Bitcoin Forum
April 23, 2024, 05:11:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Serverele BuyTLD.net performanta litecoin  (Read 1194 times)
iXED (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
March 02, 2014, 05:45:12 PM
 #1

Salutare !
M-am gandit sa impart cu voi experienta mea in minerit de litecoin pe serverele buytld.net (cpu mining).
Am scris aici articolul + poze si videclip: http://www.btcforum.ro/litecoin-f23/serverele-buytld-net-performanta-litecoin-t11.html
Smiley
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713892285
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713892285

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713892285
Reply with quote  #2

1713892285
Report to moderator
jadagles
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
March 03, 2014, 09:02:45 AM
 #2

Salutare !
M-am gandit sa impart cu voi experienta mea in minerit de litecoin pe serverele buytld.net (cpu mining).
Am scris aici articolul + poze si videclip: http://www.btcforum.ro/litecoin-f23/serverele-buytld-net-performanta-litecoin-t11.html
Smiley

Intrebarea e iti scoti banii? Cat investesti?
iXED (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
March 03, 2014, 11:24:34 AM
 #3

Salutare !
M-am gandit sa impart cu voi experienta mea in minerit de litecoin pe serverele buytld.net (cpu mining).
Am scris aici articolul + poze si videclip: http://www.btcforum.ro/litecoin-f23/serverele-buytld-net-performanta-litecoin-t11.html
Smiley

Intrebarea e iti scoti banii? Cat investesti?

Salut,
Platesc undeva la 250-300 eur pe luna, si scot in jur de 7-800, per total sunt multumit Smiley

LE: De exemplu, de ieri de la data postului meu, pana la ora asta, am facut 5.13506578 LTC
dracarnic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 156
Merit: 100

Conceive. Believe. Achieve.


View Profile WWW
March 03, 2014, 01:04:04 PM
Last edit: March 03, 2014, 01:28:12 PM by dracarnic
 #4

Cate servere ai inchiriate? Si cu cati kh/s minezi?

LE: Ceva nu-mi miroase a bine. 700 Euro brut intr-o luna, insa tu spui ca in 18 ore ai scos 5 LTC. Ca sa fi facut ~5 LTC in 18 ore, ar fi trebuit sa ai o viteza de ~17 Mh/s. Ca sa atingi ~17 Mh/s numai cu CPU, ai nevoie de cel ~170 servere pe i7. Unde gresesc?

Mie mi se pare ca postul asta al tau e defapt o reclama ascunsa pentru BUYTLD.NET. Dupa cateva sapaturi, am aflat ca BUYTLD.NET a fost "inaugurat" recent, mai exact in 01.02.2014, si ca site-ul este defapt detinut de un roman. Nimic rau in asta, dar dorim si noi cateva lamuriri.

"Bitcoin is a technical tour de force." - Bill Gates
iXED (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
March 04, 2014, 09:17:16 AM
 #5

Cate servere ai inchiriate? Si cu cati kh/s minezi?

LE: Ceva nu-mi miroase a bine. 700 Euro brut intr-o luna, insa tu spui ca in 18 ore ai scos 5 LTC. Ca sa fi facut ~5 LTC in 18 ore, ar fi trebuit sa ai o viteza de ~17 Mh/s. Ca sa atingi ~17 Mh/s numai cu CPU, ai nevoie de cel ~170 servere pe i7. Unde gresesc?

Mie mi se pare ca postul asta al tau e defapt o reclama ascunsa pentru BUYTLD.NET. Dupa cateva sapaturi, am aflat ca BUYTLD.NET a fost "inaugurat" recent, mai exact in 01.02.2014, si ca site-ul este defapt detinut de un roman. Nimic rau in asta, dar dorim si noi cateva lamuriri.

Salut,
Eu am in medie undeva intre 560-900 Khs si minez doar la dificultati mai mari, astfel si castigurile sunt mai mari.
Am observat ca nu este profitabil CPU mining-ul pe sha256d si am trecut pe scrypt, mai exact pe litecoin.
Cum am mai spus, sunt multumit de moment, imi platesc serverele si-mi mai raman si mie 200-300 eur Smiley
dracarnic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 156
Merit: 100

Conceive. Believe. Achieve.


View Profile WWW
March 04, 2014, 09:21:59 AM
 #6

Ne poti spune si noua cum ai reusit sa scoti 5 LTC cu 560-900 Kh/s in 18 ore?

La dificultatea actuala cu 560-900 Kh/s (scrypt) scoti 0.25 LTC/zi brut. Ceva tot da cu virgula.

"Bitcoin is a technical tour de force." - Bill Gates
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
March 04, 2014, 09:22:57 AM
 #7

cu 900kh/s mai mult de 7-8 LTC pe luna nu ai cum sa faci...(aproximativ 125$)

Calculator: https://www.litecoinpool.org/calc?hashrate=900&difficulty=3636.52061264&power=&energycost=0.10&currency=USD

Ceva nu miroase bine aici, aveti grija  Roll Eyes


Ne poti spune si noua cum ai reusit sa scoti 5 LTC cu 560-900 Kh/s in 18 ore?

La dificultatea actuala cu 560-900 Kh/s (scrypt) scoti 0.25 LTC/zi brut. Ceva tot da cu virgula.

" E simplu intri pe BuyTLD.net cumperi 10 pachete (alea mai scumpe si mai bazate) si astepti sa curga banii sa vina femeile  Cheesy Cheesy Cheesy "

dracarnic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 156
Merit: 100

Conceive. Believe. Achieve.


View Profile WWW
March 04, 2014, 09:31:51 AM
 #8


" E simplu intri pe BuyTLD.net cumperi 10 pachete (alea mai scumpe si mai bazate) si astepti sa curga banii sa vina femeile  Cheesy Cheesy Cheesy "

Femeile vin la pachet cu serverele?  Cool

"Bitcoin is a technical tour de force." - Bill Gates
iXED (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
March 04, 2014, 09:41:08 AM
 #9


" E simplu intri pe BuyTLD.net cumperi 10 pachete (alea mai scumpe si mai bazate) si astepti sa curga banii sa vina femeile  Cheesy Cheesy Cheesy "

Femeile vin la pachet cu serverele?  Cool

Eu n-am facut acest topic ca sa imi bat joc in vreun fel de voi sau sa va mint. Sa nu credeti ca nu am altceva mai bun de facut in micile pauze de la serviciu. Pur si simplu m-am gandit ca ar fi ok sa va impartasesc experienta mea in acest domeniu, insa constat ca va simtiti jigniti de intentia mea si chiar unii dintre voi m-au acuzat ca vin aici sa fac reclama.
Asadar, imi cer scuze pentru deranjul care l-am provocat si rog un moderator sa stearga acest topic.
Toate cele bune.
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
March 04, 2014, 09:56:51 AM
Last edit: March 04, 2014, 10:18:42 AM by M0ndialu
 #10


" E simplu intri pe BuyTLD.net cumperi 10 pachete (alea mai scumpe si mai bazate) si astepti sa curga banii sa vina femeile  Cheesy Cheesy Cheesy "

Femeile vin la pachet cu serverele?  Cool

Eu n-am facut acest topic ca sa imi bat joc in vreun fel de voi sau sa va mint. Sa nu credeti ca nu am altceva mai bun de facut in micile pauze de la serviciu. Pur si simplu m-am gandit ca ar fi ok sa va impartasesc experienta mea in acest domeniu, insa constat ca va simtiti jigniti de intentia mea si chiar unii dintre voi m-au acuzat ca vin aici sa fac reclama.
Asadar, imi cer scuze pentru deranjul care l-am provocat si rog un moderator sa stearga acest topic.
Toate cele bune.

E greu de crezut faptul ca tu cu o viteza de 900kh/s reusesti sa faci in 2-5 zile mai mult decat fac eu in 1 luna de minat cu 2000kh/s Smiley
Stiu nu esti dator sa demonstrezi nimic nimanui, dar cand vii intr-o comunitate cu o afirmatie de gen ar fii normal sa ne poti arata, demonstra..iar daca reusesti eu imi voi sterge posturile si imi cer scuze.

E ca si cum eu ma duc intr-o livada si ii spun proprietarului ca eu am acasa un pom care produce cat 60 de pomi de-ai lui...ce zici ma crede ?

dracarnic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 156
Merit: 100

Conceive. Believe. Achieve.


View Profile WWW
March 04, 2014, 11:17:30 AM
 #11

iXED, bun venit pe bitcointalk.org, forumul unde vei fi "luat la puricat" daca vii cu afirmatii care se contrazic cu realitatea.

Inca astept raspuns la intrebarea mea: cum ai reusit sa produci 5 LTC cu 900kh/s in numai 18 ore?

"Bitcoin is a technical tour de force." - Bill Gates
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
March 04, 2014, 11:49:21 AM
 #12

iXED am observat ca esti proprietarul btcforum.ro, chestia este ca si forumul tau si BUYTLD.NET folosesc aceleasi nameservere.. Roll Eyes
ns1.racksquare.ro   
ns2.racksquare.ro

Vorba lui Teo(deko cafe)
Ar putea fi o coincidenta... ar putea fi. ... Dar voi chiar mai credeti in coincidente?  Grin


Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
March 04, 2014, 01:32:15 PM
 #13

 Grin Cheesy Grin

Citind discutia parca am vazut asta:
http://www.youtube.com/watch?v=sgNE2Pg18jk

 Cheesy Superba executie, maiastra lovitura!
dracarnic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 156
Merit: 100

Conceive. Believe. Achieve.


View Profile WWW
March 04, 2014, 05:23:06 PM
 #14

Plot twist: Omul este un calator in timp. Mineaza la dificultatea din martie 2013 si obtine ~9 LTC/zi. Apoi se duce in viitor si ii cheltuie cand valoarea e mai mare. Super idee!




"Bitcoin is a technical tour de force." - Bill Gates
Amberdark
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
March 04, 2014, 06:04:24 PM
 #15

Plot twist: Omul este un calator in timp. Mineaza la dificultatea din martie 2013 si obtine ~9 LTC/zi. Apoi se duce in viitor si ii cheltuie cand valoarea e mai mare. Super idee!
stai frate asa.. nu mai tin minte unde am citit dar era vorba ca vor sa faca cercetari cu dilatarea timpului, si vor trimite in 2020 o sonda foarte aproape de soare pentru a vedea cum afecteaza o putere imensa gravitationala timpul.. poate cercetarea a fost facuta undeva in viitor si au inventat masina timpului.

Asadar omul a venit inapoi din viitor sa ne invete sa facem bani din LTC si voi ii dati in cap pentru asta? rusine sa va fie.. in loc sa apreciati

BTC: 1C2PEyy1WY5rdATPiYqh9BKPo3SubSnkdV
Donations are welcome and very much appreciated!
mamaie
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile
March 04, 2014, 08:09:05 PM
 #16

Plot twist: Omul este un calator in timp. Mineaza la dificultatea din martie 2013 si obtine ~9 LTC/zi. Apoi se duce in viitor si ii cheltuie cand valoarea e mai mare. Super idee!
stai frate asa.. nu mai tin minte unde am citit dar era vorba ca vor sa faca cercetari cu dilatarea timpului, si vor trimite in 2020 o sonda foarte aproape de soare pentru a vedea cum afecteaza o putere imensa gravitationala timpul.. poate cercetarea a fost facuta undeva in viitor si au inventat masina timpului.

Asadar omul a venit inapoi din viitor sa ne invete sa facem bani din LTC si voi ii dati in cap pentru asta? rusine sa va fie.. in loc sa apreciati

lol Cheesy
dracarnic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 156
Merit: 100

Conceive. Believe. Achieve.


View Profile WWW
March 05, 2014, 05:34:37 PM
 #17

Mai stiti voi vorba aia din popor? Spunea ca "si tacerea e un raspuns cateodata."

Intr-o nota mai serioasa, iXED, noi inca asteptam nerabdatori lamuririle.

"Bitcoin is a technical tour de force." - Bill Gates
clawmvp
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
March 06, 2014, 01:51:27 PM
 #18

http://www.scientia.ro/stiri-stiinta/84-it-news/6002-oamenii-de-stiinta-au-reusit-sa-teleporteze-informatia-cuantica-in-cadrul-unui-circuit-electronic.html  Grin
mamaie
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile
March 06, 2014, 01:57:02 PM
 #19

Mare iti este gradina ta doamne!
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!