Bitcoin Forum
September 27, 2024, 08:12:09 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: MyEtherWallet , Gerçekleşmesi Mümkün Bir Hack Konusunda Kullanıcılarını Uyardı  (Read 217 times)
forumevi (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 6

View Profile
July 10, 2018, 08:54:19 PM

Popüler Ethereum cüzdan arayüzü ve token cüzdanı MyEtherWallet,önemli bir güvenlik ihlalinin olabileceğini ve kullanıcıların fonlarını taşımalarının onlar adına daha iyi olacağını söyledi.

MyEtherWallet (MEW), hackerların hola’ya, ücretsiz bir sanal özel ağ (VPN) hizmeti olduğunu iddia ettikten sonra, ikinci büyük güvenlik sorununun yaşanabileceğini söyledi.

Güvenlik ihlali bilgisayar korsanlarının, önümüzdeki zaman dilimi boyunca kullanıcıların MEW cüzdanlarını kullanması durumunda,yapılan etkinliğin izlenmesi gibi olumsuzluklarla karşılaşılabilir. Yine şirket kullanıcılarına, cüzdan erişiminin sağlanması halinde mevcut cüzdanlarından paraları taşımaya çağırarak uyardı.

MEW, Twitter profilindeki bir açıklamada şunları söyledi:

“Acil! Eğer sisteminde Hola chrome uzantısı yüklü olan ve son 24 saat içinde MEW kullanan kullanıcımız varsa, sitedeki paralarını yeni bir hesaba aktarmalarını şiddetle tavsiye ederiz!!”

Saldırının kökeninin ise Rus merkezli bir IP adresi olduğu düşünülüyor.İhlalden etkilenen kullanıcı sayısı ise henüz açıklığa kavuşturulmamakla beraber,şirket en kısa zamanda bir açıklama yapacağını söyledi.

MEW Nisan ayında, kötü niyetli bir korsanın kullanıcıları web sitesinin kötü amaçlı bir kopyasına özel anahtarlarını doldurmak amacıyla yönlendirmesine izin verirken yakalamıştı.Bu hacker 215 ETH civarında çalmayı başarmıştı.Ancak yeni girişimde nelerin olduğu yukarıda da belirtildiği gibi henüz açıklığa kavuşturulmadı.

Son olarak CCN editörü Josiah Wilmoth tarafından önerildiği gibi, kullanıcıların  kimlik avı dolandırıcılığına karşı koruma sağlayan tarayıcı eklentilerini kullanması önerilirken, Chrome kullanıcıları için iki popüler uzantı olan EtherAddressLookup ve Metamask’ın yararlı olacağı söylendi.

forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
July 10, 2018, 09:32:38 PM

Chrome'da SSL artık zorunlu hale geliyor, Ekim 2017 itibari ile SSL sertifikası olmayan web sitesinin güvenli değil damgası yiyeceği belirtildi, dolandırıcılar için kötü haber. Adblocker harici uzantı kullanmıyorum, ne kadar uzantı o kadar risk.
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
July 10, 2018, 09:54:13 PM

Bilgisayariniza eklenti kurmayin.  Explorerdan ve vpn dns vs.  seyler kullanmadan kullanin birsey olmaz.  Afedersiniz ama siz acin arkanizi hackerlara sonrada kapimi calacak diye bekleyin.  Onlemi once kendimiz almamiz lazim.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
deli.mehmet1
Newbie
*

Activity: 76
Merit: 0

View Profile
July 11, 2018, 01:44:24 AM

Olaylara bakar mısın adamlar vpn üzerinden cüzdan hacklıyorlar gerçekten merak edip öğrenmek istiyorum , paralı vpnler sizler için daha sağlıklı olabilir arkadaşlar ancak alacaksanızda ilk üçe girmiş olanları almaya çalışın crackla sınırsız hale gelemeyenleri yani yada kullandığınız vpni iyi araştırın .
Delimelibeli
Jr. Member
*

Activity: 80
Merit: 1

View Profile
July 11, 2018, 05:53:57 AM

Arkadaşlar artık Metamask kullanmaya alışın, hepsinden daha çok güvenilir emin olun
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
July 11, 2018, 06:23:21 AM

Hack olaylarında malesef en büyük kapıyı kullanıcılar açıyor. Bilip bilmedik eklentiler ile açığa davetiye çıkarıyorlar. Adamlar uyarmış, bize düşen daha tedbirli davranmaktır.
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
July 11, 2018, 10:15:10 AM

Bence myetherwallet kendini çok fazla geliştirmeli. Private key ile insanların paraları çalınıyor malesef. Ayrıca 2fa neden kullanmıyor anlamış değilim. Umarım ilerde daha güvenli bi sistem ile karşımıza çıkar.

▔▔▔▔▔
TelliKilimci
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 11, 2018, 10:19:03 AM

Uzantılar hayatımızı çok kolaylaştırıyor. Onlarsız browserlar bir işe yaramıyor. Apple'ın yaptığı gibi bu uzantıları denetledikten sonra mağazaya koysalar herşey daha güzel olacak
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
July 11, 2018, 10:42:28 AM

My Ether wallet ta bu kaçıncı hadise ,bitmiyor hack olayları ,nasıl oluyor nasıl beceriyorlar buna sistem yöneticilerinin acil bir çare bulması gerekiyor ,paranızı çekin demek sadece önlem çözüm değil.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
July 11, 2018, 11:35:17 AM

Bu uyarıda bulunmaları zaten gerekiyordu. MEW'e güven konusunda benim bir tereddütüm yok. Şu şartlarda borsaların daha riskli yatırım alanları olduğunu düşünüyorum.
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
July 11, 2018, 12:41:21 PM

Her bir kullanılan alternatif yollar bazı engelleri aşmak için içerisnde riskler barındırır, bu riskleri farkederk ilerlemeliyiz, oh indir VPN'i özgür özgür dolaş böyle birşey yok nasıl bir ayak izi bırakıyor ne derece riskli ve tehditlere açık hale getiriyoruz bilgisayarımız bunu biliyormuyuz.

1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
July 11, 2018, 12:45:13 PM

Kripto para piyasası her yerden darbe üstüne darbe almaya devam ediyor bu işin bu olumsuzlukların sonu ne zaman gelecek artık çok merak ediyorum,gerçekten çok moral bozucu gelişmeler oluyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
July 11, 2018, 12:45:46 PM

Metamask haricinde yüklü eklenti yok chromeda, bu şekilde kullanıyorum ve şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. İmkanınız varsa ledger kullanın yoksa metamask.
sentinel73
Member
**

Activity: 135

Decentralized Transportation Solution

View Profile
July 11, 2018, 02:06:47 PM

VPN kullanmak zaten bilgisayarı ya da telefonu her türlü riske açık hale getiriyor. Myetherwallet kullanırken hiçbir problem yaşamadım daha önce bu şekilde bir uyarı yaparak kullanıcılarına bilgi vermeleri de yerinde olmuş.

redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
July 11, 2018, 02:32:56 PM

hola vpn kullananlara uyarı bu. vpn kullanmıyorsanız yapmanız gereken bir durum yok. myetherwallet yasaklı değil ki neden vpn kullanır insan. cüzdanda o kadar tokenin var. ülkenden sunucu firmalarından ip kirala olsun bitsin.
zeytinye
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 11, 2018, 03:10:36 PM

Parali bile olsalar vpn açıkken facebook şifresi bile girilmemesi gerekiyor. Mewi borsaları geçtim dikkat edelim biraz arkadaşlar daha çok kendi hatamızdan dolayı hesaplarımız hackleniyor.
ersmny1
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
July 11, 2018, 03:15:00 PM

bizi uyaracaklarına önlem alsalar ya  Cheesy adamlar bakın dolandırılabilirsiniz haberiniz olsun demişler resmen Cheesy
Solmaz33
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 11, 2018, 05:50:08 PM

Bu firmanın samimiliğine hayran kaldım! Gayet samimi şekilde kaçın kendinizi kurtarın demiş ! Cheesy İyi de kime güvenecek bu insanlar. Şuanda en kullanışlı olan cüzdan olduğunu duydum, youtubede bir videoda vardı. Ki bende de yok değil, neyseki içleri boş seyretmekten başka birşey yapamayız. Ama tavsiyem yuklarıda da söylenmiş AdBlock kullanın, şüphesiz işinin piiri ve bir numarası.
dolumann
Newbie
*

Activity: 69

View Profile WWW
July 11, 2018, 05:51:40 PM

MyEtherWallet zaten geçen seferki hack olayından sonra gözden düştü. Ekstradan MEtaMask kullanmak artık kesinlikle şart.Ayrıca güvenilir olmayan eklentilerden herzaman uzak durmak gerekiyor
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
July 11, 2018, 05:58:49 PM

Hola vpn nin basına gelenler tum vpn hizmet saglayıcılarını kullananları da bizzat ilgilendiriyor. Şahsen ben btc online cüzdanmış borsaymış login olunabilecek tüm platform ve sitelere direk bodoslama vpn kullanmadan giriyorum. Ne olur ne olmaz tüm vpncilerin dikkat etmesi gerekiyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: