Bitcoin Forum
March 29, 2024, 01:55:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bir kaç satoshi ile satış duvarlarını etkisiz hale getirme yöntemi. 1.BÖLÜM  (Read 19503 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
September 23, 2018, 01:00:56 PM
Last edit: November 08, 2018, 10:54:57 AM by dannybrown
Merited by teramit (5), mstfprcn (2), mhanbostanci (1), PHI1618 (1), fuathan (1), usakli64 (1), DogTheHunter (1), Elysio (1), zorbey (1)

Merhaba dostlar. ÖZELDEN ANLAMADIM YAZAN ARKADAŞLAR VAR. BU TEK BOYUTLU BİR ÇALIŞMA DEĞİL ARKADAŞLAR TEKRAR OKUYUN Smiley

Bugün sizlere uzun uğraşlar ve çalışmalar sonunda bulduğum kendi tabirimle borsadaki "kör noktalar" adlı  çalışma dizisinin bir bölümünü anlatacağım.
Deneme yanılma yöntemiyle bulduğum bu manipüle teknikleri toplamda 3 farklı çalışmadan oluşuyor.
İlk bahsedeceğim 1.çalışma ile yüksek oranda başarı sağlayabilirsiniz.Deneyin ve görün!

1-DUVAR YIPRATICI.  

Öncelikle bunun EKİP İŞİ olduğunu unutmamak gerek  ancak tek kişide biraz zorlansada bir kaç adımı atlasada yapabilir Smiley ben yaptıysam herkes yapar.
Tek kişiyseniz seçeceğiniz borsanın  bir nebze hacmi az olan bir borsa olmasıda size kolaylık tanır.
Yanlış anlamayın diğer türlüde çalışır ancak bu şekilde daha az efor sarfedersiniz Smiley
Öncelikle aldığımız bir coinin yükselmesine sürekli bir şekilde izin verilmediğini görüyoruz.
Genel anlamda bir hacim söz konusu(yani alan satan var ancak o kadar yüksek miktarda satış duvarları giriliyor ki herkesde bir tedirginlik var Coin/token bir türlü kendine gelemiyor)
Şimdi aşağıdaki ekran görüntüleriyle bu durumu inceleyelim.

X-coin/tokenin bulunduğu pariteler.

x / btc  -   x  / eth  -    (tabi varsa , x / usdt)  

Burada görüyoruz ki.usdt ye çevirdiğimizde değerler hep aynı veya çok az fark var.
Şimdi duvar örülmüş olan pariteyi buluyoruz.
Genel bir bakış atınca duvarımızı buluyoruz.

1.hedefimizi bulduk.Amacımız " X/BTC PARİTESİNDEKİ DUVARI PATLAMAK VEYA TOKENİN ÜZERİNDEKİ TEK NOKTALI SATIŞ BASKINI YIPRATMAK."

Şimdi buradaki en önemli noktaya geliyoruz Smiley

Sorulacak soru şu; bu x tokenin/coinin  bu paritelerdeki fiyatını nasıl etkileyebiliriz?
Yapmamız gereken x/btc paritesindeki değeri diğer paritelerden  alıma daha uygun hale getirmek.
Yapacağımız şeylerin miktarı " parite sayısına bağlı olarak değişir."
BİR BORSADAKİ TOKENİN FARKLI PARİTELERDE İŞLEM GÖRMESİ DEMEK.O PARİTELERDEKi COİNLERİNDE O BORSADA İŞLEM GÖRDÜĞÜ ANLAMINA GELİR.
bu yukarda yazdığına ne gerek var bunu zaten biliyoruz kafayı mı yedin diyebilirsiniz, ancak bunu iyi kullanırsanız önünüzdeki tüm duvarları rahatlıkla aşabileceğinizi farkedeceksiniz Wink

btc/usdt   eth/usdt   eth/btc   (Ana paritelerimiz bunlar)

Burada yapmamız gereken btc değerini usdt karşısında daha ucuz hale getirmek.
eth değerinide çıkarabildiğimiz kadar yukarı çıkarmalıyız.
Amacımız btc nin eth ve usdt karşısında değer kaybetmesini sağlamak.Bu şekilde değer kaybettiğinde " x TOKENİ /btc"  paritesindeki değer "x TOKENİ/eth" ve varsa eğer "  x TOKENİ/usdt " karşısında alıma çoook ama çook uygun bir hale gelmiş olacak.

btc/usdt paritesinde en küçük satoshide bir miktarı ucuza market satışı giriyoruz.Bunu birkaç saniye aralıklarla yapmalıyız ki.Birileri yukardan alım yaparsa btc/usdt fiyatı değişmesin.
eth/btc paritesinden en küçük satoshilerle yüksekten market alımı yapıyoruz bu şekilde eth nin değerini yükseltiyoruz.
eth/usdt yide ortak noktada paylaştırıyoruz.Amacımızımu unutmadan.(btc nin değerini düşürmek,eth ve usdtnin değerini yükseltmek.olmadı değerini düşürmemek)

Ancak yapacaklarımız bunlarla da sınırlı değil tabiki.
şimdi x/btc x/eth ve varsa x/usdt paritelerine geri dönüyoruz.
buradan ana paritelerdeki oynamaların benzerlerini yapıyoruz.

x/btc den ucuza satış girip x/eth ve x/usdt den ufak miktar yukarı market alımı yapıyoruz.

evet uğraşılarımızın meyvelerini almaya başladık bile Smiley

x tokenimiz btc karşısında değer kazanırken eth tarafında değer kaybediyor bunu görenler btcden alımları girip duvarı eritmeye başlamış bile.

Devamında olanlar ise daha güzel Smiley

BU ÇALIŞMALARI AYNI ANDA YAPMAYA ÇALIŞMAK CİDDİ EFOR İSTER BİLİYORUM ANCAK ÇOK  TARAFLI YAPTIĞIMIZ BU ÇALIŞMANIN SONUÇLARINA SİZ BİLE İNANAMAYACAKSINIZ Smiley

bir diğer konum.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3129659.0

TEŞEKKÜRLER " teramit , mstfprcn , DogTheHunter , fuathan ,PHI1618 , usakli64 , zorbey ,Elysio "

Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
DogTheHunter
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 272

View Profile
September 23, 2018, 03:05:04 PM

Emek verilmiş bir başlık olmuş. Pek al-Satıcı olmadığım için hiç denemeye eğim. Fakat bilgi iyidir her zaman.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
September 23, 2018, 03:48:54 PM

Güzel bi çaba olmuşi mikro trade ile ilgilenenler için oldukça iyi ama çok büyük miktarlarda önemli olur heralde bu yöntem. Zaten botlar sarmış her tarafı.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
September 23, 2018, 03:51:29 PM

Hocam böyle bir durumu video ile anlatma imkanınız var mı? olursa çok iyi olacaktır ne kadar ciddi bir çaba istese de  sonucunda yüzün gülecekse bence çabalamaya değer.

ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
September 23, 2018, 04:03:00 PM

ilginç bir yöntem bu gece hacimsiz bir tokende deneyeceğim keşke merit verebilseydim paylaşımınız ve uğraşınız için çok teşekkürler
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

View Profile
September 23, 2018, 04:34:17 PM

Hocam böyle bir durumu video ile anlatma imkanınız var mı? olursa çok iyi olacaktır ne kadar ciddi bir çaba istese de  sonucunda yüzün gülecekse bence çabalamaya değer.

gerekli ilgi olursa neden olmasın.Ancak konu yeterince açık olmadı mı ? 2.ve 3.cü çalışmaları video olarak çekebilirim.Onlar şuan biraz riskli olduğu için bakiyemin artmasını bekliyorum açıkçası Smiley
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
September 23, 2018, 05:26:41 PM

balina 6000 dolardan maliyet yaptı ama 7000 dolara satış emirleri yığdılar. 7000'lere doğru sürükleyip, diğer yatırımcıların o duvarı biraz eritmesini sağlarsın. yeterli gelmezse atıyorum 300-400 dolar sert düşürürsün o arada zaten panikleyip, 7000'deki emirleri belki zararına satacaklar. o arada alış emirlerini küçük küçük ekleyen balina yine köşe.

Ridcan
Member
**

Merit: 31

View Profile
September 23, 2018, 07:22:51 PM

hocam eminim ki iyi anlatmışsınızdır ama okuduğumu pek anlayamadım sanırım teknik terim çok olduğu içindir teşekkürler yinede eminim teknik terimlere hakim arkadaşlar için güzel bir paylaşım
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

View Profile
September 23, 2018, 07:24:18 PM

hocam eminim ki iyi anlatmışsınızdır ama okuduğumu pek anlayamadım sanırım teknik terim çok olduğu içindir teşekkürler yinede eminim teknik terimlere hakim arkadaşlar için güzel bir paylaşım

teknik terimden kastınız nedir ? Eğer anlaşılmıyorsa bu büyük bir problem yeniden düzenlemem gerekebilir.Takıldığınız noktaları lütfen sorun.
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

View Profile
September 24, 2018, 05:08:49 AM

Konuyu yeterince kişinin okuduğunu sanmıyorum.Bu öyle geçip geçiştirilebilecek birşey değil.Nasıl bu kadar duyarsız olabiliyorlar gerçekten anlamıyorum Smiley
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
September 24, 2018, 05:37:04 AM

Şu an için henüz okumadım aklım başıma gelsin hazmedinceye kadar okuyacağım, ilk izlenimim emek verilmiş ve en azından fikir sahibi olmak için okunacak bir yazı. Devamı umarım gelir. Ellerine ve emeğine sağlık.
vipganyan
Copper Member
Full Member

Merit: 110

View Profile WWW
September 24, 2018, 08:47:19 AM

Konu güzel, tebrik ederim. Satış duvarlarını etkisiz hale getiremeyince genelde arkadaşlar panik yapıyor ve düşüş olacağını düşündükleri için satıp beklemeye geçiyorlar. Bu da muhtemelen satış emri veren kişinin altta verdiği alış emirleriyle de o coini toplamasına neden oluyor. Hacmi düşük coinlerde bu sistemle çok iyi para kazananlar var. 2. bölümü merakla bekliyorum. Smiley
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3122
Merit: 1516

View Profile WWW
September 24, 2018, 10:26:00 AM

Şimdi,
bu konuyu baştan sona okudum. Sonra bir daha okudum. Yattım uyudum sabah bir daha okudum.
Evet ekran görüntülerine göre bu tutmuş gibi. Ancak, duvar sahibi olaylar sırasında online ise bu plan patlar. Smiley
Paylaşım olarak değerlendirirsek. Evet dolu dolu güzel bir paylaşım olmuş. Merit hakkeden bir başlık.

Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
September 24, 2018, 11:17:18 AM

kendimi vererek okudum ve sonunda anladım.teknik olarak al sattan uzak olduğum için anlamam uzun sürdü.Yoksa paylaşım gerçekten kaliteli ve anlaşılır.
1 kaç gün sonra deneyeceğim.teşekkürler.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672

View Profile
September 24, 2018, 11:29:05 AM

Elimizdeki para miktarının biraz fazla olması da gerekiyor bu durumda . Düşük miktar bulunduranlar için olacak iş değil. Balina değil de biraz balinacıkımsı olmak lazım.

jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
September 24, 2018, 12:54:33 PM

Gösterdiğiniz emek için teşekkürler ama bir video ile anlatsaydınız daha iyi anlatabilirdiniz baya kafam karıştı okurken çünkü Smiley ve lütfen yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
procesdad
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile
September 24, 2018, 01:58:49 PM

gerekli ilgi olursa neden olmasın.Ancak konu yeterince açık olmadı mı ? 2.ve 3.cü çalışmaları video olarak çekebilirim.Onlar şuan biraz riskli olduğu için bakiyemin artmasını bekliyorum açıkçası Smiley

ETH kısmını pek anlamadım hocam videoya çekebilme durumunuz olursa gayet iyi olur Smiley Forum dışındaki kişilerde youtubeden görüp bu tekniği öğrenebilme fırsatı olacak..

ilonaproda
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

Win-Won-Betfury

View Profile
September 24, 2018, 02:18:10 PM

Paylaşım iyide ben o seviyeye daha gelemedim ya bountylerle idare ediyoruz inşallah görürüz o zamanlarıda bizde yıkarız duvarları ama şuan sadece izlemek zorundayım malesef ki. eline sağlık çok teşekkürler bilgiler için

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
September 24, 2018, 02:36:52 PM

güzel bir yaplaşım olmuş meritim yok olsa hak ederdin

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
September 24, 2018, 02:51:58 PM

Güzel bilgiler tebrik ederim ancak bunu yapmak ne kadar etik?  Aklıma direk bu soru geldi yani birileri bunu belki hep yapıyor bilemiyorum ama ben yapmayan taraf olup yatırım yaptığım bir coının yükselmesini beklemeyi tercih ederim
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: