Bitcoin Forum
May 22, 2024, 05:26:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni bir dolandırıcılık yöntemi mi bu arkadaşlar ?  (Read 213 times)
RaltcoinsB (OP)
Legendary
*

Activity: 2142
Merit: 1066

View Profile
July 23, 2018, 11:34:52 PM

arkadaşlar işim dolayısıyla pek şu sıralar aktif olamıyorum hem bitcointalk ta hem telegramda. Az önce Telegrama gireyim dedim adamın teki hakaret edici şekilde mesaj yazmış ingilizce. Bir de iki fotoğraf atmış vechain AirDrop’u ile. Birinci fotoğrafta bir eth adresi ile benim Telegram adresim verilerek kampanyaya katılım olmuş. İkinci fotoğrafta eosgas diye bir programa Benim ethereum adresimi kullanmayarak yine sadece Telegram adımla katılım sağlamış adamda haklı olarak benim e mail adresimi kullanma sana negatif trust basarım diye mesaj yazmış şimdi ben bunu nasıl kanıtlarım Benim olmadığını Benim yapmadığımı bir negatif trust yesem hesabım çöp olur çok sinirli ve gerginim şuan . Muhtemelen açık bir spreadsheetten rastgele bir isim buldu oda bize denk geldi

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1616

View Profile WWW
July 23, 2018, 11:38:54 PM

Multi hesaplar, KYC'yi böyle aşıyorlar, sağdan soldan buldukları telegram, BTT nicki gibi bilgileri ellerindeki ETH cüzdanlarıyla eşleyerek Airdroplar'dan defalarca kazanç elde

etmeye çalışıyorlar, sizi şikayet eden adama ve airdrop sahiplerine olayı bu şekilde iletirseniz düzeltileceğini düşünüyorum, şanssız bir durum, umarım çabuk çözümlenir.

RaltcoinsB (OP)
Legendary
*

Activity: 2142
Merit: 1066

View Profile
July 23, 2018, 11:44:15 PM

Multi hesaplar, KYC'yi böyle aşıyorlar, sağdan soldan buldukları telegram, BTT nicki gibi bilgileri ellerindeki ETH cüzdanlarıyla eşleyerek Airdroplar'dan defalarca kazanç elde

etmeye çalışıyorlar, sizi şikayet eden adama ve airdrop sahiplerine olayı bu şekilde iletirseniz düzeltileceğini düşünüyorum, şanssız bir durum, umarım çabuk çözümlenir.

Hocam adama yazdım ben katılmadım hiç bir gruba bir şekilde spreadsheetten ismimi kullanıyorlar. Eğer bana ilgili kampanyanın Telegram grubunu yazarsan oradan da yazarım şikayet ederim dedim. Bu adam globalde bir konu açsa pat diye sorgusuz negatif trust yicem . Hayır umarım burayı EFS okuyordur da olası mağduriyetlerin önüne geçebilirim. Ne gerekiyorsa da yaparım hangi mercilere şikayet etmem gerekiyorsa

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
July 24, 2018, 05:41:37 AM

Kyc'yi ben bu yüzden savunuyorum işte. bu yeni değil kardeşim ben bu foruma ilk ayak bastığımda bile böyle üçkağıtlar yapılıyordu. Adam en azından seni uyarmış. Ona güzel bir dille anlatmanı öneririm.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
July 24, 2018, 06:46:41 AM

Aslında burada bitcointalk bir ispat olarak kullanılabilir. O airdroplarda forumda join cevabı ile işte hesap adı ve eth adresinin girilmesini zorunlu kılsa, bu adamlar bu kadar kolay at koşturamazlar.

Geçmiş olsun, sıkıntılı durum, umarım bir an önce tatlıya bağlanır.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
July 24, 2018, 07:05:33 AM

Hocam can sıkıcı bir durum ama yakın zamanda bende negatif trust yedim. Vispilio hocam in İngilizce desteği oldu sağolsun. O iyiliğini unutamam. Zaten negatif trust i veren kişi sebebini belirtiyor. Veren kişi ile muhatap oluyorsun. Ben scam bir ico nun reklamını yapmakla suçlanıp negatif yedim. Sonra söylenenleri yaptım. Üstüne bir sıkıntıda sylon da yaşadım. O da sağolsun derdimi anlatınca meseleyi düzeltti. Olan benim 10. Hafta Stake ne oldu. Bu tarz bilgi çalma çok var maalesef. Bir kere benimde başıma geldi. Birşey çıkacağını zannetmiyorum. Geçmiş olsun
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
July 24, 2018, 07:28:56 AM

kyc dogrulamak ya da btt profillerinin gercekligini dogrulamak kampanya yoneticilerinin isidir. bizim degil. bu tip isleri layigi ile yapan kampanya yoneticileri telegram ya da herhangi bir odul programi kampanyasina btt profilinin linklenmesi gerekiyorsa ilgili baslik altinda authentication post istiyorlar. illa bu islerin takipcisi olacagim diyorsan cesitli spreadsheetleri acip tek tek adresleri profilleri tespit edip ifsa edebilirsin. negative trust da basabilirsin delil gostererek.
arapgeceleri
Member
**

Activity: 378
Merit: 10

View Profile
July 24, 2018, 02:11:58 PM

olabilir neden olmasın artık her yöntem deneniyor ve adamlar işsiz gibi yeni şeyler ortaya çıkararak insanları mağdur etmenin peşine düşmüşler, dolandırıcılık boyutu çok arttı.

suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
July 24, 2018, 02:16:45 PM

KYC gerekli olduğunu düşünmüyorum böyle basit şeyler için ancak manager'ler de bunları önlemek için farklı yöntemler kullanabilir bence bunlardan ziyade idare edenlerin hatası.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
creafik
Jr. Member
*

Activity: 114
Merit: 1

View Profile
October 04, 2018, 08:42:08 PM

Büyük ihtimal spreadsheetten çarpmışlardır. Çoğu spreadsheette yer alan bilgileri almak çok basit sonuçta. Umarım kötü bir yan etkisi olmaz. Geçmiş olsun diyelim.
CoinSpeculator
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
October 04, 2018, 08:59:34 PM

spreadsheet olayıdır kesinlikle. böyle durumlarda adamlara inanmış gibi yapıp heyecanlandırıyorum Smiley
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
October 04, 2018, 09:37:54 PM

Geçmiş olsun. Benim şuana kadar başıma gelmedi ama aynı sorunla karşılaşmış bir kaç arkadaş biliyorum. Adamın + güveni yoksa size verdiği negatif trustun bir önemi yok .

mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
October 04, 2018, 09:53:14 PM

Çok sık bu şekilde dolandırıcı olayları arttı.Zamanla buna bir çözüm bulacaklarını düşünüyorum.Yoksa adı kullanılan hesap sahipleri hep töhmet altında kalıyor.

████████████         AVXChange         ████████████
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
October 04, 2018, 10:29:37 PM

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Böyle bir dolandırıcılığı da ilk kez duyuyorum başkalarının yerine bountylere kayıt olmalar ne bileyim başkasının makalesini kendisinin gibi göstermeler gördüm ama bu tür dolandırıcılığı da ilk kez görüyorum.
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
October 05, 2018, 09:29:55 AM

Iyıde sana kim negatif basabilir ki bir kaç üye var zaten onlarında artık forumu çok salladıklarını sanmıyorum ayrıca kanıt olmadan kimse negatif basamaz sana. Bence boşuna endişe ediyorsun en azından burda bir başlık açmışsın ilerde kanıt olarak sunabılırsın
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
October 05, 2018, 09:37:32 AM

Geçmiş olsun bende imza listelerinde sürekli beni kopyalayanlarla başetmekten bıktım, yöneticiye bildiriyorum ama adamın umrunda degil sanırım yönetilerinde bu işte parmağı var diye düşndüğüm zamanlar oluyor.
WaDa
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
October 05, 2018, 11:10:35 AM

Aynen arkadaşlarında dediği gibi adam multi yapmak için yapmış olabilir böyle durumlarda söz konusu airdrop/bounty ekibine durumu izah edin çaresine baksınlar çok kötü bir duruma maruz bırakabilirler seni
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
October 05, 2018, 12:06:23 PM

Öncelikle geçmiş olsun hocam, arkadaşların da dediği gibi bir an önce iletişime geçmekte fayda var. Bu link işini bounty yöneticileri niye istiyor diye hep düşünüyordum ve ne kadar yerinde olduğunu görmüş olduk.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: