Bitcoin Forum
May 08, 2024, 11:50:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sanal Para Bitcoin'e Vergi Yok!  (Read 2490 times)
aliser (OP)
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
March 04, 2014, 10:05:16 AM

Birleşik krallık Bitcoin ile alım / satım işlemlerinden KDV almayacağını duyurmuş, haberin detayı aşağıda. Son günlerde süregelen olumsuz haberler sonrasında Bitcoin piyasasının tekrar canlanmasına neden olabilecek güzel bir haber :

http://shiftdelete.net/sanal-para-bitcoine-vergi-yok-50746.html
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715212209
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715212209
Reply with quote  #2

1715212209
Report to moderator
1715212209
Hero Member
*

Ignore
1715212209
Reply with quote  #2

1715212209
Report to moderator
1715212209
Hero Member
*

Ignore
1715212209
Reply with quote  #2

1715212209
Report to moderator
Ufkabakan
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
March 04, 2014, 11:07:59 AM

KDV alinmasi zaten mantikli olacak bir durum degil. Yani Dovzciden doviz alirken %18 KDV odememiz gibi olurdu. Burada asil sorun alim satim sirasinda olusan kardan, gelir vergisi alinip alinmayacagi ve bunun nasil kontrol edilecegi.

hostmaster
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile WWW
March 04, 2014, 11:08:30 AM

Dubaiye yerleşicek bir çok bitocin şirketi. MTgox in dubai now Cheesy
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
March 04, 2014, 11:14:28 AM

Dubaiye yerleşicek bir çok bitocin şirketi. MTgox in dubai now Cheesy
birleşik krallık ingiltere olmuyor mu Grin
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
March 04, 2014, 04:11:07 PM

Devletlerin elden alışverişleri tespit etmesi biraz zor, cryptocoin lerin en güzel tarafı da bu olacak bence vergiden kaçınmak Wink

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
March 04, 2014, 06:37:04 PM

kriptocoinleri vergiden muaf tutmak bu sistemin beline meşe odunuyla vurmak demek. kara paraya tamamen elvermesi ve volatilite demek.

insanlar neden hala bitcoin'in yeraltı dünyasında kalmasını ister gibi hareket ediyor anlamadım.

arkadaşlar bitcoin üzerinden elde edilecek kârın gelir vergisine tabi tutulması demek, bitcoinin gerçek bir değer olması demek. eğer böyle bir şey olursa anonimcilik, deepweb, esrar eroin kara para goygoyu yapmak yerine, tatlı tatlı 10.000 dolarlık bitcoinlerinizi satabilirsiniz.

selamlar olsun.
ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
March 04, 2014, 10:15:59 PM

kriptocoinleri vergiden muaf tutmak bu sistemin beline meşe odunuyla vurmak demek. kara paraya tamamen elvermesi ve volatilite demek.

insanlar neden hala bitcoin'in yeraltı dünyasında kalmasını ister gibi hareket ediyor anlamadım.

arkadaşlar bitcoin üzerinden elde edilecek kârın gelir vergisine tabi tutulması demek, bitcoinin gerçek bir değer olması demek. eğer böyle bir şey olursa anonimcilik, deepweb, esrar eroin kara para goygoyu yapmak yerine, tatlı tatlı 10.000 dolarlık bitcoinlerinizi satabilirsiniz.

toplam 5 al sat yaparsak bitcoinlerimiz bitticoin olur kdv yüzüzünden  Grin

100 liralık btc denm20 vergi kesilse kaldı 80
ondan da kesilse etti 64  Grin
...
trade sitelerinin aldığı %0.5 bile fazla geliyor
calligrapher
Sr. Member

View Profile
March 04, 2014, 10:30:48 PM

öyle değil yauu:))

atıyorum 100 liralık coin aldın, 120ye sattın, aradaki 20 liranın 4 lirasını vergi olarak vermelisin gibi bir mantık var burada. 100 liraya aldın, sattın tekrar 100 liraya. neyin vergisini vereceksin ki? gene 100 liran var, beyan etmen gereken bir gelir farkın yok zaten.

yani amaç şu; ben sana trading ile elde ettiğin bitcoin'in gelir vergisini verdirmezsem sen gidip bitcoin ile alışveriş yapabilirsin ve vergi kaçırmış olursun. çünkü bitcoin hem bir currency gibi hemde bir asset gibi hareket etme yeteneğine sahip. yani vergi almasan bir dert, alsan ayrı bir dert.

atıyorum banka hesabında 10.000tl para var, 3 yıl bekledi, üzerine ne ev ne araba var. bir gün pat diye banka hesabına 100.000 tl para aktarıldı. devlet sana sormaz mı nerden geldi bu para diye?

işte bunu bitcoin için de yapması lazım ki, bitcoin o zaman ayakları yere basan bir şey olur. yoksa yıllar yılı goygoyla devam eder.

selamlar olsun.
patara66
Full Member

Activity: 211

internet kazançlarının adresi

View Profile WWW
March 05, 2014, 09:03:03 AM

atıyorum 100 liralık coin aldın, 120ye sattın, aradaki 20 liranın 4 lirasını vergi olarak vermelisin gibi bir mantık var burada. 100 liraya aldın, sattın tekrar 100 liraya. neyin vergisini vereceksin ki? gene 100 liran var, beyan etmen gereken bir gelir farkın yok zaten.

yani amaç şu; ben sana trading ile elde ettiğin bitcoin'in gelir vergisini verdirmezsem sen gidip bitcoin ile alışveriş yapabilirsin ve vergi kaçırmış olursun. çünkü bitcoin hem bir currency gibi hemde bir asset gibi hareket etme yeteneğine sahip. yani vergi almasan bir dert, alsan ayrı bir dert.

atıyorum banka hesabında 10.000tl para var, 3 yıl bekledi, üzerine ne ev ne araba var. bir gün pat diye banka hesabına 100.000 tl para aktarıldı. devlet sana sormaz mı nerden geldi bu para diye?

işte bunu bitcoin için de yapması lazım ki, bitcoin o zaman ayakları yere basan bir şey olur. yoksa yıllar yılı goygoyla devam eder.

Vergi konusuna neden bu kadar  takıldınız anlamadım.

aşağıdaki linki tıkladığınızda  yapılan açıklamalar  konuyu   bütün yönleri ile açıklığa kavuşturmaktadır.İncelemenizi öneririm.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=346470.0

mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
March 05, 2014, 09:24:12 AM

Böyle bir alt yapının kurulması çok zor..
medoka
Full Member

Activity: 154

View Profile
March 05, 2014, 01:51:45 PM

ya ben şöyle yaparım vergilendirme çıkarsa,
elimdeki bir miktar coini boşbakana transfer ederim, ona söylemeden, sonra vergi kaçırıyor, kara para aklıyor derim,
o da çırpınsın dursun cüzdanıma montaj var montaj diye  Grin
http://www.youtube.com/watch?v=GrYIlVJaCSI
calligrapher
Sr. Member

View Profile
March 05, 2014, 02:16:11 PM

Böyle bir alt yapının kurulması çok zor..

evet malesef çok zor.

ama böyle bir altyapı kurulamazsa da bitcoin karanlıktan çıkamaz hiçbir şekilde. bu gibi şeylere çözümler bulunması lazım bi şekilde.

selamlar olsun.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: