Bitcoin Forum
May 11, 2024, 12:46:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Birileri arkanızdan sizi şikayet ediyor olabilir dikkatli olun !  (Read 1022 times)
franch (OP)
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
August 06, 2018, 12:28:43 PM

Hocam Desico ile ilgili yaptığınız anons çevirisini gönderiyorum:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4777921.0

Burada yaptığınız çeviri olmamış ki. Görsel tamamiyle ingilizce. Bu şekilde ann çevirisi olmaz hiçbir yerde.

Kaldı ki üst kısımda metin olarak yaptığınız çeviride kullandığınız belirteç, jeton gibi kelimeler ne anlama geliyor. Rhego'nun 3 defa okudum anlamadım demesi gayet normal. 10 defa da okunsa anlaşılmaz bu metin.

İnsanların şikayet etmesi gayet normal. Madem bu şekilde yapacaktınız çeviriyi daha düzgün yapacak olan kişinin hakkına tecavüz etmiş oldunuz. Bu şekilde başlık açarak insanları kötüleme hakkınız yok.

chn2z  alt hesabınla gelip burada rhego yu aklama, chn2z ile yaz ne yazacaksan,

bu adamın yaptığı tam anlamı ile karaktersizlik,  olay bu adamın translate kullanıp, milleti translate kullanıyor ayağına şikayet etmesi,

insan oğlunun aşağılıklığına çok güzel bir örnek teşkil etmiş bu konu.

Biraderim benim chn2z diye bir alt hesabım yok. Benim herhangi bir alt hesabım bile yok. Her kimle karıştırıyorsan yanılıyorsun.

Eğer bir kişi translate kullanıyorsun diye seni şikayet ediyorsa, sende gidip onu şikayet edersin olur biter. Herkes burada kişisel mevzuları başlık olarak açacaksa işimiz var. Sen burada adamı ifşa edecem derken kendini ifşa ediyorsun haberin yok. Basbaya yarım yamalak bir çeviri yapmışsın google translate ile sonra birisi şikayet edince gelip başlık açıyorsun.

Edit: Sende yazacaksan franch ile yaz.

Adminler hesaplarımızın giriş çıkış loglarına herşeylerine bakabilir benim  Zz__Mhan bu arkadaşla gram tanışıklığım bağlantım yok.

Cevaplarına gelince isteyen istediğini şikayet edebilir tabi ki bunda sorun yok fakat arkandan şikayet edip kendisi aynı zaten yapıyor ise buna tam anlamıyla ne denir cevabı çok acık neyse.
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
August 06, 2018, 12:42:14 PM

Şikayet gayet doğal aslında çünkü program kullanılmış belli Cheesy Ama şikayeti yapan kişi de aynı şekilde çeviri yaptığı için sıkıntı olmuş Cheesy Bu durumlarda gidip ico gruplarında felan şikayetle uğraşmayın. Basın konunun altındaki report'a açıklayıcı şekilde yazın, efs zaman ayırabiliyorsa uçurur konuları. En azından önceden uçuruyordu şimdi report sayısı artmıştır pek ilgilenebilir mi bilemiyorum.
chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
August 06, 2018, 02:13:05 PM
Last edit: August 06, 2018, 02:37:09 PM by chn2z

Adım geçecek kadar ünlü olmuşum şimdi haber verdiler chn2z benim de diğer arkadaş kim ben onun alt hesabıymışım. Iddiayı atan arkadaş kimse kanıtlasın. Üşengeçlikten imza için bile yazmıyorum foruma neyin kafasını yaşıyorsunuz ? Attığım meritlerden dolayı sanırım valla ben tanımıyorum o kişiyi muhtemelen sevdiğim biri ricası ile atmışımdır. Newbie hesaplarla yazmayalım arkadaşlar madem ortaya konu atıyorsunuz gerçek hesabınızla gelin. Ayıptır yani ayrıca ben translator felan değilim. Beni niye buraya çekiyorsunuz ? Benim başkalarının ekmeğiyle işim olmaz !
Zz__Mhan
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 1

View Profile
August 06, 2018, 03:23:51 PM

konuda kanıt var,

bak daha da türlü türlü şey dökerim ortaya ben de arşiv sağlam, bence hiç uzatma istersen, konu da başka yerlere dağılmasın. zamanı gelince gerekli gördüğüm kadar bilgi yazarım ben.
derameyy
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile WWW
August 06, 2018, 03:33:31 PM

bilgi için teşekkürler. ben buna değil de buna şaşıran arkadaşlara daha çok şaşırıyorum. insanlar her şeyi yapabilecek seviyedeler.
chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
August 06, 2018, 03:53:42 PM

konuda kanıt var,

bak daha da türlü türlü şey dökerim ortaya ben de arşiv sağlam, bence hiç uzatma istersen, konu da başka yerlere dağılmasın. zamanı gelince gerekli gördüğüm kadar bilgi yazarım ben.

Dök lan neyi dökücen çok merak ediyorum ulan amın evladı sana mı sorucam merit atarken siktimin zırtosuna bak. Göt korkundan newbie hesapla gelmişsin. Yarramın antifrizi işine bak dökecekmiş neyi dökecekse. Amına koydumun lalesi bütün hesaplarım chn2z benim twitter face ınsta telegram discord steemit golos linkedin işim gücüm yok alt hesap yapıcam. Zaman bulup imzayı yapamıyorum bir de hesap kasıcam. Siktir git şimdi.
tonidin
Full Member

Activity: 361
Merit: 100

View Profile
August 06, 2018, 05:29:07 PM

Daha önce den de böyle sorunların yaşandığını gördüm. kimse kusura bakmasın ama biz okurken bile nokta virgüle dikkat etmiyoruz hatta tam olarak okumuyoruz ama hata fark edince nasıl mani oluruz hesabı yapıyoruz bunu gördüm. Gruplaşmayı önlemek adına böyle konuların açılmaması en doğrusudur. Gerekirse şikayet edeni haklıysanız şikayet edin EFS ilgilenir. herkes bir şeyleri kolay sanıyor yapmadan ama ne diyelim hak adalet yerini bulur Allah her şeyi görüyor. Kimse yanlış anlamasın burada birbirinize düşmek yerine birlik olmak daha önemlidir. Türkler ICO yaptığında kesin dolandırıcı gözüyle bakılıyor bu bakış açısını kırmak lazım bunu diyenlerde Türklerin kendisi biz kendimize güvenmiyoruz daha böyle iş mi olur:) İnsanlar birbirinin kazançlarına göz dikmemeli ki burada bir çok insan imza kampanyalarına girip görevlerini google çeviri kullanıp yapıyor herkes çevirmen değil bir çoğunun mesajlarının silindiğini duydum ne gerek var Tabi ki konular anlaşılır şekilde olmalı o farklı bir konu ama şikayetten önce işine engel olmak yerine uyarı vermek bir insana yakışır hareket olur doğrusu budur. Hatası devam ediyorsa zaten konuları kapattırırsınız.
Delimelibeli
Jr. Member
*

Activity: 80
Merit: 1

View Profile
August 06, 2018, 05:59:02 PM

Bunları ifşa etmek gerekiyor, aynı şekilde feedback'te vermek gerekiyor, milletin kazancına göz diken ve engel olanlara ne denir herkes biliyor. Utanmaz herif.
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
August 06, 2018, 07:00:02 PM

Maalesef bu piayasada da hırsız çok.Buradaki hırsızlar emek hırsızı..Sen uğraş et,adam 2 dakikada emeğini çalsın,bu nasıl bi dünya..Maalesef bu piyasada çook ama çok temkinli olmak şarrt

▔▔▔▔▔
Hovarda
Full Member

Activity: 518
Merit: 185

View Profile
August 06, 2018, 07:05:31 PM

Gerek yok boyle şeylere burda herkes bir şekilde para kazanmaya çalışıyor. Pasta epey büyük tadını çıkarın.
legaltrk
Member
**

Activity: 700
Merit: 56

View Profile
August 06, 2018, 07:09:48 PM

Bende çeviri ile uğraşıyorum ciddi emek veriyom. Forumda ki diğer arkadaşlar da ciddi emek veriyor.
Afedersiniz p*ç in biri durduk yere şikayet ediyor.
Ayıptır yakışmaz burada herkez evine 3 kuruş daha fazladan girsin diye saatlerce günlerce bilgisayar başında vakit geçiriyor.
Eşe aileye harcayacağın vakti burada harcayıp emek veriyorsun biri gelip emeklerini heba ediyor.
Hocam ismi not aldım bu adamları forumda barındırmamak lazım.
Emekleriniz boşa gitmez eğer bir kampanyadan elenme gibi bir durum var ise lütfen yazın bilelim bizde dil dökelim gerekirse. PM atmanız da kafi.
kontraatak
Jr. Member
*

Activity: 153
Merit: 4

View Profile
August 06, 2018, 07:56:17 PM

Ne öngörülü adammışım ben Smiley Ağlama duvarına çevirmişsin burayı Smiley

Herkesin bir açığı vardır sen hiç merak etme demişim. Başlığında da dediğin gibi.

Not: Kimse kimsenin hakkına girmesin saatlerce verdiği emekleri harcatmasın bir laf var "KULUN ADALETİ ŞAŞAR AMA ALLAH'IN ADALETİ ŞAŞMAZ"

trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
August 06, 2018, 08:38:04 PM

Birbiriniz ile atışmanız bir yana;

Eğer yaptığınız çevirilerde token 'a jeton, telegram'a telgraf diyorsanız yapmayın kardeşim bu işi. Ki bunlar göze batan hatalar. Çevirinin tamamı okunduğu zaman da birçok hata net olarak görülebiliyor ve anlam bütünlüğü bozuluyor. Dolayısıyla da anlayamıyoruz/anlayamıyorum.
Herkes kendi ekmeğinin derdinde tamam ama bu kadar da insanların gözüne gözüne sokup da, ben haklıyım demeyin.
oerdogan
Member
**

Activity: 266
Merit: 23

View Profile WWW
August 06, 2018, 08:40:15 PM
Last edit: August 07, 2018, 09:37:50 AM by oerdogan

Bende çeviri ile uğraşıyorum ciddi emek veriyom. Forumda ki diğer arkadaşlar da ciddi emek veriyor.
Ayıptır yakışmaz burada herkez evine 3 kuruş daha fazladan girsin diye saatlerce günlerce bilgisayar başında vakit geçiriyor.
Eşe aileye harcayacağın vakti burada harcayıp emek veriyorsun biri gelip emeklerini heba ediyor.
Emekleriniz boşa gitmez eğer bir kampanyadan elenme gibi bir durum var ise lütfen yazın bilelim bizde dil dökelim gerekirse. PM atmanız da kafi.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum bir ICO'dan dolayı. Whitepaper çevirim sözde proje CEO'suna sikayet olmus ve proofreading yapılmış ve google translate tespit edilmiş. Google translate oldugunu söyleyen proofreader ise sebep olarak jeton dememi ve bazı başlıkların çevrilmediği olarak ileri sürmüş. Bu arada çevrilmeyen tek bir tane başlık var ki oda gözümden kaçmış. Sonra bountymanager proofreadera vermiş ceviriyi cunku bu proofreader aynı zamanda community adminmiş. 3 aydır ugrasıyorum hakkımı aramaya ama pek bir sonuc alabilmiş degilim ama yılmak yok.
CEO'ya şikayet eden kimdi bilmiyorum. Ama proofreader'ın yazdıklarını vs saklıyorum hala. Bountymanager bir kişiye daha proofreading verdigini ve her iki çeviriyi kontrol ettireceğini söyledi. Bakalım artık ne olur.

Edit: Rhego gördüğüm kadarıyla haklıymış. Çeviri bountylerini batıran ise rhego değil de kötü çeviri yaparak piyasayı körelten arkadaşmış.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
August 06, 2018, 09:48:44 PM

Ne öngörülü adammışım ben Smiley Ağlama duvarına çevirmişsin burayı Smiley

Herkesin bir açığı vardır sen hiç merak etme demişim. Başlığında da dediğin gibi.

Not: Kimse kimsenin hakkına girmesin saatlerce verdiği emekleri harcatmasın bir laf var "KULUN ADALETİ ŞAŞAR AMA ALLAH'IN ADALETİ ŞAŞMAZ"

Konu ekşınlıymış derken assolistin sonda olduğunu farketmemişim, meğer bir de bu kapak olayı varmış, iyi oturtmuşsun.
Çeviri olayına gelince, şurası bir gerçek ki çevirilerin çoğu aşırı derecede boktan, imla bozuk, ifadeler bozuk, bütünlük bozuk. Diğer dillerde durum nedir bilmiyorum ama böylesine siktiri boktan iş yapıp para kazanma dünyada yoktur bence. Bu konudakiler için konuşmuyorum, genel olarak söylüyorum.
Eskiden açılan konuların altına eleştirimi yazardım, artık vazgeçtim, dm ile uğraş, küfürleş, ignore fonksiyonunu kullan, sıkıldım.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Hidrofor
Member
**

Activity: 189
Merit: 10

View Profile
August 06, 2018, 11:09:35 PM

Çok büyük bir kul hakkıdır bu çok dikkatli gözü açık olmak lazım böyle çakallara kaptırdığımız 1 kuruşun bile hakkını sormamız lazım

Swap, Earn, Bridge, Mint Crypto & NFT in Multiple Chains
▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬ ▬▬ ▬     ❶ ❷ ❸ s w a p     ▬ ▬▬ ▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬▬
[   M V P   L I V E   ]   -   9 Blockchains Integrated Already
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
August 07, 2018, 12:02:36 AM

Konuyu açan arkadaş seni tanımam etmem. Bundan sonra böyle konu açan arkadaşları da tanımam. Tanıdıklarım vardır illa ki forumda.

Kaç aylar öncesinde bir konu açılmıştı forumda, ve ben bahsi geçen @Rhego isimli zat ile orada atışmıştım, hatta işi yukarıya taşıyıp @EFS'ye kadar yüklenmiştim. O zamanlar bu konuyu okuyup burun kıvıranlar, ( aman olayda EFS var, Rhego var, Konuda Hero Member'lar , Legendary'ler var bulaşmaktan korkan ezikler)  şimdi kendi kuyruklarına basılınca , nasıl bir anda feryat figan ettiklerini görüyorum.

Altta linkini paylaşacağım konuda 6 Mayıs 2018 tarihinde @Rhego ile merit transferleri hakkında yazacaklarımı yazmışım. O konu forum tarafında 429 kere okunmuş ve senin gibi bir full member'ın gözünden kaçmamıştır diye düşünüyorum @franch Huh

Atasözlerini seviyorsun galiba;

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın ( kimse üstüne alınmasın TDK onaylı )

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_bts&view=bts&kategori1=veritbn&kelimesec=34228

Şimdi soruyorum kuyruğuna basılınca niye ortalığı yangına çevirme derdindesin?Huh

@Rhego ile atıştığım konunun linki;

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3461661.msg36004315#msg36004315

Ayrıca ne güzel savunma mekanizması ALLAH... Yatacak yeriniz yok... Sizler herşeyi yaparsınız ama bir şey karşınıza gelince hemen ALLAH , Peygamber , Kitap dersiniz. Sanki bi sizler Müslünmasınız. Bizler Ateist , gavuruz (ayrıca gavur kelimesini sizin ağzınızdan dolayı yazdım)...
cryptobaro
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
August 07, 2018, 12:16:08 AM
Last edit: August 07, 2018, 12:54:46 AM by cryptobaro

Öncelikle çeviri emek ister, SADECE machine translation kullanıp hiç düzeltme yapmadan paylaşmak emek hırsızlığıdır.

Her çeviride hata var, benim çevirimlerim de dahil, ve machine translation kullanmayan çevirmen yoktur, düzeltilmeyen ve gözden kaçan yerler HER çeviride olur, çeviri bürosuna çeviri yapmıyoruz, proje tanıtımı çeviriyoruz ve kullanıcıların baktığı yerler kısıtlıdır, ICO fiyatı, tarihi, belki ekibi, roadmap'i dışında bir yere genelde bakmazlar. Fazla hataya mahal vermemek için machine kullanılsa bile üstünen geçip bir güzel okuyup düzeltmek lazım, bunu insan okuyup bilgi alacak çünkü. Makine yardımı kullanılsa da doğru çevirmediği aşikar, özellikle uzun cümleleri batırıyor illa ki düzeltmek durumunda kalıyorsun ki bu da normal gayet.

SADECE machine kullanıp tamamen aynısını paylaşmak ve machine yardımı alıp hata kaçırmak arasında fark olduğunu düşünüyorum.

Tamamen google kullanıp okumadan buraya jeton belirteç simge atanı ben de şikayet ederim, neden etmeyeyim ki? Herkes işini layığıyla yaparsa bir sorun olmaz, he ciddi bir sorun varsa da şikayet etmek herkesin hakkı.. Bir hata görünce uyarınca kimsenin sen karışma diyeceğini sanmam, eyvallah hocam atlamışım orayı vs deyip kapanır muhtemelen..

Allah kitap peygamber değil, CTRL + F yapıp jetonu belirteci token yapacaksın bitecek..He başkası full translate kullanıp dokunmamış mı hiç? Şikayet et geç..

1881 - 193∞
The Rose Rain
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
August 07, 2018, 03:36:14 AM

Aynı sorunu ben de yaşıyorum bir ICO'dan dolayı. Whitepaper çevirim sözde proje CEO'suna sikayet olmus ve proofreading yapılmış ve google translate tespit edilmiş. Google translate oldugunu söyleyen proofreader ise sebep olarak jeton dememi ve bazı başlıkların çevrilmediği olarak ileri sürmüş. Bu arada çevrilmeyen tek bir tane başlık var ki oda gözümden kaçmış. Sonra bountymanager proofreadera vermiş ceviriyi cunku bu proofreader aynı zamanda community adminmiş. 3 aydır ugrasıyorum hakkımı aramaya ama pek bir sonuc alabilmiş degilim ama yılmak yok.
CEO'ya şikayet eden kimdi bilmiyorum. Ama proofreader'ın yazdıklarını vs saklıyorum hala. Bountymanager bir kişiye daha proofreading verdigini ve her iki çeviriyi kontrol ettireceğini söyledi. Bakalım artık ne olur.
Rhego isimli arkadaşa ben de proofreaderlık yaptım. Ona yada diğer proofreaderlık yaptıgım hiç bir arkadaş için bu olmamış demedim. Yaptığı ise kesinlikle hatadır. Gelip çevirmene diyebilir hatalar var anlamayı bozuyor vs diye eğerki var ise.

hocam danışıklı dövüş, bilerek yapıyorlar, yani proofread falan hikaye, managerla şikayet eden al gülüm ver gülüm yapıyor, yoksa managerın da umrunda değil çeviri. sen önce çeviriyorsun,  senin çeviriyi 1-2 dk makyajlayıp emeğine çöküyorlar.   
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
August 07, 2018, 06:13:17 AM

ceviri islerinde translate kullanimi yasaksa birinin yapilan isi sikayet etmesi dogaldir. sikayet edenin translate kullaniyor olmasi sikayet etmesine engel degildir.
bu durumdan rahatsizsaniz ya isi layigi ile yapin ya da hic yapmayin.
kimse yapilan islerin sikayet edilmesinin onune gecemez. translate ile ceviri yapildigini tespit ettiginiz projeleri gidin siz de bounty managerlere bildirin. elinizi kolunuzu baglayan mi var.
burada kimseyi koruma kimseyi karalama amacinda degilim. translate ile yapilan ceviri isi gorduyseniz sikayet etmekten cekinmeyin. kural kuraldir.

bu arada bu baslik bana gectigimiz aylarda gordugum bir haberi hatirlatti.
hirsizin biri bir bisiklet caliyor, bu bisikleti camide caldiriyor sonra da gidip polise bisikletimi caldilar diye ihbar ediyor.

+1 Konuyu acan arkadas Desico çevirisinde ingilizce sayfayı oldugu gibi değişiklik yapmadan sadece baslık kısmını google translate ile cevirerek konuyu tekrar acmıstı. Resimlerin hic birine dokunmamıstı hepsi ingilizce halde duruyordu.

İşini düzgün yapmadıgını gördüm ve gidip Telegram grubunda bounty manager'e durumu anlatarak kendisini şikayet ettim. Cunku yaptıgı saçma sapan calısma ile bu işi almayı hak etmemişti. Olay bu kadar.

Teşekkürler.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: