Bitcoin Forum
April 18, 2024, 07:26:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Elektrik zammı / İndirimi (Güncel fiyatları)  (Read 889 times)
ekiller (OP)
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
September 02, 2018, 10:17:04 PM
Last edit: September 30, 2019, 06:33:20 PM by ekiller
Merited by trendcoin (1), Vispilio (1), Kalemder (1)

ZAM

Eylül  2018  zammı  ile     1kw/saat elektrik  fiyatı   Evler için   0,547918  TL   olmuştur.

Yani ....   1 saat  çalışan ve  1000W tüketen bir cihaz için    saatte yaklaşık   55 kuruş  öderiz.

Yukarıda ki fiyata vergiler ve tüm   sorma öde  payları dahildir.

Edit konuyu güncelliyorum

---- Güncelleme  Zam ---

Geçen ay ki fiyatı yazmıştım yukarıya.  Bu ay yine  zam geldi . Güncel zam ile fiyat

Ekim 2018 zammı ile   1kw/saat elektrik  fiyatı   Evler için  0,597231 TL  TL   olmuştur.

Yani ....   1 saat  çalışan ve  1000W tüketen bir cihaz için    saatte yaklaşık   60 kuruş  öderiz.

Zam nedir izleyin :  https://www.youtube.com/watch?v=f-V0FF8DIH4

---- Güncelleme  indirim ---  2019 ocak

2019 Ocak ayı itibarı ile indirim yapılarak  fiyat    0,537508 TL kW / saat  olmuştur.    İndirimden önce ki fiyat   0,597231 TL  dir.

Tüm vergiler dahil fiyattır.

---- Güncelleme  Zam ---  2019 Haziran

1 temmuz 2019  da   elektriğe %14.98 zam gelecek ve  tüm vergiler / fonlar / Kahpe TRT payı dahil olmak üzere  

1kw/saat  birim fiyat   0.6180266984 TL  olacaktır.

---- Güncelleme  Zam ---  2019 Eylül

30 Eylül 2019 tarihi ile elektriğe %14.9  zam daha gelmiştir

tüm vergiler / fonlar / Kahpe TRT payı dahil olmak üzere  

1kw/saat  birim fiyat 0.710235966  TL olmuştur.
1713425210
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713425210
Reply with quote  #2

1713425210
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713425210
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713425210
Reply with quote  #2

1713425210
Report to moderator
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
September 02, 2018, 10:28:52 PM

Eylül  2018  zammı  ile     1kw/saat elektrik  fiyatı   Evler için   0,547918  TL   olmuştur.

Yani ....   1 saat  çalışan ve  1000W tüketen bir cihaz için    saatte yaklaşık   55 kuruş  öderiz.

teşekkürler bilgilendirme için hocam. Son zam yüzde kaç geldi.  Hala 0,1 usd altında olması madenciler için iyi ilerde % 20 daha gelirse 0,1 usd olacaktır. Ekimde tarifileri kademendirmeden vazgeçildimi vazgeçilmediyse bi zam daha var ekimde, kademe sanırım 2 olur. Ücret olarak Mesken elektriği ticari elektriği geçmemesi lazım geçerse elektriği ticari aboneliğe taşıyacağım.
ekiller (OP)
Legendary
*

View Profile
September 02, 2018, 10:36:57 PM

teşekkürler bilgilendirme için hocam. Son zam yüzde kaç geldi.  Hala 0,1 usd altında olması madenciler için iyi ilerde % 20 daha gelirse 0,1 usd olacaktır. Ekimde tarifileri kademendirmeden vazgeçildimi vazgeçilmediyse bi zam daha var ekimde, kademe sanırım 2 olur. Ücret olarak Mesken elektriği ticari elektriği geçmemesi lazım geçerse elektriği ticari aboneliğe taşıyacağım.

Son zam Eylül'de yani bu ay  %9  olarak geldi.  Bir önce ki zam geçen ay, yani Ağustos'ta gelmişti. O da  sanırım %9 civarıydı

Ağustos  Kw/saat  ücreti  0.5027 TL
Eylül      Kw/saat   ücreti  0.5479 TL
yuzuak
Member
**

View Profile
September 02, 2018, 10:43:43 PM

Son zam Eylül'de yani bu ay  %9  olarak geldi.  Bir önce ki zam geçen ay, yani Ağustos'ta gelmişti. O da  sanırım %9 civarıydı

Güvenilir kaynakmı hocam zam yüzde 9 ' mu epdk sitesinde fatura hesaplamada hala eski fiyat var güncellenmedi.
zam haberini öyle karışık veriyorlarki bişey anlamadım haber sitelerindemi sorun var ajanstamı anlamadım.
Elektrik zammı konutlar için yüzde 9 diyor. Elektrik zammı tek zamanlı tarife meskenler için yüzde 15 zam diyor ikiside aynı kapıya çıkıyor.
ekiller (OP)
Legendary
*

View Profile
September 02, 2018, 10:51:42 PM

Güvenilir kaynakmı hocam zam yüzde 9 ' mu epdk sitesinde fatura hesaplamada hala eski fiyat var güncellenmedi.
zam haberini öyle karışık veriyorlarki bişey anlamadım haber sitelerindemi sorun var ajanstamı anlamadım.
Elektrik zammı konutlar için yüzde 9 diyor. Elektrik zammı tek zamanlı tarife meskenler için yüzde 15 zam diyor ikiside aynı kapıya çıkıyor.

Güncel fiyat şurada yazıyor  :   https://encazip.com/elektrik-fiyatlari

zaten  Ağustos  zammı olan    0.5027 TL   den önce  fiyat   0.46  idi    %9 luk  ağustos  zammı  gelince  fiyat 0.5027 TL   olmuştu.  
Şimdi Eylül'de de  bir %9 zam geldi.    Buna göre kendiniz de  hesap edebilirsiniz.

Birde son zamanlarda  bir zam sansürü var. Zamların yayınlanmaması falan gibi.  Ne kadar doğru bilmiyorum.
yuzuak
Member
**

View Profile
September 02, 2018, 11:11:41 PM
Last edit: September 03, 2018, 12:33:03 AM by yuzuak

zaten  Ağustos  zammı olan    0.5027 TL   den önce  fiyat   0.46  idi    %9 luk  ağustos  zammı  gelince  fiyat 0.5027 TL   olmuştu.  
Şimdi Eylül'de de  bir %9 zam geldi.    Buna göre kendiniz de  hesap edebilirsiniz.

Birde son zamanlarda  bir zam sansürü var. Zamların yayınlanmaması falan gibi.  Ne kadar doğru bilmiyorum.

Sağol hocam, ticarethanede 60 kuruş olmuş esnaf bakalım ne yapacak.
Doğalgazada hep aynı oranlarda zam geldide millet daha olayın farkında değil. Normal evlerde Elektrik küçük gider doğalgaz büyük gider kalemi. Kış gelsin doğalgaz açılsın hissedecekler zamları.
ekiller (OP)
Legendary
*

View Profile
September 02, 2018, 11:14:58 PM

Birde son zamanlarda  bir zam sansürü var. Zamların yayınlanmaması falan gibi.  Ne kadar doğru bilmiyorum.

Sağol hocam, ticarethanede 60 kuruş olmuş esnaf bakalım ne yapacak.

Tabi ki ,  Tavla   Smiley
yuzuak
Member
**

View Profile
September 03, 2018, 01:14:15 AM

maalesef hocam keşke senin hesap doğru olsaydı ama elektriğe %15 zam gelmiş yani 0,58 civarı olmuş.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-45387742
https://tr.sputniknews.com/turkiye/201809011035001087-elektrik-dogalgaz-zam/
https://www.bloomberght.com/haberler/haber/2151628-elektrik-ve-dogalgaz-fiyatlarina-zam-yapildi
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
September 03, 2018, 06:02:56 AM

ekran kartları boşa cıkmaya devam eder yakında tr de buyuk bir ekran kartı mezarlıgı olusacaga benziyor. tabi pump donemi baslarsa işler değişir.
ekiller (OP)
Legendary
*

View Profile
September 03, 2018, 06:03:22 AM

yok artık oha , olamaz  o kadar diye düşünmüştüm  %9+%9  sandım ben .  Yuhh yaa
Ticari  uçmuştur o zaman.

Yahu insanların  maaşlarına bu kadar zam gelmedi ki ,  nasıl ödeyecek bu faturaları  dar gelirli  insanlar, aileler.
Carolina34
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
September 03, 2018, 08:04:05 AM

Yahu insanların  maaşlarına bu kadar zam gelmedi ki ,  nasıl ödeyecek bu faturaları  dar gelirli  insanlar, aileler.

Niye çok şaşırdın sanki günde binlerce cep/ araba üretip dısarıya satıyormusun gibi eflasyon %18 lere geldi ne bekliyordunuz indirim mi ? Zamanında bizim gibi boş işlerle ugrasmayıp kafayı çalıstırsaydınız bu noktada olmazdınız. Biz almanyada 200€ araba alıyoruz 1 ay kullanıyoz sonra hurda diye atıyoruz aynı burnumuzu sildigimiz peçete gibi ekonomiyi burdan anla. Size bunlar mustehat hergün boş boş işlerle ugrasan millet için az bile bi %50 zamda benden olsun. Ben madencileri öbür ay görecem %40 zamda bakalım ne yapacaklar Smiley  Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
ekiller (OP)
Legendary
*

View Profile
September 03, 2018, 08:40:46 AM

Yahu insanların  maaşlarına bu kadar zam gelmedi ki ,  nasıl ödeyecek bu faturaları  dar gelirli  insanlar, aileler.

Niye çok şaşırdın sanki günde binlerce cep/ araba üretip dısarıya satıyormusun gibi eflasyon %18 lere geldi ne bekliyordunuz indirim mi ? Zamanında bizim gibi boş işlerle ugrasmayıp kafayı çalıstırsaydınız bu noktada olmazdınız. Biz almanyada 200€ araba alıyoruz 1 ay kullanıyoz sonra hurda diye atıyoruz aynı burnumuzu sildigimiz peçete gibi ekonomiyi burdan anla. Size bunlar mustehat hergün boş boş işlerle ugrasan millet için az bile bi %50 zamda benden olsun. Ben madencileri öbür ay görecem %40 zamda bakalım ne yapacaklar Smiley  Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss

Yine mi sen? İşte buna hiç şaşırmadım.  Smiley

Sanırım seni birileri fena halde incitmiş.
 Senin için üzülüyoruz farkındasındır umarım.  Ama şuna seviniyorum; Dediğin gibi Almanya o kadar gelişmiş bir ülke ki; bence ilk beyin nakli orada yapılacak.  

Ve inanıyorum ki; listenin en üzerinde senin adın geçiyor olmalı. Bu bakımdan seni şanslı görüyorum.
Carolina34
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
September 03, 2018, 08:46:07 AM

Yahu insanların  maaşlarına bu kadar zam gelmedi ki ,  nasıl ödeyecek bu faturaları  dar gelirli  insanlar, aileler.

Niye çok şaşırdın sanki günde binlerce cep/ araba üretip dısarıya satıyormusun gibi eflasyon %18 lere geldi ne bekliyordunuz indirim mi ? Zamanında bizim gibi boş işlerle ugrasmayıp kafayı çalıstırsaydınız bu noktada olmazdınız. Biz almanyada 200€ araba alıyoruz 1 ay kullanıyoz sonra hurda diye atıyoruz aynı burnumuzu sildigimiz peçete gibi ekonomiyi burdan anla. Size bunlar mustehat hergün boş boş işlerle ugrasan millet için az bile bi %50 zamda benden olsun. Ben madencileri öbür ay görecem %40 zamda bakalım ne yapacaklar Smiley  Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss

Yine mi sen? İşte buna hiç şaşırmadım.  Smiley

Sanırım seni birileri fena halde incitmiş.
 Senin için üzülüyoruz farkındasındır umarım.  Ama şuna seviniyorum; Dediğin gibi Almanya o kadar gelişmiş bir ülke ki; bence ilk beyin nakli orada yapılacak.  

Ve inanıyorum ki; listenin en üzerinde senin adın geçiyor olmalı. Bu bakımdan seni şanslı görüyorum.

Yine bir yere bagladın beyin nakli ile konunun ne alakası var ben konu ile alakalı yorum yapıyorum siz kıskanclıgınızdan diyecek birsey bulamıyorsunuz konuyu saptırmaya calısıyorsunuz. EE doğal karsılıyorum elektrik zammının neresini övecen barajda yüzen balıkları övecek değilsin  Kiss Kiss Kiss Kiss

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
coffeandtango
Newbie
*

Activity: 18
Merit: 100

View Profile
September 03, 2018, 10:17:03 AM

Verin mehteri reisimiz çok yaşasın oylar akpye hüloğğ tybn gtünün gılıyık. Bu tür seçmen oldukça daha çok zam gelir. Yemin ediyorum insanlar küçücük asgari ücretli maaşıyla zorluk darlık çekmeye bayılıyor ve reisine hala tapıyorsa bu ülke çoktan çökmüştür.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
September 04, 2018, 07:43:49 PM

2 ay önce 87 TL gelen fatura şimdi 107 TL gelmiş.. hemen hemen ayni miktar tüketim. Bence bunlar daha iyi günlerimiz..
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
September 04, 2018, 10:42:48 PM

2 ay önce 87 TL gelen fatura şimdi 107 TL gelmiş.. hemen hemen ayni miktar tüketim. Bence bunlar daha iyi günlerimiz..

evet hocam daha iyi günlerimiz, şu an zamlara rağmen, elektrik fiyatı ve yakıtın pompa fiyatı,  dolara endekslendiğinde, dünya ortalamasından, hatta bazı gelişmiş ülkerden daha düşük fiyatı.

bizim hükümetin gelir kaynağı dolaylı vergiler, buralardan  toplanan para korkunç boyutta, adeta ülke bunlardan toplanan paralarla dönüyor diyebiliriz.  geçen yıllarda yakıt ortalama 2 dolar civarındaydı. tekrar buralara gelmemesi imkansız.  Ve fiyatlar 1.5 - 2 dolar/ lt seviyesine çok yakın zamanda gelecek , başka seçenek yok gibi,  yani yakın zamanda 10TL / lt olacak,

Elektrik konusunda da  doğalgazla elektrik üreten firmalara %45 zam yapıldı, peşinen bu zam yapıldı, bu en az %45 elektrik zammı olarak halka yansıyacak, bunda da başka çare yok, firmaların kar marjları belli.  halk isyan etmesin diye kışa kadar %10-  %10 yediriyorlar ev kullanımı için olan doğalgaza,  

belki kızanlar olacak ama, elektrik doğalgaz vs. şu anda türkiyede dolara endeksleyince ucuz. petrolden, doğalgazdan, sigaradan alkolden, vergi almayacak halleri yok,  otomobilde %200 e dayanan vergileri  %30 a çekecek halleri de yok. adamların dinleri imanları para.  bu yüzden el mahkum çok çok büyük zamlar göreceğiz.

yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
September 05, 2018, 08:13:40 AM

Şimdiki dolar kuruna göre ve enerji maliyetlerine göre olması gereken zamlar daha gelmedi bence. Yavaş yavaş arttırıyorlar, tepki çekmemek için.

kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 05, 2018, 08:35:36 AM

şuana kadar elektriğe gelen zam, patronun bana verdiği zammı koydu geçti. şuan için zarardayız daha fazla olmaz umarım

pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
September 05, 2018, 07:39:45 PM

Demedi demeyin yıl sonuna dolar 8 TL  elektrik 70 kuruş olur daha yeni başlıyoruz zamlı etiketleri görmeye.
midye
Newbie
*

Activity: 57
Merit: 0

View Profile
September 06, 2018, 04:37:29 PM

son gelen elektrik faturasını görünce dudağım uçukladı ne olacak böyle yahu nasıl para dayanacak bu faturalara hiçmi birşey yemeyeceğiz gezmeyeceğiz  dayanılmaz duruma geldi artık bu zamlar
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: