Bitcoin Forum
April 20, 2024, 01:08:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: hmm  (Read 187 times)
kuesji (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
hmm
July 24, 2018, 05:56:39 PM
Last edit: June 17, 2021, 07:31:54 PM by kuesji

hmm
1713575296
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713575296
Reply with quote  #2

1713575296
Report to moderator
1713575296
Hero Member
*

Ignore
1713575296
Reply with quote  #2

1713575296
Report to moderator
1713575296
Hero Member
*

Ignore
1713575296
Reply with quote  #2

1713575296
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713575296
Hero Member
*

Ignore
1713575296
Reply with quote  #2

1713575296
Report to moderator
eoskingthisweek
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
July 25, 2018, 02:24:31 AM

Bir parça gayretle sende ilgi çekebilirsin ama gördüğüm kadarıyla gene ilgi yok.
KriptoGuruTR
Member
**

Activity: 564
Merit: 19

View Profile
August 06, 2018, 10:06:16 PM

tekrardan merhaba daha önce işçiler için uber benzeri sistem fikrini tartışmaya açmıştım ve pek ilgi görmemişti ( https://bitcointalk.org/index.php?topic=4706531.0 ). her ne kadar ilgi çekmeyeceği ve tutmayacağı söylensede bu projeyide ilerleyen zamanlarda yapacağım.
fakat şuan kısa vadede halletmem gereken günlük hayatı ilgilendiren bir projeyi hayata geçirmeye karar verdim.
bahsettiğim proje bir para biriminden ibaret ve doğrudan bitcoine rakip olmak üzere çıkarılacak ( sadece değer transferi , ne eksik ne fazla ).

yoğunluktan inciği boncuğu detaylıca düşünülmüş bir teknik belge hazırlamadım onun yerine kısaca bahsedeceğim daha sonra yapıcı eleştirilerinizi dinlemek üzere kenara çekileceğim.

neden bu projeyi istiyorum ?
  • tamamen dağıtık ve özgür bir para birimi geliştirmek istiyorum
  • temel kuralları belirledikten sonra kurucu olarak benim bile müdehale edemeyeceğim bir sistem olmasını istiyorum.
  • sırf çoğunluk dedi diye yanlış olan şeyi doğru kabul etmesin istiyorum.

Doğruyu yanlışı kim belirleyecek?

• ödeme sistemlerinde devrim yaratmak istiyorum , bunu isteyenlerle beraber çalışmak istiyorum ama bu yolda bana katılmak isteyenlerin de fedakarlık yapmasını istiyorum (bu fedakarlıktan aşağıda bahsedeceğim)

bunu nasıl yapacağım ?
  • %51 saldırısı gibi saçma bir açığa sahip bir teknolojiyi kullanmayarak
  • doğruysa tek kişi bile dinlenir,yanlışsa dünya bile dinlenmez diyerek sadece geçerli değişimleri kabul eden kural geliştirip karar mekanizmasını insanlara değil yazılıma bırakarak (asimetrik şifreleme)

Doğruya kim karar verecek?

• madencilik olarak bahsedilen teşvik sistemini kaldırarak insanın açgözlülüğü sistemden uzaklaştırarak(sadece değer değişimi , para yaratma yeri değil)

Madenciliğe aç gözlülük olarak bakmak çok yanlış. Emeğin karşılığıdir madencilik. Yapılması gereken hesaplama var ve sen bu hizmet karşılığı para kazanıyorsun

insanlardan ne fedakarlıklar bekliyorum ?
  • komisyonculuk veya madencilik diye ahkam kesmemeleri
  • gerçek özgürlük ve gerçek gelecek için destek olmaları (aşağıya inmeye devam)

insanlardan ne konuda destek bekliyorum ?
  • geliştiricilerden ihtiyaç duyulduğunda teknik destekte bulunmasını ( bunun için telegram üzerinden bana ( @kuesji) mesaj atabilir veya @koesnu kanalını takip edebilirsiniz )
  • geliştirici değilseniz ama bilgisayarlar hakkında bilgi sahibiyseniz ve karşılayabilecekseniz ağı ayakta tutmak/merkezisiz hale getirmek için sunucu kurmanızı
  • satıcıysanız (hizmet veya ürün)  ödeme yöntemi olarak desteklemenizi
  • içerik üreticisiyseniz  sistem hakkında içerik üretip paylaşmanızı  
  • alışverişlerinizde bu para birimini kullanıp projenin amacına ulaştırmanızı
*destek konularında geliştiriciler ve içerik üreticileri için ödüllendirme sistemi olacaktır.

projeyi ağustos sonunda yayına almayı düşünüyorum ağustosun ilk haftası bitiminden itibaren proje hakkında dökümanları halka açık şekilde paylaşacağım.

Genel anlamda iki tane büyük nokta var

• Blok zincir teknolojisini tam olarak kavradığını düşünmüyorum.
  • İnsanlara çok iyimser bakıyorsun ama 21. yüzyılda herkes fazlası ile çıkarcı.

Ecnebilerin dediği gibi: "Time is money friend..." Misal ben şuan bunları niye yazıyorum: İleride proje danışmanlığı yaparsam belki gösteririm ve bunun bana maddi bir kazancı olabilir diye.[/list]
KriptoGuruTR
Member
**

View Profile
August 07, 2018, 12:04:55 AM

Hmm 1 ton daha açık yazayım.

%51 saldırısının mantığında çoğunluk suistimali var. 1 transfer ne zaman doğru kabul edilecek? Çoğunluk onayladığı takdirde. Senin doğru kabul etme koşulun ne? Çok temel bir soru. Çözümün nedir? ICO yaparsan buna verecek çok sağlam bir cevabın olmalı yoksa gerisine bakılmaz bile.
KriptoGuruTR
Member
**

View Profile
August 07, 2018, 01:18:25 AM

İşlem doğruluğuna kim bakacak?
ds35
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
September 04, 2018, 04:43:16 PM

sen öne kodu yaz bakalım powsuz/possuz aynı anda para gönderince fork oluşuyor mu görürüz
gulubal
Jr. Member
*

Activity: 52
Merit: 2

( https://www.sterlingsovereign.co.uk/)

View Profile
September 15, 2018, 07:13:13 AM

sen başla biz arkandan geliyoruz Smiley

Sterling Sovereign (STSO) (https://www.sterlingsovereign.co.uk/) used for business, hotel or flight booking
Pages: [1]
  Print  

Jump to: