Bitcoin Forum
June 16, 2024, 01:29:02 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Amacımız Ne ? Senelerdir bu sorunun cevabını arıyorum ?  (Read 380 times)
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 05, 2019, 11:34:46 PM

en büyük amacım sadece kısır ve lahmacun yiyerek hayatta kalmak heheh
gospodin
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1475

alex

View Profile WWW
April 06, 2019, 07:08:41 AM

15 yaşındayken ben de kendime ve çevreme bu soruyu soruyordum. daha sonra hayatın amaçlar için çok da uğraşılmaması gerektiğini anladım ve sadece yaşıyorum mk. amacım sabah işe gitmek, akşam da eve dönmek. aralarda rutini bozmak ise en büyük anarşistliğim oluyor. geçen salı kafede oturup gayfe içtim mesela.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
April 06, 2019, 12:38:09 PM

15 yaşındayken ben de kendime ve çevreme bu soruyu soruyordum. daha sonra hayatın amaçlar için çok da uğraşılmaması gerektiğini anladım ve sadece yaşıyorum mk. amacım sabah işe gitmek, akşam da eve dönmek. aralarda rutini bozmak ise en büyük anarşistliğim oluyor. geçen salı kafede oturup gayfe içtim mesela.

fazla anarşistlik yapmışsın bu sıralar Cheesy biraz kendine çeki düzen ver Smiley
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
April 06, 2019, 01:33:13 PM

Üremek ve türümüzü devam ettirmek.

Hala dünyada ki diğer canlılar gibi içgüdüsel bir amacımız var başka bir şey değil. İyi gözlemlerseniz aslında insanın yalnızca düşünen bir hayvan olduğu çok bariz ortaya çıkıyor. Yani ortak genlere sahibiz hepimizin tek bir türden geldiği buradan bile anlaşılabiliyor. Aslanlar yada diğer sürülerde annesi olmayan hayvanlar dışlanırken onlardan daha zeki olan maymunsular da çocuklar ile amca ve teyzeleri ilgilenebiliyor.

İç güdüsel olarak evleniyoruz ve ürüyoruz haliyle kendimizi bir nevi kopyalayıp genlerimizi aktarıyoruz ve ölüyoruz. Erkekler, kadınları tavlamak için türlü şeyler yapıyorlar ve kadınlar en iyi adayı seçip üreme kısmına geçiyor süreç. Yani doğada ki erkek hayvanların savaşmaları ve güçlü olanın üremesi gibi yada dişi kuşların en güzel cıvıldayan erkek kuşu seçmesi.

Günümüzde ise bu gücü para temsil ediyor.

Evlenmek, çocuk yapmak yorucu şeyler bunda herkes hem fikirdir o halde neden hayatımızı adayacağmız bir kopyamızı meydana getirip tek tip bir hayat yaşıyoruz ki ? Hayat yalnız zor, çocuklar sevimli bunların tamamı bahane. Herkes evlendiği için yalnız kalıyorsun sistem böyle işliyor dışında kalamıyorsun. Eş ve çocuğuna bakabilmek için belki de hayatından vazgeçiyorsun ve her şey içgüdüsel işliyor. Türümüzün devam etmesi evrim ile içgüsel kodlanmış eğer farklı olsaydı insanlar evlenmek yerine dünyayı gezer özgür bir hayat yaşardı yani tercihe bırakılamaz.

Haliyle olayın felsefik kısmından çok uzağız ve henüz robottan hiç bir farkımız yok.

Üreme kısmı nüfus dengelemek için olsaydı ve çocuklar bütün toplumun sorumluluğu olsaydı, yaşam süremiz çok uzun olsaydı belki bir amaç bulabilirdik. K-pax filminde çocuk kısmını şöyle açıklıyordu uzaylı olduğunu iddia eden kişi ;

K-pax'te ailelerimiz yoktur. Çocuklar toplum tarafından büyütülür.

6 yaşında eğitim başlıyor ve 25 yaşına kadar sürüyor minimum sonra ise iş arama ve eş seçme dönemi başlıyor. Sonra hayat mücadelesi.

Yani neredeyse 30 yaşına kadar okuyan adam sonra ki 30 yılı çocuğu evlenip ayakları üzerinde dursun diye adıyor. Ortalama erkek yaşam süresi ise 65 ülkemiz için. Dünyayı gezeceği ve kendini mutlu edebileceği her şeyden vazgeçiyor.

İçgüdüsel olmasaydı bu mantığın kabul edeceği bir şey değil.

Dinler ise insanları bu konuda avutmak adına çok işe yarıyor.

Öteki dünyada kralsın be oğlum...

Gelişmiş ülkelerde hızla üreme oranı düşüyor hatta eksilere düşüyor bu yüzden göçmen alıyorlar bu ülkeler ve dinlere inanan yok gibi.

Türkiyede de aslında süreç böyle işliyor. Ülkenin batı kısmında 1 yada 2 çocuk oluyor ve inanan oran batıda minumum.

Evrimleşiyoruz dinler ve üreme konusunda ama doğru ama yanlış süreç böyle işliyor.

İçgüdüsel amaç son bulunca gerçek amacın ne olduğunu araştırabiliriz diye düşünüyorum.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 06, 2019, 03:29:27 PM

Kahveyle rutin bozucu anarşistlik de iyiymiş Cheesy Arada ocakbaşında da bir ziyafet çekiver. Mesela ben geçenlerde iskender + kaymaklı künefeyle anarşistliğin dibine vurdum.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: