Bitcoin Forum
June 27, 2024, 12:00:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Altcoin'lerin Önceki Yıla Göre Durumu  (Read 555 times)
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
August 14, 2018, 09:32:05 AM

Bazılarıda hep geçen sene şöyle idi geçen sene böyle idi diyor evet bende öyle düşünüyordum ancak bu piyasada ki mağdur arkadaşların çoğu son 8-10 ayda giren arkadaşlar geçen sene giren adam alacağını alıp çıkmıştır diye düşünüyorum, darısı başımıza

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
zhongzy
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
August 19, 2018, 11:37:36 AM

Geçen seneyi milat olarak kabul eden insan sayısı nedeniyle yapılan yorumların çoğu olumsuz niye çünkü piyasada al sat yapan insanların çoğunluğu geçen seneki gazla pazara giriş yaptı. Dökülme gelince kafaları karıştı.
Pa1n
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!

View Profile
August 19, 2018, 11:56:31 AM

Şuan ki duruma göre sanki baya bir aleyhimize işlemiş gibi. Yani markette ki fiyatlara bakarak bunu söylüyorum tabi ki alakası da olmayabilir. Ama şuan ki psikoleji çok kötü durumda.

sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
August 22, 2018, 12:24:09 PM

valla belli başlı tanıdık altcoinler. işlem hacimleri orta seviyede genelde. kazanan kazanıyor ama çoğu kişi buradaki yüzdesel getirileri elde edememiştir. 2x yapınca hatta daha aşağısında satıp geçiyoruz. bu balinaların hold edenleri kısa ve orta vadeli panik satışı yaptırmak için planları ortada.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
August 22, 2018, 01:57:28 PM

Son 8 aydır altcoin topluyorum. Her alışımdan sonra daha da düşüyor. Şu aralar şöyle düşünmeye başladım: Keşke 3 ay önce değil de şimdi alsaydım...
Yani her alışımda zarardayım. Çoğu token geçen yılın bu zamanlarına göre oldukça düşük seviyedeler. Elinde tutan çok fazla insan olması ve bunların da bilinçli yatırımcı olması sirkülasyonu düşürüyor sanırım. Geçen yıllarda BTC tutmak revaçtayken şimdi altcoin tutmak trend oldu galiba. Çünkü milyonlarca kişi geleceğin yeni Bitcoin'ini ya da Ethereum'unu yakalama peşinde, şanslarını deniyorlar. Bu da piyasanın durgunlaşmasına neden oluyor.
bottlessss
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile WWW
August 22, 2018, 04:20:12 PM

Para fazla dağıldığı için geçen seneki toplu yükselişi görebileceğimizi sanmıyorum ama geçen senekinden fazla para girerse piyasaya o zaman işler değişir.
adept
Full Member

Activity: 223
Merit: 100

View Profile WWW
August 23, 2018, 06:27:12 PM

2017 yılı kıyas kabul etmeyecek yıl oldu diğer yıllara göre. 2018 için aklımızda kalacak pek çok hack saldırısı aşırı uçuculuk zara yılı olacağıdır. Altlarda yıpranma had safhaya çıktı.
Accompany
Member
**

Activity: 207

View Profile
August 23, 2018, 06:28:33 PM

Bence şuanda ki durum bızım ıcın fırsat dıye dusunuyorum ne kadar duserse dussun kademelı olarak toparlayıp notlarımı duzgunce tutuyorum dogal olarak bu donemlerde ruh saglıgım yıpransa da uzun soluklu dusunmeyı asla elden bırakmıyorum sabır edıp bekleyecegım bence beklemeye deger...
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
August 25, 2018, 05:04:18 PM

Evet bence bu bir sorun.

Neden derseniz herkes şuan 5x-10x-50x yapma hayaliyle hodl tutuyor. Geçen sene piyasanın %5'i altlarda hodl beklettiyse bu sene %15 olmuştur. Bu da şöyle bir sonuca ulaşmamızı sağlıyor:
Olası bir boğa sezonunda altlar geçen yıl olduğu gibi 10x-20x yapmayacaktır. Bunun yanında geçen seneki çılgınlık yaşanırsa çıktıkları zirveden tepetaklak şimdiki fiyatlara yuvarlanmaları hiç zor olmayacaktır.
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
August 25, 2018, 07:55:23 PM

Marketteki para yüzlerce altcoin arasında dağıldı, bunların hangisi iyi para edecek fiyat yükselecek bunu bulmak için müneccim olmak lazım.
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
August 25, 2018, 08:11:57 PM

çok kişinin hold etmesinin gerçekten nasıl bi etkisi olacak bende merak ediyorum.piyasadaki oyuncu sayısı geçen yıllara göre çok fazlalaşmış durumda.ülkemizde bile herkes kriptocu olmuş amk kime sorsam 3 5 bişeyler söylüyor eskiden bön bön bakarlardı.bir piyasada çok kazanan olmayacağına göre sanırım avantaj değil
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
August 25, 2018, 08:28:50 PM

Altcoin piyasası önceki yıla göre daha avantajlı.Bir çok insan altcoinde yatırımını değerlendirmek istiyor.Tabi burada doğru olan atcoine girmek lazım.Şu an geçen seneye göre altcoinlere girmek çok cazip fiyat acısında.Geçen seneden bu güne hold olanların sermayesi yüzde 80 erimiş halde.Yüzde 80 gibi ucuz bir fiyattan alanlar daha avantajlı şu durumda.
adempostaci
Member
**

Activity: 518

View Profile WWW
August 25, 2018, 08:39:47 PM

Çogu kişi altlara yatırım yapmakta çünkü geçen sene altcoinler baya kazandırdı. Bu nedenle belli başlarda kalmak yerine altcoinleri parçalı olarak alıp elinde tutuyorlar. Daha fazla kazanmak mantığı ile. 
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
August 25, 2018, 08:41:57 PM

Piyasa genelde sonbahar kış aylarında hareketlenir. Geçen sene yatırım yaptığım coin fiyatı neredeyse aynı yükseldiğinde satmamıştım daha fazla çıkar mantığı şuan beklemedeyim.
Meowtwo
Member
**

Activity: 268
Merit: 12

View Profile
August 25, 2018, 11:03:14 PM

bende lehimize işler hocam çünkü sizinde dediğiniz gibi altcoinleri tutanların sayısı arttı ve kimsenin de zararına satacağını sanmıyorum.
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
August 25, 2018, 11:38:49 PM

Altcoinler kan ağlıyor resmen tabi 1 bucuk yıl önceye bakarsan ne ala kaç x ler havada ucusur ancak son 8 ayda son 1 yılda yaptıklarını çok fena erittiler.
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
August 26, 2018, 02:08:53 AM

Önceki yıllara göre durumlar arasında çok büyük farklar var mesela etherin fiyatı neydi ne oldu piyasanın hacimi neydi 20milyar dolardı şuan ne 200 milyar dolar yani 10x yapmış ir piyasa var ve altcoinlerde bunlara göre değerlendiler.
cybernetik7
Sr. Member

Activity: 560

View Profile
August 26, 2018, 03:34:15 AM

Geçtiğimiz yılda 10-20Xleri beğenmezdik içinde bulunduğumuz yıl bize 2-3Xe kanaat etmeyi öğretti, altcoinlerin önceki yıla göre durumu bu kadar vahim işte.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
OmarGsPools
Sr. Member

Activity: 392

View Profile
August 26, 2018, 04:29:21 AM

Altcoinler ve Bitcoin geçen yıl hep birlikte yükseliş ile mükemmel birer şov yaptılar keyfimiz yerindeydi, bu yıl aynı şov düşüş şeklinde sergileniyor gözünü değdirmek isteyen kalmadı ekranlara.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
August 26, 2018, 05:02:22 AM

Sonuçta geçen yıla göre fiyatlar 10/1'e düştü.İyi düştük güzel düştük.Daha cehennemin dibi var mı belli değil.Ama direneceğiz ve kazanacağız.Umudumuzu kaybetmeden sakinliğimizi ve sermayemizi koruyarak.2019 yılına bakmalıyız artık.Başka seçenek kalmadı önümüzde.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: