Bitcoin Forum
March 29, 2024, 03:20:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: BİM 350 ürüne birden zam yaptı + Gizli Zamlar!  (Read 2162 times)
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
August 29, 2018, 06:28:24 PM

Direk etiket fiyatı değişince insanlar daha çok tepki veriyorlar.Bu sebeple üreticiler ,tüketicilerin çok dikkat etmediği gramajı düşürüyorlar.Sonuçta aynı ürün aynı paketi görünce yapıştırıp geçiyorlar. Cheesy olay bu yani.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
1711725609
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711725609
Reply with quote  #2

1711725609
Report to moderator
1711725609
Hero Member
*

Ignore
1711725609
Reply with quote  #2

1711725609
Report to moderator
1711725609
Hero Member
*

Ignore
1711725609
Reply with quote  #2

1711725609
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
August 29, 2018, 07:07:14 PM

Ben de geçen gün Ayçiçek yağı almaya gittim. 12.95 olan çiçek yağı tam 23 tl’ye çıkmış. Bu nedir ya? Bu nasıl bir fırsatçılıktır böyle. %100 zam yapıyo adamlar,dur diyen yok...

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
August 29, 2018, 07:09:09 PM

Hep yakındığım bir durum hocam ve hepte söylüyorum üretim olmadığı için halimiz bu. Daha da kötüye gitmememiz için dua ediyorum sadece. Üretime dair tek bir haber bile göremiyorum bu durumda. Ülkeye gelen paraları da betona gömüyorlar yine.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
August 29, 2018, 07:31:19 PM

dün sabah bim'e, bu sabah da şok'a gittim ve hiç ürün yok neredeyse. meyve alacağım üç beş tane çürük şeftali var. zaten fiyatlar biraz daha artarsa kimse bir şey alamayacağı için o rafları boş görmemiz şaşırtmayacak bizi. 2015'te rusya'da  bu şekilde bir kriz yaşamıştım. piyasada para yoktu ama ürünlere öyle hayvani bir zam gelmiyordu. rusya'da sigara paketlerinin üzerinde fiyatı yazar. eski fiyatlı sigaraları adamlar yazan fiyatına satıyordu. bizde böyle bir şey olacak acır mı lan esnaf! lafa gelince "ahlaksız gavur."

konuy dönecek olursak asıl zamlar süt ve tavuk ürünlerinde yaşanıyor. 15 sene önce öğrenciyken ev arkadaşımla ufak bir parayla resmen bim'i satın alırdık. şimdi boş kutularını kemirecek kıvama geldik:)
meyve sebze sanırım hıcbır markette yok ankaralı olanlar bilir cagdas market kalbur ustu mal satar. dogru duzgun meyve yok suan ıncır mevsımı ıncır yok. migros desen urun cesiti yaz icin cok az.bugun 3-4 market gezdım meyve ıcın uzum,seftali,karpuz,kavun,muz(14tl olmus) ve elma artmut vardı. 
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
August 29, 2018, 07:46:01 PM

Markalara zam yerine gramaj küçültün demiş olabilirler ve bazıları bunu uygulamış olabilir. Türkiye de hiç bir şey artık göründüğü gibi değil malesef, herşeyde bir algı çalışması var resmen. Ülke insanının büyük kısmı istenilen şekilde yönlendiriliyor ne istiyorlar ise onu gösteriyorlar.

Ekonomi çok iyiydi ama ABD 2 bakan hakkında karar alınca ve tüm dünyaya getirdiği gümrük vergisi arttırmadan sonra rayından çıktı.

Zam yok gramaj küçültme var.

Yıl sonuna kadar 32 milyar dolar ödenecek ve dolar 7 liranın malesef üzerine çıkacak gibi duruyor.

Hele ki önümüzde ki yaza kadar 180 milyar dolar dış borç ödemesi var.

Yani kışın turizm geliri olmadan ve yatırımlar durmuş iken ülkemizden bu kadar dolar çıkınca ne olacak ?

TL değer mi kazanacak ?

Bitcoin / Ethereum / Monero
bobita
Legendary
*

Activity: 2478
Merit: 1286

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
August 29, 2018, 10:23:17 PM

dün sabah bim'e, bu sabah da şok'a gittim ve hiç ürün yok neredeyse. meyve alacağım üç beş tane çürük şeftali var. zaten fiyatlar biraz daha artarsa kimse bir şey alamayacağı için o rafları boş görmemiz şaşırtmayacak bizi. 2015'te rusya'da  bu şekilde bir kriz yaşamıştım. piyasada para yoktu ama ürünlere öyle hayvani bir zam gelmiyordu. rusya'da sigara paketlerinin üzerinde fiyatı yazar. eski fiyatlı sigaraları adamlar yazan fiyatına satıyordu. bizde böyle bir şey olacak acır mı lan esnaf! lafa gelince "ahlaksız gavur."

konuy dönecek olursak asıl zamlar süt ve tavuk ürünlerinde yaşanıyor. 15 sene önce öğrenciyken ev arkadaşımla ufak bir parayla resmen bim'i satın alırdık. şimdi boş kutularını kemirecek kıvama geldik:)
meyve sebze sanırım hıcbır markette yok ankaralı olanlar bilir cagdas market kalbur ustu mal satar. dogru duzgun meyve yok suan ıncır mevsımı ıncır yok. migros desen urun cesiti yaz icin cok az.bugun 3-4 market gezdım meyve ıcın uzum,seftali,karpuz,kavun,muz(14tl olmus) ve elma artmut vardı. 
Sen yine de Çağdaş'ın kıymetini bil, Ankara'dan taşındık, eş dosttan başka aradığım ve bulamadığım tek şey Çağdaş kalitesinde (özellikle dediğin gibi meyve/sebze konusunda) bir market.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
venven24
Newbie
*

Activity: 54
Merit: 0

View Profile
August 29, 2018, 11:10:49 PM

gramaj düşüklüğü hissettirmeden zam yapmak daha akıllıca olmuş doların hali belli zaten zam gelmemesi saçma bunu sorgulamak yerine bu durumdan nasıl kurtulabiliriz neler yapmalıyız düşünmeliyiz bana göre doğru olan bu gibi gözüküyor.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
August 30, 2018, 02:48:09 AM

arkadaşların yazdığı gibi dolaylı yoldan dolara bağlılık çok fazla bu yüzden herşeye genelde yansıyor ve bu gidişle daha da artacaktır bir çok alanda bir çok ürünün fiyatı
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
August 30, 2018, 09:29:56 AM

Bilinmeyen markaları ucuz fiyatına satan bim bile zam yaptıysa, bilindik markaları eve alamayız artık. Suya zama şaşırmamak gerekiyor, su direk bim mağazasından çıkıpta doldurulmuyor.

gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
August 30, 2018, 11:40:29 AM

apple dava actı cakma apple usb sarj aletı kulaklık saattı dıye.yerlı ve mıllı yalancı hepsı. mıgros daha uucuz BİM den solemesı Cheesy
Rammstein35
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
August 30, 2018, 03:43:26 PM

zam gelmeyen herhangi birşey kalmadı ki. artık ülkece normal karşılanıyor bunlar tepkiler de azalmaya başladı. bundan sonrası daha vahim.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
August 30, 2018, 04:10:18 PM

apple dava actı cakma apple usb sarj aletı kulaklık saattı dıye.yerlı ve mıllı yalancı hepsı. mıgros daha uucuz BİM den solemesı Cheesy

düpedüz dolandırıcı çıktılar rıza baba Smiley
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/teknoloji/1067919/BiM_in_sattigi_Apple_aksesuarlari_sahte_cikti.html

ben birde alın oğlum ne olacak apple markasının arkasında çakma ürün satacak değiller ya diyordum  Grin
erhmutlu
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
August 30, 2018, 04:45:30 PM

Zama fırsatçılık diyenler ekonomi cahilidir. Matematik cahilidir. Düşünmeden konuşmayalım arkadaşlar.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
August 30, 2018, 05:55:04 PM

Zama fırsatçılık diyenler ekonomi cahilidir. Matematik cahilidir. Düşünmeden konuşmayalım arkadaşlar.
ne dıyorsun sen lan. uzerınde etıket 10,95 tl olan malı kalkmıslar 12,95 tl den satıyorlar mk. sen bu malı 10,95 iken uretmısın karsıya satmısın ama neymıs zam gelmısmıs. bu fırsatcılık ıste.uzerındekı etıketten pahalıya satamazsın mantık budur.daha bugun markette kavga ettım almadım mk
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
August 31, 2018, 11:29:16 AM

elektrik, elektronik, bilgisayar, otomotiv ürünlere yapılan zamları anlarım. Dolarla beraber devamlı yükseliyor zaten. ama gizliden gizliye gramajdan %20 düşürüp fiyatını da %20 arttırmak fırsatçılıktır.

khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
August 31, 2018, 11:50:24 AM

Dün A101 de Ülker Çikolatalı Gofret ürünün de hem fiyat artışı hem de gramaj düşüklüğü gözüme çarptı. 40 gram olan gofret 36 gram a çekilmiş fiyatı da 0,7 TL den 1 TL ye yükseltilmiş. Yurdumun işadamı da çakal. Eski fiyat 17,5 TL kilosu.  Yani fiyat 27,77 TL kilosu. %60 zam yapmış, %30 gibi gösteriyor.

Örnek 36 gram yeni ürün : https://www.hepsiburada.com/ulker-cikolatali-gofret-36-adet-36-gr-pm-zyulker0020505

Örnek 40 gram eski ürün : https://www.carrefoursa.com/tr/ulker-cikolatali-gofret-40-g-p-30098860
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
August 31, 2018, 11:53:07 AM

iki liraya aldığım 5 litrelik su 2,5 lira oldu. yine aldık iki tane. ekmek fiyatları artmadı bizim buralarda ama gizli zam yapılır hep. 50-100 gram indirirler özellikle. o da çarkı döndürmeyince fiyatı artırırlar. hep aynı oyunlar. doların 6 liraya geldiği vakitlerde bim, 101'den biraz stok alışveriş yapmıştık. ama o da bir yere kadar dayanır.

benzine zam gelmeden önce depoyu fullemek gibi. O bitinceye kadar sıkıntı yok ama eninde sonunda bitecek onlarda. O zamlı fiyatlardan el mahkum alacağız.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
neofix
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
September 02, 2018, 09:25:05 AM

geçenlerde 25 tl ile bim e gittim aldığım sadece 30lu yumurta vede yogurt fiyatına bakmamışım önceden alabildiğim için zam gelmiştir die de düşünmedim kasadan geçirdim 25,99 mu ne kaldım öyle baska da param yoktu cebimde Allahtan kasişyer tanıdıktı açığımı kapadı da alabildim yazık ya para pul oldu resmen
yazarkasa
Newbie
*

Activity: 55

View Profile
September 04, 2018, 09:00:51 AM

dün pazara çıktım iğneden ipliğe herşeye zam getirmişler birine dedim nekadar fırsatçısınız hemen zamı yapıştırmışsınız adam açtı agzını daha susmadı bimde aynı şekilde herşeye zam yapmış nasıl yaşamaya devam edecez bu durumda bilemiyorum
fearlessturtle
Newbie
*

Activity: 35

View Profile WWW
September 05, 2018, 01:30:29 AM

sadece Bim değil ki diğer marketlerdeki lüks ürünlere yapılan zamlar çok daha fazla
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: