Bitcoin Forum
May 04, 2024, 05:26:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: ANALİZ: Ekonomik Krizden Nasıl Çıkabiliriz?  (Read 517 times)
vagos
Full Member

Activity: 353
Merit: 100

View Profile WWW
August 18, 2018, 06:23:09 PM

Dış güçler ile mücadele fabrika açarak olur. Her fabrika ülkenin kalesi gözüyle bakılmalı elde ne var ne yok satarak mücadele kazanılmaz yandaş yaratarak gideceğimiz tek yer IMF kapısıdır. Der Spiegel çıtlattı bunu, Merkel başkanı IMF anlaşmasına ikna çabası içinde.

1714800372
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714800372
Reply with quote  #2

1714800372
Report to moderator
1714800372
Hero Member
*

Ignore
1714800372
Reply with quote  #2

1714800372
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714800372
Hero Member
*

Ignore
1714800372
Reply with quote  #2

1714800372
Report to moderator
1714800372
Hero Member
*

Ignore
1714800372
Reply with quote  #2

1714800372
Report to moderator
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
August 19, 2018, 05:50:16 AM

öz kaynaklarımız, fabrikalarımız ve tarımımız büyük bir titizlikle bitirildiği için boyun eğmeden çıkamayız ne yazık ki.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
August 19, 2018, 06:25:29 AM

uzun vadede üretmeye başlamamız gerekiyor. biz ecevitten alışkınız boykot yiyip beklemeye bakalım o zaman ağlayanlar şimdi ne yapacaklar.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile WWW
August 19, 2018, 06:49:17 PM

Ekonomik krizden kurtulabilmek için öncelikle dış pazarlara açılmamız lazım üreteceğiz ve ürettiğimizi de satacağız.  Bu üretim illa da büyük sanayi üretimi olması şart değil başlangıç olarak küçük sanayi ürünleri tarım politikası daha sonra da yavaş yavaş büyük sanayi ürünleri olmalı. Birilerinden bir şeyler alıyorsak bir şeyler de satmak şartıyla almalıyız hep almakla hazıra dağ mı dayanır.  Üretip satmak şart şart şart.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
August 22, 2018, 05:11:46 PM

Kısa vadede çıkma ihtimalimiz söz konusu değil. Uzun vadeye ise bizim sabrımız yok ekonomiyi yönetenlerin tahammülü yok. Borçlanma yoluyla geçici rahatlama sağlanır. Hatta başladı bile katar ve çin ile bu furya.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
sopromat
Full Member

Activity: 353

View Profile
August 22, 2018, 10:19:29 PM

Gelen borçlanma tutarı henüz gelmeden eridi para ülkeye ulaşmadan tl bazında borç arttı. Ekonomik krizden çıkmak için iktidar değişikliği zihniyet farklılaşması acı reçeteyi yiyecek vatandaş olmalı.
Sekon
Full Member

Activity: 490

View Profile
August 23, 2018, 09:30:20 AM

Bu krizi illa ki atlatacağız diyorsunuz ama radikal ve köklü devletimizin iyiliği doğrultusunda adımlar gerekli bize bu krizi atlatırız 10 sene sonra atlamayız yeni bir kriz çıkar onu düşünmemiz lazım şimdikini hadi atlattın 10 sene sonra gene kriz yaşamaman malummu peki onu düşünmem lazım yabancı devletler 100 senelik plan yapıyor bizimki 5 sene
zhongzy
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
August 23, 2018, 07:23:17 PM

Önce tasarruf etmeyi ithal ürünleri tercih etmemeyi tüketim alışkanlıklarımızdan vazgeçmeyi düşünmeliyiz. Bireysel olarak yapılacak olan para harcamayı azaltmak tasarruf yapmak.
salfogox
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
August 24, 2018, 07:46:29 PM

nasıl çıkarız bilmiyorum ama umarım tek parça çıkarız. ülke olarak diyorum. bu ülkeyi parçalamak isteyenler için muazzam bir fırsat çünkü hain şartlar zorlaştığında daha cüretkar olur.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
August 24, 2018, 09:12:58 PM

Bu krizi illa ki atlatacağız diyorsunuz ama radikal ve köklü devletimizin iyiliği doğrultusunda adımlar gerekli bize bu krizi atlatırız 10 sene sonra atlamayız yeni bir kriz çıkar onu düşünmemiz lazım şimdikini hadi atlattın 10 sene sonra gene kriz yaşamaman malummu peki onu düşünmem lazım yabancı devletler 100 senelik plan yapıyor bizimki 5 sene

Biz günü kurtarmaya odaklıyız onlar ülkeyi kurtarmaya. Yapılan beş senelik plan dediğimiz plana dahi uyamıyoruz, planı yapanlar tamamen kendi çıkarlarına göre plan oluşturuyor. Bir sonraki planda yer alanlar bir önceki plandakilerle çelişiyor Cheesy

btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
August 24, 2018, 09:56:34 PM

en basiti ya her milli eğitim bakanı kendi götünden uydurduğu sistemi devreye almaya çalıştı. Her yıl sınav sistemleri, eğitim müfredatı değişiyor. Olan eğitim sistemine oldu. Diğerlerinde de farklı bir durum söz konusu değil.
nozyeyflord
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
August 26, 2018, 11:12:51 AM

Valla herşeyi sattık özelleştirdik bu saatten sonra düzelmemiz zor görünüyor
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
August 26, 2018, 11:25:32 AM
Merited by s.kocaman (2)

zor değil aslında ufak tefek şeylere dikkat ettikten sonra kriz miriz.

1. Bir problemin olduğu zaman vali kaymakam belediye başkanına çıkıyorsun. Sen oraya çıkmadan önce araya bir adam bulmaya falan çalışmaman gerekiyor. Senin TC vatandaşı olarak gittiğin zaman ile o kaymakamın bilmem nesi olarak gittiğin zaman arasında bir fark olmamalı. İki bireyinde aynı şekilde muamele görmesi gerekiyor.
2. Bu atamalar, iş başvuruları için de geçerli. Senin adına, giyim tarzına, kişisel görüşünü kimse sorgulayamaz. Önemli olan o işe ne kadar uygun olduğun ve oraya neler verebileceğin.
Kısaca ocu bucu yerine bilgisine ve kapasitesine bakılmalı.

3. Ben en iyisini bilirim anlayışını yerine tartışmalar yapılabilmeli. Sorunlara masaya yatırılarak sorunlar tartışılmalı. A partisinden gelen teklifi B partisi doğrudan reddetmek yerine orta yolunu bulmaya çalışmalı ortak bir paydada bütünleşmeye çalışmalı.
4. Memurların mal varlıkları incelendiği gibi cumhurbaşkanına kadar 85 milyonun hepsinin mal varlığı araştırılmalı ve soruşturulabilmeli. Haksız bir kazanç elde edilmişse doğrudan soruşturma açılabilmeli.
Norveç bakanı iş seyahatinde izinsiz kendisine tahsis edilen telefonu götürdüğü için istifa etti! olması gereken budur.
5. Adalet sisteminin de insanların görüşüne göre çalışmaması gerekiyor. Hukuk herkese aynı işler. En basiti çiftçi de o kurallara uymak zorunda vekilde bakanda.

Kısaca önce ben ve benim gibi düşünen insanlar yerine önce devlet ve millet anlayışı olmalı. Bu milletin hepsi bilal erdoğan ile aynı statüde olmalı. Tek farkı cumhurbaşkanının oğlu olması olan bir insan babasının nüfuzunu kullanarak karum kadar zengin olamaz.

aslında uzayıp gider bu. Çünkü bizim sistemin neresinden tutsak elimizde kalacak. O yüzden oldum olası düze çıkamıyoruz ya.
Cryptorianx (OP)
Full Member

Activity: 411

View Profile WWW
October 12, 2018, 07:14:53 PM

Valla herşeyi sattık özelleştirdik bu saatten sonra düzelmemiz zor görünüyor

O kadar da umutsuz olmamak lazım diye düşünüyorum.Her inişin bir çıkışı da vardır.En başta bireysel tedbirlerle bu krizin zararını en aza indirebiliriz.Yukarıda bahsi geçen güzel fikirler de mevcut.
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
October 13, 2018, 05:48:51 PM

Öncelikli olarak krizi kabullenmemiz gerekiyor. Yani bu ülkede kriz olduğunu herkes bilmeli ve herkes ayağını yorganına göre uzatmalı. Daha sonra yerli malı kullanıp üretimi artırmak gerekir ki bu da krizden çıkmamız için fayda gösterir.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
October 13, 2018, 07:41:48 PM

imam hatip liseleri kaldırılır, meslek ve fen liselerie ağırlık verilir, eğitim sistemi değişir, her ile üniversite açmak yerine iyi üniversitelerin ödenekleri arttırılır ve imkan sağlanır. buradan bir başlangıç yapılabilir.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Cryptorianx (OP)
Full Member

Activity: 411

View Profile WWW
October 21, 2018, 11:13:19 AM

imam hatip liseleri kaldırılır, meslek ve fen liselerie ağırlık verilir, eğitim sistemi değişir, her ile üniversite açmak yerine iyi üniversitelerin ödenekleri arttırılır ve imkan sağlanır. buradan bir başlangıç yapılabilir.

Katılıyorum.Çok güzel bir başlangıç olur.Özellikle gelecek nesillerin uzun vadede selameti için.Açıkçası milli eğitim bakanından umutluyum fakat bir tek yöneticiden medet ummak pek fayda getirmez.Bu noktada talepkar,eleştiren ve hakkını aramayı bilen toplumsal bir bilincin oluşması da gereklidir.
longthu
Hero Member

Activity: 728
Merit: 500

MenaPay - Crypto made easier than cash

View Profile WWW
October 21, 2018, 07:10:00 PM

Arkadaşlar gerçeği kabul edelim batıyı 100 yıl geriden takip ediyoruz ekonomik krizden çıkalım ok her şey para değil zihinler değişmez ise para Araplarda olduğu gibi vezir değil rezil eder.

_Crypto made easier than cash_
▄███▄              ▄███▄
███████            ███████
███████   ▄████▄   ███████
███████  ████████  ███████
▄██████████  ████████  ██████████▄
████████████  ████████  ████████████
████████████  ████████  ████████████
▀██████████  ████████  ██████████▀
▀███▀   ████████   ▀███▀
████████
▀████▀
MenaPay.
ANN THREAD
__
keepingmny
Member
**

Activity: 127
Merit: 10

View Profile WWW
October 24, 2018, 06:29:35 PM

Ekonomik kriz olmayan ülke var mı Çin vergi indirimi ve kredi musluklarını açarak büyümeyi yükseltmek, Amerika gümrük duvarı ile iç piyasayı rahatlatmak ve Avrupa Birliği İspanya İtalya gibi kırılgan ekonomileri düzeltmek istiyor.
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
October 24, 2018, 07:09:38 PM

Acı reçete der dayatırlar halkın çoğunluğuna onların sesi çıkmıyor nasıl olsa seçimden seçime vatandaş olduklarını hatırlayıp oy kullanan başka yerde söz hakkı olmayan insanlar ekonomik krizden çıkış beklemiyor zaten henüz.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: