Bitcoin Forum
May 05, 2024, 08:24:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: o kadar çok ico görüyorum ki ? Neden bu kadar çok var?  (Read 587 times)
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
August 21, 2018, 06:56:17 PM

ICO tez zamanda zengin olabilmenin aracı haline dönüştü ortada çalışan ürün olmadan para toplamaya çalışan insan toplulukları oluştu. Aynı grupların düzenlediği farklı ICO projeleri var.
1714897442
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714897442
Reply with quote  #2

1714897442
Report to moderator
1714897442
Hero Member
*

Ignore
1714897442
Reply with quote  #2

1714897442
Report to moderator
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714897442
Hero Member
*

Ignore
1714897442
Reply with quote  #2

1714897442
Report to moderator
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
August 21, 2018, 07:04:36 PM

% 70'i tokata çıkmış dolandırıcılar. haklarını yemeyelim arada iyi niyetli işini hakkıyla yapmaya çalışanlar da var ama sahtekarlar o kadar fazla ki aralarında kayboluyorlar.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
membalik
Newbie
*

Activity: 179
Merit: 0

View Profile WWW
August 21, 2018, 08:12:26 PM

Evet ne yazikki çok ico var ve çoğu yatırımcı artik ico dan satinalmanin yararsiz olduğunu gormeye başladı. Artik ozel yatirimcisi olmayan projelerin başarılı olmaları çok zor. Kaliteli projelerde ne yazıkki yatirim cekemedigi için hedefini gerceklestiremeyecek.
crazy1204
Full Member

Activity: 322
Merit: 100

View Profile
August 21, 2018, 08:14:38 PM

Ya çok ico varda şu an hiç değerli iş yapacak ico yok hepsi sadece sırf ico olsun diye icı yapıyor bu yüzden hiç yatırım yapılacak ico yok ortalıkta.

muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
August 21, 2018, 08:19:07 PM

O kadar çok ICO varki hala da yeni icolar gelmeye devam ediyor. İşin kötü tarafı bu yıl neredeyse hiç bir ico borsaya girdikten sonra ico fiyatına ulaşamadı bile.
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
August 22, 2018, 08:45:37 AM

Bu kadar cok çeşitli olmasinda sakinca yok hatta ben olumlu karşılıyorum.  Neler yapilabilecegi ve potansiyeli hakkinda insanlar daha fazla b ilgileniyorlar.  Fakat sorun bunlarin kontrol edilememesi,  guvenirligini birisi veya birilerinin denetlemesi gerekiyor.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
karakan77
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile WWW
August 22, 2018, 08:54:21 AM

Bu kadar çok ve saçma sapan İCO olması piyasaya olan güveni de azaltıyor bence..Başarısız, altyapısız ve hazırlıksız ve hatta dolandırıcılık amaçlı projeler henüz piyasa hakkında doğru düzgün bilgisi olmayan insanların umutlarını çalıp piyasanın adını lekeliyor bence.

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
August 22, 2018, 10:19:05 AM

Günümüzde en kolay yoldan para kazanma aracı olark görüyorum icoları.Anlaşılan başkalarıda böyle gördüğü için bu kadar çok ico çıkıyor.%90 ı hiç bir halta yaramıyor bir yaraya derman olmuyor malesef.o yüzden çok fazla hold etmek bazen zarara hatta çok büyük zararlara maloluyor.çok dikkatli olmak lazım
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
August 22, 2018, 10:32:57 AM

dünyanın icosu varda sağlamını bulmak önemli zaten piyasa aşırı derecede düşük yatırım yapmıyor çoğu kişi icolara eskisi gibi

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
August 22, 2018, 02:12:12 PM

arkadaşlar son zamanlarda çok fazla ico görüyorum ve her günde bir çok ico borsaya giriyor. Ama ne olacak bunun sonu bu kadar çok proje gerçekten yaşayabilecek mi ? bunlara yatırım yapan insanlar ne yapacak ? Hangisini alıp hangisini elimizde tutacağımızı takip etmekte dahi zorlanıyoruz. DÜŞÜNCELERİNİZİ BEKLİYORUM.

ICO furyası 2017 yılının başından sonuna kadar çok yüksek bir ivme yakaladı. Daha önce de vardı ama bu kadar fazla değildi. 2017 yılı neredeyse zirvenin zirvesini yaptı; hem toplanan para hem de katılımcılar açısından. Çünkü düzenleyenler açısından şöyle bir durum var: ICO'lara yatırılan paranın yasal olarak koruması yok. Düzenleyen firmayı sorumluluk altına sokan bir şey de yok. Bu sebeple dolandırıcılığa da çok elverişli bir ortam sunuyor. Yıl içerisinde atıyorum 10,000 ICO düzenleniyorsa belki bunlardan 500 tanesi yol haritalarının ilk adımını tamamlayabilme sorumluluğunu gösteriyor. İkinci, üçüncü adımlara geçebilenler de belki 100 tane olabiliyor. Hiç işe başlamayanlar da zaten scam çıkıyor.

Artık şu da görüldü ki; ICO'ya girmek tamamen zarar. Her 10 ICO tokeninden 8'i borsalara ICO fiyatının altından giriyor. Eee bu durumda ICO'da yatırım yapmak aptallık haline geliyor. Eskiden böyle değildi bu işler. ICO'dan girenler çoğunlukla kazançlı olurlardı. 2018'deki ICO yatırımcılarına ters köşe yaptıran da bu düşünce oldu zaten.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
August 22, 2018, 03:30:00 PM

arkadaşlar son zamanlarda çok fazla ico görüyorum ve her günde bir çok ico borsaya giriyor. Ama ne olacak bunun sonu bu kadar çok proje gerçekten yaşayabilecek mi ? bunlara yatırım yapan insanlar ne yapacak ? Hangisini alıp hangisini elimizde tutacağımızı takip etmekte dahi zorlanıyoruz. DÜŞÜNCELERİNİZİ BEKLİYORUM.

ICO furyası 2017 yılının başından sonuna kadar çok yüksek bir ivme yakaladı. Daha önce de vardı ama bu kadar fazla değildi. 2017 yılı neredeyse zirvenin zirvesini yaptı; hem toplanan para hem de katılımcılar açısından. Çünkü düzenleyenler açısından şöyle bir durum var: ICO'lara yatırılan paranın yasal olarak koruması yok. Düzenleyen firmayı sorumluluk altına sokan bir şey de yok. Bu sebeple dolandırıcılığa da çok elverişli bir ortam sunuyor. Yıl içerisinde atıyorum 10,000 ICO düzenleniyorsa belki bunlardan 500 tanesi yol haritalarının ilk adımını tamamlayabilme sorumluluğunu gösteriyor. İkinci, üçüncü adımlara geçebilenler de belki 100 tane olabiliyor. Hiç işe başlamayanlar da zaten scam çıkıyor.

Artık şu da görüldü ki; ICO'ya girmek tamamen zarar. Her 10 ICO tokeninden 8'i borsalara ICO fiyatının altından giriyor. Eee bu durumda ICO'da yatırım yapmak aptallık haline geliyor. Eskiden böyle değildi bu işler. ICO'dan girenler çoğunlukla kazançlı olurlardı. 2018'deki ICO yatırımcılarına ters köşe yaptıran da bu düşünce oldu zaten.

Belirttiğiniz gibi ise o zaman 2019 yılında yeni icolar göremeyebiliriz. Belki, göreceklerimiz daha kaliteli de olabilirler.

Ben bir proje sahibi olsaydım, benzer projelerin neden daha fazla ilerleyemediğini, nerelerde hata yaptıklarını bir daha gözden geçirir ve ondan sonrada projemi yeni gelişmelere göre revize eder sonra yatırımcılara sunardım. Tabi ki niyetim vurup kaçmak değilse  Smiley
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
August 24, 2018, 12:38:12 AM

Bu yıl ıcoların havasını söndürdü, maalesef yatırım bulamıyorlar artık bir çoğu. ICO düzenleyen projelerin sahiplerinin yatırımcıya karşı hiç bir sorumluluğu bulunmadıkça işlerin buraya geleceği belliydi.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
August 24, 2018, 02:44:27 AM

Kripto paraları yeni bir oyun alanı olarak görebilirsin.. Bu oyun alanında elbette oyun kurucuları olmak zorunda bu kişilere ise ico sahipleri deniyor.. Herifler aslında 10 bin dolar etmeyecek projelere ekip toplayıp ve page rank çalışması yapıp 30 milyon dolar hard cap biçiyorlar ve projenin hiçbir fiziksel getirisi olmadığı için coinin fiyatı dibi boyluyor.
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile
August 24, 2018, 06:50:46 AM

Hepsi boş %99.99 u yok olacak hatta ico satışından sonra bile borsaya girmeden ekibi kaçıyor.Hiç bir icoya güvenilmez ekibi ve proje ne kadar iyi olursa olsun reklam yapamazsa yine yok oluyor.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
August 24, 2018, 07:44:14 AM

Her şeyin belli bir doğuş dönemi,yükseliş dönemi,zirve dönemi ve çöküş dönemi vardır. Bana göre kripto dünya geçen sene zirvesini yaşadığı için kalabalık bir çöplük oluştu ve çöküşe gidiyor.

Axmo
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
August 24, 2018, 10:29:03 AM

Özellikle piyasa bu haldeyken bir ico'ya girmenin çok mantıksız olduğunu düşünüyorum.
Stabilitelim
Member
**

Merit: 14

View Profile
August 24, 2018, 11:03:00 AM

Piyasaya sürülen ICO lar birbirini tekrarlar tarzda olmaya başladı. Aynı proje başlıkları, aynı soruna çözüm bulma amacı, aynı vaatler...  Kenarda biraz birikmiş param var hadi birkaç arkadaşımı kandırıp bir cafe açalım ve batalım mantığından kurtulmak lazım. Şirketler, fikir sahipleri vs. birleşin ve ortaya sürdürülebilir, diğerinin tekrarı olmayan desteklenebilecek bir proje koyun.
altancumhur
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
August 24, 2018, 11:11:22 AM

ICO  yatırımları da  oldukça  riskli durumda. ICO bitiminde -10x, -20x ler oldukça  yaşanır  olmakta.
sectorim
Member
**

Activity: 574

View Profile WWW
August 24, 2018, 05:45:29 PM

cmcdeki rakam doğru değil. cmc de yerini almayan bir ton token daha var. bence sayı 2000'in baya üzerinde. ama işte günde 1000 dolar kadar bile hacme sahip olmayanlar var. ethere bakıyorsun iyice düştü. ne zaman toparlanacak artık bilmiyorum. bu piyasanın aşırı düşmesi yaşanırken ne alsak zararda gibiyiz.

Stabilitelim
Member
**

View Profile
August 24, 2018, 08:20:52 PM

Herkesin en kolay yoldan para kazanma arzusu nedeniyle olan durumdur kesinlikle. Her fikri olanın ortaya dökülmesi piyasayı zorlaştıracaktır. İnsanlar hangi projeye destek vereceğine karar veremiyor. Birbirine benzeyen ve mantar gibi türeyen ICO lardan korunmak lazım.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: