Bitcoin Forum
May 21, 2024, 01:25:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Fas’ta Rüzgar Enerjili Mega Bitcoin Madencilik Tesisi Açılıyor!  (Read 115 times)
pancupan1903 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
September 20, 2018, 03:51:13 PM

Bitcoin madenciliği düşen fiyatlara rağmen hala çok fazla talep görmeye devam ediyor. Madencilik endüstrisinin şu an daha fazla kazanç elde etmek için ucuza getirmesi gereken en temel unsur enerji. Şu sıralar Fas içerisinde, sadece Bitcoin madenciliği yapmak için devasa bir tesis inşa edilmekte. Söz konusu tesis 36 megawatt’lık rüzgar enerjisi üretecek.

Bitcoin Madencilik Endüstrisi Büyüyor
Önümüzdeki Ocak ayından itibaren, Fas’ta yeni bir rüzgar çiftliği kurulacak. Ülke şu an rüzgar çiftlikleri için çok fazla fırsat sunuyor ve bir çok şirket de bu fırsatlardan yararlanıyor. Ancak bölgenin tek dezavantajı, enerji nakil hatları şebekesine bağlantı sağlayacak taşıma hattının eksikliği. Bu faktör dışında, Fas güney kıyısı rüzgar enerjili Bitcoin madenciliği için mükemmel bir alan gibi gözükmekte.

Sağlam bir şebeke bağlantı eksikliği olsa bile, rüzgar enerjisi sayesinde Bitcoin hala çok kazançlı bir fırsat sunmakta. Kripto para madenciliği üzerine odaklanan Soluna firması, alt yapılarını tam olarak Fas’ın güney kıyısına kurmayı planlamakta. Firma şimdiden 165.000 metrekarelik araziyi satın aldı bile. Kurulacak tesis ilk olarak 36 megawatt‘lık elektrik sağlayacak ancak zamanla 900 megawatt gibi inanılmaz bir rakama ulaşabilecek.

Firma elde ettiği elektriği sadece Bitcoin madenciliği için değil, bunun yanı sıra Fas’a elektrik satmak için de kullanacak. Bu sayede firma Bitcoin madenciliğinin olası bir volatilitede çok da kazançlı olmaması durumunda, rotayı hemen başka yöne kırabilir ve işlerine devam edebilir.

Haber linki : https://koinbulteni.com/fasta-ruzgar-enerjili-mega-bitcoin-madencilik-tesisi-aciliyor-26484.html

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
September 20, 2018, 06:32:42 PM

rüzgar, güneş enerji santralli bitcoin üretim çiftlikleri bunlar karşımıza şu anda tek tük çıkıyor olabilir. ama ilerde hani bir ihtimal o uçuk fiyatlar söz konusu olduğunda belki bazı ülkelerde ek nükleer enerji santralleri kurulumu bile olabilir.  2019 senesini patlama veya daha düşük fiyatlara doğru çekilme yılı olarak görüyorum. henüz net değil.
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
September 21, 2018, 09:43:26 AM

Bu işin doğasına en yakın olan enerji üretim sistemi sanırım güneş mobility özelliği nedeniyle, yüksek enerji ihtiyacını karşılayabilmek için madencilik tesislerinin yakınına konumlandırılacak enerji üretim tesisleri gelecekte sık göreceğimiz tesisler olacak diye dusunuyorum.

jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
September 21, 2018, 11:04:51 AM

Yasal izinler alınır ve bu uygulama hakkıyla yapılırsa harika olur. Malum Bitcoin karşıtlarının en büyük bahanelerinden birisi harcanan enerji, buna çözüm olacak her tür yaklaşım Bitcoin'in kendisini kanıtlamasını kolaylaştıracak.

hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
September 21, 2018, 11:15:11 AM

Elin faslısı bitcoin madenciliği için rüzgar tesisi açıyor bu alana yatırım yapıyor ve ileride doğru alana yatırım yaptığı için paraları götürecek benim  ekonomik krizde olan ülkem bu alanda neden yatırım  yapmıyor mesela şu katardan gelen uçağı satıp enerji üretiminden madencilik yapsalar olmaz mı diye aklımdan geçmiyor değil!
iclikofte
Newbie
*

Activity: 46
Merit: 0

View Profile
September 22, 2018, 12:43:28 AM

Rüzgardan elektrik üretimi tesisi kurmanın maliyeti yüksek diye biliyordum, aslında bu konu ile ilgilenen kişiler varsa Türkiyede çok iyi olur, ALLAHın rüzgarı ile elektrik üretmek çok mantıklı bence.
karabiber
Hero Member

Activity: 1372
Merit: 653

View Profile
September 23, 2018, 06:20:00 AM

Bizim ülkede büyük çaplı ve bu tarz bitcoin üretimini bıraktım doğru düzgün sürdürülebilir enerji üretimi gerçekleşse gerisi gelecekte o bile doğru düzgün olmayınca bu tip haberleri ülkemizden beklemek zor. Anca kağıt üstünde yazıp çizsinler.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
cilgindansci
Member
**

Activity: 504

umachit.fund

View Profile
September 23, 2018, 06:57:04 AM

Rüzgar enerjisini kullanarak enerji üretmek faaliyeti ilk başlarda aşırı maliyet gerektiriyor diye biliyorum.
Fas da ekonomisi ahım şahım bir ülke değil, anlatmak istediğim düşünce güzel ama umarım hayata geçer.

criptoturk
Member
**

Activity: 350

View Profile WWW
September 23, 2018, 11:33:26 AM

aslına bakılırsa madencilik hala çok cazip bir kazanç kapısı. eskiden çok enerji harcayan eski teknolojiler kullanılırken şimdiki cihazlar çok az elektrik tüketiyor. Bunun da ötesinde rüzgar ve güneş enerjisi gibi bir kaynak bulunursa çok daha karlı madencilik..

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
Pages: [1]
  Print  

Jump to: