Bitcoin Forum
May 05, 2024, 07:21:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Απορίες Αρχάριου....wallet και solo mining  (Read 189 times)
tzem (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 25
Merit: 0


View Profile
July 18, 2018, 04:50:05 PM
 #1

Καλησπέρα σας.
Είμαι τελείως αρχάριος στο mining...
ψάχνοντας να αγοράσω κάποιο μηχάνημα βάση νομισμάτων και αποδόσεων έχω καταλήξη να πάρω το antminer z9 mini.

Σε ποιο wallet να κανω λογαριασμό? ώστε να μπορεί να δεχθεί τα νομίσματα που κάνει mining?
μπορώ να κάνω mining μόνος μου με αυτό το μηχάνημα?

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ....θα συνεχίσουμε με άλλες απορίες μετά.

Θάνος.
1714936900
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714936900

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714936900
Reply with quote  #2

1714936900
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714936900
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714936900

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714936900
Reply with quote  #2

1714936900
Report to moderator
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
July 18, 2018, 11:40:54 PM
 #2

Καλησπέρα σας.
Είμαι τελείως αρχάριος στο mining...
ψάχνοντας να αγοράσω κάποιο μηχάνημα βάση νομισμάτων και αποδόσεων έχω καταλήξη να πάρω το antminer z9 mini.

Σε ποιο wallet να κανω λογαριασμό? ώστε να μπορεί να δεχθεί τα νομίσματα που κάνει mining?
μπορώ να κάνω mining μόνος μου με αυτό το μηχάνημα?

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ....θα συνεχίσουμε με άλλες απορίες μετά.

Θάνος.


το κάθε μηχάνημα κάνει mining συγκεκριμένα coin δλδ με αυτό που θέλεις να αγοράσεις μπορείς να κάνεις mining σε zcash, bitcoin gold, zencash. Κάθε νόμισμα έχει και το δικό του wallet που κατεβάζεις από το site τους. Τώρα πάντα το mining γίνετε σε pool που κάνεις mining μαζί με άλλους και που σου δίνουν πίσω ένα ποσοστό από αυτά που έχεις συνεισφέρει.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
andrew4
Member
**
Offline Offline

Activity: 176
Merit: 20

Knowledge is power


View Profile
July 23, 2018, 02:44:58 PM
Merited by pey (3)
 #3

Μπορεις να κανεις solo mining αλλα δεν συνισταται για ατομο με εναν miner. Aυτο τα κανουν συνηθως αυτοι που εχουν πολυ μεγαλη ισχυ (mining farms). Καλυτερα κανε mining σε pool. Ενα καλο pool για zcash ( αυτο φανταζομαι θες να κανεις mining) ειναι το nanopool. Εκει εχει οδηγιες πως να εγκαταστησεις το λογισμικο και το καταλληλο pool αναλογα με την γεωγραφικη περιοχη που βρισκεσαι.
Οσον αφορα το wallet, παλια που εκανα mining zcash με GPU  (το σταματησα λογω του Ζ9....) χρησιμοποιουσα για wallet το Cryptonator. Εχει καλη ασφαλεια και λειτουργια ανταλλακτηριου. Μπορεις να το κανεις Bitcoin η ακομα μεχρι και σε ευρω να το μετατρεψεις και να το στειλεις στην τραπεζα.

ZEL platform: Zelcash (ASIC resistant POW), Zelcore wallet, Nodes, DEX, DAPPS
https://zel.cash/ - https://twitter.com/Zelcash - https://discord.gg/rB9pr4M
tzem (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 25
Merit: 0


View Profile
July 29, 2018, 06:58:14 AM
 #4

Μπορεις να κανεις solo mining αλλα δεν συνισταται για ατομο με εναν miner. Aυτο τα κανουν συνηθως αυτοι που εχουν πολυ μεγαλη ισχυ (mining farms). Καλυτερα κανε mining σε pool. Ενα καλο pool για zcash ( αυτο φανταζομαι θες να κανεις mining) ειναι το nanopool. Εκει εχει οδηγιες πως να εγκαταστησεις το λογισμικο και το καταλληλο pool αναλογα με την γεωγραφικη περιοχη που βρισκεσαι.
Οσον αφορα το wallet, παλια που εκανα mining zcash με GPU  (το σταματησα λογω του Ζ9....) χρησιμοποιουσα για wallet το Cryptonator. Εχει καλη ασφαλεια και λειτουργια ανταλλακτηριου. Μπορεις να το κανεις Bitcoin η ακομα μεχρι και σε ευρω να το μετατρεψεις και να το στειλεις στην τραπεζα.

Ευχαριστώ πολύ andrew , να σαι καλα για τις πληροφορίες.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!