israf için hem de sağlık için yararlı olacaktır.
kanjla
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
July 13, 2018, 05:44:50 PM

ilk önce zam yapmamak için 300 gramlık ekmeği 250 grama düşürdüler daha sonrasında yine maliyet artınca yeni bir zam koyacak oldular. Olmalı tabi sen ekmek için gerekli buğdayı yurt dışından ithal edersen. ee tabi ithal ederken doları kullanırsan bir zahmet zam yap.
Aslında en önemli kısmı ekmeğe daha güzel zamların gelmesi hatta 1.5- olması bile çok güzel olur. Bu sayede insanlar az da olsa ekmeği kesmeye başiar. Sağlıklı yaşamlar için küçük adımlar. Halkın gözünden de bakınca yemek ile karın doymuyor o boşluğu da ekmek ile dolduruyoruz oluyor. 
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: