Bitcoin Forum
May 25, 2024, 12:56:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bir genç olarak çıldırmak üzereyim  (Read 622 times)
ulabar22
Newbie
*

Activity: 48
Merit: 0

View Profile
August 23, 2018, 08:07:31 PM

Öncelikle bir toplumun bugün ne durumda olduğunu analiz edebilmek için geçmişine bakmak gerekir. her insan her işte başarılı olamayabilir. örneğin sayısal zekası yüksek olan birinin müzik kulağı iyi olmayabilir.

Moğollar geçmişte dünyanın en savaşçı milletiydi fakat iş teknolojiye geldiğinde şu an ortaçağ seviyesindeler. biz de savaşçı bir toplumduk ve nispeten devşirmeler sayesinde bilim ve sanata önem vermişliğimizde zaman zaman oldu.

hala 40 adamla çin sarayını bastık diye övünenlerimiz bir durum değerlendirmesi yaptıklarında lunu göreceklerdir ki çinliler 2-3 bin yıllık bir medeniyeti ve topraklarını günümüze kadar başarıyla korumuşlar, sanatta bilimde süper işler yapmışlar ve bugün de dimdik ayaktalar. biz ise savaştan sürgüne yollarda geçmiş ömrümüz. kimin kazandığı kimin kaybettiği ortada.

bunlarıu yazmamın sebebi artık övündüğümüz şeyler konusunda artık bir zihin değişikliği yaşamamız şart. aksi, halde siyaset veya ideolojik çıkar uğruna yanlış gazlanan bu gençliğe yazık olacak.
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
August 23, 2018, 08:17:38 PM

Sadece genç kardeşim değil orta yaşlı biri olarak (41) bende çıldırmak üzereyim. Ama benim çıldırma sebebim doların alıp başını gitmesi değil, benim ülkemin üretim yapmadan ekonomisinin düzeleceğine inanması ve bir kaç  kişi dışında kimsenin bu kötü gidişatı görememesi hatta alkışla karşılık vermesi. Benim içimi acıtan, bir tarafın "bana ne oy verenler düşünsün" demesi ve diğer tarafın da "bunlar hep abedenin oyunu hüloğğğ" demesi. İki tarafında net olarak aynı vatanın fertleri olduğumuzu görmemesi beni çok üzüyor samimiyetle söylüyorum bu ülke bizim ve bu şekilde bazı şeyleri görmezden gelmeye devam edersek veya sadece işimize gelen kısımları görürsek, çok yazık olacak. Hepinizden ricam bu ülkeyi sevin, bu ülkenin fertlerini de sevin - sevilin... Malesef başka Türkiye yok.
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
August 23, 2018, 08:25:49 PM

Bir kaç gün önce doktor olan bir arkadaşımın sosyal medya paylaşımı dikkatimi çekmişti. Üniversite tercihi yapacak gençlerin ailelerine çocuklarını doktor olmaya değil mühendis olmaya teşvik etmelerini, ülkemizin bir şeyler üretecek mühendislere ihtiyacı olduğunu söylüyordu. Gayet de haklı, ülkeyi sizler yeniden ayaklandırabilirsiniz ama gelin görün ki halen üniversite bütçeleri diyanet bütçelerinin açık ara gerisinde, işimiz zor bu kafayla.
mypat3op
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
August 23, 2018, 08:32:56 PM

Dünya üzerinde olabilecek şeylerin en en kötüsü vatansız olmak, gerisi el birliği ile halledilir. Birey olarak kendimizden başlayalım değişime madem, yaptığımız işi en iyi şekilde yapalım, tasarruf yapalım, çocuklarımızı araştırmacı ve yaratıcı ve birey olmaya yönlendirelim.
zdrovie
Full Member

Merit: 100

View Profile
August 23, 2018, 08:45:19 PM

öncelikle bu son 10-15 yılda yapılan bi olay değil. Eğitim olarak biz zaten kalitesiz niteliksiz eğitimler veriyoruz.Bundan önce de öyleydi , şuanda da böyle. Umarım geleceğimiz daha iyi olur.Bunu böyle postlarda bol bol açıkladım EĞİTİM SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR.

Kardeşim sana şunu tavsiye etmeliyim öncelikle kendini geliştirmelisin. Hangi bölümü okuyorsun bilmiyorum ama NİTELİK sahibi insanlardan birisi olmalısın. Zaten sonra iş sana geliyor eğer alanında iyi isen yurtdışına da gidebilirsin.

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
01yumurta01
Newbie
*

Activity: 55

View Profile
August 23, 2018, 08:51:30 PM

Dışardan bir yatırım para girişi yatırımcı girişi istiyorsak yada başka bşr şey monarşiyle yönetilmemeliyiz demokrası adı altında insanlarımızın gözünün bağlanmaması lazım cahil kalmamak için çalışmamız teknolojiye yönelmemiz lazım ama yok
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
August 24, 2018, 10:54:20 AM

Büyüklerimizin ağzına sakız gibi aldıkları ama bir türlü yapamadıkları üretime dayalı ekonomi modelini hayata getirmedikten sonra bu şekilde saldırılara daha çok maruz kalacağımız kesin. 
ydnkkyy (OP)
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
August 24, 2018, 11:27:59 AM

öncelikle bu son 10-15 yılda yapılan bi olay değil. Eğitim olarak biz zaten kalitesiz niteliksiz eğitimler veriyoruz.Bundan önce de öyleydi , şuanda da böyle. Umarım geleceğimiz daha iyi olur.Bunu böyle postlarda bol bol açıkladım EĞİTİM SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR.

Kardeşim sana şunu tavsiye etmeliyim öncelikle kendini geliştirmelisin. Hangi bölümü okuyorsun bilmiyorum ama NİTELİK sahibi insanlardan birisi olmalısın. Zaten sonra iş sana geliyor eğer alanında iyi isen yurtdışına da gidebilirsin.
Hocam mekratronik mühendisiyim. Mezun olduğumda bir kaç sene içinde iyi bir gelire sahip olacağım düşüncesindeyim benim kendimle ilgili bir sıkıntım yok. Yurt dışına gitmek istemiyorum bu ülke için birşeyler yapmak geliştirmek istiyorum ben. Yurt dışı için sadece gezi yada ufak bir eğitim planım var. Ben bu ülkenin insanına üzülüyorum hepimize. Şahsı sorunum değil yani bu. Neler yapabiliriz nasıl gelişebilirdi onun derdindeyim
loveistanbul
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
August 24, 2018, 11:57:11 AM

Ülke olarak her ne kadar ekonomik açıdan zor günler geçiriyor gibi gözüksede ,şu 1 haftalık bayram tatilinde tatil beldelerinde boş yer kalmaması ,yollarda onlarca km araç kuyruğu oluşması bu ülkede krize insanların hiç bir şekilde tepki vermediklerinin en önemli kanıtı.
wavesdoggg
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 26, 2018, 11:09:08 AM

düşüncelerin gerçekten güzel ama eminim alacak paran olsa iphone x alır ve bmw 520 d den inmezdin kardeşim!!
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
August 26, 2018, 11:27:20 AM

Yurtdışına çıktım, yurtdışında çalışan çok fazla arkadaşım akrabam oldu. Oraları görünce, anlatılanları duyunca Türklüğümden utanır hale geldim. Biz ne hale gelmişiz. Sadece Türkiye değil nereye gitmişsek ağzına sıçmışız.
ydnkkyy (OP)
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile
August 27, 2018, 07:01:37 AM

düşüncelerin gerçekten güzel ama eminim alacak paran olsa iphone x alır ve bmw 520 d den inmezdin kardeşim!!
Almaya ve binmeye karşı değilim hocam. Yerli muadili olmayan ürünleri tabiki kullacağız ama yerli muadili veya yakın bir benzeri varsa elimden geldiğince yerlisini kullanmaya çalışıyorum. 700-1000 liralık telefon bakacak olsam vestel, general mobile,casper gibi markalar bakarım ki geçen hafta anneme aldım bir tane ve özellikle yerli olmasına dikkat ettim. Ama ben ios kullanıyorum o yüzden telefonum iphone. Vestel de yapsın yakın bir model gönül rahatlığıyla alırım. Mesele sadece onu al bunu alma değil benim gözümde. Adam üretiyorsa hak ediyorsa birşeyler geliştiriyorsa istediğini alsın. Benim lafım bunlara değil. Kendimiz yapamayıp başkalarının ürünlerine tapıyoruz adeta. benim sorunum bununla
Payitaht
Member
**

Activity: 182

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
August 27, 2018, 11:01:27 AM

Yukarıda güven desteği tarzı saçmalamalar okudum dayanamadım direk indim aşağıya hocam stratejik olarak abd nin tüm düşmanlarını dost yapan devletler tabi ki abd nin kimsenin kafasını ezmesine müsaade etmeyecekler insanlar neyi nereye abartıyor anlamış değilim

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
powereddd
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
August 28, 2018, 02:09:11 PM

herkes bireyselci olmuş durumda ve bunu değiştiremeyiz. ülkeyi yönetmek isteyen kişi ve kurumlar dahi bireyselciyken halk bununla suçlanamaz.
teramit
Legendary
*

Activity: 1873
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
August 28, 2018, 06:01:21 PM

Çıldırmak için erken bunlar iyi günlerimiz, dokunmasalar bile çökecek durumdayız ve çöksün diye okunuyorlar şu an. Arjantin krizini araştırın millet krizde dükkanları yağmalıyordu, venezuela enflasyonla ne hale geldi, Türkiye bu kadar kötü olur mu bilmem ama henüz kendini kötü hissetmek için erken, biraz daha beklersen çıldırmalık ortam bulabilirsin. Ya da dünya yansa umrunda olmayan bir hale gelebilirsin, insan beyni içinde bulunduğu durumla mücadele de ilginç yöntemler geliştirebiliyor sonuçta.
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
August 28, 2018, 07:43:43 PM
Last edit: August 28, 2018, 07:53:52 PM by pastaci

bu güne kadar interneti, sanayiyi, teknolojiyi, uzayı, elektiriği, ne bileyim interneti atom bombasını vs bir tanesini müslümanlar icat etmemiş, hiçbir alanda müslümanlar yok neden? çünkü kafalar halen 1500 yıl öncesinde kalmış, araplarında petrolü olmasa onlar bizden daha beter olurdu, yani işin aslı islam dini gelişememizin ana nedenidir. ineklere tapan bir hintliler afrikadaki saçma inanışlar fln hep aynısı bir toplumun gelişmesindeki en büyük engel dindir.

Tamamen saçmalamışın. Ya Kuranı Kerimi hiç okumamışsın yada işine gelmiyor. Gelişmemezlikle dinin ne alakası var. Üstelik İslam dini çalışmaya, araştırmaya, ilime bu kadar önem verirken??. Açın Kuranı Kerimin türkçe mealini okuyun. İlmi ve bilimi ne kadar desteklediğini (eğer sui zanlarınızdan kurtulabilirseniz) görürsünüz.
Siz Kuranı Kerimde yazanlarla, Kuranı Kerimi yaşadığını iddia eden kişileri ve yaptıklarını (dikkat edin söylediklerini demiyorum) birbirine karıştırmayın.

Burda yaşça benden büyükler vardır bol miktarda kriz görmüşlerdir yardımcı olun hayrınıza. Üniversiteden yeni mezun olacak bir mühendisim. Ülkem için çalışmak birşeyler başarmak ve herkese faydalı olmak gibi amaçlarım var. Öğrenci olmam sebebiyle bir yatırırım yok. Yakın zamanda girersem bu işlere diye öğrenmeye çalışıp bakıyorum neler dönüyor diye.
Konumuz ekonomi:
Ülkemiz şuan bir krizde ve dolar aldı başını gidiyor. İşten çıkarılma haberleri duyuyorum sıkça etrafımdan. Amerika bir yandan bastırıyor o doğrudur bununda etkisi vardır doların yükselmesinde. Amerika’ya karşı dik durulmasının yanındayım. Artık eziklenmekten çok sıkıldım. Bize yakışan şeyler değil bunlar.
Ama kriz sadece Amerika yüzünden yok herşey ortada ve burdaki herkes biliyor sebepleri. Ben başka konuya değinmek istiyorum.
Çin’den 3,6milyar dolarlık kredi aldık millet seviniyor haberlerde boy boy çıkıyor.
Katar 15milyar dolar yatırım yapacakmış sağolsun yapsın. Millet bayram edecek nerdeyse katarlı kardeşlerimiz yardımımıza koştu diye. Sanki adamlar hayrına yapıyor yatırımı.
Yahu biz ne zaman bu hale geldik arkadaşlar abiler. Bu nasıl bir durum böyle. Sadaka mı arıyoruz nedir Katar’ın paralarına muhtaç mı kaldık. Bırakın bunları gerekirse ekmek su yiyelim ama bu iğrenç durumdan çıkalım. Hor görülen bir toplum olduk. Laflarım hükümete değil hepimize. 80 milyonluk ülkenin hepsine.
Kendimize acımaya başladım. Yarı Amerikan sömürgesi olan bir ülke dışarıdan gelecek paralara muhtaç bir ülke. Sanırım biz beceremedik bu işi ne dersiniz? Sömürülmeyelim diye yapılan onca savaş dökülen onca kanın bedeli ? Mutsuz ve asalak yaşayan insanlar. İnstagram olmadan nefes alamayan gençler. iPhone’u olmadan asla yapamayanlar. BMW’ye binmeden bir yerleri rahat etmeyen insanlar. Ama hiç bir şey üretmeyen çabalamayan toplum. Açıkça soruyorum kendimize TÜRK derken utanmıyor muyuz? Ne hale geldik ne zaman silkinip kalkacağız yerimizden?

Sevgili kardeşim diyeceğim, bu ülke daha kötü günleri de gördü. 2001 krizini çok iyi hatırlarım. Neler yaşadıklarımızı. İMF ye nasıl muhtaç olduğumuzu. Sonra 99 deprem parası ile maaşları nasıl ödediğimizi. O günde karamsarlığa kapılmadım, bugünde kapılmıyorum. Biz millet olarak 2000 yıldır, her zaman için içinde bulunduğumuz krizlerden çıkmasını becermişizdir. Hiç mi çıkamadık ellerimize ayaklarımıza ceblerimize prangalarmı vuruldu. Sabredin günün birinde Kürşad gibi bir deli yiğidimiz çıkar 40 kişiyle Çin sarayını İmparatoru öldürmek için basar, başarısız olsa bile o prangaları çıkarmak için bizlere bir yol açar. (Kürşad burada hem 40 kişi ile Çin imparatorunu öldürmek için basacak kadar inançlı ve gözü kara, hemde başarısız olan radikal  bir örnektir. Ama arkasından Türk kavimleri tek tek ayaklanarak bağımsızlıklarını kazanmıştır.) Kısaca milletimizde Kürşadlar bitmez. 

whatupos2
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
August 28, 2018, 08:37:00 PM

Bu yeni nesil Dünya'nın her tarafında böyle dostum sadece bizim genç nesil asalak değil ki. Fakat onlar dahilerini çok iyi değerlendiriyorlar, teknolojinin, katma değeri yüksek şeylerin değerinin farkındalar. İşte aramızdaki fark bu.
naz14
Member
**

Merit: 11

DAO Maker

View Profile
August 28, 2018, 09:00:19 PM

Burda yaşça benden büyükler vardır bol miktarda kriz görmüşlerdir yardımcı olun hayrınıza. Üniversiteden yeni mezun olacak bir mühendisim. Ülkem için çalışmak birşeyler başarmak ve herkese faydalı olmak gibi amaçlarım var. Öğrenci olmam sebebiyle bir yatırırım yok. Yakın zamanda girersem bu işlere diye öğrenmeye çalışıp bakıyorum neler dönüyor diye.
Konumuz ekonomi:
Ülkemiz şuan bir krizde ve dolar aldı başını gidiyor. İşten çıkarılma haberleri duyuyorum sıkça etrafımdan. Amerika bir yandan bastırıyor o doğrudur bununda etkisi vardır doların yükselmesinde. Amerika’ya karşı dik durulmasının yanındayım. Artık eziklenmekten çok sıkıldım. Bize yakışan şeyler değil bunlar.
Ama kriz sadece Amerika yüzünden yok herşey ortada ve burdaki herkes biliyor sebepleri. Ben başka konuya değinmek istiyorum.
Çin’den 3,6milyar dolarlık kredi aldık millet seviniyor haberlerde boy boy çıkıyor.
Katar 15milyar dolar yatırım yapacakmış sağolsun yapsın. Millet bayram edecek nerdeyse katarlı kardeşlerimiz yardımımıza koştu diye. Sanki adamlar hayrına yapıyor yatırımı.
Yahu biz ne zaman bu hale geldik arkadaşlar abiler. Bu nasıl bir durum böyle. Sadaka mı arıyoruz nedir Katar’ın paralarına muhtaç mı kaldık. Bırakın bunları gerekirse ekmek su yiyelim ama bu iğrenç durumdan çıkalım. Hor görülen bir toplum olduk. Laflarım hükümete değil hepimize. 80 milyonluk ülkenin hepsine.
Kendimize acımaya başladım. Yarı Amerikan sömürgesi olan bir ülke dışarıdan gelecek paralara muhtaç bir ülke. Sanırım biz beceremedik bu işi ne dersiniz? Sömürülmeyelim diye yapılan onca savaş dökülen onca kanın bedeli ? Mutsuz ve asalak yaşayan insanlar. İnstagram olmadan nefes alamayan gençler. iPhone’u olmadan asla yapamayanlar. BMW’ye binmeden bir yerleri rahat etmeyen insanlar. Ama hiç bir şey üretmeyen çabalamayan toplum. Açıkça soruyorum kendimize TÜRK derken utanmıyor muyuz? Ne hale geldik ne zaman silkinip kalkacağız yerimizden?
Bu kadar çabuk pes etmemelisiniz. Evet hepimiz için sıkıntılı günler bunlar. Nasıl ve neresinden tutcağız geleceğimizin ama yine biz tutcaz ve ayağa kaldırıcaz. Başka Türkiye yok arkadaşım.
ottomans_enigma
Member
**

Activity: 280

View Profile
August 28, 2018, 11:55:40 PM

valla hocam ben çıldırdım bile bu kadar söyleyeyim bana, ülkeyi çala sata bitirdiler, ben de mak müh. üm
mamiko
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
August 28, 2018, 11:57:25 PM

çıldırmayın hocam az kaldı kötü günler yakında bitecek az daha sabır sadece boğa geldiği zaman yüzümüz gülecek.

Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: