Bitcoin Forum
April 25, 2024, 04:50:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: AztecGoldHero- Teknik Analiz- 3 - Trend Kanalları  (Read 349 times)
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
October 06, 2018, 10:46:30 AM
Last edit: October 06, 2018, 12:41:46 PM by AztecGoldHero
Merited by EFS (20), suchmoon (4), dannybrown (1), BitcoinTurk (1)

selamlar,

daha önce Mum Çubukları ve Destek ve Dirençler anlatmıştım, bu sefer destek ve dirençlerden oluşan trend kanallarını anlatacağım,

resimden görebileceğiniz üzere destek ve dirençler birleşince bir kanal oluşur, aşağı yönlü olan kanala bear trend yukarı yönlü olan kanala bull trend deniyor, ana bear trend içerisinde yukarı yönlü olan bull trend'e bear trap (ayı tuzağı), yukarı yönlü olan bull trend de aşağı yönlü kısa trende bull trap (boğa tuzağı) denir, traplerin amacı size trendin değiştiğini düşünmenizi sağlamak, bu şekilde terste kalmanızı sağlamak,

daha önceki konuda anlattıgım gibi en az 2 noktanın birleşiminden oluşturulan çizgi trend çizgisidir, ve bu trend çizgisinin paralel kenarı da trend kanalıdır,

resimden göreceğiniz üzere alt da en az 2 noktamız birleşiyor, kanalı yanı paralel kenarı oluşturmak için yukarıda yada aşağıda 3 üncü bir noktaya ıhtıyacımız var, aşağıda herhangı bır dip olmadıgı ıcın yukarıda bır tepe bakıyoruz ve paralel kenarın genişliğini oraya kadar olacak sekılde ayarlıyoruz,

trend kanalları aşağı yada yukarı kırıldığında,fiyat trend kanalının genişliği kadar aşağı yada yukarı gider, resimde göreceğiniz üzere mavi okla belirttim, trend kanalının dibindeki fiyat gidebileceği iki yer var,ya kanalı kıracak ve trend kanalı yukseklıgı kadar aşağı gidecek yada dip trend çizgisinden destek alarak  üst trend çizgisine giderek yukarı yönlü trendin devamını sağlayacak, bakalım ne olmuş,

alt trend cızgısınden destek alarak yukarı yönlü gitmeye başlamış,

biraz reklam Smiley resımlerde gördüğünüz şey simdaq platformunun simulasyonu,

devam edelim ne yapmış,

yukarı trend devam edıyor, yine dip trend çizgisine gelmiş, yine iki şey yapacak, ya trend çizgisinden destek alacak ve yukarı trend devam edecek, yada desteği aşağı kırıcak ve yamulacak, bakalım ne olmuş,

desteği aşağı kırdı ve yamuldu, trend kanalı yüksekliği kadar aşağı indi ve yeni bir trend başlattı, bakalım ne yapmış,

resimde gördüğünüz ilk trendimizi aşağı kırdıktan sonra kırma trendi yada düzeltme trendi olarak adlandırabileceğim hareketin trendi, ve onun da kırıldıpı nokta, mor çizgiler trend yğksekliği her resimde, devam edelim ne olmuş bakalım,

resimlerden de göreceğiniz üzere fiyatlar her zaman belirli bir kanal içinde ilerleme isteğinde, destek alamadığı yada direnc görmediği noktada kırılarak yeni bir trend yaratıyor, ve ilk kanalın yüksekliği kadar kendisine bir hareket alanı oluşturuyor,

her yerde bunları anlatırlar ama kimse ne yapacağınızı anlatmaz,
sizin yapaccağınız beklemek,

neyi bekleyecceksiniz ?

trend kanalını çizdiniz yukarı yönlü bir trendınız var dıyelım, baktınız destek aldı, trend devam edıyor demek, coın elınızdeyse satmanızın anlamı yok cunku trend devam edıyor, üst trend çizgisine geldi diyelım, yine bekle, kıramadımı, SAT, cunku yukarı kıramazsa aşağı gidecek demektir, tekrar aşağıdaki destekten destek almak isteyecek,

tam tersi senaryo, trend kanalını çizdiniz, yukarı yönlü trend var, coin elınızde beklıyorsunuz, çatırtt diye aşağı kırdı desteği, SAT, trend yüksekliği kadar aşağıya BUY gir,

başka bir senaryo, elınızde btc var, herhangı bır coıne baktınız, trend kanalını çizdiniz, trend dibinde , destek aldığını gördünüz,AL, yukarı gidicek,
başka bir senaryo, elinizde btc var, herhangi bir coine baktınız, trend kanalını çizdiniz, trend tepesinde, catır, yukarı kırdı, AL, trend kanalı yükseklıgı kadar yukarıdan SAT EMRI GIR,

konuyu sımdaq platformdan oluşturdum, sizde simdaq platforma girerek simulasyonlarda çalışıp çalışmadığını görebilir, kendinizi test edebilirsiz,

son olarak hepınızı sevindiricek bir resimle sonlandırayım,

bitcoin ana trend kanalı, 4 bin dolar aşağı kırılmadığı sürece hedef 250k dolarlar,

telegram: https://t.me/joinchat/DoKHBkCNuN3I8GjpyBPknQ

--------------------------------------------------------------------
AztecGoldHero- Teknik Analiz-1- Mum Çubukları- https://bitcointalk.org/index.php?topic=5041175.msg46364863#msg46364863
AztecGoldHero- Teknik Analiz-2- Destek-Direnç Çizgileri https://bitcointalk.org/index.php?topic=5043186.msg46472024#msg46472024
AztecGoldHero- Teknik Analiz-3-Trend Kanalları- https://bitcointalk.org/index.php?topic=5044951.new#new
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
October 06, 2018, 11:13:46 AM

Hocam emek vermişsiniz güzel elinize sağlık, ama yanlış anlamayın lütfen burası pek yeri değil sanırım ve bildiğim kadarıyla bu işi tradingview'da yapıyorlar orada daha iyi olur diye düşünüyorum yani konunuzu baltalamak için yazmıyorum

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
October 06, 2018, 11:15:30 AM

Meritim olsa 1 tane hediye ederdim.Benim tam anlamadığım nokta şu üçgen destek noktası çizimleri.İlerleyen zamanlarda video olarak anlatmayı düşünüyor musunuz.Konularınızı takip ediyorum umarım devamı gelir.Teşekkürler  Smiley

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
cemetin54
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
October 06, 2018, 11:23:33 AM

Hocam sıkı takipçiniz oldum başlıklarınızı takip ediyorum çok güzel anlatım sunuyorsunuz ellerinize emeğinize sağlık herkes böyle paylaşım yapsa forumda bilgisiz kalmaz boş yorumlarda kalmaz. Meritim yok malesef ama sonuna kadar hak etmişssin çok teşekkürler.
Thyphon
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 2

View Profile
October 06, 2018, 11:27:06 AM

çok güzel açıklamışsın hocam ortada güzel bir emek var ama malesef benim meritim yok Smiley
erguse
Sr. Member

Activity: 798

View Profile
October 06, 2018, 11:31:59 AM

Konuların hastasıyız...
Yazı dizisi gibi maşallah. Ellerin dert görmesin.
Teknik Analizlerin hep doğru çıksın, trendler hep istediğin yöne doğru hareket etsin de coin/token'ların artsın artsın çoğalsın hiç azalmasın inşallah... Cool
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
October 06, 2018, 11:35:29 AM

Hocam emek vermişsiniz güzel elinize sağlık, ama yanlış anlamayın lütfen burası pek yeri değil sanırım ve bildiğim kadarıyla bu işi tradingview'da yapıyorlar orada daha iyi olur diye düşünüyorum yani konunuzu baltalamak için yazmıyorum

tabiki tradingwiew de çizeceksiniz, ancak sımdaq platformda ilerisini görmeden önden çiziyorsun tahmınını yapıyorsun ilerle diyorsun ve tahmınının tutup tutmadıgını görüyorsun, bekara karı boşamak kolay, tradingwiew de olmuş şeyler hakkında yorumda bulunmak kolay, resımlerden bakarsan eğer ne olacagını bir önceki resimde yazmışım, tradingwiew den anlatanlar hep aynı şeyleri söyler 'bakın burda ucgen yapmış kırmıs,almak lazımmış' ee alsaydın Smiley marifet önden tahmin edebilmek olduktan sonra böyle olmuş demenin ne anlamı var öyle olduğunu 5 yaşındaki çocukta görüyor, simdaq bu sebeble önemli,
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672

CAT.EX Exchange

View Profile
October 06, 2018, 11:41:54 AM

tabiki tradingwiew de çizeceksiniz, ancak sımdaq platformda ilerisini görmeden önden çiziyorsun tahmınını yapıyorsun ilerle diyorsun ve tahmınının tutup tutmadıgını görüyorsun, bekara karı boşamak kolay, tradingwiew de olmuş şeyler hakkında yorumda bulunmak kolay, resımlerden bakarsan eğer ne olacagını bir önceki resimde yazmışım, tradingwiew den anlatanlar hep aynı şeyleri söyler 'bakın burda ucgen yapmış kırmıs,almak lazımmış' ee alsaydın Smiley marifet önden tahmin edebilmek olduktan sonra böyle olmuş demenin ne anlamı var öyle olduğunu 5 yaşındaki çocukta görüyor, simdaq bu sebeble önemli,

Anladım hocam kusura bakmayın gerçekten ve dedikleriniz çok mantıklı sadece şu şöyle olmuş bakın bu böyle olmuş tamam görüyoruz zaten ne anlatıyon sen, hani bi mağazaya girersin adam peşine takılır şu da var bu da var bu nasıl şu nasıl der ya aynı o mantık bunlarda iyi yere dükkan açmış adamlar

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
October 06, 2018, 12:06:06 PM

Anladım hocam kusura bakmayın gerçekten ve dedikleriniz çok mantıklı sadece şu şöyle olmuş bakın bu böyle olmuş tamam görüyoruz zaten ne anlatıyon sen, hani bi mağazaya girersin adam peşine takılır şu da var bu da var bu nasıl şu nasıl der ya aynı o mantık bunlarda iyi yere dükkan açmış adamlar

https://twitter.com/AztecGoldHero/status/1048544433531047938

canlı canlı gerçek trade de deneyelim Smiley bakalım olacak mı, cet 650 de trend kanalını yukarı kırmaya çalışıyor, küçük kanalı zaten yukarı kırdı buda büyük ana trend kanalı olacak eğer kırarsa, ana hedef 1500 ler,
tmskcimen
Member
**

Activity: 448

View Profile
October 06, 2018, 12:11:35 PM

Tradelerden hiç anlamam ama çok emek verilmiş emeğine sağlık başlıklarını okuyup belli bir miktar il deneme yapıcam merak ediyorum çünkü nasıl bişey bu trade grafikler gerçek mi yani oluyor mu bakalım yazarım tekrar buraya
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
October 06, 2018, 02:27:37 PM

Çok güzel bir iş yapıyorsunuz bu teknikleri insanlara anlatarak. Sizi forumdan eskiden beri bilirim waves hakkında paylaştığınız grafiklerden. Elinize sağlık çok güzel bir çalışma devamı umarım gelir

svdtpl
Member
**

Activity: 276

View Profile
October 06, 2018, 03:16:12 PM

destekciler teknikciler gerçekten bu piyasadan silinip gidecekler o yüzden bakmak lazım temel göstergelere teknikciler daha sonra cok üzülmezsiniz umarım.

AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
October 06, 2018, 06:24:53 PM

destekciler teknikciler gerçekten bu piyasadan silinip gidecekler o yüzden bakmak lazım temel göstergelere teknikciler daha sonra cok üzülmezsiniz umarım.

ben anlamadım ne demek istediğini?
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
October 06, 2018, 06:34:06 PM

ben anlamadım ne demek istediğini?
Böyle çok konuşan boş konuşan çok var forumda boşver. Sırf imza mesaj kotası dolsun diye alakasız konulara alakasız mesaj atan bir sürü üye var Cheesy Ignore ediyorsun en temizi Cheesy

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
myfranco
Full Member

Activity: 361
Merit: 101

View Profile
October 06, 2018, 08:10:57 PM

Çok güzel konu. İşte balık tutması böyle oluyor. Tradingview'de olmuşu bitmişi anlatıyorlar. Şurada girseydik, burada şunu yapmış. Geçmişi okumanın faydası var ama ileride bunu kullanmak lazım. İşte bu da böyle sağlam konularla oluyor. Ellerinize sağlık.
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
October 06, 2018, 08:49:32 PM

Güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık.Trend nedir,ne zaman işe yarar,kuralları nelerdir açıkça belli.Teknik analizi çok fazla bilmeyenler için değerli bilgiler var.
Bana göre teknik analizde en temel kural,trend takibidir.

▔▔▔▔▔
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
October 06, 2018, 10:00:32 PM

Trend kanalları, gidişat konusunda önümüzü görmek için en önemli araçlardan biri. Bunları doğru kullanmayı öğrenen herkes, trend hakkında fikir sahibi olabilir ve gidişat kötüye giderken doğru şekilde aksiyon aldığında, rahatlıkla zarar yazmadan ya da minimum zararla o coin'den çıkabilir. Bunların farkındalığını sağlamaya çalışmanız çok hoş bir hareket.

Ayrıca çok faydalı bir seri oluyor hocam. Ellerinize sağlık.
archipelago
Newbie
*

Activity: 109
Merit: 0

View Profile
October 06, 2018, 10:07:02 PM

Analiz etmeyi öğretmek açısından faydalı olmuş, bunları okuyabilmek şart ya, yoksa boş boş bakıyorsun...Elinize sağlık
semos08
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile WWW
October 06, 2018, 10:53:20 PM

Hocam konuyu okurken cidden zorlandım. Çok faydalı bir başlık olmuş. Anlamadığım birkaç nokta var onu da uygulaya uygulaya öğrenirim.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
October 07, 2018, 09:09:57 AM

Hocam konuyu okurken cidden zorlandım. Çok faydalı bir başlık olmuş. Anlamadığım birkaç nokta var onu da uygulaya uygulaya öğrenirim.

neyde zorlandın anlamadım,
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: