Bitcoin Forum
May 14, 2024, 04:04:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Altcoinlerin Bitme Olasılığı  (Read 1330 times)
Mercan (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
March 10, 2014, 10:43:40 AM

Arkadaşlar merhaba, günlerdir aklıma takıldı, o kadar yatırım yapıp riske giriyoruz peki altcoinlerin bitme olasılığı varmıdır sizce? yoksa bitcoin var oldukça onlarda ayakta duracaklarmıdır?
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 10, 2014, 10:52:44 AM

var 
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
March 10, 2014, 11:05:42 AM

Tamamı olmasa da bir çok altcoin yok olup gidecek. Zaten bir çok altcoin sırf 3-5 kuruş para kazanmak niyeti ile bu konuda hiç bilgisi olmayan kişiler tarafından çıkartılıyor ki çoğunun tanıtımından bunu anlamak mümkün. Bir çok altcoin de muhtemelen tutunmaya devam edecek örneğin Litecoin bunlara en güzel örnek. Eğer bir gün bitcoin tamamen yok olursa Litecoin de yok olur ama Bitcoin ayakta kaldığı sürece Litecoin de durduğu yeri koruyacaktır. Bunun gibi bir kaç altcoin daha var büyük ihtimalle DOGE durduğu yeri koruyacak belki ilerde fiyatı daha da yükselecek kimse bilemez.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 10, 2014, 12:13:22 PM
Last edit: March 10, 2014, 01:35:51 PM by goraset

litecoinde haklısın ama doge tamamen spekülatif olarak geldi buralara. reddit de 4chande twiterda gazla yürüdü. sonu ne olur hiç belli olmaz
hakans
Member
**

Activity: 100
Merit: 11

View Profile
March 10, 2014, 01:20:23 PM

litecoinde haklısın ama doge tamamen süpekülatif olarak geldi buralara. reddit de 4chande twiterda gazla yürüdü. sonu ne olur hiç belli olmaz

madem tahminleri söylüyoruz, benim tahminim bitcoin batmazsa doge litecoinin yerini alır.
Mercan (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
March 10, 2014, 01:41:15 PM

litecoinde haklısın ama doge tamamen süpekülatif olarak geldi buralara. reddit de 4chande twiterda gazla yürüdü. sonu ne olur hiç belli olmaz

madem tahminleri söylüyoruz, benim tahminim bitcoin batmazsa doge litecoinin yerini alır.

Bana gore ltc daha cok kabul gormus marka degeri dogeye gore cok fazla
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
March 10, 2014, 02:42:44 PM

geçmişteki krizlere inceleyince anlaşılıyor mevzu. o zaman da bi sürü coin çıkmış ve hala varlığını sürdürüyor ama sadece kazıp satmak için yani. geleceğe dair bi beklentisi yok.

şimdi 250 coin varsa bunların taş çatlasın 15-20 tanesi tutunur, diğerlerinin yarısı zamanla ölür yarısı da belli bir satış dengesine oturup devam eder geçmişte olanlar gibi. çünkü artık insanlar bunların hepsinin scam olduğunu bilse bile sadece komik olduğu için bile alıyorlar coinleri. çünkü bu aslında müthiş bir hype yaratıyor, herkesi çekiyor.

bir yandan bu boktan coinler sisteme olan güveni sarssa da öte yandan çok büyük network genişlemesi yaratıyor. sen mininge başlıyorsun, çevrende 3 kişi daha soruyor sana "ben de başlayım mı" diye. veya saçma bir dogecoin  10 kişiyle başlasa bile 1000 kişiyi mining'e yönlendiriyor, kısa vadede kârlılık azalıyor ama diğer sıçrama için zemin hazırlıyor.

ünlü bi matematikçinin bir teorisi var, p2p network içinde birbiriyle ilişkili ne kadar fazla sayıda bağlantı varsa, sistemin parasal değeri o kadar ivmeyle artar diye. sonuçta sen ben hepimiz p2p bir network'ün parçalarıyız.

atıyorum 5 insan p2p bitcoin-altcoin networklerinden birine dahil, 5x(5-1) = 20 bu networkün değeri, 10 insan bağlı olursa 10x(10-1) 90, 100x(100-1) 9900 oluyor network değeri. saçma sapan tonla altcoinin çıkması genel network'ü genişletiyor günden güne. bitcoin fiyatındaki üstel artışın nedeni bu formüllere dayanıyor. zaten bu yüzden mtgox krizinden sonra bitcoin'in değeri ancak 100-200 dolar oynayabildi. hoş biraz daha düşmesi lazım yeni yeni yükselişe hazır olması için.

şimdi önümüzdeki dönemde sabit bir satış-alış değerine ulaşacak, bitcoin değeri de dengeye oturacak, başlıcaz diğer üstel sıçramayı beklemeye. o üstel sıçrama sırasında en ölü coin bile bir şekilde sıçrama yaşayacak, kasım balonundaki gibi.

düşün ki geçen balonda bitcoini bilen 5000 kişi vardı, litecoin'in değeri 15 kat arttı. şimdi bitcoin'i bilen 50.000 kişi var, ve değeri de çok sıçrayacak.

selamlar olsun.
medoka
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
March 11, 2014, 06:11:08 AM

Valla Kasım ayını sabırsızlıkla bekliyorum, öncesinde bitti, battı haberleri ile yerlere vurursa, evi sat, arabayı sat, yatı sat, bas btc ye  Grin
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
March 11, 2014, 07:02:02 AM

Valla Kasım ayını sabırsızlıkla bekliyorum, öncesinde bitti, battı haberleri ile yerlere vurursa, evi sat, arabayı sat, yatı sat, bas btc ye  Grin

bu aralar bi kriz olsa, alsam şöyle köküne kadar, beklesem o black friday'i offf.

http://www.youtube.com/watch?v=5-MKPXQvihs

selamlar olsun.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: