Bitcoin Forum
April 25, 2024, 01:12:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Suriyeli Kardeşlerimiz  (Read 473 times)
Leteravian (OP)
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
July 06, 2018, 09:06:35 AM
Last edit: July 06, 2018, 02:58:20 PM by Leteravian

Suriyeli Seviciler ;

Öncelikle şu habere bir göz gezdirin > http://www.bursadabugun.com/haber/bursa-da-tansiyonlu-gun-iste-dun-yasananlarin-perde-arkasi-978892.html

Sonra şu videoyu bir izleyin > http://www.bursadabugun.com/video/bursa-da-yuksek-tansiyon-suriyeliler-palalarla-saldirdi-96878.html

Son olarak şu makaleyi okuyun > http://www.yenimarmaragazetesi.com/makale/altiparmak-carsamba-suriyeliler-bir-ciglik----kurtarin-bizi--hepimizi-----/

Olayla ilgili neticeyi de ben söyleyeyim sizlere... Karakola suç duyurusunda bulunanlara ; Savcılığın bu şahısları serbest bırakması üzerine misafirimiz yapacak bir şey yok diye açıklama yapılmış...

Lugatım da olup etmediğim küfür kalmadı böyle yaparak daha çok cesaretlendiriliyor bu o.çları. Siktirsinler gitsinler dediğimiz zaman bize kızıyorsunuz ama kendi ülkelerinden kuyruğu apış arasında kaçıp gelen pezevenkler burada pala ile erkeklik taslıyorlar ve biz kanunlar gereği hiç bir şey yapamıyoruz.

Ne yapalım şimdi yani bizde de misafir böyle ağırlanır deyip bende önüme gelen suriyeliyi doğramaya başlayayım mı ? Savcılık beni de serbest bırakacak mı ? Bu suriyelileri koruyup kolladığınız gibi beni de koruyup kollayıp o bizim kardeşimizdir diyecek misiniz ?

Not : Şimdi yine birileri çıkıp der ki : ''Algı operasyonu yapıyorlar ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar inanmayın !'' önce şu soruların cevaplarını bir versinler ;

1. Algı oluşturmaya çalışan saldırganlarsa neden serbest bırakıldılar ?
2. Algı oluşturmaya çalışan polislerse neden soruşturma açılmadı ?
3. Algı oluşturmaya çalışan devletin savcısıysa neden açığa alınmadı ?

yani kısaca ortada algı malgı yok her şey göz önünde...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
1714050747
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714050747
Reply with quote  #2

1714050747
Report to moderator
1714050747
Hero Member
*

Ignore
1714050747
Reply with quote  #2

1714050747
Report to moderator
1714050747
Hero Member
*

Ignore
1714050747
Reply with quote  #2

1714050747
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714050747
Hero Member
*

Ignore
1714050747
Reply with quote  #2

1714050747
Report to moderator
1714050747
Hero Member
*

Ignore
1714050747
Reply with quote  #2

1714050747
Report to moderator
1714050747
Hero Member
*

Ignore
1714050747
Reply with quote  #2

1714050747
Report to moderator
semimall
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
July 06, 2018, 09:56:28 AM

suriyeli meselesinin ne yazık ki suyu çıktı. ince'nin dediği doğru; geçen bayram 70bin suriyeli tatil için ülkelerinde 1 hafta geçirip sonra geri gelmişler. arkadaşım burası aş evi mi? tatil için 1 hafta kalabiliyorsan orada tehlike falan yok demektir. filistinlilerin yaşadığı dramın yarısı suriye'de var mı acaba? ve her gün yeni bir suça karışıyorlar. türk gençlerinin alamadığı bursların kat kat fazlasını alıp barınma, ulaşım, vergi vb. bütün imkanlar bizden çok daha iyi şartlarda onlara sağlanıyor. ve üstüne daha fazla suç işliyorlar. arkadaşlar kimse kusura bakmasın ama sokarım böyle misafirliğe.
Leteravian (OP)
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
July 06, 2018, 11:42:02 AM

Geçen bayram 70bin suriyeli tatil için ülkelerinde 1 hafta geçirip sonra geri gelmişler. arkadaşım burası aş evi mi? tatil için 1 hafta kalabiliyorsan orada tehlike falan yok demektir.

Almanya ülkelerine bayram tatiline giden suriyelileri bir daha ülkeye almadı aklı başında devlet böyle oluyor ki malesef bizimkilerin aklı neresinde bilmiyorum...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
yelkovan
Member
**

Activity: 234
Merit: 10

View Profile
July 06, 2018, 11:55:37 AM

bu konuya feci şekilde sinir oluyorum istemiyorum onları ülkemde ya :@ elin suriyelisi neden ülkesinden kaçıpta benim ülkemde benden daha paşa gibi yaşıyor :@
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
July 06, 2018, 12:01:00 PM

Bu Suriyeli işi çok can sıkıyor artık. Adamlar savaş bitince de ülkelerine dönmeyecekler bu gidişle bedava yaşıyorlar burada her şeye hakları var. Eli silah tutanların alınmaması gerekiyor kesinlikle. Gitsinler ülkeleri için savaşsınlar.

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
hassangunduz
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
July 06, 2018, 12:02:44 PM

bayramda ülkelerine gittiklerinde birdaha içeri almayacaktık olacak bitecekti ne işi var okadar suriyelinin bizim ülkemizde rahatta durmuyor pezevenkler cidden bu işin iyice suyu çıktı
derinmertmert
Newbie
*

Activity: 72

View Profile
July 06, 2018, 12:25:18 PM

valla bu nasıl kardeşlik ilişkisi ben tam anlamadım. adamlar suç makinesi gibi çalışıyorlar, açgözlü, maganda ve terbiyesizler. yani hepsi böyle değil ama hepsini toplayınca bu çıkıyor.
cryptobaro
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
July 06, 2018, 12:30:18 PM

taşkınlık çıkaranlar eğer geziciler olsaydı zaten vatan haini oldukları için bir de ülkeden kovmaya kalkarlardı Smiley

baştakiler isterse 35 milyon suriyeli getirsin sistem değişmez bu ülkede, bir yerde patlayacak ama bakalım

1881 - 193∞
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
July 06, 2018, 02:16:56 PM

İster ırkçı diyin ister anti-hümanist ama ben ülkemde suriyelileri istemiyorum. Çünkü adamlar benim ülkemde benden daha iyi yaşıyorlar. Bir an önce ülkelerine dönmeleri için dua ediyorum.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
July 06, 2018, 02:55:38 PM

Daha ülkeye girmeye başladıkları zaman bas bas bağırdılar bunlar baş belası olacak diye. doğrusu sınır bölgesinde kamp kurulup şehirlere girişleri engellenmesiydi. kamptan kaçıp şehirlere girmeye çalışanları ya tekrar kampa koyulacaktı ya da sınır dışı edilecekti.

Gelmeye devam ediyorlar gidenler yok. Burada mal mülk sahibi olmaya başladılar devletin yardımıyla. Bundan 5 yıl sonra olacakların sorumluluğunu kim üstlenecek.

Ayrıca bu suriyeliler benim kardeşim falan değil. geldikleri günden beridir ülkemde sorun çıkartıyorlar. boklarında boğulsunlar.
kimikosMes
Member
**

Activity: 65

View Profile WWW
July 06, 2018, 03:11:54 PM

ayrım yapmıyorum kavga eden olay çıkaran bizdende çok insan var
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
July 06, 2018, 03:30:13 PM

ayrım yapmıyorum kavga eden olay çıkaran bizdende çok insan var

bizim insanımızın kavgası dövüşü yetiyor zaten.
Birde bu misafirlerin ev sahibiyle kavga etmesi eksikti.

yer: Mersin
eczane de istediği ilaç olmayınca suriyeliler eczaneyi bastı. 4 çalışanı yaraladı ve eczanede maddi zarar mevcut.

https://www.haberler.com/suriyeliler-eczane-basti-4-kisiyi-yaraladi-11004850-haberi/
görüntüler: https://www.youtube.com/watch?v=vEJVvV-g848
ydnkkyy
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
July 06, 2018, 04:06:54 PM

Savaş bittiğinde de geri dönmeyecekleri aşikar burda oraya göre çok rahat bir ortam var neden geri dönsünler ki. Herşeye rağmen suriyelerilere üzülüyorum nedendir derseniz gerek orada yaşadıkları gerek burda sürdükdükleri hayat için. Kimse hak etmiyor bu şekilde yaşamayı. Çok hümanist gelecektir size katılıyorum ama aklıma geliyor bu konu sürekli o yüzden onlara da kızamıyorum pek. Olanlar ortada diyeceksiniz katılıyorum hepsine ama insanlık boyutunu kastediyorum
B.aksoy
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
July 06, 2018, 04:26:30 PM

Savaş bittiğinde de geri dönmeyecekleri aşikar burda oraya göre çok rahat bir ortam var neden geri dönsünler ki. Herşeye rağmen suriyelerilere üzülüyorum nedendir derseniz gerek orada yaşadıkları gerek burda sürdükdükleri hayat için. Kimse hak etmiyor bu şekilde yaşamayı. Çok hümanist gelecektir size katılıyorum ama aklıma geliyor bu konu sürekli o yüzden onlara da kızamıyorum pek. Olanlar ortada diyeceksiniz katılıyorum hepsine ama insanlık boyutunu kastediyorum

onlara bende üzülüyorum özellikle kadınlara ve çocuklara. Yazık oluyordu orada. fakat orada yapamadıkları erkeklikleri burada kabadayı gibi dolaşarak yapıyorlar. tabi dokunan olmadığı için azmaları normal.
her şeyi geçtim savaştan kaçtılar düzenleri yok hala çocuk yapıyorlar.
ydnkkyy
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
July 06, 2018, 05:00:13 PM

onlara bende üzülüyorum özellikle kadınlara ve çocuklara. Yazık oluyordu orada. fakat orada yapamadıkları erkeklikleri burada kabadayı gibi dolaşarak yapıyorlar. tabi dokunan olmadığı için azmaları normal.
Evet kadın ve çocukların durumu içler acısı. Madem onları aldık o zaman burdaki kurallara uyacaklar uymazlarsada biz nasıl cezamızı çekiyorsak onlarda çekmeli kavga tabiki çıkacak ama o polisin dengesizliği var ortada onlar misafir ne demek suçluysa cezasını çekecek
F_ala
Member
**

View Profile
July 06, 2018, 05:12:45 PM
Merited by B.aksoy (2)

Evet kadın ve çocukların durumu içler acısı. Madem onları aldık o zaman burdaki kurallara uyacaklar uymazlarsada biz nasıl cezamızı çekiyorsak onlarda çekmeli kavga tabiki çıkacak ama o polisin dengesizliği var ortada onlar misafir ne demek suçluysa cezasını çekecek

ortasını bulmak gibi bir problemi var hükümetimizin. Ya tamamen rahat bırakıyorlar hiç bir  yasayı işletmiyorlar dokunulmaz ilan ediyorlar ya da daha hiç bir şey yapmadan olmadık şeylerle tutukluyorlar.
bu çözüm süreci dedikleri zaman da aynısı oldu.
barbarsakba
Newbie
*

Activity: 79

View Profile
July 06, 2018, 06:04:51 PM

Suriyelilerden yaşlılar çocuklar ve kadınlar haricindekiler ülkelerine dönmeli.
tigoes
Member
**

Activity: 252

View Profile
July 06, 2018, 06:15:12 PM

Suriyelilerden yaşlılar çocuklar ve kadınlar haricindekiler ülkelerine dönmeli.

bayram için gidip geri dönen yaşlısı genci çocuğu kadını hepsi geri gönderilmeli. gerçi ülkenin suriye sınırı diye bir şey kalmadı ki. isteyen girip isteyen çıkıyor.
alpddere
Newbie
*

Activity: 75

View Profile
July 07, 2018, 12:38:54 PM

valla onu bunu bilmem ülkeye verdikleri zarar artık ayyuka çıktı. sadece ekonomik anlamda da değil adamlar her dakika bir suça karışmaya başladı. bunun sonu nereye varır bilemiyorum.
B.aksoy
Member
**

View Profile
July 07, 2018, 12:43:25 PM

valla onu bunu bilmem ülkeye verdikleri zarar artık ayyuka çıktı. sadece ekonomik anlamda da değil adamlar her dakika bir suça karışmaya başladı. bunun sonu nereye varır bilemiyorum.

maddi zarar suçta karışmanın yanına bizim yıllarca uğraşlarla yaptığımız aşı haritaları ve tarihe gömdüğümüz hastalıklar tekrar çıkmaya başladı. Bu hastalıkları getirenler ABD'li biyolojik savaş uzmanları değil. bunu getiren suriyeliler. bunu kapıları açan herkes biliyordu.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: