Bitcoin Forum
May 02, 2024, 01:54:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: shortlar, longlar, vadeli zımbırtıları .VS. geleneksel boğa/ayı sezonları  (Read 176 times)
yenilmez86 (OP)
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
August 10, 2018, 09:43:12 AM

Ben dahil hepimiz "gerçekler" yerine, Pollyanna'cılık oynamayı tercih ediyoruz Ocak'tan beri. Bir kaç arkadaş yazmış şuanki fiyatlar bile "geçen yıla göre" hala x10 vaziyette diye. Sanırım artık 2017 Aralık ath'lerini unutup önümüze bakmamız lazım; o dönem bir rüyaydı ve uyandık..

Daha da önemlisi neden kimse bu konu hakkında konuşmuyor veya önemini idrak edemiyor anlamıyorum ama: bu vadeli işlemler, kaldıraçlar cartlar curtlar geçen yıl ve öncesinde yoktu, doğal olarak balinalar fiyatı diplere çekse bile alttan topladıktan sonra kar yapmak için mutlaka boğa yapmaları gerekiyordu ve bunu bir gelenek haline getirdiler. Ama artık bu balinaların kar yapabilmesi için BTC'nin boğaya falan girmesine veya yükselmesine gerek yok, ihtiyaçları kalmadı artık ve bu kişiler BTC düşerken de kar yaptıkları için artık bir daha boğa getirmeleri, bunun için çaba sarf etmeleri de gerekmiyor.

Shortlar, longlar, marginler, bütün vadeli zımbırtıları geleneksel boğa/ayı sezonlarını iptal etmiştir. O an işlerine ne geliyorsa onu yapacaklar ve asla ama asla geçen yıl gerçekleşen bir boğa hareketini bize bir daha göstermeyecekler. BTC'de durum böyle olunca altların halini düşünmek bile istemiyorum. Boğadan falan vazgeçip "stabil" bir ortam beklemek en gerçekçi beklenti olacaktır. Zira BTC 8K seviyelerinde stabilleşebilirse/izin verirlerse altlar ancak o zaman toparlanmaya başlayabilir.

Dipnot: 2018 başından beri BTC'yi birilerinin boyunduruğu altına sokup, peş peşe kötü haberleri servis edenlerle; 2017'de peş peşe BTC forku yaptırıp boğaXboğa yaşatan kişiler aynı kişilerdir.
1714614881
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714614881
Reply with quote  #2

1714614881
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714614881
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714614881
Reply with quote  #2

1714614881
Report to moderator
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
August 10, 2018, 02:30:19 PM
Last edit: August 10, 2018, 02:41:25 PM by ferhatgalip

Bende tam o rüya zamanda yatırım yaptım. Beklemem de o yüzdendir en tepe noktadan girdik. Bekle ki aynı noktalara tekrardan ulaşsın diye . 2018 sonuna kadar bekleyecem

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
August 10, 2018, 03:05:11 PM

Gün geçmiyorki bir müneccim daha hortlamasın sevgili forumumuzda. Herkes herşeyi biliyor ağzı olan konuşuyor. En azından başına ortasına ''bence'' veya ''bana göre'' gibi ibareler ekleseydinde piyasayı yöneten adammışsın imajı çizmeseymişsin. Yapmayın arkadaşlar kimse ne olacağını bilemez ancak gereksiz tahminler üretirler ve içlerinden bir tanesi en nihayetinde tutar. Ardından da ben demiştim nidaları yükselir.
murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
August 10, 2018, 03:18:55 PM

Bence o boğa geri gelecektir er veya gec piyasa eylul sonrasi artik sahlanacaktir bu gecmise bakarak soylenebilir bir sey onun icin ben simdiden yukselmesi muhtemel olanlari alip bekliyorum

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
August 10, 2018, 03:24:04 PM

Bence o boğa geri gelecektir er veya gec piyasa eylul sonrasi artik sahlanacaktir bu gecmise bakarak soylenebilir bir sey onun icin ben simdiden yukselmesi muhtemel olanlari alip bekliyorum
Basit bir anlatımla söyleyim yüzde 10.000 tl üzerinden yüzde 70 değer kaybettikten sonra 3x yapsanız da yine zarardasınız. yani maalesef boğa diye verecekleri bizim elimize sermaye kurtarma olacak. şu sıra piyasaya para da sokamaz olduk 6.40 olmuş dolar
yenilmez86 (OP)
Member
**

View Profile
August 10, 2018, 04:23:33 PM

Gün geçmiyorki bir müneccim daha hortlamasın sevgili forumumuzda. Herkes herşeyi biliyor ağzı olan konuşuyor. En azından başına ortasına ''bence'' veya ''bana göre'' gibi ibareler ekleseydinde piyasayı yöneten adammışsın imajı çizmeseymişsin. Yapmayın arkadaşlar kimse ne olacağını bilemez ancak gereksiz tahminler üretirler ve içlerinden bir tanesi en nihayetinde tutar. Ardından da ben demiştim nidaları yükselir.

Tahmin yürütmekmiş, yok tutarsa burda ben demiştimmişlerle işim olmaz benim.. Görünen köy klavuz istemez, papaz sürekli aynı pilavı yemez. Aksini düşünenler beklesinler, bana ne?? Senin de ağzın var ki bana cevap vermişsin ayrıca.
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
August 10, 2018, 05:30:12 PM

Bu piyasa iyice döngüye girdi bence. Bir kaç takım kişiler tarafından yönetiliyor. Bitcoin düşürülür altdan toplanır, tekrar pumplanır satılır.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
thovig26
Newbie
*

Activity: 103
Merit: 0

View Profile
August 10, 2018, 07:08:47 PM

Şuan zararınızı kapatmanın tek yolu short işlemlere başlamak yada margin trade yoksa hodl ile sadece zarar edersiniz üstüne birşeyler katmalısınız çaba sarfederek arkadaşın dediğine katılıyorum , hodl ile belki 3 seneye anca ath dönemini görürüz gibime geliyor
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
August 10, 2018, 07:12:12 PM

Hep bi hayalleri peşindeyiz inancımız tam oğanın geliceğine inanıyoruz kısa bi zamanda ama gelmeyede bilir bir iki sene ama kimse böyle düşünmüyor çünkü kendini üzmek istemiyor şubattan beri geldi gelecek diyip kendimizle oyunlar oynuyoruz.

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
August 10, 2018, 07:34:41 PM

Beklenen boğa biran önce gelse iyi olacak
 Dikkat ediyorum forumda millet birbirine girecek böyle giderse. Başlığı açan arkadaşın haklı olduğunu yerler var. Mesela altcoinler geçen yıla göre hala yukarıda. Yani geçen yıla göre. Örnek xlm ekim ayında 360 iken şimdi 3600 . Bu işin başı sabır ve doğru coinde olmak. Sürekli bu ve buna benzer başlıklar ister istemez can sıkıyor. Bu da bir gerçek
 anonimox denilen eleman sırf laf olsun diye benzer iki başlık açmış.
Millennium_blue
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
August 10, 2018, 07:36:55 PM

Bu margin trade zımbırtıları neden şimdi çıkarıldı onu analiz etmek lazım.Bitcoin 1k iken niye yoktu mesela.O zaman iki ileri bir geri kazanamıyorlar mıydı ?

Başlıkta yazılanlar olası bir ihtimal olarak aklıma gelmişti ve pişmanlık duymuştum elimdekileri değerlendiremedim diye bu ihtimalin doğru olması beni korkutmuştu.O yüzden birşey diyemiyorum inşallah gerçekleşmez dışında.

Şu da var.Bu adamlar 6 -10 ilelebet böyle oynamaya devam ederlerse bütün bu icolar gerçek projeler ne olacak o zaman.Kimse yatırım yapar mı o projeler gelişir mi hadi onu geçtim bu adamlar bu işlere atılırlar mı ? Ancak gayet sağlam ontology vs projeler gelmeye devam ediyor.Proje sahipleri bu ihtimali yok mu sayıyorlar yada eski dönemlerin tekrar geleceğine bir şekilde eminler mi ?
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
August 10, 2018, 07:40:29 PM

Ya ne kadar bilgilisiniz siz arkadaşlar böyle ya, vip hizmet verin siz isterseniz, eski boğalara benzer boğalar olmayabilir ama altlara ve icolara para yatıran bir yığın balina var, sadece btc ye yönelik bir piyasa değil bu, bir sürü altcoin yok olabilir ama kaliteli olanları da yok sayarsanız bu piyasayı bilmiyorsunuz demektir.

enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
August 10, 2018, 07:48:11 PM

Piyasanın özeti de bu aslında, adam coin alıp uzun süre bekleyeceğine, düşüşe oynuyor ve her zaman kazanıyor.  Bir grup tahterevallinin bir tarafında toplaşıyor ve 200 milyar dolarlık sistemi parmağında oynatıyor.
yenilmez86 (OP)
Member
**

View Profile
August 10, 2018, 09:13:04 PM

Beklenen boğa biran önce gelse iyi olacak
 Dikkat ediyorum forumda millet birbirine girecek böyle giderse. Başlığı açan arkadaşın haklı olduğunu yerler var. Mesela altcoinler geçen yıla göre hala yukarıda. Yani geçen yıla göre. Örnek xlm ekim ayında 360 iken şimdi 3600 . Bu işin başı sabır ve doğru coinde olmak. Sürekli bu ve buna benzer başlıklar ister istemez can sıkıyor. Bu da bir gerçek
 anonimox denilen eleman sırf laf olsun diye benzer iki başlık açmış.

Hocam, bazen cüzdanından bağımsız, objektif olarak düşünebilmeli insan. Benim de elimde avucumda ne varsa eridi, ben de bir an önce yep yeni ath'ler, boğalar bekliyorum ama görüneni de göz ardı etmemek gerekir. 2017 sonuna kadar tekrarlanan ayı/boğa olayları vardı ve insanlar biliyordu ki bu sezonlar mutlaka tekrar gelecek. Çünkü BTC yükselince satanlar, düşünce geri alıyorlardı. Ama 2018'den itibaren, vadeli/margin olaylarıyla birlikte işin rengi değişti. Artık alttan alıp bekleme modundan ziyade, düşerken de kazanıyorum moduna geçildi. Elinde avucunda BTC olmayan adam vadeli sayesinde BTC alıp-satar hale getirildi. Bunlar çok kritik noktalar. Ama çoğumuz büyük zararda olduğumuzdan kabullenemeyen arkadaşlarımız da mutlaka oluyor/olacaktır. İnş. ben yanılıyorumdur.
semos08
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile WWW
August 10, 2018, 10:32:16 PM

İnsanlar neden bu kadar karamsar anlayamıyorum. Tamam bu şekilde bir fikir ortaya atabilirsin bunda sorun yok ancak Btc sürekli yükselemez bunu da bilmen gerekir. Bundan dolayı sabredeceğiz başka çare yok.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
Pages: [1]
  Print  

Jump to: