Bitcoin Forum
April 28, 2024, 09:38:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  
Author Topic: Yeni Ekonomi ve Maliye Bakanı Berat Albayrak oldu.  (Read 324 times)
zorbey (OP)
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
July 10, 2018, 07:36:05 PM

Bildiğiniz gibi yeni yeni Ekonomi ve Maliye Bakanı Berat Albayrak oldu.
Piyasaların beklemediği bir isim olduğu içinde dolarda dün gece çok sert yükseliş yaşandı.
Açıkcası benimde beklemediğim ve istemediğim bir isimdi. Neler yapacak göreceğiz.
Başka bir açıdan baktığımızda Cumhurbaşkanımızın ekonomiye güvendiği bir ismi atayarak ne kadar önemsediğini de göstermiyor değil.
Ama ne olursa olsun önümüzdeki günler çok sert geçeceğe benziyor.
Bu konudaki yorumlarınızı saygı çerçevesinde bekliyorum.

Berat Albayrak Kimdir?

1978 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü lisans mezuniyetinin ardından yüksek lisansını New York Pace Üniversitesi Lubin School of Business'ta tamamladı.
Bankacılık ve Finans bölümünden "Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Finansmanı" tezi ile doktora derecesi aldı.
1996 yılında başladığı profesyonel iş hayatında, ekonomi, enerji ve finans başta olmak üzere farklı iş kollarındaki girişimlere yönetici olarak öncülük etti.

2013 yılı sonunda özel sektördeki kariyerine nokta koydu. Sabah gazetesinde başladığı köşe yazarlığının yanı sıra Marmara Üniversitesi'nde bankacılık ve finans üzerine dersler verdi. Pek çok sivil toplum kuruluşunda aktif görevler aldı.

25., 26. ve 27. Dönem İstanbul milletvekili olarak Meclis'e girdi. Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesidir. 64. ve 65. Hükümetlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev yaptı.

Bakanlığı döneminde Türkiye'nin orta ve uzun vadeli enerji politikalarından oluşan Milli Enerji ve Maden Strateji Belgesi hazırlandı. Bu kapsamda doğalgazdan güneş ve rüzgar enerjisine kadar geniş bir alanda, dünyaya örnek olacak projeler hayata geçirildi.

İngilizce biliyor. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
1714297106
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714297106
Reply with quote  #2

1714297106
Report to moderator
1714297106
Hero Member
*

Ignore
1714297106
Reply with quote  #2

1714297106
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714297106
Hero Member
*

Ignore
1714297106
Reply with quote  #2

1714297106
Report to moderator
1714297106
Hero Member
*

Ignore
1714297106
Reply with quote  #2

1714297106
Report to moderator
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
July 10, 2018, 09:06:09 PM

Damat yeni isini buldu. Tayyip nerde bu adam orda zaten. Bu yeni gorevinde ne kadar guzel isler yapacak yasayip gorecegiz. Umarim gercekten dogru kisidir.
markyminer
Hero Member

Activity: 532
Merit: 500

View Profile
July 10, 2018, 09:12:21 PM

Vallaha bilmiyorum piyasalar eski olan adamlar olmadı diye birde tabi damat oldu diye biraz tepkili yaklaştı. Üstüne hala belirsizlik devam ediyor berat albayrak oldu ama nasıl yönetilecek yeni sistemde kim ne kadar söz sahibi olacak hepsi soru işareti.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
blodelf1
Newbie
*

Activity: 172
Merit: 0

View Profile
July 10, 2018, 09:39:32 PM

siz bir işletme açtınız, kasaya kimi koyarsınız?tabi ki en güvendiğiniz oğlunuzu damadınızı vb. reisim yine biliyor işini Cheesy
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
July 10, 2018, 10:04:13 PM

Kemal Derviş ve onun gibi bu işlerden (Ekonomi/İktisat) anlayan kalifiye adamlar var iken damat haa.. Rahmetli Ecevit işler boka sarınca ABD'den getirtti Derviş'i AKP ise aynen o adamın çizmiş olduğu rotayı takip etti, ülke düzlüğe çıktı, ta ki sıkıntılar bitince ne oldum delisi olup sonradan görme gibi oraya buraya para saçıp, gereksiz harcamalar yapılıp, yandaşlar ortaya çıkana kadar. Geldiğimiz nokta ortada ama gideceğimiz yeri de kestirmek pek zor olmuyor kafa yapısına bakınca. Umarım haksız çıkarım utanırım bu yazdıklarımdan.
mappefaar
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
July 11, 2018, 07:28:02 AM

Türkiye A.Ş. hoş geldiniz, bundan sonra şirketimiz sizlere en üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla misyonumuz doğrultusunda vizyonunu genişleterek ilerlemeye devam edecektir...
tigoes
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
July 11, 2018, 11:00:22 AM

Türkiye A.Ş. hoş geldiniz, bundan sonra şirketimiz sizlere en üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla misyonumuz doğrultusunda vizyonunu genişleterek ilerlemeye devam edecektir...

Aynen öyle şirket tamamen yandaşların özel şirketi gibi oldu. Bakanlara bakıyorum da sağlık bakanı medipol'ün kurucusu turizm bakanı ETS tour eğitim bakanı özel okul sahibi. İşin iyi tarafından bakacak olursak sadece onların şirketlerini doyururuz sonra belki bize daha çok kalır.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
July 11, 2018, 11:32:30 AM

Herkes en başta bu bakanlığın yetkin bir isim tarafından doldurulmasını bekliyordu. Cumhurbaşkanımız, Merkez Bankası'na koyduğu binbir postayla zaten ekonomi bilgisini göstermişti artık yönetmesi daha da kolay olur ekonomiyi. Sonuçlarını göreceğiz.

aya54
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile WWW
July 11, 2018, 12:21:43 PM

Her ne kadar başkanın damadı olup bu işe atanmasını çok içine sindirmesemde bir bildiği vardır diyerek , bu atamanın ülkemizin ekonomik geleceği açısından en hayırlı bir dönemi olur inşallah.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
minionstar
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

Streamity Decentralized cryptocurrency exchange

View Profile
July 11, 2018, 12:28:35 PM

Asla güven vermiyor, neler yapacağını merakla beklediğim isimlerden bir tanesi.
Ama başarısız olması halinde en çok dikkat çekecek isim olacağı kesin.

pikiditor
Newbie
*

View Profile WWW
July 11, 2018, 12:30:42 PM

Böyle karar almak zorunda değilsin ki. Şimdi yabancılar damadını ekonomi, maliye bakanı yaptı diyecek. o alana işin uzmanı ve akraba olmayan birisini getirmek zor değil ki. bana böyle kararlar çok yanlış geliyor. Erbakanın kızlarını da vekil yapmışlardı bir ara. işin ehlini yapmadığın sürece boş.
ht_turk
Jr. Member
*

Merit: 4

View Profile WWW
July 11, 2018, 12:59:37 PM

Hayirli ugurlu olsun yeni bakanimiz. Zaten berat albayragin devlette biyerde kalacagi garantiydi sadece yeri belli degildi o da belli oldu. Umarim yarari dokunur ulkemize.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1505

View Profile
July 11, 2018, 01:07:00 PM

Çok doğru bir karar olmuş, bu hükümete de bu yakışırdı. Müthiş işler yapmaya devam ediyorlar. Onların sayesinde ekonomimiz dünyanın en güçlü 10 ülkesi arasına girecektir çok yakın zamanda. Enerji bakanlığı dönemindeki başarılı işlerini sürdüreceğine eminim. Grin Grin

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
July 11, 2018, 01:49:37 PM

İşte yeni sistem budur diye apaçık bir mesaj verdiler. Bunu Hulusi Akar'ı Milli Savunma Bakanı yaparak da gösterdiler.
Ülke olarak şu anda nereye gittiğimizi bilmiyoruz bunu kripto paraların geleceğine de benzetiyorum Cheesy

z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
July 11, 2018, 02:56:43 PM

Oluşturulan yeni kabinenin içinde gayet bilgi ve eğitimi ile dikkat çeken bir isim. Cumhurbaşkanımızın damadı olmaktan farklı nitelikleri de mevcut ve bu niteliklerin ağır basmasıyla kabineye girdiğini düşünüyorum. Planlanan ve hayata geçirilecek projeleriyle ekonominin şahlanmasını sağlar umarım. Hayırlı olsun makamı herkes için.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
YusufOlmez
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
July 11, 2018, 05:35:05 PM

Sadece gülüyorum ya ben, beni bakanlıklar arasında sevindiren tek milli eğitim bakanı olud sanırım vizyon sahibi birisine benziyor, eğitimde ekonomi kadar önemli. Lakin doların ansız yükselişini bende bu bakan atanmasına bağlıyorum. Yakında RTE ve ailesi olarak bir devlet haline geleceğiz diye düşünmüyor değilim. Hakkımızda hayırlısı
skaynar
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
July 11, 2018, 06:09:08 PM

Piyasanın tepkisi çok olumsuz oldu. Zamanla buna da alışırız. Piyasalar da alışır endeksi belirleyecek başka kriterleri tartışıyor oluruz.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
July 11, 2018, 07:21:30 PM

İç güveysinden hallice sözü resmen Berat Albayrak için yazılmış olmalı. Türkiye Hazinesini resmen Damadına verdi. Şanslı çocukmuş.
Şaka bir yana da bildiğin hanedanlığa benzedi bu yönetim işi.. Oğlu gemicik filolarını arttırma işinden başını bir kaldırabilse kabinenin en gözde yerini kimseye kaptırmaz da... ah şu gemicikler..
ctffrgmn
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
July 11, 2018, 08:02:55 PM

Ağlanacak halimize gülüyoruz aile şirketi duymuştum ama aile meclisini yaşayarak öğreniyorum. Bunlar iyi günlerimiz doların iki haneli rakamları göreceğinden şüphem yok.
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
July 11, 2018, 08:29:11 PM

Kemal Derviş ve onun gibi bu işlerden (Ekonomi/İktisat) anlayan kalifiye adamlar var iken damat haa.. Rahmetli Ecevit işler boka sarınca ABD'den getirtti Derviş'i AKP ise aynen o adamın çizmiş olduğu rotayı takip etti, ülke düzlüğe çıktı, ta ki sıkıntılar bitince ne oldum delisi olup sonradan görme gibi oraya buraya para saçıp, gereksiz harcamalar yapılıp, yandaşlar ortaya çıkana kadar. Geldiğimiz nokta ortada ama gideceğimiz yeri de kestirmek pek zor olmuyor kafa yapısına bakınca. Umarım haksız çıkarım utanırım bu yazdıklarımdan.

Rahmetli Ecevit ölmeden önce bir televizyon programında açıklama yapmıştı. Alınan önlemler neticesinde ekonomi hızla düzelme aşamasına geçecek fakat ne yazik ki bunu Akp nin yaptığı sanılacak tarzında konuşmuştu dün gibi hatırlıyorum.

zzevzek
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 11, 2018, 09:01:31 PM

ülke için felaket bir gelişme oldu. yabancı yatırımcı mehmet şimşeği hükümetten bir nebze de olsa ayrı tutuyordu. etkisi zaten şu an bolca hissediliyor.

zorbey (OP)
Member
**

View Profile WWW
July 11, 2018, 10:05:52 PM

Yorumlarınızı tek tek okudum. Birde ben yorum yapmak isterim.
Bakanlar kurulu açıklanmadan önce kulislerde Berat Albayrak'ın ismi Ekonomi ve Maliye Bakanı olarak geçince içim cız etti. İnşallah dedim yanlış bilgidir. Ama malesef doğru çıktı.
Reis en çok güvendiği ve en çok sözünü geçirebileceği kişiyi Ekonomi bakanı yaptı. Çünkü oradaki bürokratlara yeterince söz geçiremiyordu.
 Berat Albayrak ise Reisin dediğinden dışarıya çıkmayacaktır.
Reis seçimlerden öncede Merkez Bankasına  müdahale edeceğini faizleri düşüreceği İngiltere'de açıklamıştı zaten.
Şuan ki doların yukarı yönlü hareketi Berat Albayrak'ında benzer şekilde açıklama yapması yüzünden olduğu kanısındayım.
Bana göre Berat Albayrak hatalı bir seçim oldu. Bu işi becerebilecek donanımda olmadığını düşünüyorum.
Allah sonumuzu hayr etsin...
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
July 12, 2018, 09:05:17 AM

kayınpeder ler damatlarına saat hediye ederler bunu biliyorduk fakat ekonomi ve maliye bakanlığını damadın koluna takmak ayrı bir mevzu. ne diyelim allah sonumuzu hayır etsin.
neblpr
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
July 12, 2018, 09:50:44 AM

Açıklanır açıklanmaz piyasa zaten tepkisini verdi. Neler olacağının mesajıdır bu. İnşallah ülkemiz adına hayırlısı olur. Bir bildikleri vardır herhalde. Yoksa laf olsun diye bakan atanmaz
pandacik
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 12, 2018, 09:56:16 AM

Tayyip Erdoğan ekonominin başına en güvendiği ismi koydu. Onun için en iyisi oydu ama ekonomi o şekilde tepki vermedi buna. Tek adamların nerelere kadar geldiği ve bundan sonra nereye kadar gideceği belli artık.
marrtineden
Newbie
*

Activity: 69

View Profile WWW
July 12, 2018, 01:14:01 PM

mehmet şimşek'in eski çalışanı olduğu yabancı bir yatırım firması bu karardan sonra yaklaşık 1 milyar liralık garanti hissesi sattı. sanırım mehmet şimşek yoksa biz de yokuz diyorlar.
eller55
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
July 12, 2018, 02:29:55 PM

Mehmet Şimşekin bakan olduğu dönemde ekonomi ve maliye ilgili konularda çokta olumlu sonuçlar aldığımızı söylemek doğru olmasa gerek, bakalım yeni dönemde Berat Albayrak neler yapacak.

zorbey (OP)
Member
**

View Profile WWW
July 12, 2018, 02:43:02 PM

Bu arada Mehmet Şimşek ekonomi konusunda beğenmem. Bana göre bakanlığa yakışan bir isim değil. Milletimizde Şimşek'tende Albayrak'tanda ekonomiyi çok daha güzel yönetebilecek ne cevherler var. Niye mi keşfedilmiyor, dayıları veya Kayınpederleri yok Smiley
scouce
Newbie
*

Activity: 92

View Profile
July 12, 2018, 02:44:16 PM

Geçmişine baktığımız zaman kaliteli bir isim olduğuna karar verdim. Bilmeyenlere bağımlı olmadan kendisi ve kendi ekibi ile işler yaparsa ekonomi adına güzel şeyler olabilir gibi ama Türkiyemizde işler menfaat üzerine gittiği için isim o kadar da önemli değil gibi duruyor. hakkımızda hayırlısı olsun.
malilale
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 12, 2018, 03:55:32 PM

"Başka bir açıdan baktığımızda Cumhurbaşkanımızın ekonomiye güvendiği bir ismi atayarak ne kadar önemsediğini de göstermiyor değil. İngilizce biliyor. Evli ve 3 çocuk babasıdır."
Şu kısımlara komik gelmedi desem yalan olur , saltanata dönmüş bir hükümet görüyoruz bu adamlar bu piyasayı düzeltecek bir vizyona sahip olduklarını düşünmüyorum .
sunistator
Newbie
*

View Profile WWW
July 12, 2018, 04:09:08 PM

yabancılar damat diye vuracak. ekonomi zaten kırılgan ülkemizde. alacağı kararlarda illaki başkanın direktifleri olacaktır. akrabaların siyasette işi olmamalı. işi ehline vereceksin. hatta her ay araştıracaksın. ne hata yaptık diye, onu düzelteceksin.
dagdann
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
July 12, 2018, 04:40:19 PM

bu da demek oluyor ki imza, twitter, telegram kampanyalarına katılan arkadaşlar elde ettiklerini ico fiyatının yarısına satsa dahi güzel para kazanacaktır.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
July 12, 2018, 07:18:55 PM

Ülkemizde bakanın kim olduğunun pek önemi yok. Berat da gelse Mehmet de gelse durum aynı olacaktı. Sadece Mehmet'e biraz daha güvendikleri için daha yavaş bir düşüş görebilirdik. Bakanlardan önce tüm herşeyi kendisine bağlamaya çalışan kişiye bir çözüm bulmak gerekiyor. Bu güç zehirlenmesinden bir an önce kurtulması lazım. Yoksa kendini yaktığı gibi bizi de yakmaya devam edecek.
tommyss
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
July 12, 2018, 07:36:06 PM

Zaten berat albayrak oyle ya da boyle kalacakti devletin icinde biryerde. Onemli olan bu sefer birseyler degisecek mi artik daha refah bir ulke olabilecek miyiz.

forbidden
Hero Member

View Profile
July 13, 2018, 09:10:49 AM

Olay iddia! 'Erdoğan'ın damadı cevabını alınca noktayı koydular'
GÜNCEL HABERLERİ 13.07.2018 10:43
Son Güncelleme 58 dakika önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinenin yankıları sürerken yeni iddialar da ortaya atılıyor. Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı olan Berat Albayrak'ı köşesine taşıdı. Muratoğlu, "Yabancılar ekonominin başındaki “Berat Albayrak kim?” diye sordular, “Erdoğan'ın damadı” cevabını alınca noktayı koydular. Hele yazılan raporlar… “Arkanıza bakmadan Türkiye'den kaçın” tadındalar." diye yazdı.

RAPORLARDA YAZAN CÜMLELER KARAMSAR

Raporlara yansıyan cümleler oldukça karamsar. Raydan çıkmış bir enflasyon, Hazine'nin rekor faizler ödediği yüklü temmuz borçlanması, her geçen gün artan risk primi ve Erdoğan'ın para politikasında aktif rol oynayacağını gösteren emareler…

Başkan Erdoğan piyasalara güven vermek adına damadı, yeni Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak için; “Bu işi çok daha seri derleyip toparlayacağına ve başarıyla yürüteceğine inanıyorum” demecini verdi. Derleyip toplamasını beklemeden yabancı yatırımcılar pılını pırtını toplayıp kapıya yöneldi.
MYNET

Piyasa ve yabancı yatırımcı da bizden farklı düşünmüyormuş, doların ilk tepkisi de bunu destekliyor.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
July 13, 2018, 09:39:13 AM

pazartesi gunu yapilan torene davet edilen hicbir avrupa ulkesinin katilmamasi sadece bir sinyaldi. kabine aciklandiktan sonra dananin ipi koptu. artik deli dana gibi ona atar buna gider yapar sahlanan ekonomimizle ulke icinde gerine gerine gezeriz. kapikuleden oteye almayacaklar yakinda.
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
July 13, 2018, 02:08:13 PM

ülkemiz artık bir aile şirketine dönmüştür ve kar ederse bu kar aileye, zarar ederse de borcu bize kalacaktır.hayırlı işler.
jembaba1
Newbie
*

Activity: 150

View Profile
July 13, 2018, 02:51:05 PM

bu adam öyle boş bir adam değil aslında ama yine de etiklik açısından aileden birinin ekonominin başına geçirilmesi gibi bir durum insanı rahatsız edebiliyor.
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
July 13, 2018, 03:15:30 PM

bu adam öyle boş bir adam değil aslında ama yine de etiklik açısından aileden birinin ekonominin başına geçirilmesi gibi bir durum insanı rahatsız edebiliyor.

adamın boş bir adam olmadığını ruslarla yaptıkları nükleer santral anlaşmasından gördük zaten. Enerji alanında öyle bir hata yapan ekonomide kim bilir nasıl hatalar yapar.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
hero_coin
Member
**

Merit: 16

View Profile
July 13, 2018, 03:30:12 PM

ülkemiz artık bir aile şirketine dönmüştür ve kar ederse bu kar aileye, zarar ederse de borcu bize kalacaktır.hayırlı işler.

bütün bakanlar aileden veya aile dostlarından birisinde zaten. Kendi kasalarını değil de hazineyi düşünürlerse belki kazançlı çıkarız da öyle bir ihtimal yok tabi. Önce onlara çalışacağız sonra da bir kısmı hazineye gidecek.
perseus11
Jr. Member
*

Activity: 134

View Profile WWW
July 13, 2018, 03:35:13 PM

İki bakanlık birleşti ve bu durumda bakalım türkiyeye ne gibi faydalar sağlayacak merak içerisinde bekliyorum ben inanıyorum ekonomi yeniden yükselecek ve dış yatırımcılar türkiyey akın edecek (hayaller hayatlar demeyin olurmu olur)...

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
zorbey (OP)
Member
**

View Profile WWW
July 13, 2018, 07:07:00 PM

İki bakanlık birleşti ve bu durumda bakalım türkiyeye ne gibi faydalar sağlayacak merak içerisinde bekliyorum ben inanıyorum ekonomi yeniden yükselecek ve dış yatırımcılar türkiyey akın edecek (hayaller hayatlar demeyin olurmu olur)...

Bakanlık sayısının azaltılması konusunda geç bile kaldılar. Milletvekili sayısının 600 e çıkarılması da bana göre gereksizdi. Milletvekillerine ödediğimiz maaş, belediyelerin sosyal projeler adı altında boşa para harcamaları ve devletteki kurumların boşa para harcamaları yüreğimi yakıyor.
Bir seçim harcamalarına yıllardır trilyonlar akıyor. Yazık bunlara.
Bu kadar para harcayacak kadar zengin değiliz.
Birde 17. bakanlık olarak Belediyeler Bakanlığı kurulsaydı çok güzel olurdu aslında. Belediyelerin boşa para harcamalarının önüne geçerdi.

Berat Albayrak ekonomiyi 2 yıl içinde toplarsa yabancı sermaya Türkiye'ye girmeye başlar. Toplayamadı yandi gülüm keten helva..

bütün bakanlar aileden veya aile dostlarından birisinde zaten. Kendi kasalarını değil de hazineyi düşünürlerse belki kazançlı çıkarız da öyle bir ihtimal yok tabi. Önce onlara çalışacağız sonra da bir kısmı hazineye gidecek.

Bu yorumunuza katılmıyorum, Berat Albayrak hariç diğerleri için oldukça ümidliyim. Özelliklede Milli Eğitim bakanı çok hoşuma gidiyor. Umarım Milli Eğitimdede Millileşiriz.
kiymetli
Member
**

Activity: 210

View Profile WWW
July 13, 2018, 07:55:06 PM

Bakanlar arasinda tek siritan bakan o maalesef. Tayyip bu sefer oldukca saglam bir adim atti. Bakalim gercekten de verimli olacak mi gorecegiz.

iLink2Music     ●     PRE-ICO LIVE     ●     J O I N  U S
|   THE POWER TO SHARE & CONNECT GLOBAL MUSIC ENTERTAINMENT   |
[          FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM          ]
600rr
Newbie
*

View Profile WWW
July 13, 2018, 08:00:12 PM

Tayyip yerini alacak kisi kesinlikle berat albayrak olacak. Adam damadini hic yanindan ayirmiyor birgun inecek ve yerine o gececektir. Ulkemizin cuzdanini ona emanet etmesinden oldukca belli degil mi.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
July 13, 2018, 08:30:09 PM

Yuksek kabiliyeti ve yancisi oldugu kisinin destegiyle dolari once 5 sonrasi 10 a dogru cikaracagina inaniyorum.
forbidden
Hero Member

View Profile
July 13, 2018, 10:04:51 PM

Avrupa Birliği Bakanlığının Dış işlerine bağlanması ve Milli Eğitim Bakanı tek hoşuma giden icraatlar oldu, bir boka yaramayan bakanlık için bir dünya bütçe ayrılıyordu hele ki Egemen Bağış denen zat bakara makara yapıyordu yapacak işi yoktu adamın.
ubeyd.y
Newbie
*

View Profile WWW
July 14, 2018, 02:10:56 PM

Sadece milli eğitim bakanı başarılı bir tercihti benim gözümde. milli eğitimden birisi geldi.
Diğer bütün bakanlar ülkeyi kendi ailesine bağlamaya yönelikti. Yine de hayırlısı olsun.
BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
July 14, 2018, 02:12:54 PM
Merited by micalith (10)

Bir ülke düşünün;

Bir kişi her alanı yönetiyor, en iyi ben bilirimcilik oynuyor, askeriyeyi de o yönetiyor, ekonomiyi de o yönetiyor ama bu kişinin diplomasının bile gerçek olup olmadığı bilinmiyor.. Bir kişi düşünün bir gün iki ayyaş diyor ertesi gün onun taklidini yapıp onun yerine geçmek istiyor.. Söylemek istediğim şey şu, düşmanlık gizli hayranlıktır arkadaşlar. Şu an ülkemizde Atatürk'ün yerini almak isteyen insanlar var ama Atatürk savaşırken Geometri kitabı yazıyordu bunlar ise iki üç kameraman ve yüzlerce korumayla cumadan cumaya namaz şovu yapıyorlar.
pandacik
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 14, 2018, 02:17:23 PM

Bakanlar arasinda tek siritan bakan o maalesef. Tayyip bu sefer oldukca saglam bir adim atti. Bakalim gercekten de verimli olacak mi gorecegiz.

tayyip erdoğan ülkesi için değil kendisi için çok sağlam bir adım attı. Artık ekonomik anlamdan istemediği hiç bir şey söylenmeyecek. O ne söylerse maliye de onu destekleyecek.

Pembe bulutlardan çıkamayacağız bu gidişle.
ECNBHuso
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 14, 2018, 05:35:31 PM

Cumhurbaşkanına şükranlarını sunarak güzel bir dua ile başladı görevine. Ekonomi bakanı olmak için çok sıcak bir zamanda giriş yaptı bu işe, izleyeceği yol tüm bir devletin ekonomisini etkileyecek, bu sorumluluğa sahip bir insan olduğunu düşünüyorum. Hakkımızda hayırlısı kurtuluş olsun inşallah..
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
July 14, 2018, 06:24:47 PM

Piyasaların hiç hoşlanmadığı bir hareket oldu umarım damat bey piyasaları haksız çıkarır.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
July 14, 2018, 08:03:04 PM

Ben Berat Albayraktan umutluyum. Malum Enerji Bakanlığında oldukça başarılı işler çıkardı. Eğer kendi güvendiği isimlerle ekonomi kadrosunu ulaştırırsa Maliye Bakanlığının o sığ düşünen klasik ekipten kurtulursa oldukça başarılı olacaktır. Çünkü Maliye Bakanlığı taş devrinde kalmış. Güncel ekonomiden oldukça uzaklar. Berat Albayrak sağlam bir ekiple Maliye dizginlerini eline alacaktır.
Prott
Member
**

Merit: 32

View Profile WWW
July 14, 2018, 08:31:25 PM

Berat Albayrağın, Erdoğanın damadı olduğunu öğrenen yabancı yatırımcı kısa süreli bir şokun ardından hızla Türkiyeden uzaklaştı Grin Dışarıdan nasıl görünüyoruz çok merak ediyorum ülkede ciddiyet namına birşey kalmadı.

campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
July 14, 2018, 08:52:45 PM

Eller gider mersine biz gideriz tersine diyorum. Olması gereken bir kişi bir göreve getirilirken öncelikle liyakat aranır, bu yıl bu kelime hep kullanıldı, kısaca göreve en uygun, görevin eğitimini almış, görev için yeterli, görevi konusunda deneyimli adaylara bakılır.
alihaydar6644
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
July 14, 2018, 08:58:33 PM

Hayırlı uğurlu olsun, piyasalar hiç olumlu tepki vermediler ama yapacaklarıyla umarım düşünceleri tersine çevirir yoksa son sürat dibe doğru gidiyoruz.
gulypz
Member
**

Activity: 476

View Profile
July 14, 2018, 11:31:57 PM

Kabine açıklandığından beri piyasalarda tedirginlik arttı olumsuz haberler art arda gelmeye başladı OHAL sebebiyle iflas başvursu yapılamıyordu kaldırırlarsa acaba durum ne olur.
nesso
Sr. Member

Activity: 629
Merit: 259

View Profile
July 15, 2018, 12:59:58 AM

DAMAT iş basında diye baslşık acmalıydınız hocam.. Bu sekilde bu işler olmaz yani.. hattave hatta gelecekteki baskanımız mı deseydik bunlar cete cete.
sopromat
Full Member

Activity: 353
Merit: 100

View Profile
August 11, 2018, 01:26:23 PM

Ekonomi ve Maliye Bakanı olacak kişinin donanımlı, ulusal ve yurt dışı piyasadan onaylı olması gerekirken sadece akraba olarak göreve gelmesi sonucunda USD 5 liradan 6.8 liraya kadar tırmandı tabiri caizse.
bhu11
Jr. Member
*

View Profile WWW
August 11, 2018, 02:08:42 PM

ya dertleri sadece para ise verelim parasını. İhale ise alsın yine ihalesini bari ekonominin başına geçen adam işini bilsin. ben eminim Türkiye'nin başında sadece vatanının geleceğini düşünen ve canla başla çalışacak 5 kuruş maaşı olmasa bile bu işi yapacak insanlar çıkacaktır. Yine damat otursun orada. Maaşı her ay yatsın hesabına.

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
zorbey (OP)
Member
**

View Profile WWW
August 11, 2018, 02:25:26 PM

Damat bey dün konuşurken doları takip ettim. 6,40 lardaydı konuşma başladığında. Konuşma bitinceye kadar 6,80 gördü. Konuşma bitti dolar düştü.
Tek yorumum şu oldu: Damat konuşmasa iyiydi.
Bu iş damatla olacak gibi değil. Bu konuda pek ümidim kalmadı.
dagbula
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
August 11, 2018, 02:35:45 PM

Damat bey dün konuşurken doları takip ettim. 6,40 lardaydı konuşma başladığında. Konuşma bitinceye kadar 6,80 gördü. Konuşma bitti dolar düştü.
Tek yorumum şu oldu: Damat konuşmasa iyiydi.
Bu iş damatla olacak gibi değil. Bu konuda pek ümidim kalmadı.

damadın konuşması konuşma olsaydı eminim dolar yerinde saymayı geçtim düşerdi bile. ekonomi bakanları bilseler bile bildiklerini yapamadılar ama bu adam içlerinde en vasıfsız olanıydı. zaten her hareketinden sonra doların yukarı çıkışından bunu görebiliyoruz.
BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
August 11, 2018, 06:34:48 PM

Konuşma sırasında kullandığı görseller ile adından çok söz ettirdi. Birçok kişiye göre oldukça basit bir sunum yaptı ve kimseyi tatmin etmeyen bir ekonomi modeli ile karşımıza çıktı. Fazla basit ve işe yaramaz görünüyor.
lightbringer14
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile WWW
August 11, 2018, 06:51:46 PM

Konuşma sırasında kullandığı görseller ile adından çok söz ettirdi. Birçok kişiye göre oldukça basit bir sunum yaptı ve kimseyi tatmin etmeyen bir ekonomi modeli ile karşımıza çıktı. Fazla basit ve işe yaramaz görünüyor.

Normalde böyle bir açıklamanın arkasından soru cevap bölümü de olmaz mıydı? yoksa ben mi yanlış biliyorum. Yeni bir şey açıklıyorsun açıklarsın soruları alır cevaplarsın ve ayrılırsın.
Bizimki bu sıcakta sizi daha fazla tutmayalım burada gibi saçma bir bitirişle bitirdi ve gitti .s

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  

Jump to: