Bitcoin Forum
May 05, 2024, 07:21:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: cumpar riser 1x to 16x si un 16x to 16x powered  (Read 846 times)
alinutz1980 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 10
Merit: 0


View Profile
February 12, 2014, 12:01:59 PM
 #1

doresc sa cumpar 3 risere
2x 1x to 16x powered
1x 16x to 16x powered
1714893675
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714893675

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714893675
Reply with quote  #2

1714893675
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
clex_us
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 336
Merit: 100


View Profile
February 12, 2014, 01:00:14 PM
 #2



    daca poti sa mai astepti cateva zile (o sap )

    voi pune la vanzare pciex16 to pciex1 alimentate 30 lei

    si pciex16 to pciex16 tot alimentate tot 30 lei

    mentionez ca sunt fabricate de mine si se vand doar in bucuresti

    pt a lasa loc si colegilor care vand acelasi produse

    in viitor voi mai avea la vanzare si urmatoarele :

    - kit de start sursa auxiliara
    - rig profil aluminiu (cornier) simplu sau cu unul sau mai multe ventilatoare pt o racire mai buna
   
    si cam intr o luna sau mai putin (proiecte acum in lucru)
    -sursa 1500-2000-2500 watti la un pret mult sub preturile pietii
    -unitate racire placi video, unitate ce foloseste ulei electroizolant, alcool tehnic, freon
     va fi o unitate destul de mare si destul de scumpa (zi io) se va putea pune multe placi gen 20 30 placi poate chiar si mai multe ..
     ma rog sunt multe de spus pe tema asta ...nu vreau sa va obosesc aiurea ..am sa dau detalii doar daca va exista interes..
     avantaje se poate monta inafara casei/apartamentului precum un aer conditionat dar rigul sta in casa ...
     nu mai avem zgomot in casa , racire foarte buna a placilor (o sa dau poze si temperaturi de lucru) etc
     dezavantaje cost ridicat unitate + consum curent si va consuma ceva ..
   
     inca ceva ...ma repet dar vreau sa se inteleaga f bine toate produsele sunt facute de mine (homemade)
     nu trimit in tara, doar cei din bucuresti pot cumpara si ca avantaj tot ce se va vinde se va proba inainte
     si daca ceva nu va functiona in momentul in care se monteaza pe sistemul de acasa la voi, eu asigur asistenta pana la rezolvarea
     problemei daca nu merge si nu merge nu ramaneti cu produsul se returneaza bani si gata (sper sa nu mi se intample asta )

    pt intrebari sau alte probleme (sunt bucuros sa ajut pe orcine daca pot si stiu nu ezitati sa puneti o intrebare nu costa nimic Wink  )
    ma gasiti pe clex_us id mess  sau uneori irc server freenode canal bitcoin-romania nick clex_  or clex_us
     
    hai gata Smiley paa   
   mii de scuze pt deviere de la subiect gata apas  'post'
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
February 13, 2014, 10:26:47 AM
 #3

lasi loc si la colegi cand vii si rupi piata in doua?Smiley) de la 60 powered dai cu 30?

Trebuia sa tai partea cu "las loc si la colegi"

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
clex_us
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 336
Merit: 100


View Profile
February 13, 2014, 11:18:44 AM
 #4



      las loc ...nu vand in tara deci totusi zic eu ca mai e loc si pt altii
      produsele mele sunt facute de mine deci vor fi si oameni ce nu au incredere si vor cumpara
      produse facute in serie de fabrica in ciuda faptului ca eu ofer si suport pana cand functioneaza (in caz ca nu merge ceva)
      ce sa fac acuma sa cresc pretul ?
      ca nu ma deranjeaza Tongue
      dar ma gandeam sa fim mai uniti ...
      acuma nu vreau sa supar si nici nu ma pot impartii intre 2 tabere
      ca iti dai seama ca aia care vor sa cumpere nu s asa 'suparati' ca cei ce vand aceleasi produse
      plus ca sincer totul este supra evaluat
      ma uitam si la cei ce vand riguri gata facute si nu vreau sa discut aici daca au pret corect sau nu ..
      dar sincer multe din rigurile puse la vanzare nu sunt cele mai bune optiuni ...
      placi de baza scumpe surse scumpe etc ...se poate face un rig cu aceleasi performante si la bani mai putini
     
     poate ar trebuii sa vb cu totii si sa stabilim preturi stas ...desi avem produse diferite ..na nu stiu ce sa zic ..
     sincer nu vreau sa ne ofticam ca na ala vinde mai ieftin ala face mai multi bani etc ...
     mai bine ne gandim sa facem ceva constructiv eventual
     crezi ca daca ne am strange si am vb cu totii de ex care este ce a mai buna configuratie  pret/castig
     si am castiga cu totii  ar fi rau ar creste asa mult dificultatea ca s ar mina mai mult din romania
     eu zic ca daca am fi mai uniti ne ar fi mai bine tuturor, daca am avea mai multa incredere unu in altu ...asa se genereaza idei geniale
     in grup ...ca unu zice ceva ce ii declanseaza lu altu o alta idee si tot asa pana la una geniala
     e rau asta ? sa ne mearga la toti bine
     nu s pacifist si nici bine nu imi merge, sunt pregatit sa sar la bataie oricand dar nici sa ne batem degeaba...
     
     mda...vb mult asa i ?
     pt asta imi cer iertare si daca deranjez pe cineva prin ce spun ,imi cer iertare
     deci sunt deschis la discutii dar cat mai pasnice
     gata dau post Tongue

   
razzor
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
February 13, 2014, 02:16:04 PM
 #5

poze ceva ?Cheesy

+ te rog da mai multe detalii de unitatea de racire pentru placi video ..sunt interesat

clex_us
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 336
Merit: 100


View Profile
February 14, 2014, 01:18:34 AM
 #6


    mai dureaza cateva zile, lucrez la ele...pt racire o sa am racire cu apa  sau inloc de apa pt siguranta 100% in caz de ex ca se sparge vro conducta etc se poate folosii ulei (in caz de scurgeri nu arde nimic ) asta cu apa va fi compus din radiator +ventilator  pompa coolere pt placi video furtune fitingarie etc tot ce trebuie ca unul din magazin doar ca mai ieftin (nu stiu inca pretul nu mi am facut calculu' )

   si unul racire extrema ...-20 -30 grade pt procesorul placii video si va consta intr un 'bazin' cupru cu ulei in care sta placa video care va avea un cooler montat pe ea prin care va circula alcool tehnic racit de o unitate cu freon ...unitatile freon si apa pot fi montate afara din casa si la asta cu freon se pot pune multe multe placi video ma rog si la aia pe aer doar ca acolo daca e nevoie de multe placi treb un radiator ceva mai mare ...eu o sa fac momentan una cu apa pt 4 5 placi si am sa dau poze si temperaturile de lucru apoi ma apuc de aia cu freon ...cum o sa am ceva de vanzare cum pun poze si preturi 

  info despre alte lucruri posibile sau inposibile intrebati ,nu costa nimic si sunt dispus sa ajut pe orcine

  cablaje piese facute pe cnc nu stiu orce idee intreaba

  id mess clex_us 

  nu prea ma omor cu pm ul de aici
  ma rog asta nu inseamna ca nu raspun...
 
  toate bune pa
FiR3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 192
Merit: 100


View Profile
February 20, 2014, 06:52:11 PM
 #7

@tutorialevideo: fără supărare, dar aici chiar îi dau dreptate lui clex_us. Legea cererii și a ofertei.
Să ne supărăm pe chinezi dacă fac toți dump de BTC mâine cu 300 eur/btc?

Scuze de off-topic.

▒▒▒▒▒ SC ∩ AR = {wonder}  // SC=science, AR=art ▒▒▒▒▒
Pround quantum of the Romanian Bitcoin community.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!