Bitcoin Forum
April 23, 2024, 10:46:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: çocuklarınızı cemaat yurtlarına göndermeyin bölüm 2  (Read 199 times)
tommyss (OP)
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
August 30, 2018, 11:06:55 AM

Antalya'da Süleymancılar yurdunda kalan bir öğrenci 4 ağustosta merdivenden düştü denilerek hastaneye yatırıldı. 5 günlük yaşam mücadelesinin arkasından 9 Ağustosta vefat etti.

Olay gerçekleştikten sonra yurt yönetimi savcılığa sadece merdivenlerden düştüğü görüntüleri vererek olayı normal bir kaza olarak gösterip kendilerini temizlemeye çalıştılar.

Olayın aslı önce bir grup öğrenci hayatını kaybeden gence saldırıyor arkasından da evet kazayla merdivenlerden aşağıya yuvarlanıyor. Her yurtta bu şekilde kavga olabilir orada sıkıntı yok ama sıkıntılı olan kısım yurtta görevli biri kavgayı sadece izlemekle yetiniyor ve hiç bir şekilde olaya müdahale etmiyor.

merdivenden düşmeden önceki kavga görüntüleri ve olayı izlemekle yetinen görevliyi buradan görebilirsiniz.
https://www.facebook.com/oldlaikdays/videos/758531277863130/

tekrar ediyorum çocuklarınıza değer veriyorsanız bu tip yerlerden çocuğunuzu uzak tutun.

1713912365
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713912365
Reply with quote  #2

1713912365
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713912365
Hero Member
*

Ignore
1713912365
Reply with quote  #2

1713912365
Report to moderator
1713912365
Hero Member
*

Ignore
1713912365
Reply with quote  #2

1713912365
Report to moderator
a.hasat
Member
**

Activity: 252

View Profile
August 30, 2018, 12:40:42 PM

Bu süleymancıların ilk vakası değil zaten. Adana'da yurtları yanmıştı sanırım 2 kere. Siyaset böyle bir şey işte böyle tarikatlar hala güçlendiriliyor ve korunup kollanıyor.
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
August 31, 2018, 11:56:29 AM

Zamanında Atatürk ne güzel yapmış. Tarikat falan hiç birisini dinlemeden hepsini kapatmış. O gittikten sonra biz tekrar bunları önce güçlendirdik, zengin ettik şimdide başımıza çıkartıyoruz.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
August 31, 2018, 12:02:28 PM

Olay kaza gibi görünüyor. Şuçlu olan o an orada bulunan görevli ve doğru bilgi vermeyen yurt yönetimi. Olay büyük bir kavga sayılmaz. Şahsen çok daha büyüklerini gördüm. Ama orada bulunan görevlinin kavganın ilk anın da mudahale etmesi gerekir. Ha yurtlar da da görevliye kafa tutan/dövdüğünü söyleyen arkadaşlarım oldu. Adam çekinmiş olabilir. Tıpkı okul da öğretmene kafa tutan/döven öğrencilerin olduğu gibi. Allah rahmet eylesin.
neofix
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
September 02, 2018, 09:13:43 AM

Çocuklarınızı cemaat yurtlarına göndermeyin başlığına kesinlikle katılıyorum dini öğrenmek için illa da bir cemaate dahil olmak gerekmez dinin ilk emri oku okumalıyız bunu cemaat aracılığıyla yapmak bize + getirmediği gibi bir çok eksilerinide gördük geçmiş günlerde
turfanda
Newbie
*

Activity: 48

View Profile
September 04, 2018, 08:38:16 AM

cemaat nedir ya o cemaati bu cemaati sanki farklı din öğretiyorlar gibi bölünüp bölünüp çoğalıyorlar cemaat işine acaip  kötü bakıyorum sonunda hep bir kabak patlatıyorlar ülkenin başına
mmadeofff
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
September 07, 2018, 09:51:27 PM

iyi niyetiniz gerçekten takdir edilesi de ısrarla göndermeye devam eden embesiller bitmeyecek.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
September 08, 2018, 07:12:14 AM

Dik kafalılıgım, söz dinlemeyişim, İçki Alkol aldıgım için peder bey burnumu sürtmek için beni bunların yurdunda 3 yıl kalmaya maruz bıraktı
Gün gelecek hepsinin anasını belleyeceğim.
Dini bi burda mı öğretiyorlar, Dini sadece bunların uygun gördüğü şekilde mi öğrenmek farzdır?
Bi siktirsinler amk fetö gitti meydan bunlara süloculara kalacak sonra nurcu, kapatın bunları ülkede ayrılıkçı fikirler üreten bir zümre gün gelir büyür kıçınıza kaçar.
Gastronomist
Member
**

Activity: 308

View Profile WWW
September 08, 2018, 09:36:44 AM
Merited by dannybrown (1), Neo.op (1)

ben gittim hiçbir faydasını görmedim. orada yetişen çocuklar aşırı abaza ve sahtekar

hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
September 09, 2018, 06:22:05 AM

Fetöcülerden sonra ortalık bunlara kaldı zaten.  Çok hızlı büyüdüler ama yakında bunlarında başlarına binerler. Insanları dinle kandırıp paraları cebe indirenleri en başta Allah affetmez!

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
teramit
Legendary
*

Activity: 1868
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
September 09, 2018, 01:17:39 PM

Aynı olay devlet yurdunda da yaşanabilir hatta daha kötü diye biliyorum, böyle olursa çocuklarınızı devlet yurduna göndermeyin diye başlık açarmıydık, yoksa burda suçlu kimse o yargılansın kurumun bu konuyla ilişkisi sınırlıdır dermiydik, oturup kendinize bunu sorun , tarafsız mı düşünüyorsunuz önyargılarınız mı sizi yönlendiriyor karar verin, ekşi de bunu cinayet diye haber yapıyorlar yani ordaki tarafsızlık haf safhada  Kiss
  Sevmediğiniz partinin icraatini kendi partiniz yapınca , rakip futbolcunun yaptığını kendi takımının futbolcusu yapınca da nasıl tepki veriyorsun bunu değerlendirmek lazım. Gelişmiş ülkelerde dini yapıların okullarına herhangi bir kısıtlama yok , iyi bir denetim yapılınca bir eksikliği varsa giderilmesi isteniyor, sıkıntılı durumlarda ceza veriliyor, aynı iş bizim ülkemizde olunca denetlemeyen devleti kimse hatırlamıyor sadece sevmediği bir kurumsa bu durumu kullanıp alabildiğine karalıyor.
TurkumBenTURK
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
September 10, 2018, 10:10:23 AM

zaten dayak yiyip merdivenden düşmeseydi badeleyeceklerdi taciz ve tecavüzler sonucu  yıkık bir insan olacaktı, cemaat yurtlarına çocuklarını yollayanlar net vatan haini ve evladına değer vermeyen sapık ruhlu  kişilerdir.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
September 10, 2018, 10:47:32 AM

Maalesef herkesin seçim şansı yok birçok kişinin durumu çok kötü bu tarz yurtlarda kalma imkanı bulmak bile onlar için bir umut dolayısıyla bu konuda adım atması gereken tek yer yetkili kurumlar yoksa mutlaka birileri gidecek oralara.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
ConConTayfA
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
September 10, 2018, 02:18:26 PM

videoyu izledim o şerefsiz nasıl hoca öyle, neden çocukları ayırmadı? çocuk sersemledi düştü merdivenlerden yazık gerçekten annesine üzüldüm çok yazık.. allah rahmet eylesin.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
September 10, 2018, 02:27:14 PM

Maalesef herkesin seçim şansı yok birçok kişinin durumu çok kötü bu tarz yurtlarda kalma imkanı bulmak bile onlar için bir umut dolayısıyla bu konuda adım atması gereken tek yer yetkili kurumlar yoksa mutlaka birileri gidecek oralara.
Kesinlikle bu durum yaşanıyor.
Maddi sıkıntı yaşayanlar, kalacak yer bulamayanlar cemaat yurtlarının ağına takılıyor. Devletimiz suriyelilerden önce kendi vatandaşını kayırmalı ama yok onlar anca oy peşinde, günü kurtaralımda ekonomi, cemaat, yolsuzluk bizi ilgilendirmez diyorlar...
factotumdudee
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
September 11, 2018, 04:29:05 AM

gönderin gönderin ki bize sömürecek elemanlar yetişsin.
AlexDeSouza1907
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
September 11, 2018, 10:50:04 AM

cemaatlerde cocukların beynini alıyorlar onun yerine dini dogmalarla beyinlerini yok ediyorlar.
Gastronomist
Member
**

Activity: 308

View Profile WWW
September 11, 2018, 04:22:24 PM

Kesinlikle bu durum yaşanıyor.
Maddi sıkıntı yaşayanlar, kalacak yer bulamayanlar cemaat yurtlarının ağına takılıyor. Devletimiz suriyelilerden önce kendi vatandaşını kayırmalı ama yok onlar anca oy peşinde, günü kurtaralımda ekonomi, cemaat, yolsuzluk bizi ilgilendirmez diyorlar...

kesinlikle öyle birde aile baskısı ile gidenlerde çok.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: