Bitcoin Forum
May 10, 2024, 10:10:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Borsa bilgilerinizin hacklanmemesi için  (Read 495 times)
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
October 06, 2018, 11:22:12 AM

2fa ya fazla güvenmeyin arkadaşlar bir arkadaşımın wifi bağlantısından telefonuna erişip herşeyini almışlar o gün bu gündür herşeyi trezor da tutuyorum donanım cüzdan alın dışarıyla bağlantıları yok bu cüzdanların

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
1715379002
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715379002
Reply with quote  #2

1715379002
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715379002
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715379002
Reply with quote  #2

1715379002
Report to moderator
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
October 06, 2018, 12:12:34 PM

Aslında hacklenmemenin çok basit 2 yolu var bu 2sini de kullanırsanız kimse sizi hackleyemez. birincisi 2fa kesinlikle mail adreslerinize de bunu uygulayın. ikincisi hardware wallet kullanmak. Bunları yaparsanız kimse sizden coin falan çalamaz.

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
October 06, 2018, 12:17:43 PM

Güzel bir anlatım olmuş, elinize sağlık. Büyük çoğunluğuna katılıyorum. Sadece son maddeye katılmak zor. Borsadaki bakiyeleri her gün cüzdana çekmek acayip maliyetli. Transfer ücretlerine ödenen paralara acıyorum.

Ek bir bilgi de vereyim. Son aylarda Binance'de birkaç ek güvenlik de kullanıcılara sunuldu.
1. "tanınan cihazdan giriş": Herhangi biri şifrenize ve 2fa kodunuza erişse bile, eğer her zaman kullandığınız bilgisayardan girilmemişse ayrıca mail adresinden onay linki istiyor.
2. kripto çekimi için "onaylı adres": Sadece belirttiğiniz cüzdan adresinize çekime izin veriyor.
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
October 06, 2018, 12:19:54 PM

Çok güzel bilgiler altarmışsınız hocam. Bunlar çok değerli ve önemli bilgiler. Ben sırf borsalar için özel mail hesap açtım. Mail bilgilenriniz en önemli bilgimiz olduğunu unutup Airdrop bounty gibi yerlerde paylaşırsanız başınız dertten kurtulmaz.
kral2100
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
October 06, 2018, 01:04:22 PM

borsaların güvnlik sistemleri genelde sağlam altyapıya sihip olurlar ama bazen farklı yazılımların bulaşmasıyla bu tür durumlar karşılaşabiliriz.

[ Z ] ZooomEx◾ 0%  trading  FEE    CRYPTO EXCHANGE
███████ (❪ https://www.zooomex.com/ ❫) ███████
kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
October 07, 2018, 02:58:23 PM

Büyük borsalar altyapı ile güvenlik önlemlerine yatırım yapmaz iken küçük borsalarda hack olaylarının yansıması 2018 yılında kripto para ticaretine zaman zaman sekte vurdu. Ben kendi Ledger Nano cüzdanımda tutmayı tercih ederim.
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
October 08, 2018, 12:36:55 PM

Bu konuda başka başlıkta vardı yanlış hatırlamıyorsam  . Buradaki en önemli nokta gelen maillerde çok dikkatli olmak. O da biraz zor kac tane yere mail adresi yazılıyor

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
October 08, 2018, 01:09:55 PM

benim masternode için para yolladıgım hatta 10 arkadaştan para aldıgım bir site paraların geldıgı ılk gun kapandı ve aylardır haber yok maalesef yok olup gitti çokta mahcup oldum.
wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
October 11, 2018, 04:21:04 PM

9 numarada yazdığın tüm önlemlere katılıyorum hepsi önemli, imkanı olan mutlaka yedek bilgisayar alarak borsa işlemlerinde yedek bilgisayarı kullanın, çalışma bilgisayarınızda email kesinlikle açmayın, sonuç hüsran olur.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
October 11, 2018, 08:16:18 PM

Borsa bilgilerinin hacklenmesi durumunda zarar etmemek için 2fa koruma ve telefon ekleme seçeneklerini kullanın bana göre borsada para tutmak güvenli değil, paranızı elektronik cüzdanda tutun.
mediation
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
October 11, 2018, 08:39:25 PM

Verilen örneklerin hepsi manalı ve işe yarar cinsten tavsiyeler fakat mühim bir miktar ile uğraşmıyor iseniz bu kadar önlem almanıza hiçte gerek yok.

teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
October 19, 2018, 02:03:51 AM

içine trojan girmiş bir windows üzerine kurulan sanal makinede çalışan linuxtan hayır gelmez, yani linux u direkt kurmanız lazım  Kiss
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
October 19, 2018, 03:07:43 AM

İlk iki madde çok önemli. Güzel ve faydalı bir içerik olmuş öyle üst düzey bir korumaya ihtiyaç yok arkadaşlar birazcık dikkatli olunsa yeterli aslında.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
psikolog
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
October 19, 2018, 03:09:51 AM

Borsalar içinde gerçektende en mantıklısı hepsinde farklı mail kullanmak, 2fa aktif etmek ve yeni ipden giriş yapıldığında onay isteyen borsalarda işlem yapmak bence.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
memhak1105
Jr. Member
*

Activity: 84

i love cryptocurrency

View Profile
October 20, 2018, 10:19:59 PM

doğru söze ne denebilir ki. güzel çalışma olmuş. fakat her yerimiz şifre her yerimiz kayıt olduğu için bunları ezberlememiz yada bir yerlerde saklamamız neredeyse imkansız hale geldi. en iyi ledger nano.

♦ SIMDAQ-Learn how to trade profitable! ♦

matador1903
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
October 21, 2018, 10:51:36 PM

bu verdiğiniz bilgiler altın değerinde öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim borsa bilgilerinin hacklenmemesi için dikkat edilmesi gereken birçok husus var bunlardan en önemlisi 2fa korumasını aktif etmek bu güvenliği maksimum düzeye çıkarıyor
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
October 21, 2018, 11:03:10 PM

Ne kadar dikkatli olursak olalım hacklemenin bir yolunu buluyorlar. Benim naçizane tavsiyem kişisel anahtarlarınızı bilgisayar bağlantısı olmayacak şekilde saklayın.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
October 24, 2018, 03:12:47 AM

Çok dikkatli olmak lazım arkadaşın uyarıları gayet yerinde. Benim de bir önerim olacak eğer mümkünse sürekli borsada tutmak yerine satacağınız ya da alacağınız zaman borsaya aktarın.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
October 24, 2018, 06:34:20 PM

Hack vakıalarının bazılarının size yakın insanlardan geleceğini unutmayın. Ben ne yapabilirim diyenler başlıkta yazan tüm uyarı cümlelerine dikkat etsin. Bilgisayar korsanlarına buyurun demeyin.
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
October 24, 2018, 09:49:16 PM

Erişim bilgilerinizi gelişi güzel  txt word excel dosyalarına veya deftere yazmak yerine TrueCrypt programını kullanarak (özellikle 7.1a eski versiyon) şifreli dosya veya şifreli usb disk oluşturarak korumaya alabilirsiniz. Uzun yıllardır kullanıyorum işinin hakkını veriyor.

Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: