Bitcoin Forum
May 03, 2024, 05:48:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Coinmarketcap sitesinde liste!enme nasıl oluyor?  (Read 290 times)
thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
August 23, 2018, 08:15:09 AM

1 BTC ücreti ve 100K dolar hacime sahip olması gerekiyor bunları yaparsanız kolaylıkla listelenebilirsiniz ve listelenmeside bir çok coin için iyi oluyor insanlar bazen yatırım yaparken oradan analiz edebiliyor.

1714715318
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714715318
Reply with quote  #2

1714715318
Report to moderator
1714715318
Hero Member
*

Ignore
1714715318
Reply with quote  #2

1714715318
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714715318
Hero Member
*

Ignore
1714715318
Reply with quote  #2

1714715318
Report to moderator
1714715318
Hero Member
*

Ignore
1714715318
Reply with quote  #2

1714715318
Report to moderator
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
August 23, 2018, 08:20:48 AM

Belli bir hacim olması gerekiyor diye biliyorum,bide çeşitli oylamalar var onlar işe yarıyormu tam emin değilim.

cerezcikansiz
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile WWW
August 23, 2018, 04:10:45 PM

para ödeme işi yok diye biliyorum belirli bir hacme ulaşıldığında başvurup otomatik olarak listeleniyorsun. Hatta proje sahipleri sahte hacim falan oluşturuyor bunun için.
waybesuricata
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 345

View Profile
August 23, 2018, 06:34:48 PM

Peki bu  Coinmarketcap sitesindeki sıralamalar neye göre yapılıyor örneğin bitcoin birde başka bir coin iki de üçte vs. İlk 100 sıralanıyor örneğin ilk sayfada.

▄▄███▄    ▄███▄▄
     ▄▀▀    █    █    ▀▀▄
    ██    ▄▄▀    ▀▄▄    ██
    ▀▄▄▄█▀▀        ▀▀█▄▄▄▀
  ▄▄█▀█▄              ▄█▀█▄▄
▄█▀     ▀▀█▄     ▄▄█▀▀     ▀█▄
██          ▀█▄▄█▀          ██
▀█▄     ▄▄▄█▀▀  ▀▀▀▄▄▄     ▄█▀
  ▀█▄▄▄▀▀            ▀▀▄▄▄█▀
   █▀▀▄▄▄            ▄▄▄▀▀█
   ██  ▀▀▀▄▄      ▄▄▀▀▀  ██
    ▀▄     █      █     ▄▀
      ▀▀▄▄▄▀      ▀▄▄▄▀▀
.
cogwise
  ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
.
Hyper-charge your trading with intelligent insights   ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
▄█████████████████████▄
███████████████████████
████▀███████▀   ▀▀▀▄███
███▌  ▀▀███▌       ▄███
███▀               ████
███▄              █████
████▄            ██████
█████▄▄        ▄███████
████▄       ▄██████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
████████████████▀▀█████
███████████▀▀▀    █████
██████▀▀▀   ▄▀   ██████
███▄     ▄█▀     ██████
██████▄ █▀      ███████
███████▌▐       ███████
████████ ▄██▄  ████████
██████████████▄████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
█████  ▄▄▄▄▄  ▄▀███████
█████  █████  ██▄▀█████
█████  █▀▀██▄▄▄▄  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████

█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀  █████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
August 23, 2018, 08:36:42 PM
Last edit: August 23, 2018, 09:22:02 PM by lossnet

Hacim de değil rüşvet benzeri parayla da değil! Yukarıda arkadaşlar 100k dolar hacimle olur demişler ama kaynak nedir bilemiyorum. Sonuçta şöyle bir durum var. Açın bakın CMC listesini şu linkten:
https://coinmarketcap.com/all/views/all/
Bakın burada 1800. sırada olan ve hacmi 20 dolar olan en dandik coinler/tokenler bile listelenmiş. Listenin en altında market cap ve 24 saatlik volume sıfır olanlar bile var.
CMC sonuçta bir borsa değil, bilgi platformu. Sıfır hacimli bir tokeni olan firma neyine güvenerek para verip de listeletecek ki kendini. Başka bir şey var burada.

Edit: Belki de her şeyin ilacı zamandır! ;)
cukulata45
Newbie
*

Activity: 57
Merit: 0

View Profile
August 23, 2018, 08:42:28 PM

Coinmarletcape girebilmek için belirli bir hacmin üstüne çıkmak zorunda diye biliyorum ben belirli bir para almıyorlar diye biliyorum girebilmek için sadece hacim yeterli oluyordu galiba.
zdrovie
Full Member

Activity: 420

View Profile
August 23, 2018, 08:53:29 PM

para veriyorlar orası ayrı mesele ama orada listelenmek için listelenmek yetmiyor kendinizi kanıtlanamanız lazım ve projenizi. proje tırt ico yaptım bu kadar topladım deyin giremessiniz oraya hemen.

dostum gayet de iyi elini kolunu sallayarak girebilirsin. mich nickli arkadaşın dediklerine katılıyorum cmcde listelenmek bi olay değil. Listelenmese de olur.  Ben phantasma tokeni kucoin de listelenmiş günde 1 milyon dolardan fazla hacmi olmuştu ve 1 hafta sonra falan listelendi cmcde.

ayrıca cmc sadece bir site arkadaşlar. Borsa değil bişey değil. Adamlar kafasına göre token oluşturup yapıştırabilir.

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
August 23, 2018, 09:18:35 PM

Hacim de değil rüşvet benzeri parayla da değil! Yukarıda arkadaşlar 100k dolar hacimle olur demişler ama kaynak nedir bilemiyorum. Sonuçta şöyle bir durum var. Açın bakın CMC listesini şu linkten:
Bakın burada 1800. sırada olan ve hacmi 20 dolar olan en dandik coinler/tokenler bile listelenmiş. Listenin en altında market cap ve 24 saatlik volume sıfır olanlar bile var.
CMC sonuçta bir borsa değil, bilgi platformu. Sıfır hacimli bir tokeni olan firma neyine güvenerek para verip de listeletecek ki kendini. Başka bir şey var burada.

Haklısınız. Sonuç itibariyle, neye göre listelendiği belli değil sanırım. Çünkü her coin/token de listelenmiyor.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
August 23, 2018, 09:23:46 PM

Bir borsada belirli bir tutara ulaşarak listelenmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra para aldıklarını ilk kez duyuyorum.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420

View Profile WWW
August 24, 2018, 09:28:31 AM

Haklısınız. Sonuç itibariyle, neye göre listelendiği belli değil sanırım. Çünkü her coin/token de listelenmiyor.
herkes 100k dolar şu kadar hacim yazınca benimde aklıma coinmarketcaptaki bütün coinleri görüntüle yaptığında hiç  işlem hacmi olmayan coinler nasıl listeleniyor laan o zaman sorusu gelmişti ve coinmarketcapın borsa olmadğı ve bir bilgi platformu olduğu düşünüldüğünde burada listelenmek için herhangi bir ücret ya da hacimden ziyade site yönetimiyle bilgi alışveri ile listelenmek mümkündür diye düşünüyorum.

cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
August 24, 2018, 10:00:29 AM

coinmarketcapa girdikten sonra bu coin için nasıl bir artı değer katıyor ben de bunu merak ediyorum. elbette güvenilirlik ve reklam vardır ama başka neler oluyor acaba.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
August 25, 2018, 05:02:13 PM

Para ödüyordu sanırım ama emin değilim yalan konuşmuş olmayım. Bunun dışında belli bir hacminin olması da gerekiyor sanırım.
casty3000
Full Member

Activity: 532

View Profile
August 25, 2018, 06:14:16 PM

Alınmış satılmış olması gerekiyor. Gidip idexteki volume 1 eth olan bir coini almaazlar. Daha çok kanıtlamış olman gerekiyor

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
August 25, 2018, 06:21:20 PM

listelemenin yanında hacim de çok önemli, hacimsiz borsalarda fiyatla çok oynuyorlar dikkat etmek gerekiyor

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
kevindeangelis
Full Member

Activity: 448
Merit: 130

3D-Printing goes Blockchain!

View Profile
August 25, 2018, 06:49:57 PM

Hacimsiz borsalar dediğiniz gibi küçük sermaye ile fiyat oynaklığı yaratmak için fevkalade müsait. Kripto dünyası çakalların cirit attığı çoğu dolandırıcının mesken tuttuğu bir ticaret platformu.

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: