Bitcoin Forum
May 07, 2024, 04:48:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Altları satıp btc ye mi geçmeli?  (Read 1050 times)
inthemiddle331
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
July 25, 2018, 02:33:09 AM

bence önce altlar sonra balinalara gelecek pozisyonu korumakta faya var
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715100505
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715100505
Reply with quote  #2

1715100505
Report to moderator
adamin1i
Member
**

Activity: 539
Merit: 20

View Profile
July 25, 2018, 04:31:37 AM

öyle sıkıntılı bir durum ki insanı çileden çıkarır:) şimdi btc yükselirken altlar ezilmeye başladı. btc burdan bir taklaya gelse altların hali daha perişan olacak. ama taklaya gelmez ve beklenen boğa başladıysa altlarında uçusu yakındır.
cukulata45
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
July 25, 2018, 06:25:24 AM

Altların bir kısmıyla btc geçebilirsin sanki biraz daha düşecek gibi gözüküyor bu durumda ama hepsini satma tabi ki piyasadan çıkışı olmasın altların sattığın altlarla btcye dön bana göre.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
July 25, 2018, 06:45:14 AM

Geçici süreyle yapılabilir bir şey. Ama ciddi bir risk. Ciddi cesaret gerektiriyor. Bir anda her şey tersine dönerse 2x zarar demek olur. Ben sebat ediyorum.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
July 25, 2018, 07:48:18 AM

Ben geçen gün usdt ye geçtim fakat sattığım ONT dün gece %20 arttı. Her zaman btc veya usd ye geçmek kazandırmıyor sanırım dipten geçtiğim için daha yukarıdan almak zorunda kalıcam.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
July 25, 2018, 08:39:06 AM

BTC ye geçmek mantıklı duruyor en azından etf kararı açıklanana kadar yükseliş devam edecektir ama elimdeki altlar satoshi olarak çok düştüler bu yüzden beklemekten başka çarem yok
pikiditor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 25, 2018, 09:04:10 AM

altlardan btc sayını artırdıysan sonraki btc pumpuna inanıyorsan geçmek sana kalmış. hani geçtin diyelim btc de gerileme hareketi oldu ona göre planların olmalı. zamanında btc ye geçiş yapmazsan orası kötü işte.
prdn
Member
**

Activity: 504
Merit: 10

View Profile
July 25, 2018, 09:05:25 AM

Bunu 3 ay önce yapmak lazım dı altcoinler çok düştü ve her gün daha fazla düşüyor. Sanırım takımlarda tokenleri satın bitcoine geçiyor yoksa bu kadar düşmesi akıl alır gibi değil
pesos
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
July 25, 2018, 09:34:00 AM

Tek bir yere yatırım yapmak yerine sepet oluşturmak her zaman daha güvenli bir tercih olmuştur. Tek yerde olduğu zaman kazanınca tüm paranla kazanmış oluyorsun ama aynı şekilde kaybettiğinde de tüm paran gidiyor. Açıkçası benim tercihim değildir
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
July 25, 2018, 09:38:12 AM

hangi altcoinlerde olduğuna bağlı bu. ayrıca hatırlarsanız geçen sene de böyle bi takım şeyler olmuştu. Btc artıyor , alt coinler iniyordu sonra altlar artıp btc azaldı sonra ikisi birden artmaya başlayınca ufak da olsa boğanın sinyallerini alıyor gibiyiz umarım hep böyle devam eder ben şahsen altcoinler bir süre daha böyle gitmesine razıyım btc 20leri görsün de altlar zaten kendini toparlar:)
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
July 25, 2018, 10:37:37 AM

Bitcoine geçmeyi şu an ciddi ciddi düşünenler ve uygulayanlar da var. Altlardan bu kadar korkmaya gerek yok diye düşünüyorum. Yeterli araştırmanı yapıp incelediysen ve coine güveniyorsan beklemek en iyisi. Şu an çok düşükten satıp bitcoinin yükselmesinden elde edeceğin karın çok daha fazlasını sabredince altcoinlerden alacaksın zaten. Eninde sonunda boğa gelecek biraz daha sabır.

Resulbil
Jr. Member
*

Activity: 236
Merit: 1

View Profile
July 25, 2018, 11:18:31 AM

Fırsat kaçtı bence sıra altlarda beklenti o yonde btc yuzden 10 15 yukseldıyse altlar yuzde elli yuzde yüz çıkması gerekir
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
July 25, 2018, 12:04:44 PM

Herseyın zamanı ve sırası var, zamanında altlardan cıkmadık ozellıkle nısandakı artıslardan sonra, son bır yılın en dusuk sevıyesınde cogu coın, bu sevıyedeyken cıkmak pek mantıklı gelmıyor acıkcası.
Barrueco
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
July 25, 2018, 12:39:10 PM

Evet arkadaşlar,

İster boğa deyin ister boğacık şu an iyi bir yükseliş dalgası var. Tabi ki bu istenen bir durumdu. Fakat bu iyi durumda bile btc nin sivrilip altlara kan ağlattığı bir dönem yaşayabiliriz ki gene bir çoğumuz altlarda olduğu için ağlamaya devam edebiliriz.
Şimdi tam olarak burada nasıl davranmamız gerekiyor ;
1- Hemen altları satıp btc ye mi geçmek iyi olur?
2- Zaten altlarda yeterince dipteyiz satarsak zararı realize etmiş oluruz , o sebeple beklemede mi kalalım?
3- Portföyümüzün altlarda olan yarısını satıp btc alıp, yarısını olduğu gibi bırakalım mı?

Aslında btc nin yükselişini eninde sonunda altlar takip edecek. Ama buradaki amaç kısa vadede eğer btc gene ipi göğüsler ve para btc ye kayarsa altların daha düşebileceği ihtimaline karşı önlem alabilmek ve karı maksimize etmek.

Benim görüşüm şu; kolay kolay kimse neler olabileceğini bilemez. 1. ve 2. alternatif %100 kazan veya kaybetme üzerine oynanmış senaryolar. Ama 3. alternatif bence karı da zararı da optimize eden bir seçenek. Böyle bir durumda ters bir hareket bile olsa - btc nin veya altların illaki yükseleceğini düşünürsek - sizi çok zor durumda bırakmayacaktır. Tabi bir dördüncü seçenek daha eklenebilir buraya. O da şu olabilir 3. seçeneğin biraz daha riski arttırılmış hali yani portföy gene btc ve altlar içerisinde paylaştırılır ama oranı sizin öngörünüze göre  yüzde 60-40 veya 70-30 şeklinde dağıtılabilir.

Ne dersiniz? Görüşleriniz ne yönde?

SEC'in durumunuda değerlendirmek lazım bu kararı verirken. 10 Ağustosta ETF ler karara bağlanacak mı yoksa Eylül ayına ertelenecek mi? ETF kararı kabu edilecek mi yok sa red mi olacak?

▰▰▰▰ BLACK ▰▰▰▰
 ▰▰▰▰ Insurance Company on Blockchain  ▰▰▰▰
http://www.black.insure/
gmcobx
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 25, 2018, 04:20:44 PM

Geriye dogru bakip ic cekiyoruz az daha cesur olmak lazim. Su piyasada 1. yilima yaklasiyorum ve daha bir suru garip olay gorecegimden eminim ama az cok neler de olabilir onu da goruyorum. Herpimiz 2 ayda minimum %50btc  kaybettik herhalde
SecurityShark
Member
**

Activity: 182

View Profile
July 25, 2018, 06:44:07 PM

Bu durum aslında şunu ispatıdır ;sepette her daim muhakkak BTC olmalı ve belki de en az yarısı btcden oluşmalı.

kubra68
Member
**

Activity: 336

View Profile
July 25, 2018, 08:24:06 PM

bence altcoinleri satıp bitcoine geçmek çok mantıklı ama altcoinler kaliteli ise onlarda da kalınabilir ama sabırla beklemekten başka çaremiz yok beklemek gerekir diye düşünüyorum

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
July 25, 2018, 10:15:42 PM

herkes boğayı bekliyor, btc artışı devam ederse boğa da gelir, o arada çeşitli varyasyonlar uygulanabilir. mümkün olduğu kadar "ölü taklidi" yapıyorum, bu da bir tercih, boğa geldiğinde altlardan çıkmak hatta komple likite dönme fikrim var, gir-çık yapmak yemiyor şu anda...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
sgi02
Sr. Member

Activity: 542
Merit: 250

View Profile
July 25, 2018, 11:49:11 PM

Altcoinlerdeki zararın bitcoine geçilerek telafi edilebileceğini düşünmüyorum o safhayı çoktan geçtik, şahsen ben altcoinleri bekleterek daha iyi sonuç alabileceğimi düşünüyorum, altcoin boğası bekleyeceğim.
PokerStein1
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
July 26, 2018, 12:05:37 AM

BTC yükseldiğinde altları yok parasına satıp BTC ye geçiş Altları öldürüyor, piyasanın oturmadığının göstergesi bu bence.

Yükselişin nerede duracağı bilinmez şimdi sayarsınız altları btc yükselişi yataya bağlar bu sefer elinizdeki altları aynı fiyattan alamama durumunuz oluşur.

BTC nin ilk hareketinde altlar düşmeden geçmiş olsaydınız en mantıklısı btc de kalıp düşen altlara kaymaktı mantıklı olan ama onu bilmek te kolay değil..

Altlar bu kadar düşmüşken Btc'ye geçmek bana kalırsa aptallık AMA altlar daha düşmeyecek dersek bu da aptallık Cheesy , bence halen altlarda olan birisi için BTC'ye geçme zamanı geldi geçti çoktan. Ama bu en az dört beş sefer tekrarlandı altlar'ın içinden geçer bi önce Bitcoin sonra ise o paralar tekrardan altlara döner ve altlar güzel kazandırır bu da bir gerçek.

Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: