Bitcoin Forum
March 29, 2024, 12:30:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Stem Cell ile Sağlığınız Garanti Altında  (Read 279 times)
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
September 19, 2018, 08:31:33 PM
Last edit: September 19, 2018, 08:41:36 PM by bychemist32
Merited by by rallier (1), semihbalkanli (1)

Stem Cell ile Sağlığınız Garanti Altında
Herkese merhaba. Bu yazımızda sizlere Kök Hücrelerin sağlığımız için ne denli önemli olduğunu ve günlük yaşantıdaki durumlarından bahsedeceğim..

Kök hücreler vücudunuzdaki her organ ve dokunun temelidir. Vücudumuzdaki farklı yerlerden gelen ya da yaşamlarımızda farklı zamanlarda oluşan birçok farklı kök hücre türü vardır.Yaygın olarak, kök hücreler iki ana sınıfa ayrılır:

1) Embriyonik kök hücreler

2)Yetişkin kök hücreler

Kök Hücre Yenilikleri :

Bir grup Japon uzmanı tarafından başlatılan Stem Cells projesinin sloganı Küresel Rejeneratif Tıp sistemini geliştirmek. Peki "Rejeneratif Tıp" ne demek?

Rejeneratif Tıp: Günümüzde hastalıkların teşhis ve tedavisindeki gelişmeler baş döndürücü bir hızla devam etmektedir. Bu gelişmelerin en önemlilerinden biri olarak rejeneratif tıbbın gelişmesi, önceden tedavi edilemeyen yaralanma veya hastalıkların tedavisinde oyun değiştirici olarak yerini almıştır. Rejeneratif (yenileyici) tıp, hastalık, yaşlanma, doğuştan bozukluk veya travmaya bağlı hasar nedeniyle işlevini yitiren hücre, doku veya organların normal fonksiyonunu yeniden sağlamak için onarım, yerine koyma veya yenilenmesi işlemidir. Rejeneratif tıp uygulamaları ile hasarlanan hücre, doku veya organların yapı ve fonksiyonlarını yeniden kazanmasını sağlar. Rejeneratif (yenileyici) tıp, kalp damar hastalıkları, santral sinir sistemi, onkoloji, diyabet, cilt ve ortopedik rahatsızlıklar gibi çok sayıda kronik dejeneratif bozuklukların tedavisinde uygulama alanı bulmaktadır.

Rejeneratif tıptan üç alanda fayda sağlanır;

1-Rejuvenasyon (gençleştirme): iyileşme için vücudun doğal yeteneklerini arttırmak

2-Replasman (değiştirme): hasarlı olanı sağlıklı organ ile değiştirerek yenilemek (organ nakli gibi)

3-Rejenerasyon (yenilenme): Hasta bireyin kendi hücrelerini ya da kök hücrelerini laboratuvar ortamında belirli işlevlerden geçirerek hastaya yeniden vermek suretiyle hastalıklı dokuların yenilenmesi

Hücresel Tedavi, dokular veya organların orijinal yapısını yeniden sağlamak için kendisini yenileyebilme, çoğalma ve farklı hücre tiplerine farklılaşma özelliklerine sahiptir. Tedavi yöntemi olarak hücresel tedavi uygulamasında, hasta bireyden 60-100 cc kadar karın yağ dokusu veya kalça kemik iliği alınarak laboratuvarda özel bir işlemden geçirildikten sonra ayrıştırılan hücresel tedavi hastalıklı bölgeye enjeksiyonu ile rejenerasyon (yenilenme) sağlanması amaçlanır.

Projenin amacı :

Projenin amacı, zaman geldiğinde kök hücrelerin depolanacağı ve kullanılacağı bir depo olan kendi Cell Bank'ı oluşturarak bu amaca ulaşmayı planlamaktadır. Ayrıca, proje uzmanları kök hücre ilaçlamasında, kök hücrelerin hızlı ve doğru bir şekilde üretilmesinde ve ayrıca tedavi maliyetlerinin optimize edilmesinde yardımcı olacak özel bir teknoloji üzerinde çalışacaklardır.

Şimdiye kadar, SCI'nin çalışma alanları ortopedik, nörolojik ve pulmoner durumların yanı sıra onkolojik kök hücre uygulamalarını içermiştir. Kök hücre yenilikleri(SCI) tarafından yürütülen araştırmalar, bu tıp alanlarında atılımlar yapmış olsa da dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen geniş kapsamlı tıbbi koşullar arasında daha fazla araştırma ve geliştirmeye ihtiyaç duyulmaktadır. Kök hücre AR-GE çalışmalarında lider olan SCI, bu yenilikçi alanı ilerletmek,teknolojiyi son süratte kullanıp ve kullanılabilecek verileri toplamak için birçok vaka çalışmasını düzenlemeye ve katılmaya devam etmeyi planlamaktadır.

Kök Hücre Yenilikleri-Çift Blockchain Teknolojisi

SCI, çift bloklu platformlarda çalışmayı planlıyor. Bu teknolojide ilk platform sadece token kullanımı için bir Ethereum tabanı üzerine kurulacak ve ERC-20 platformu tarafından desteklenecektir. İkinci blockchain, sağlık ortamına uyacak şekilde tasarlanmış SCI mühendisleri tarafından tasarlanan ve üretilen özel bir uygulama olacaktır. SCI, hastaların kök hücre kayıtlarını saklamak ve işlemek için kendi blok zincirini oluşturmaya karar verdi. Bu özelleştirilmiş blockchain, SCIChain olarak bilinir.Ağ üzerindeki yetkilendirmeler, SCIApplication'ın bir kullanıcının kök hücre kaydını güvenli bir şekilde blok zincirinde kaydetmesini sağlayan Hyperledger modellemesi tarafından kontrol edilir.SCIChain ve SCIApplication, işlemlerin bütünlüğünü ve güvenliğini sağlarken dikey olarak çalışır. SCI, tescilli benzersiz tanımlayıcı ve kontrol dillerimizi kullanarak verilerin bütünlüğünü ve güvenliğini sağlayabileceğine inanmaktadır.

YOL HARİTASI:  

Özetle; Proje kök hücre alanında devrim yapacak yeniliklerle geliyor. Teknolojiyi sonuna kadar kullanmakta kararlılar. Whitepaper’ları , sosyal medya araçları olsun, websiteleri ve videoları olsun, net ve detaylı bilgiler vermişler. Roadmap’lerine sadık kalırlarsa projenin yeteri başarı ve hype’ı yakalayacağını düşünüyorum.

Buradan katılabilir ve tokenleri kazanmaya başlayabilirsiniz: bountyhive.io/r/kadirbaysal                       Kesinlikle kaçırmayın!

Genel Bilgiler :

Website: https://scia.io/

Whitepaper : https://scia.io/white_paper_v1.1.pdf

Pre-sale Time: 17 Sept 2018 - 09 Oct 2018

ICO Time: 21 Nov 2018 - 17 Jan 2019

Whitelist/KYC: KYC

Country: Gibraltar

Token Bilgileri:

Ticker: SCI

Platform: Ethereum

Token Türü: ERC20

Satılmaya hazır token: 800.000.000 SCI

Finans Bilgileri:

1 SCI = 0.15 USD

Soft cap:3,000,000 USD

Hard cap: 36,000,000 USD

Projenin Sosyal Medya Linkleri:

Bounty : https://bountyhive.io/join/Stem%20Cell%20Innovations

Facebook : https://www.facebook.com/Stemcellapp/

Twitter : https://twitter.com/stemcellapp

Telegram : https://t.me/stemcellinnovations

Reddit : https://www.reddit.com/user/stemcellapp/comments/8cku36/stem_cell_innova/

Medium : https://medium.com/@stemcellapp

Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCQ21qvDdV-C-E28The-7g7Q

Yazar:

Twitter : https://twitter.com/CryptoByChemist

Bountyhive : bountyhive.io/r/kadirbaysal

YAZDIĞIM BU MAKALE TAMAMEN BANA AİTTİR...
LİNKİ: https://www.linkedin.com/pulse/stem-cell-ile-sa%C4%9Fl%C4%B1%C4%9F%C4%B1n%C4%B1z-garanti-alt%C4%B1nda-kadir-baysal/

Alıntı yaptığım bazı kısımların Kaynak Adresi: https://icobench.com/ico/stem-cell

▔▔▔▔▔
1711672227
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711672227
Reply with quote  #2

1711672227
Report to moderator
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711672227
Hero Member
*

Ignore
1711672227
Reply with quote  #2

1711672227
Report to moderator
1711672227
Hero Member
*

Ignore
1711672227
Reply with quote  #2

1711672227
Report to moderator
1711672227
Hero Member
*

Ignore
1711672227
Reply with quote  #2

1711672227
Report to moderator
yns1903
Member
**

Activity: 742
Merit: 15

View Profile WWW
September 19, 2018, 08:47:02 PM

Bir sağlıkçı olarak bu tür projeleri her zaman desteklerim ve çok fazla ilgimi çeker. Güzel bir yazı olmuş hocam projeninde baya güzel olduğunu söylemek gerek bakalım nasıl bir ico süreci geçirecek merakla bekliyorum

SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
September 19, 2018, 08:58:55 PM

Arkadaşlar bilmiyorum burada yeni misiniz.

Fakat bunu burada paylaşacağına kendine ait bir websitesi veya blogda paylaşıp kampanyanın article bountysinden faydalansan daha iyi olmazmıydı?

Birkaç gündür sürekli yapıyorsunuz. Zaten duyurularda tanıtımları veya ANN bulunan icoları bu bölümde de yazıyorsunuz.

Madem yazacaksınız açın bir site orada yazın.

barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
September 19, 2018, 09:06:53 PM

SCI'da, kök hücre tedavisinin uluslararası araştırmasına, geliştirilmesine ve uygulanmasına ayrılmıştır. Ayrıca ağımızı profesyoneller, laboratuarlar, klinikler, hastaneler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarla genişletiyoruz. Nerede olursa olsun, her insanın bir Stem Cel Uzmanı ile Stem Cell Innovations uygulamasından (SCI Application) anında bağlantı kurabileceği bir yapı oluşturacağız. Stem Cell ile sağlığınız garanti altında..
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
September 19, 2018, 09:12:11 PM

Fakat bunu burada paylaşacağına kendine ait bir websitesi veya blogda paylaşıp kampanyanın article bountysinden faydalansan daha iyi olmazmıydı?

Birkaç gündür sürekli yapıyorsunuz. Zaten duyurularda tanıtımları veya ANN bulunan icoları bu bölümde de yazıyorsunuz.

Hocam zaten yazımın altına yazdım;bu makale kendime aittir ve Linkedin platformunda paylaşıp,Bountyhive platformunda makalemi articleye girdim diye..Sanırım görmediniz.Bunu burada paylaşmamın nedeni ise,Merite ihtiyacım var.Makalemi paylaştıktan sonra,Merit bölümüne sunuyorum..Sizden de yardımlarınızı beklerim,iyi forumlar dilerim..

▔▔▔▔▔
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
September 19, 2018, 09:20:22 PM

Hocam zaten yazımın altına yazdım;bu makale kendime aittir ve Linkedin platformunda paylaşıp,Bountyhive platformunda makalemi articleye girdim diye..Sanırım görmediniz.Bunu burada paylaşmamın nedeni ise,Merite ihtiyacım var.Makalemi paylaştıktan sonra,Merit bölümüne sunuyorum..Sizden de yardımlarınızı beklerim,iyi forumlar dilerim..

Linkedin kabul ediyorlar mı bounty için. Etmiyorlar diye biliyorum. Burası zaten makale yazılıp paylaşılınca kabul edilmiyor. Bence bunun yerine bu konuyu irdeleyip, inceleyip bir yazı yazsaydın demezdim sana böyle bir şey. Ama malesef burada artık ANN'ı bulunan konular paylaşılınca ben merit vermiyorum. Bana eğitici ve öğretici bir bilgi ver merit veririm.
Egeninincisi
Newbie
*

Activity: 20
Merit: 0

View Profile
September 19, 2018, 11:00:25 PM

sağlık alanı için blockchainin önemli olduğunu düşünüyorum, projeyi biraz inceleme fırsatım oldu ve hoşuma gitti, konudan bildirim almak adına izleme listesine ekledim, güncellemeler yaptığınızda bakacağım.
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
September 20, 2018, 08:57:56 AM

sağlık alanı ile ilgili daha önce de projeler çıktı fakat çok da başarılı olamadılar. benim en son hatırladığım medicalchain vardı. istenen potansiyele bir türlü ulaşamadı. şu an ne durumda onu bile bilmiyorum
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
September 20, 2018, 09:25:08 AM

Proje ve içeriği çok güzel düşünülmüş. Gerçek hayatta uygulanabilirlil açısından da bir çok projeden katbekat üstün durumda. ZAMANLA göreceğiz ne derece başarılı olacak..

semihbalkanli
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile WWW
September 22, 2018, 08:22:11 AM

Faydalı bir yazı olmuş. Elinize emeğinize sağlık. Piyasaların kötü gidişatı nice güzel projelerin iş yapamamasına yol açtı. Umarım başarılı bir proje olur.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
gospodin
Legendary
*

Activity: 2268
Merit: 1446

View Profile WWW
September 22, 2018, 08:32:16 AM

SCI'da, kök hücre tedavisinin uluslararası araştırmasına, geliştirilmesine ve uygulanmasına ayrılmıştır. Ayrıca ağımızı profesyoneller, laboratuarlar, klinikler, hastaneler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarla genişletiyoruz. Nerede olursa olsun, her insanın bir Stem Cel Uzmanı ile Stem Cell Innovations uygulamasından (SCI Application) anında bağlantı kurabileceği bir yapı oluşturacağız. Stem Cell ile sağlığınız garanti altında..
ekip ile mi çalışıyorsunuz?
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
September 22, 2018, 08:53:52 AM

Omx sanırım shivom bunun gibi bir olay yapacaktı ve 40m dolar topladılar hardcap yaptılar ama durumları ortada perişan halde token fiyatları, bu tarz projelerin tutmadığını görüyorum
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
September 22, 2018, 10:05:46 AM

Güzel bir sağlık projesine benziyor ancak neden Cell diye uzantı eklediklerine anlam veremedim genellikle iletişim yayınları bu uzantıyı kullanıyorlar da o yüzden biraz kafam karıştı neyse umarım yolunuz açık olur başarılar diliyorum güzel proje...
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
September 22, 2018, 01:18:48 PM

Güzel bir sağlık projesine benziyor ancak neden Cell diye uzantı eklediklerine anlam veremedim genellikle iletişim yayınları bu uzantıyı kullanıyorlar da o yüzden biraz kafam karıştı neyse umarım yolunuz açık olur başarılar diliyorum güzel proje...

Hücre demek ondan olabilir.  Grin Turkcell türk hücresi demek değil ama. Bilimsel projeler blockchaine son derece uygun özellikle dna temelli olanlar ama şuortamda ne kadar filizlenebilir göreceğiz.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
September 22, 2018, 01:20:17 PM

Gerçekten güzel bir projeye benziyor bende yeni yeni araştırmaya başladım bu başlık çok yararlı oldu benim için. ellerinize sağlık.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
September 22, 2018, 02:22:26 PM

Bountyhive de bountysinin olması kötü olmuş. Bountyhive güven vermiyor. Bir aralar ptoy vardı sağlıkla ilgili ama bununla arasında ki fark nedir incelemedim. Şu bir gerçek ki blockchain de  sağlık ile ilgili projeler mutlaka yer almalı
Carolina34
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
September 22, 2018, 02:41:21 PM

Benim basurum var admine sorsana ne yapmak lazım.

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
September 22, 2018, 03:21:53 PM
Last edit: September 22, 2018, 04:16:41 PM by avalonn

grafikleri güzelmiş cicili bicili beğendim..sağlık projeleri genelde ilgi kaynağı oluyor yatırım topluyor falan ancak bunların bi de ödül programı var..yani bounty..ve tahmin edin nerde bountyhive sitesinde..oraya gelen projeler bana scam gözüküyor..bugüne kadar 40 50 tane ico geldi geçti iş yapamıyorlar...niye böyle diye sorunca da "omo oyo sozonondoyoz" diyorlar...ulan şimdi bi tane ico var adı bende kalsın adamlar bu ayı sezonunda 1 milyon $ a yakın ödül dağıttılar. binlerce dönerci fiyatı piç edemedi be.. Grin

konuya tekrar dönersek, proje yatırım alsa bile dönerciler fiyatın anasını belleyecektir diye düşünüyorum  Grin o yüzden yatırım düşünüyorsanız icoymuş kyc imiş falan kasmayın .. dönercilerden 10 da 1 fiyatına alırsınız  nasılsa  Cheesy

he bu arada shivom vardı..noldu 30 mil $ mı ne para toplamıştı ..dna nı sakla ister sat ister kullan hede hödö diye hani nerde ?  cmc de bile listelenmedi...götlerinden sallıyorlar şu kadar para topladık diye... hani nasıl teyit edeceğiz? ben anlamıyorum bu insanları ya nasıl inanıyorlar
BitkoinTalkcu
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
September 22, 2018, 04:07:21 PM

Doktor yazısı gibi okuyunca dedim doktor bey çok önemli bir bilgi paylaşıyor, sonra baktımki stemcell ico tanıtımı hahaha güzel ama beğendim Smiley
cemetin54
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
September 22, 2018, 04:13:13 PM

Güzel fikirlerle yola çıkılmış bir token başarılı olabilir mi o takıma kalmış tabi ve hardcapları çok yüksek bu piyasa için o para çok büyük para toplayamazlar o parayı kral bir proje olsa bile toplayamaz o kadar parayı
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: