Bitcoin Forum
May 03, 2024, 10:26:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ABD’li Kongre Üyesi: “Kripto Para Ticareti ve Madenciliği Yasaklanmalı.”  (Read 122 times)
seslimesaj (OP)
Jr. Member
*

Activity: 139
Merit: 1

View Profile
July 19, 2018, 01:22:50 PM

ABD’li  bir kongre üyesi olan Brad Sherman, son zamanlarda gerçekleşen ve dijital paralar ile ilgili olan bir kongre sırasında kripto paralar hakkında çok sert sözler kullandı.

Çoğu hükümet, kripto para birimlerinin geleneksel anlamda yasaklanamayacağı konusunda hemfikir iken ABD’li bir kongre üyesi, ABD hükümetinin yine de bir şeyler yapması gerektiğini düşünüyor.

Kongre üyesi olan Brad Sherman, “Paranın Geleceği: Dijital Para Birimleri” başlıklı bir kongre sırasında ABD’nin kripto para satın alma ve madencilik yapma gibi eylemlere yasaklamalar yapması gerektiğini önerdi.

“Blockchain gayet iyi bir teknolojidir ancak egemen parayı izlemek ve aktarmak için kullanılabilir. Kripto para birimleri ile yapılabilen her şey topluma faydalı ve yardımcı olan egemen para birimi ile de yapılabilir. Kripto parayla yapılıp egemen parayla yapılamayacak hiçbir şey yoktur. ABD dolarının uluslararası finansal sistemdeki rolü, ABD’nin sahip olduğu güçte oldukça kritik bir bileşendir. Bu güç İran’ı müzakere masasına getirdi ve ardından JCPOA’da yeterince iyi bir anlaşma yapıp yapmadığımızı tartıştık. Doların rolü için hiçbir şey yapmamıştık. ABD’li kişilerin kripto para kazanmalarını veya madencilik yapmalarını yasaklamalıyız.”

Sherman’ın madencilik yasağı konusunda gerekçesi ise madenciliğin diğer ihtiyaçlardan uzaklaşan ve karbon ayak izine katkıda bulunan elektriği kullanmasına dayanıyor. Ayrıca kripto para birimlerinin uyuşturucu kaçakçılığını, terörizmi ve vergi kaçakçılığını kolaylaştırmaktan başka hiçbir şey yapmadığını söylüyor.

Bu yıpratıcı ve tamamı ile negatif bakış açısına rağmen ABD hükümetinin üyeleri genellikle kripto para birimlerinin bir denetim gerektirdiğini ve ekonomideki serbest dolaşımına izin vermenin zararlı olmadığını kabul ediyor gibi görünüyor. Öte yandan birçok kişi Sherman’ın dijital paralara karşı olan negatif tutumunu destekliyor. Örneğin FED Başkanı Jerome Powell, kripto para birimlerinin ticari banka likiditesine bir tehdit oluşturabileceğine inanıyor.

Diğer bir yandan ise şu anda liberal ilkelere odaklanmış bir kampanya yürüten ABD Senatosu Adayı Austin Petersen gibi insanlar son zamanlarda kripto para birimlerini kampanya bağışlarında kabul etmeye istekli olduklarını açık açık belirtiyor.

“Bitcoin’in yıkıcı etkisi, finans sistemimizin şu anda ihtiyacı olan şeydir. Çok uzun bir süre boyunca federal hükümet, tüketici seçimini yanlış bir şekilde sınırlandırarak para biriminin üzerinde rekabete aykırı ve büyüme üzerinde münhasır kontrole sahipti. Federal Rezerv’in özel şirketlerin sahip olduğu aynı tür denetimlere tabi olduğu bir gerçek. Kripto para birimleri, Amerikan yaratıcılığının ve Amerikan özgürlüğünün geleceğini temsil ediyor. Bu yüzden kampanya bağışlarında kripto para birimlerini kabul etmekten memnuniyet duyuyorum.”

kaynak : https://koinbulteni.com
1714731978
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714731978
Reply with quote  #2

1714731978
Report to moderator
1714731978
Hero Member
*

Ignore
1714731978
Reply with quote  #2

1714731978
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714731978
Hero Member
*

Ignore
1714731978
Reply with quote  #2

1714731978
Report to moderator
1714731978
Hero Member
*

Ignore
1714731978
Reply with quote  #2

1714731978
Report to moderator
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
July 19, 2018, 01:46:34 PM

ABD bu işi gerçekten bitirmek isterse daha radikal kararlar alır bu tip söylemleri şahsi yorum olarak algılamak lazım. Yani en azından ben öyle yroumluyorum.
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
July 19, 2018, 01:46:49 PM

Kesın elınde yuklu mıktarda btc bulunduran bır balınadır bu dusurerek alttan alcak guyaa bı bıtmedı bu ipneler
hayratposta
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile
July 19, 2018, 01:50:37 PM

Bu açıklamalar yıllardır bitmiyor. Bundan sonra da bitmeyecektir. İşin güzel tarafı eskiden bu tip haberlerle çok fazla etkilenirken artık olumlu veya olumsuz haber karşısında eskisi gibi tepki vermiyor.
landslide
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 251

View Profile
July 19, 2018, 01:52:01 PM

Dünkü yükseliş grafiğini durdurdular . ETF kararları için bir ön çalışmamı yaptılar yoksa ters köşemi yapacaklar anlayamadım .
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
July 19, 2018, 02:28:48 PM

abd nin böyle bi hamle yapabileceğini zannetmiyorum. kişisel bir yorumdan ibaret diye düşünüyorum.
pandacik
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 19, 2018, 02:44:41 PM

Kişisel bir yorumdan başka bir şey değil. ABD'nin bir çok eyaletinde kriptoparayı sisteme sokmaya çalışırlarken bu şekilde bir öneriyi kimsenin kaale alacağını inanmıyorum.
geliyorumbensana
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 19, 2018, 03:17:36 PM

Bitirebileceklerini düşünmüyorum yani en azından tek bir devletin bunu yapabilecek gücü yok ki bu adamlar da zamanında kripto paralara güvenerek ekonomilerini kurtardılar 2008 büyük buhranı hepimiz hatırlıyoruz.
z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
July 19, 2018, 03:57:20 PM

Ticaretin ve madenciliğin yasaklaması şu aşamada olası bir durum değil gibi. En azından ticaret yasaklanamaz. Belki kötü yollu kullanımı engellenebilir ama bu yasaklama çok hoş karşılanmayacaktır.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
July 19, 2018, 04:08:44 PM

Brad Sherman'ın madencilik ile ilgili sözlerine katılıyorum. Gereksiz bir elektrik tüketimine neden oluyor. Onun yerine başka yöntemler kullanılabilir.
ikinokta
Newbie
*

Activity: 171

View Profile
July 19, 2018, 11:18:59 PM

gereksiz elektirik sarfiyatı oluyor da hocam siz otomobillerin ne kadar verimsiz ve enerji katili olduğunu bilseni heralde intihar edersiniz
hadikocum1
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
July 19, 2018, 11:28:28 PM

Madencilik ileride farklı bir şekile burunebilir yanı sınırlı enerji var ve kaynak sorunu her geçen gun artıyor madenciliği daha işlevsel daha az tuketim yapar hale getirmek lazım
brokenmonitor
Jr. Member
*

Activity: 41

View Profile
July 20, 2018, 06:30:11 AM

Geçenlerde ABD nin bir eyaletinde yasaklama çalışmaları vardı.
sunistator
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 20, 2018, 08:56:20 AM

bunun etkisi bitcoinin 5000 dolar altına sarkması olarak devam eder. ama unutmayalım ki bunu söyleyen senatörün ülkesinde bitcoin vadeli işlemler devam ederken etf işlemlerinin kabul edilip, edilmemesi tartışılıyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: