Bitcoin Forum
May 10, 2024, 01:10:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Tezos Yatırımcılarına Müjde: Bitfinex, Tezos’u Listeleyeceğini Duyurdu  (Read 229 times)
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
September 17, 2018, 06:56:18 PM

Tezos sonunda yatırımcısını güldürmeyi başardı. Tartışmalı kripto para birimi 17 Eylül'de MainNet'ini hayata geçirdi ve aynı zamanda popüler kripto para borsası Bitfinex'de listelenmeye başladı.

ICO sürecinde 232 milyon dolarlık fon toplamayı başaran Tezos, Bitfinex’te listelenmeye başladı. Tezos 232 milyon dolarlık başarısıyla en fazla fon toplayan ICO’lar sıralamasına adını yazdırmıştı. Tezos’un ICO süreci geçtiğimiz yılın Temmuz ayında başlamış ve yönetim kademesinde yaşanan fikri mülkiyet sorunları nedeniyle sık sık kripto para topluluğunun gündemine gelmişti.
Tezos, web sitesinde bulunan “akıllı sözleşmeler ve merkezsiz uygulamalar için geliştirilmiş yeni bir platform” ifadesiyle akıllara EOS’u getiriyor. Tezos, yaklaşık bir yıl süren ICO sürecinin ardından geçtiğimiz temmuz ayında beta sürümünü yayımlamıştı.

Sürekli skandallarla gündeme gelen Tezos’un şansı deyim yerindeyse bir türlü yaver gitmedi. 232 milyon dolarlık görkemli ICO sürecinin ardından tokenlar yatırımcılara gönderilmedi. Hatta proje ekibi Tezos tokenların ABD yasalarına göre menkul kıymet değeri taşıdığı gerekçesiyle SEC ile davalık oldu.

Çoğu kripto para biriminden farklı olarak Tezos Blockchain’inde işlemler madencilik yaparak değil pişirme yapılarak kaydediliyor. Ayrıca Tezos’un Blockchain’indeki kayıtçılar da doğal olarak fırıncı olarak adlandırılıyor. Ağdaki işlemler fırıncılar tarafından imzalanıyor. Fırıncılar dürüst davranmalarının karşılığını ise blok ödülü olarak alıyorlar. Tezos Vakfı bugün iki aylık test sürecinin ardından MainNet’in hayata geçirildiğini duyurdu:

Geride bıraktığımız birkaç ay içerisinde beta testlerimizin verimli ve sorunsuz geçmesi bizi mutlu etti. Tezos MainNet’i 400’den fazla fırıncıyla birlikte devreye girdi.

Bitfinex ise Tezos’u listelediğini şöyle duyurdu:

Bitfinex, Tezos’u listelemekten memnuniyet duyuyor. Tezos işlemlerinizi BTC ve USD çiftleriyle gerçekleştirebilirsiniz. Kaldıraçlı işlemler ve P2P finansmanı ise işlem hacmi arttıkça kademeli olarak devreye girecek.

Gün içerisinde 1,70 dolara kadar yükselmeyi başaran Tezos, Bitfinex’te işleme açılmasıyla satış baskısına dayanamadı ve haberimizin hazırlandığı sırada 1,43 dolara kadar geriledi.

Kaynak: https://coin-turk.com/tezos-yatirimcilarina-mujde-bitfinex-tezosu-listeleyecegini-duyurdu

▔▔▔▔▔
1715303433
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715303433
Reply with quote  #2

1715303433
Report to moderator
1715303433
Hero Member
*

Ignore
1715303433
Reply with quote  #2

1715303433
Report to moderator
1715303433
Hero Member
*

Ignore
1715303433
Reply with quote  #2

1715303433
Report to moderator
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715303433
Hero Member
*

Ignore
1715303433
Reply with quote  #2

1715303433
Report to moderator
1715303433
Hero Member
*

Ignore
1715303433
Reply with quote  #2

1715303433
Report to moderator
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
September 17, 2018, 08:00:14 PM

Geçen sene icosu ortalığı kasıp kavurmuştu ama sonra çok bekletince o etkisi kaybolup gitti. Güzel bir proje elbette ama bu kadar beklemeseydi fiyatı çok daha iyi yerlerde olacaktı. Benim elim bir türlü gitmiyor yatırım yapmaya.

Peao
Legendary
*

Activity: 1320
Merit: 1001

View Profile
September 17, 2018, 08:07:50 PM

ama nedense bu haberde bile düşmeyi adet edinmiş. %-8 bir değer kaybıyla $1.45 dan işlem görüyor.

kendi liste borsa listelerinde ise; TEZOS- XTZ

toplamda btc ve usd paritesindeki hacmi: 1.300k dolar civarında  hacimi var.

bir sonraki yükseliş bu haberin gücüyle 2 üzerini görebilir.
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
September 17, 2018, 08:13:18 PM

tezos çok sağlam adımlarla yavaş yavaş iyi yerlere gelecek ve geldiği yerde kalıcı olacaktır. az bir zaman sonra yine büyük bir borsa haberi bekliyorum tezostan
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
September 18, 2018, 08:33:35 AM

1 $ seviyelerine inerse alım düşündüğüm bir coin. Holo ile tezos kapışmaları oluyor son bir kaç gündür twitter fenomenleri arasında. Diskord ile yayınlar yapıyorlar. Aralarındaki farkları artıları eksileri anlatıyorlar. Hedefimde belirlediğim alım noktasından bir miktar alım düşünüyorum. Dün holodan alım yaptım. Çok değil ama yavaş yavaş alımlarla miktarı artıracağım.

Bitfinexin tezosu listeleyeceğini açıklaması tezosu tetikleyecektir bunu aynı gün göremeyiz. Ama bir kaç hafta içinde ateşi artacaktır.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
September 18, 2018, 08:45:08 AM

Tezos sonunda büyük borsalara girmeyi başardı. Dün Bitfinex'te işlem hacmi artmıştı baya Tezos'un. Şuan ise biraz etkisi kırılmış gözüküyor. Fiyatı da düştü. Sanırım ico'dan alanlar ellerindeki xtz'leri sattı. Yoksa hep alım olması lazımdı ve fiyatın Ay'a gitmesi gerekiyordu. Sanırım ico'dan alanlar sattı evet bu doğru. Smiley

jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
September 18, 2018, 08:52:17 AM

Tezos yatırımcıları çok güveniyordu bu coine sonunda birşeyler başarabildiler ne mutlu size Smiley piyasa yavaş yavaş iyileşiyor gibi hissediyorum, borsalara coin eklemeyeli çok olmuştu sanki Smiley

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
September 18, 2018, 03:11:17 PM

Tezos, adından söz ettirdiği kadar fiyat konusunda öne çıkamamıştı şimdiye kadar.
Yatırımcılarına üst üste iyi haberler duyurmuşlar, bu başarıları dilerim kalıcı olur.

Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
September 18, 2018, 03:16:06 PM

hitbtc deki future işlemleri hala devam ediyor mu? bitfinex haberi fiyata yansımasa da oldukça iyi. boğayı görmeden fiyat artışı göremeyeceğiz gibi geliyor bana. boğa başladığında da artmayan coin token göremeyiz muhtemelen, hangisi daha çok daha hızlı artış gösterecek onu tartışırız  Grin
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
September 18, 2018, 03:33:53 PM

umarım fiyat artışı boğa gelemden olur yoksa böyle badireleri atlatmış bir projenin durumu daha iyilerde olmalı

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
September 18, 2018, 03:36:38 PM

Hep sorunlar ile uğraşan bir proje ama ilerlemeye devam  ediyor. Ancak bu bile fiyata olumlu yansımamış. Fiyat olarak malum boğa gelirse iyi yerlere gelebilecek bir proje.
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
September 18, 2018, 05:10:38 PM

Yani şu yaşadığım tecrübelerden sonra şunu öğrendim ki, 10 milyon dolardan fazla para toplayan bir proje varsa ondan uzak duracaksın. Tüm yatırımlarımı artık buna göre şekillendirmeye başladım. Adamların en azından kazanmak ya da başarılı olmak için bir nedenleri oluyor. Böyle çok toplayanlar, işi çok çok ağırdan alıyorlar.
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
September 18, 2018, 08:05:29 PM

Bitfinex eskiden olsa daha fazla etki edebilirdi fiyata ama artık bitfinex eski heyecanı vermiyor yatırımcılarına. Tezos büyük bir sıçrama yapacak ama ne zaman onu bekliyoruz

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
September 18, 2018, 08:07:57 PM

Beyler beyler tezos geleceğin lambosudur bu fiyatları da çok komiktir bence bir sene sonra bakıp ah tüh yapacağız tezos uçacak bence tabiiki yatırım yapmayın bunlar şahsi düşüncedir
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
September 19, 2018, 09:09:46 AM

Kesinlikle sürpriz olmadı. Tezos yatırımcısında belki de evliya sabrı vardır ancak her zaman da iyi kazandırmıştır. Ben çok yakın zamanda ilk 10a tırmanacağını düşünüyorum

trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
September 19, 2018, 11:13:57 AM

Ben açıkcası sattım tezosları ve dahada bulaşmam, bitfinex listelese ne olacak adamlarda düzgün bir icraat yok ve piyasa bu haldeyken tezostan bi cacık olmaz. Bütün analizciler btc için 5k çanları kapıda diye konuşurken tezos arada çöp olacaktır
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
September 19, 2018, 11:38:33 AM

Açıkcası binanceyi bekliyordum ama bitfinex benim için supriz oldu, kraken falanda sec yasaklarından kurtulursa listeleyebilir diye düşünüyorum. Bakalım tezos nereye kadar gidecek ama btc'nin artık durulması gerekiyor ekim gibi yükseliş dalgasının başlamasını bekliyorum
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
September 19, 2018, 05:26:24 PM

tezos geleceğin ethereumu fikrimde hem fikirim hatta ethereumun gerilediği bu dönemde daha iyi yerlere bile gelebilir yeter ki ethereuma verilen sabrı verelim arkadaşlar hep beraber iflah oluruz gibime geliyor  Grin

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
September 19, 2018, 06:28:01 PM

Valla uzun süredir yükseliş için bekliyoruz . Tezosun arkasındaki ekip ve toplululk sağlam bugün istesinler binanceye girerler. 3 hacimsiz borsada bile iyi fiyatlandı.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
September 19, 2018, 08:04:38 PM

Eskiden bu tarz borsa haberleri fiyata doğrudan ve sağlam şekilde etki ederdi. Piyasa öyle bir durumda ki, bu tarz bir haber artık artış getirmeyebiliyor.

Bir an önce piyasaya likidite girişi olmalı ve boğa gelmeli. Yoksa altcoinler eriye eriye bir deri bir kemik kalacak. Gerçi şimdiden o durumdalar ama biraz daha bu durum devam ederse neler olacağını tahmin etmek zor olmaz sanırım. Tezos'a gelince ICO'dan toplanan ellerindeki parayla gerekli hamleleri yapacaklardır. Tezos da yapmazsa kim yapacak ki zaten? Şahsen bir miktar yatırım düşünüyorum ama nereden girilebileceğine karar vermek kolay değil.
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
September 22, 2018, 12:52:51 PM

tezos nasıl bir haletiruhiye içinde anlamadım Smiley piyasa düşerken fiyatı artıyor. piyasa yataydayken ya da yükselirken fiyatı düşüyor Grin
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: