Bitcoin Forum
May 26, 2024, 04:23:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: MtGOX'un Cold Storage'ına sızılmış  (Read 5073 times)
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
February 25, 2014, 05:44:38 PM

elektrik üzerinden internet gönderilebiliyor hatta yaygın bir teknoloji, bu da mümkün olabilir belki.

selamlar olsun.
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 25, 2014, 05:44:46 PM

Bir bilgisayara sızmak için online olmasıne gerek yok. Elektrik kablosundan da sızılıp veri çalınabilir veya yerleştirilebilir. Ve bu yeni bişey falan değil. Ben böyle birşeyin olduğunu 10 yıl önce falan görmüştüm.

Çok fazla Sci Fi film izliyorsunuz sanırım Smiley

Bunun yapılamayacağına dair çok eminsiniz galiba ? Hayır bir de gülücük koymuşsunuz benim mesajımı alıntılayıp.

mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
February 25, 2014, 06:04:07 PM

Bir bilgisayara sızmak için online olmasıne gerek yok. Elektrik kablosundan da sızılıp veri çalınabilir veya yerleştirilebilir. Ve bu yeni bişey falan değil. Ben böyle birşeyin olduğunu 10 yıl önce falan görmüştüm.

şuan öyle birşey bu kadar basit ve mümkün olsa vay dünyanın haline  tak fişi bitir işi  Grin
labtek38
Full Member

View Profile
February 25, 2014, 06:30:00 PM

Basit olduğunu söylemedim. Fakat ortada 350 milyon dolar var. Ki çalındığına inanmıyorum bir şekilde dalavere var ortada. Benim söylemek istediğim soğuk cüzdanlarında aslında % 100 güvenli olmadığı. keşke buraya yazmadan önce googla en trol trolün bile yazacağı basitlikte " elektrik hattı üzerinden hack" falan yazsaydınıuz.

Not : kimseye hakaret etmiyorum kimseye trol demiyorum. En trolün yapabileceği şekilde diyorum. kullandığım ifadelerde bireye hakaret yok.

Ufkabakan
Full Member

Activity: 182

View Profile
February 25, 2014, 07:19:48 PM

Bunun yapılamayacağına dair çok eminsiniz galiba ? Hayır bir de gülücük koymuşsunuz benim mesajımı alıntılayıp.

Mesajimin sonuna gulucuk koydum, cunku sizin mesajinizi okudugumda yuzum o haldeydi, yazdiklariniza tebessum ettim. Yanlis anlamayin, sizinle dalga vs gecmedim. Fakat yazdiklariniz ancak SciFi film senaryonalarina konu olusacak cinsden.

Ukalalik yapmak vede BTC ile alakasi olmayan bir suru teknik bilgi ile burayi doldurmak istemiyorum. Baska bir mesajimda bana meslegimi sormustunuz hatirladiniz mi?
https://bitcointalk.org/index.php?topic=412192.msg4470229#msg4470229

Benim suan ki isimin onemli bir kismi "Veri Guvenligi" ve bu konuda Turkiye de olmayan bazi projeler (Kisisel gizlilik, veri guvenligi hizmeti ve egitimi) uzerinde calisiyorum.

@calligrapher
Elektirik kablosu uzerinden "Internet gondermek" daha dogru bir tanim ile "veri transferi" yapabilmek ile "Elektrik kablosundan da sızılıp veri çalınabilir" cok buyuk bir fark var. Bu durum icin, "Kara yolu ile binlerce kilometre yol gidilebiliyor" bu durumda "Mars'a da kara yoluyla otobus gonderebiliriz" gibi bir ornek oluyor maalesef.

trc
Full Member

Activity: 164

View Profile WWW
February 25, 2014, 07:23:12 PM

Teknik olarak karşı tarafta da bu veriyi dinleyen ve izin veren bi yapı olması lazım. Prizden ethernet dağıtmak gibi. Gönderen ve alan cihazlar var. Sizin dediğiniz gibi arada hiçbirşey olmadan PSU ile data aktarılamaz.

Gülücük burada makbuldür. Şahsi olarak dalga geçmek maksatlı değil ama iddia özünde komik olduğu için. Smiley

>> nope
labtek38
Full Member

View Profile
February 25, 2014, 07:28:36 PM

Cevap yetiştirmekten vazgeçtim . Elektrik kablosu üzerinden internet dağıtmaktan bahsetmiyorum. Bunu yapmak için bir beceriye sahip olmaya gerek yok zaten heryerde bulunabilecek bir aparatla yapılıyor bu. Benim bahsettiğim sadece elektriğe bağlı olan bir bilgisayardan veri çalmak veya veri yerleştirmek mümkün siz sadece bunu bilin yeter. İstediğiniz smileyi koyun sonuna. Bu konuya daha yazmıyorum.

trc
Full Member

View Profile WWW
February 25, 2014, 07:33:41 PM

Cevap yetiştirmekten vazgeçtim . Elektrik kablosu üzerinden internet dağıtmaktan bahsetmiyorum. Bunu yapmak için bir beceriye sahip olmaya gerek yok zaten heryerde bulunabilecek bir aparatla yapılıyor bu. Benim bahsettiğim sadece elektriğe bağlı olan bir bilgisayardan veri çalmak veya veri yerleştirmek mümkün siz sadece bunu bilin yeter. İstediğiniz smileyi koyun sonuna. Bu konuya daha yazmıyorum.

İyi olur çünkü bu tamamen imkansız. O kadar protokolü, altyapıyı hiçe sayıyorsunuz. Hangi anakartın güç girişinde data girdisi işleyen chip var, nasıl olacak? Olamayacak. Ne gönderirsen gönder sadece kabloda minnacık bi parazit olarak kalır en fazla. Tek cevap bu.

>> nope
cianz
Full Member

View Profile
February 25, 2014, 07:36:14 PM

Aslında konu burada daha iyi bir şekilde açıklanmış Cheesy

http://tr.scribd.com/doc/163566011/Walk-Two-Moons
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
February 25, 2014, 08:46:42 PM

İyi olur çünkü bu tamamen imkansız. O kadar protokolü, altyapıyı hiçe sayıyorsunuz. Hangi anakartın güç girişinde data girdisi işleyen chip var, nasıl olacak? Olamayacak. Ne gönderirsen gönder sadece kabloda minnacık bi parazit olarak kalır en fazla. Tek cevap bu.

yahu, illaki netwotkten çekilcek diye kayıt yok demiştir...takar diski onunla da toplar..256 bit şifreli protokolmüdür nedir,6 ay çalıştırır cracki,6ncı ayda açar kapısnı, onu demek istemiştir bence.malum bu işler içerden kolay oluyor Grin kedidir kedi Grin
cianz
Full Member

View Profile
February 25, 2014, 09:09:39 PM

yahu arkadaşlar haberin kaynağına baktınızmı hiç isteyen herkezin hikayesini yazıp yayınlıyabileceği bir site isterseniz bir hikayede siz yayınlayın. 
trc
Full Member

View Profile WWW
February 25, 2014, 09:23:06 PM

yahu arkadaşlar haberin kaynağına baktınızmı hiç isteyen herkezin hikayesini yazıp yayınlıyabileceği bir site isterseniz bir hikayede siz yayınlayın.  
Bi de tıkladık, alacağın olsun. Smiley

Ben Mt.Gox'u TRON hackledi diye yazayım mesela. Artık yeni bi de teknik denemektedir hatta... Kabloya bile gerek olmadan, havadaki geçirgen moleküller üzerinden taa Gox'a kadar gider ve olaylar gelişir.

>> nope
Ufkabakan
Full Member

View Profile
February 25, 2014, 09:39:23 PM

Biz Turklere mi has, henuz yeterince tecrube edinemedim burada (Makedonya'da) ama soyle bir kotu huyumuz var; hata yaptigimizi, yanlis yaptigimizi soyliyemiyoruz, geri adim ataniyoruz. Bir kusurumuz icin ozur dilemek vs biz Turkler icin heralde kucuk dusurucu, onur kirici gibi gozukuyor. Halbu ki, bir insanin hatasini anlayip, bu konuda geri gorus bildirmesi, varsa rahatsiz ettigi, kirdigi birisinden ozur dilemesi kadar bir erdem yok bence.

@labtek38
Konuyu daha fazla dagitmayalim, mesajimda koydugum "Smiley" ve takindigim uslup sebebi ile sizi uzduysem yada rahatsiz ettiysem icetenlikle, ozur dilerim.

@GENELE
kilavyemde Turkce karakter yok maalesf, bende cok zorlaniyorum, aliskinda degilim bu duruma ama maalesef Turkce karakter yazamiyorum bir suredir.
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
February 26, 2014, 12:40:54 AM
Last edit: February 26, 2014, 02:18:20 AM by calligrapher

Ben Mt.Gox'u TRON hackledi diye yazayım mesela. Artık yeni bi de teknik denemektedir hatta... Kabloya bile gerek olmadan, havadaki geçirgen moleküller üzerinden taa Gox'a kadar gider ve olaylar gelişir.

sosyal mühendislikle, elektronik/bilgisayar bilgisiyle sızılamayacak hiçbir sistem yoktur. kevin mitnick-aldatma sanatı okumanı tavsiye ederim. elektrik yoluyla bir sisteme giriş yapılamıyor fakat elektrik frekansındaki değişimlerden klavye-mouse çıktıları okunabiliyor. daha ayrıntılı bilmiyorum ki ben bu konulardan hiç anlamam. anlayanlar destan yazabilir yani. kesin konuşmamak lazım.

5 yıldır 3-4 metre öteye wireless elektrik transferiyle 300-400wattlık elektronik aletler çalıştırılıyor, bunu anlatsam ve sıradan vatandaş bana "hadi lan ordan böyle bir şey mümkün değil" dese, hoş olur mu? olmaz.

selamlar olsun.
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
February 26, 2014, 01:00:08 AM

sosyal mühendislikle, elektronik/bilgisayar bilgisiyle sızılamayacak hiçbir sistem yoktur. kevin midnick-aldatma sanatı okumanı tavsiye ederim. elektrik yoluyla bir sisteme giriş yapılamıyor fakat elektrik frekansındaki değişimlerden klavye-mouse çıktıları okunabiliyor. daha ayrıntılı bilmiyorum ki ben bu konulardan hiç anlamam. anlayanlar destan yazabilir yani. kesin konuşmamak lazım.

5 yıldır 3-4 metre öteye wireless elektrik transferiyle 300-400wattlık elektronik aletler çalıştırılıyor, bunu anlatsam ve sıradan vatandaş bana "hadi lan ordan böyle bir şey mümkün değil" dese, hoş olur mu? olmaz.

Kevin midnick ile bazı bilgileri okuduğum da hapis yattığı süre boyunca tv kumandasına bile yaklaşması kesinlikle yasaklanmış. Elektronik her türlü cihazdan uzak tutulmuş. Sebebi ise seninde bahsetmiş olduğun elektrik ile alakalı bir durumdan dolayı.
aliser (OP)
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
February 26, 2014, 05:04:47 AM

slashgear.com mı herkesin hikayesini yayınlayabileceği site Smiley güldürmeyin beni
cianz
Full Member

View Profile
February 26, 2014, 05:29:25 AM

slashgear.com mı herkesin hikayesini yayınlayabileceği site Smiley güldürmeyin beni

Haberin kaynağı burasıdır güldürelim sizi biraz Smiley

http://tr.scribd.com/doc/209050732/MtGox-Situation-Crisis-Strategy-Draft

Aslında konu burada daha iyi bir şekilde açıklanmış Cheesy

http://tr.scribd.com/doc/163566011/Walk-Two-Moons

Üstteki hikaye ve bir çok masalın olduğu istiyenin istediğini yazdığı bir siteden alıntı yapılmıştır.

Hatta konuyu okuyanlarda çok güzel yorumlar yapmışlar.

If you take a look at the page that says "Financial Assets and Liabilities", they list their Bitcoin assets as "2,000" and the Bitcoin liabilities as "744,408" all of which they count as "theft" that took place over a 5 year period.

That means that over a period of 5 years, they lost 99.7% of their Bitcoins and didn't notice it until recently.
trc
Full Member

View Profile WWW
February 26, 2014, 02:01:03 PM

sosyal mühendislikle, elektronik/bilgisayar bilgisiyle sızılamayacak hiçbir sistem yoktur. kevin mitnick-aldatma sanatı okumanı tavsiye ederim. elektrik yoluyla bir sisteme giriş yapılamıyor fakat elektrik frekansındaki değişimlerden klavye-mouse çıktıları okunabiliyor. daha ayrıntılı bilmiyorum ki ben bu konulardan hiç anlamam. anlayanlar destan yazabilir yani. kesin konuşmamak lazım.

Çok güzel ve de doğru şeyler ama bu herşey mümkün anlamına da gelmiyor. İşte o bahsettiğiniz cehaletten kaynaklı önyargılar var ya, iki taraflı çalışıyorlar. Bi taraftan hiçbirşey mümkün değil diyenler çıkıyor, diğer taraftan da herşey mümkün diyenler. Sonuçta bi soğan bi domatesten de yoğurtlu iskender yapılamıyor.

>> nope
tolga
Member
**

Activity: 103
Merit: 10

View Profile
February 26, 2014, 04:23:51 PM

o para için şirkete temizlikçi olarak sızıp senelerce tuvalet bile temizlenir, hırsızlık gerçekse bi yol bulunmuştur...

...coin...coin...coin...coin...DİKKAT! COIN CAHİLİ...coin...coin...coin...coin...
ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
February 26, 2014, 07:03:47 PM

https://blockchain.info/address/1Drt3c8pSdrkyjuBiwVcSSixZwQtMZ3Tew

kaybolduğu iddia edilen btcler

cold storage nedir türkçe açıklaması var mı?

priv keyin olduğu servera bile girseniz onu ordan yetkisiz bir şekilde çalmak bile çok zor
hükümetlern elindeki priv8 exploitler şart
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: