Bitcoin Forum
May 08, 2024, 04:06:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin İşinden Çıkmak İsteyen?  (Read 3692 times)
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
February 12, 2014, 04:13:01 PM
Last edit: February 12, 2014, 04:40:05 PM by ziya1453

bari bende kendi hikayemi anlatayim;

btc ile tanışmam 2011 başlarıdır. o zaman kullandığım bir site paypal den banlanınca ödeme yolu olarak bitcoin i kullanmaya başlamıştı.
o zaman aklımın ucundan bile geçmemişti bitcoin i bir yatırım aracı olarak düşünmek.

ondan sonra kaseti 2013 kasım sonuna sarıyoruz. o zamanlar tam hatırlamıyorum ama nerdeyse yemek parasına alınan btc nin 1200 usd ye vurduğunu görünce ne yalan söyleyim beynim döndü 2 sene içinde zengin olup emekli olma hayaliyle daldım piyasaya.
o zaman sağolsun btc turk tede acayip arbitaj var. anlayacağınız 1500 usd ye btc alan sazanlardan biride benim. yatırımımda söyleyim sayıyı ama çok ciddi miktar.

neyse gel zaman git zaman hem btc turkte arbitajın acayip düşmesi hemde çin krizi sağolsun baktım kaybım ikinci el bir araba parasına dayanıyor yinede umursamadım. zira 2 yıllık yatırıp unuttuğum bir paraydı ve her türlü ihtimalede hazırdım zaten.

tabi bu arada işim gereği 12 saat pazar dahil mesai yapıyorum tamamıda pc başında. ister istemez süreklide btce yi takip ediyorum. tabi alt coinler ve btc arası çapraz kur fırsatlarını görmek kaçınılmaz. ayrıca her krizdede piyasaya sıcak para sokabiliyorsan kısa vadede rahat %20-30 kar edebiliyorsun. ayrıca yine kriz zamanı alt coin ler btc ye göre daha fazla etkilendiğinden kriz zamanı alıp sonrasında satmak güzel kar bırakıyor. neyse daldım ben nmc/ltc/ftc/btc arası çapraz kurdan takas işine. kriz zamanıda nakitle hızlı alım yapıp biraz bekleyip bekletmeden satıyorum. kazandığım yeni coinleride ellemeden ana sermayeme ekliyorum. işte o şekil bana 1500 usd den mal olmuş btc maliyetini şu an 800 dolara kadar çektim.

tabi kazandım ettim diye anlatıyorum bunun garantisi yok 5-10 ltc kazanacaz derken girdiğim bir alt coinden 100 ltc de kaybedebilirim.

bitcoin in geleceği ile ilgili bence tüyo alabileceğiniz en iyi yer sokaklar arkadaşlaşlar. çıkın sorun sokakta kaç kişi biliyor bitcoin i?
işte bu sayının yıllar yılı artması kaçınılmaz ve ben halen şu an yatırmını yapıp 3 yıl unutabilirm diyebilen insanların ciddi karlar elde edebileceğine inanıyorum.
ha bitcoin zaten yapısı gereği aslen bir yatırım aracı değil sisteme bir başkaldırıdır ama şimdi samimi konuşalım kaç bitcoin sahibi (ben dahil) bu işe sisteme başkaldırmak için girdik ki Smiley
1715184405
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715184405
Reply with quote  #2

1715184405
Report to moderator
1715184405
Hero Member
*

Ignore
1715184405
Reply with quote  #2

1715184405
Report to moderator
1715184405
Hero Member
*

Ignore
1715184405
Reply with quote  #2

1715184405
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
February 12, 2014, 05:11:15 PM

btc veya ltc gibi protokolün çökmesi gibi bişey olmaz.bib sisteme talep varsa o sistem çökmez, çark döner....hele ki gittikçe o talep artıyorsa..
çünkü nasıl ki iban numaranız var, onu numaranın bi benzeri yok, aynen öyle de btc adresinizin bir benzeri yok, para gönderirken, aynen eft de olduğu gibi, aldın mı, yok o zaman iptal, aldın mı evet o zaman ok.
yani %100 garanti.başkaya gitmez.

burada risk; parayı sakladığınız yerdir. bankalar bunu sizin adınıza kendi güvenlik sistemleri ile güvenliği sağlarken siz kendi  paranızı kendi imkanlarınız ile güvenliğini sağlıyorsunuz tek farkı bu.

peki ne olur çıkmak mı? yok, çünkü gün geçmiyor ki daha fazla kişi sanal parayı duymasın, gün geçmiyor ki duyan insanların sayısı arttıkça talep artmasın.gün geçmiyor ki, yeni mining cihazları üretilmesin, gün geçmiyor ki ekran kartı teknolojileri gelişmesin (ltc için) şimdi amd mantle çıkıyor,müthiş bi çığır açacak ...

yani çok değil 2-3 yıl sonra sanal parayı bilmeyen kalmayacak. kök salan sanal paralar (bence şu an sadece btc ve ltc) otomatik olarak değerlenecek...

dolayısıyla ben şahsen 2-3 yıl sonrasını görmeden çıkmam.....

wadili89
Legendary
*

Activity: 1106
Merit: 1000

View Profile
February 12, 2014, 11:43:45 PM

soruların cevabı: piyasaya yeni para girişi olmaması.

piyasaya para girmezse, kim yeni btc alacak? cevap elindeki btcleri satanlar. peki satan ne yapacak daha düşük fiyatı bekleyecek almak için. otomatikman fiyat düşecek ve düşüyor görüldüğü üzere.

şu an bir yol ayrımı görüyorum ben. ya da kafa karışıklığı. bitcoin ve altcoinler arasında var olan bir savaş. her gün mantar giibi türeyen alt coinler.

aslında btcnin eski hali şu an alt coinlerde mevcut. rüzgar balon, pump dump. ancak böyle giderse o piyasaya da para girişi olmayacak

deforme
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
February 13, 2014, 12:59:27 AM

yalnız sorun ciddi bu sefer 2011 den beri bilen bu açık bireysel kullanıcıları değilde exchange sitelerini vurdu. çünkü birden fazla ödeme talep edilebiliyor ve exchange sitesi takip edemiyor bunun için btc çekimlerini durdurdular.
avarnet (OP)
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 250

View Profile
February 13, 2014, 09:03:46 AM

daha ne kadar düşecek bitcoin merak ediyorum. şu an btcturk te 1465 tl seviyesi  Angry satmaya bile fırsat vermiyorlar
tolga
Member
**

Activity: 103
Merit: 10

View Profile
February 13, 2014, 10:16:56 AM

Bizim milletin çoğu BTC en yüksekken bu işe girdi (ben de), o günden beri de hep düşüş ve durgunluk gördü. Bunun da mide bulantısı yaratması normal.
"Orta-uzun vadede BTC nin geleceği var, yine yükselir" diyorsanız fazla sıkıntı yapmayın...

...coin...coin...coin...coin...DİKKAT! COIN CAHİLİ...coin...coin...coin...coin...
avarnet (OP)
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 250

View Profile
February 13, 2014, 11:58:12 AM

Orta vadede yükselmeyeceği aşikardır uzun vadede ne olacağı ise kestirelemez
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
February 13, 2014, 11:02:16 PM

Bitcoin işi tam rulet bence
Daha önce de dedim karamsar olup sıfırı görecek diyen de haklı çıkabilir, iyimser olup 1 milyon dolar olur diyen de
Ama şurası bir gerçek ki diğer yatırım araçları gibi tahmin edilebilir bir çizgisi yok
Büyük patronlar ne isterse o düzeye gelir fiyatlar..
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: