Bitcoin Forum
April 25, 2024, 04:31:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Depresyona hazır mısınız?  (Read 1554 times)
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
September 06, 2018, 12:06:18 PM
Merited by EFS (10), PHI1618 (3), BitcoinTurk (1)

Arkadaşlar belki yüzlerce bu yukarıdaki market cycle paylaşıldı ama sanki adımları hiç bu kadar net hissetmemiştik.

Ethereum çöp diyenler, altcoinlerin hepsi bitecek diyenler, btc balonmuş diyenler...

Yukarıdaki grafikteki adımların her biri tek tek gerçekleşiyor. İlk zamanlar herkes boğa boğa diyerek hafif korku (Fear) hafif umutsuzluk (Desperation) beklediler. 1-2 ay önce fiyatların inanılması güç seviyede düştüğünü gördük. Aslında şuan grafikteki "Highest potential for earning" yani kazanç için en yüksek potansiyele sahip yeri azıcık geçmiş olabiliriz. Çünkü bundan sonra gelecek olan Depression hissedilmeye başlandı. Fiyatların nasıl düştüğünü de hepimiz görmüştük.

İnsanlar artık acaba kalan parayı çeksem mi? Bu herkesin dediği gibi karşılıksız birşeymiş gibi söylemlerde bulunuyor.

Buradaki ölüm vuruşunu, BTC fiyatının 4k ya da 3k düşmesi olarak görüyorum. Bu gerçekten insanları çaresiz şekilde alım satım yapmaya zorlayabilir. Kaldı ki şuan piyasada yapılan transactionların büyük bölümünü yapan Ethereum'un çöp olduğunu konuşuyorlar.

Şimdi aslında kendimize şu soruyu sormamız lazım. Biz blockchain teknolojisine güveniyor muyuz? Gelecek crypto paraların kullanılacağına inanıyor muyuz? Bizler bu teknolojiye inan ilk ekip içerisinde yer alıyor muyuz?

Bu sorulardan birine bile cevabınız hayır ise bence hiç tereddüt etmeden bu piyasadan çekilin. Çünkü bu geçiş döneminde çok büyük stres yaşayacaksınız.

Bu soruların hepsine cevabınız evet ise panik yapmaya gerek yok. Suyun bir şekilde akıp doğru yolu bulacağına inanabilirsiniz. Ethereum, litecoin, neo adının ne olduğu önemli değil, bu teknoloji tüm dünyada kullanılacak ve siz belki tüm dünyadaki insanların %0.1 inandığı bir yapıya, kuvvetli öngörüleriniz sayesinde çok önceden adapte olmuş olacaksınız. Eğer mükafat sizin için önemli ise de, kazandığınız para size fazlasıyla yetecektir.

Hope ve Relief aşamalarında görüşmek üzere.
1714062686
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714062686
Reply with quote  #2

1714062686
Report to moderator
1714062686
Hero Member
*

Ignore
1714062686
Reply with quote  #2

1714062686
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714062686
Hero Member
*

Ignore
1714062686
Reply with quote  #2

1714062686
Report to moderator
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
September 06, 2018, 12:12:55 PM

Bitcoin tek gerçekmiş gerçekten tamam düşüyor kalkıyor ama adamlar için 1 BTC 1000 dolarda olsa 1 BTC olarak kalıyor, ethereum'a çok güvenmiştim teknolojisi ve yenilikleri üzerine ve sağlam yatırım yapmıştım ama beni gerçekten çok zarara soktu. Bakalım daha dibe gelmedik bence market en az 1 sefer daha buna benzer bir değer kaybedecektir.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
September 06, 2018, 01:10:07 PM

1- teknolojiyle ilgili sıkıntısı yok kimsenin
2- kripto paraların bir geleceği yok, olamazda.
3- gelecek kriptolarda değil, dijital paralardadır.
4- evet hepimiz kazsak, alsak satsak dahi kripto paraların hepsi maalesef çöp.
5- maalesef ömrünü doldurmasına az zaman kaldı kripto paraların. 3-5 yıl falandır.

baştan beri söylüyorum bizler dijital paraların beta testerlarıyız ve işin içinde bütün devletler var o yüzden yasaklama gelmiyor, kontrolsüz borsalar ve paralar ile ilgili bazı yasaklar geliyor sadece çoğuda bunu kriptoparalara yasak algılıyor. Artık tamam dediklerinde xrp gibi bi tuşla basılan dijital paralara geçmiş olucaz ve bu süreçte kimse bahçesinde başıboş köpek dolaşsın istemez. O yüzden bitirecekler.

Ancak blockchain in biraz daha değiştirilmiş versiyonlarıda mevcutken kripto para ömrünün uzadığı gibi test aşamasıda uzuyor ve bize bunun daha ileri levellara atlatılacağını, bu süreçte farklı türde kripto paraların ömrünü uzatabileceğini (ki bunu görüp posa geçmeyi düşünen eth bunlardan biri kesinlikle olmayacak) gösteriyor. Sözün özü o beklenen boğa uzun süre maalesef gelecek gibi durmuyor. Biraz daha düşüş ardına şuanki seviyelere dönüp buralarda takılacak kriptolar.

Şuan korku- depresyon arasında bi yerdeyiz Smiley

...
Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
September 06, 2018, 01:17:29 PM

Valla ben kaç aydır o depresyon aşamasındayım 1400 küsur da satmadım münasip bir yerimde patladı ETH'ler şimdi acaba daha da düşer mi diye kara kara düşünüyorum... Hep aynı boku yiyorum ama Btw de de 0,94 Centi görünce satacaktım satmadım fiyatı malum, Siacoin 6x yaptı satmadım şimdi yatırımımın 1/10 u elimde... Daha fazla kazanma hırsı ağzıma sıçtı ağzıma... Hold yapa yapa ciğerim soldu piyasadan tiksindim hee kendi mallığım mı evet...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Cemlik
Member
**

View Profile
September 06, 2018, 01:30:47 PM

Valla ben kaç aydır o depresyon aşamasındayım 1400 küsur da satmadım münasip bir yerimde patladı ETH'ler şimdi acaba daha da düşer mi diye kara kara düşünüyorum... Hep aynı boku yiyorum ama Btw de de 0,94 Centi görünce satacaktım satmadım fiyatı malum, Siacoin 6x yaptı satmadım şimdi yatırımımın 1/10 u elimde... Daha fazla kazanma hırsı ağzıma sıçtı ağzıma... Hold yapa yapa ciğerim soldu piyasadan tiksindim hee kendi mallığım mı evet...

Hocam hırs boka götürür bunu unutmayın. Belli noktalarda yeterliyse çıkmak şart. Para kazanmak istiyorsanız kendinize kesin kurallar koyun. Mesela deyinki günde %3 yeter bana. Aldığınız an kapatın herşeyi. Yada günlük 100₺ de. Al ve anında kapat. Hayatınla ilgilen. Bu karı alman 10dk dahi sürse aldıysan asla açma Smiley çünkü dürtecek ve kaybetmeye başlayacaksın. 15dk da 100₺ aldım, saatte 400 eder, 10saatte 4000eder diye düşünüp patlayacaksın. Hiç gerek yok yani.

...
AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
September 06, 2018, 02:12:11 PM

Bu evrim teorisine inanmadığım için benim için boş bir yazı olmuş.İnsanlara umut veren yazıları sevmiyorum.Dikkat ederseniz Market makerde aynı tekniği kullanıyor.Yükselecek diye az alım yapılıyor ve mal ele bırakılıyor.
Kısacası ben bu piyasanın ahlaksız kişilerden ve dolandırıcılardan oluştuğuna inanıyorum.Blockchain teknolojiside Yeni nesil update edilmiş hırsızlık platformu benim için.Herkes farklı düşünebilir elbette ancak ben daha fazla uyanık şerefsiz kişinin bahamalarda benim paramı yemesini istemiyorum.

Adamlar proje yapıyoruz bize para verin diyorlar.Gerçek para ile adamın sanal ve hiç olmayan parasını takas ediyoruz.Adam gerçek parayı alıyor iş yok güç yok ayda bir konferans felan..Dünyayı kurtaracaz uzayda araştırma yapıyoruz lafları..Halbuki akşama kadar sahilde.. Cheesy
Sana muhtemelen 10 kat yüksek fiyattan satmıştır.fiyat 10 kat düşer ve 1-2 yıl bekler.Sen dayanamaz bunalıma girer satarsın.10 dolara aldığın malı 1 dolara senden geri alır.Sonra bir haberle pump gelir ve yeni kişiye tekrar 10 dolardan mal verilir.Gerisi malüm,biliyorsun zaten.Bana göre ponzi bu iş.Size göre yeni bir çağ olabilir.Ben hayalci biri değilim malesef ticaret olarak bakarım hayata.
Cemlik
Member
**

View Profile
September 06, 2018, 02:20:02 PM

Zaten olay ponzinin farklı versiyonu. Ama teknolojisi güzel. Yani basılı paraların maliyetide kendini geçtiği, sahteleri olduğu için dünya mecburen dijital paralara geçecek. Basılı bir para olmayacak. Ancak şuanki coin olayı tabiiki ponzinin ağa babası. O yüzden yine diyorum madencilik yapın, alın satın ama buna bel bağlayıp trilyonlarım olacak demeyin. Evet yıl başında bir yükseliş oldu ancak madencilik yapıp zengin olan daha olmadı. Ellerinde kazara 100-200eth bulunduran çok çok ender kişiler vardı. Yani kazanan madenci olmadı. Yine gelsin yine olmayacak Smiley

...
Arksun
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile
September 06, 2018, 02:50:03 PM

Soruların her birine cevabım evet olmasına rağmen son zamanlarda piyasayı ve bunun geleceğini deli gibi sorgulamaya başladım. Son darbeyi bana ether vuracak gibi duruyor. Aylardır felaket senaryosu vs dedik, korktuğumuz her şey birer birer gerçekleşti. Gün gelir devran döner umarım, tabi o güne kadar kafayı yemezsek.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
September 06, 2018, 03:03:22 PM

bu tip evreler global para dönen heryerde var ve olucak.

texsas holden masası gibi düşünün.

masada kız 10 4  var elinizde bir 4 var birde 9 lu
açılış 10 dolar ve elinizde 20 dolar var
karşınızdaki 20 dolar giriş yapıyor  sizde 10 dolar ekliyorsunuz sonra karşınızda 10 daha koyuyor işte diyorsunuz ki elinde bir kız bir 10 lu var siki tuttum bir sonraki kartların açılması riskini alamıyacaksınız çünkü elinizdeki giderse artık bir daha şans deneme imkanınız yok.
karşınızdakinde hiç bir şey olmasada para varsa her türlü taklaya getirmek için riski alır. parası olan kazanır daima

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
September 06, 2018, 03:29:25 PM

bu grafikteki Highest potential for earning oraya henüz gelmedik bence. en azından ethereum için kesinlikle gelmedik. hala düşüyor. nasıl btc 6000-8600 arası gidip geldiyse ether de buna benzer dip arayışını tekrardan yapıp toparlanma sürecine dahil olmalı. bu sene artık ipin ucu kaçtı.
holdmycoins
Member
**

Activity: 294

View Profile
September 06, 2018, 03:32:49 PM

Türkçe bölümün çomçomları gelip ponzi demeye başlamış bile. Yükselme için en azından bu sektöre inanmayan ota boka balon diyen çomçomlar siktirip gitsin sonra yükselişe başlarız. Sektör sürekli kendi fırsatlarını yaratıyor isteyen yararlanır istemeyen siktir olup bırakıp gider.

chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile WWW
September 06, 2018, 03:47:31 PM

Bu iş tamamen sabır ve psikoloji..Sabrın yok ise,psikolojin sağlam değilse kaybetmeye mahkumsun maalesef.. Bitcoin düşmeye başladığında altlar paraşütsüz düşüyor.Elbette bu da psikolojiyi çok fazla yoruyor.Sabrın iyi olacak,çok hırslı olmayacaksın vede psikolojin çok sağlam olacak.Bu piyasada para kazanlar bu şartları sağlayan kişiler işte...

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617

View Profile
September 06, 2018, 03:57:12 PM

Depresyona hazır değilim şu ana kadar yaşadığımız şey her türlü depresyon ve stresi barındırıyordu zaten. Artık bitecek dedikçe süreç uzuyor maşallah. En sonunda ne olacağının yine garantisi yok üstelik Smiley
hasyurt
Full Member

Merit: 118

View Profile
September 06, 2018, 03:58:20 PM

Dün ki hareketlerle depresyona girdik zaten. Daha ne olsun
naz14
Member
**

Activity: 420

DAO Maker

View Profile
September 06, 2018, 05:03:16 PM

Durun arkadaşlar neden korkutuyorsunuz insanı. Ben dip budur neyse geldik diyordum. Siz yeni dipler bekliyorsunuz:)) Gerçekten hala bekliycem diyen çoğunlukta. Böyle oldukça daha çok düşecek. Birlikte göreceğiz...
okanzambrotta
Member
**

Activity: 87
Merit: 10

View Profile
September 06, 2018, 05:11:55 PM

Durun arkadaşlar neden korkutuyorsunuz insanı. Ben dip budur neyse geldik diyordum. Siz yeni dipler bekliyorsunuz:)) Gerçekten hala bekliycem diyen çoğunlukta. Böyle oldukça daha çok düşecek. Birlikte göreceğiz...

Haklısın ve yalnız değilsin her yeni kötü senaryo başlığında dehşete kapılma seviyem artıyor
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532

View Profile WWW
September 06, 2018, 05:36:11 PM

Zaten bu piyasadaysan güvenmelisin. Tüm olacak düşüşlere hazırlıklı olmasın. Yoksa panikle olacak iş deyil.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
September 06, 2018, 05:42:52 PM

buna benzer birkaç yatırımcı psikolojisini içeren grafik görmüştüm. en sondaki optimism bundan sonra o kıramadığı tepe noktayı kıracak diye kaide yok. isteseler 2019'u dump yılı yaparlar bunlar 1000 dolara kadar düşürür örneğin. 2020-2022 arasında artık olursa ralli.

çünkü ne kadar çok olumsuz havayı zamana yayarlar ise o hold yapanların da umutlarını  iyice bitirecekler.
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
September 06, 2018, 05:58:26 PM

Hocam siz optimism aşamasına gelebileceğimizi ön görüyorsunuz biliyorum ama şu aşama gerçekten çok kötü bizim için beni çaresiz bıraktı şahsen
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
September 06, 2018, 05:59:36 PM

umarım bu gidişatı değiştirecek olumlu haberler dünya çapında yayılmaya başlar bu yıl çok fazla düşüş yaşandı açıkçası .

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: