Bitcoin Forum
May 06, 2024, 01:56:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: ABD, parasından kurtulmanın tek çözümü blockchain.  (Read 692 times)
Mug.bean
Newbie
*

Activity: 135
Merit: 0

View Profile WWW
September 16, 2018, 02:40:42 PM

market hacminin bile 200 milyar dolar olduğu bir piyasadan bahsediyoruz. bu piyasa daha oturmadan bir anda 800 milyar dolara çıktıktan sonra bile kafasına nasıl vurulduğunu hepimiz gördük. Ha birde bu doları etkileyecek bir seviyeye gelebilirse o zamana kadar ben çoktan çıkmış olurum.
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
erlikkhan
Member
**

Activity: 86
Merit: 10

Kün Tuğ Bolgıl , Kök Kurıkan !

View Profile
September 17, 2018, 03:54:42 PM

dolar la alınıp satılan bitcoin ve altcoinler için gerçekleşmesi zor bir önerme
lakzo
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
September 17, 2018, 06:17:59 PM

kahvelerde bile geçen bitcoin gelecek doları bitirecek trump tutuşacak yatırım yapın bitcoine diyodu bir adam. Smiley
Srkndrl83
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 8

View Profile
September 17, 2018, 07:42:29 PM

Her zaman düşündüğüm bir konu olmuştur global olarak oluşturulan tüm dünyada geçerliliği olan bir kripto para ile dünya üzerinde ticaret yapılabilir ve her ülke aldığı kripto parayı kendi ülkesinde kullanabilir hatta kendi para birimine çevirebilir. Fakat bu saydıklarım olursa amerika uzaylılar gibi dünyayı istila etmeye kalkar kudurmuş köpek gibi saldırır Smiley
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
September 21, 2018, 03:33:02 PM

bunu yapıp söylerdekn amerikan dolarının neden değerli olduğunu, değerini neye dayandırdığını iyi analiz etmek gerekiyor. hangi veri baz alınacak da dolar yerine kripto para kullanılacak?
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
September 21, 2018, 06:50:14 PM

Ya kripto paralar doları silecek, ya dolar kripto paralar ile diğerlerin silecek. Parite gelecekte sadece "USD/X Kripto Para" olursa kimse şaşırmasın. Bir planın içinde olmadığımızı kim bilebilir? Bu tarz başlıkları seviyorum, senaryolaar senaryolaar.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
September 22, 2018, 08:36:38 AM

abd parasından kurtulmamnın tek yolu blockchain falan değildir. amerikan doları karşılıksız basılır gücünü ise amerikan ordusundan alır , dolardan kurtulması için dünyanın abd ordusundan kurtulman gerekir.
maçan yiyorsa...
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
September 22, 2018, 12:02:21 PM

Bizim gibi gelişmekte olan ülkelerin değil ama gelişmiş ve hırslı ülkelerin Amerikan dolarının tekelini kırmak istediğini hepimiz biliyoruz. Bunun için küçük çaplı atılımlar da yapıyorlar ama saman alevi bile değil. Amerika kendi doları yerine yerel para birimlerinin kullanılması durumunda demokrasi getirmekten hiçbir şekilde çekinmez. Geçmişte bunun için yaptığı savaşları biliyoruz. Ama kripto paralar gibi merkeziyetsiz bir para ile bu tekel kırılırsa Amerika karşısında savaşacak kimse bulamaz çünkü merkeziyetsiz bir para birimi. Bu yüzden ben Amerikanın kendisinin ya da başka güçlü devletlerin kripto paraları desteklediğini ve olası rezerv para değişiminde kendi destekledikleri kripto para için mücadele edeceklerini düşünüyorum.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
October 09, 2018, 10:08:59 AM

Evet, ben de benzer şeyleri düşünüyorum ancak elimdeki bounty tokenleri için bu düşüncem.

Kendi cebimdeki parayı kripto paralarda bırakmak bana pek cazip gelmiyor artık, malumunuz, ocak- şubat aylarından beri hold yapanların acısı ortada. Ancak kazandığım bounty tokenleri tasarruf açısından kripto paralarda bırakmak mantıklı.

Şunu da unutmamak gerek, biryerde yüklü miktarda dolar varsa orada mutlaka Amerika vardır.
slvrbrk
Jr. Member
*

Activity: 160
Merit: 1

View Profile WWW
October 09, 2018, 10:22:38 AM

Şu an için erken ama yakın gelecekte kripto paralar mutlaka günümüz paralarının yerini alacak gibi duruyor. Ama maalesef anlatıldığı gibi merkezsiz değil yine kontrol altında paralar olarak çıkacak bence.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
October 09, 2018, 01:01:59 PM

Şu anda malesef çok zor bir durum, hacmin yeterince büyük olmaması her an istenen yönde manipule edilmesine olanak sağlıyor piyasaların. Fakat yeni ekonomi planını inceleyenler icoların destekleneceği haberini de görmüşlerdir. Anlaşılan hükümet de incelemelerde bulunuyor ve bu durumun farkında. Umarım çok geç kalmadan piyasada yerimizi alırız.
vetalox
Newbie
*

Activity: 20
Merit: 0

View Profile
October 09, 2018, 08:07:19 PM

ABD'nin de işin içinde olup IMF'ye SDR'ı blockchaini kullanarak dijital ortamda kullanılabilecek bir para haline getirilmesi için çalışma yapıyorlar. Proje uzun süredir var. Belki btc'den önce kurgulandı. Btc sadece blockchain için bir tester bunu artık kabul etmek lazım. Yeni dünyaya hoşgeldiniz dostlar proje başarılı.
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
October 09, 2018, 09:49:47 PM

Ben açıkçası pek olası görmüyorum tüm kripto paralar hala dolar endeksiyle işlem görürken, böyle bir şeyi şuan için çok zor görüyorum.
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
November 11, 2018, 02:18:53 PM

tamamen milliyetçi ve himmetçi bir kafayla yazılmış bir aklın ürünü bu yazı. üç yıl önce neden amerikan dolarından kurtulmaya çalışmıyordunuz diye sormazlar mı adama.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560

View Profile
November 11, 2018, 03:19:12 PM

abd parasından kurtulmamnın tek yolu blockchain falan değildir. amerikan doları karşılıksız basılır gücünü ise amerikan ordusundan alır , dolardan kurtulması için dünyanın abd ordusundan kurtulman gerekir.
maçan yiyorsa...

Aynen öyle şu anda çok basit dolardan kurtulmak ama ortak bir konsensus var en son muammer kaddafi ve saddam petrolu dolar yerine altınla satmak istemişlerdi sonuçları malum, doları amerikan parası olarak değerlendirmemek lazım aslında o başka bir ulusun parasıdır ve onların vatanı tüm dünyadır.
psikolog
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
November 11, 2018, 09:15:10 PM

Dünya eninde sonunda dolar denen meretten kurtulacaktır. Bu artık blockhainle mi olur uzaylı istilasıyla mı olur amerika kıtasının haritadan silinmesiyle mi olur bilmiyorum ama eninde sonunda kurtulacağız dolardan

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
November 11, 2018, 09:31:03 PM

Ya bu hayaller tabi güzel hayaller lakin sadece hayal. Amerikan dolarını devirmek demek amerikayı devirmek demek. Var mı öyle bir gücü olan şuan? Bence yok. Yakın gelecekte de olmayacak.
Resulbil
Jr. Member
*

Activity: 236

View Profile
November 12, 2018, 01:07:07 PM

Pek inandırıcı değil her alanda dünyanın en güçlü ülkesinden bahsediyoruz onlar bu işe rıza gösterecek hiç sanmıyorum tabı umidimizi kaybetmemeliyiz
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350

View Profile WWW
November 12, 2018, 06:19:57 PM

şu yazdığımız yazıları dahi token değil dolar için yazıyoruz bir çoğumuz. kimsenin kimseyi kandırmasına gerek yok yani. imkansız değildir fakat uzun vadededir.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
November 17, 2018, 07:59:35 AM

Sadece blockchain teknolojisinin desteklenmesiyle bunun mumkun olmasi imkansiz gibi birsey. Ekonomo tek boyutlu olarak ele alinabilecek bir konu degil. Degistirmeye kalkinca cok fazla etken olabiliyor.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: