Bitcoin Forum
May 06, 2024, 04:57:09 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: ICO’lara Nasıl Oran Verilir, Analiz Edilir ve İncelenir  (Read 211 times)
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
August 04, 2018, 07:44:58 PM

ico piyasasi sürekli değişen bir piyasa. takım, danışmanlar, proje fikri, token metrics gibi şeyler eskiden çok önemliydi ama artık değil. ortada somut bir şeyler olması lazım.
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
August 04, 2018, 08:57:09 PM

İyi icolara yatırım yapmaktansa yatırım yapacağınız miktarı belirleyip borsaya girmesini bekleyin. Genellikle borsaya girdiklerinde bouny, airdropçu grup sattığından fiyatı dip yapıyor. Hem dolandırılma ihtimaliniz minumuma iner hemde bonuslu satışından bile çok daha ucuz fiyata almış olursunuz. Öyleki bazıları İco fiyatının 10 kat altına bazıları 20 kat altına düşüyor. Buda benim naçizane tavsiyem.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
August 04, 2018, 09:36:04 PM

Bircok ico derecelendirme sitesi ico fiyatindan 6x yapmis olan holotokene dusuk punlar veriyordu. Is para yapmaksa bos is bunlar.
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
August 05, 2018, 05:47:38 AM

Ne kadar cazip bir proje olursa olsun, daha uzunca bir süre ICO yatırımı yapmayı düşünmüyorum şahsen, bu aralar ICO sonrası borsadan düşükten toplamak daha mantıklı geliyor. ICOlarda toplanan paraların denetlenmemesi de ayrı bir dert.
Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
August 05, 2018, 07:05:50 AM

güzel bir derleme olmuş ama bunlarda artık pek bir ie yaramıyor ico işi biraz kumar oldu sanki. hiç ummadıgımız icolar 100 kat yapıo:D çok güvendiklerimiz -100
bitcoin_info
Member
**

Activity: 253
Merit: 10

View Profile
August 05, 2018, 07:10:06 AM

emeğine sağlık güzel yazı olmuş ama bu devirde ico'lara girmek çok mantıklı değil. hemen hemen hepsi çakılıyor ve ico fiyatını bile bulamıyor.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
August 19, 2018, 08:26:02 PM

İcolara verilen oy puanları ekip ürün proje vs. genellikle taraflı puanlar. Aslında bile bile insanları kalitesiz scam icolara yatırım yapmaya teşvik eden sistemi kurarak yeni nesil dolandırıcılık yolu açıldı.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
August 19, 2018, 08:53:13 PM

2 tane icoya katıldım bu sene içinde birinde ilk alım emirlerinden satarak %20 kar ettim diğerine de bu yüzden daha çok heveslenenip daha çok miktar ethereum ile girdim bu sefer %50 zarar ile çıkmak zorunda kaldım eth bazında dolar olarak icoya katıldığım tarih ile tokenlerin gelmesi arasında 2 ay olduğu için dolar olarak zararım %100. Şu dönem geçmeden icolara katılmayın derim ama yinede karar sizin.
williamsmith
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
August 20, 2018, 10:02:47 AM

Çok güzel aktarılmış bir icoda aranması gereken özellikler. Bence iyi analiz edip projesi sağlam olan projeler değerlendirilmelidir.
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
August 20, 2018, 10:23:32 AM

Hocam alıntı için teşekkürler, özellikle yazarın Kaliforniya Altına Hücum üzerinden bu örnekleri vermesi bana çok mantıklı geldi, bu süreçte bizimde resmen beşiklerle icoları ayıklamamız lazım ve bu da çok zorlu bir süreç.

trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
August 20, 2018, 11:09:21 AM

Onemli noktalara deginmissiniz hocam. Benim icin aslinda bakarsaniz en onemli kisim bonus kismi. Bazi projeler bonuslari oyle abartiyor ki senin ornek vermem gerekirse 0,10 dollar veriyorsun bir token'a, diger taraftan ayni tokeni 0,03 dollara alan oluyor. Bu genel anlamda projelerin ico fiyatinin altina gelmesini sagliyor.

Bonus olayını abartan icolardan uzak durmak lazım. Bonus satışları ile hardcap'a yaklaşmış ama sonrasında da hiç değeri kalmamış icolar da var.
Bizler melek yatırımcılarız. Fikre değil, elle tutulur çalışma yürütenlere yatırım yapmalıyız.
rbauer85
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

CAT.EX Exchange

View Profile
August 26, 2018, 11:15:30 AM

Çalışan umut vaat eden ürün, çalışkan dürüst iş bilen ekip ve topluluk desteği olmadığı sürece ico platformları tarihe karışmak üzere pazara çıkar sonra çoğonu bekleyen akıbet çöp olmaktır.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: