Bitcoin Forum
May 04, 2024, 03:05:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Staker Token | POS Mining Rehber  (Read 368 times)
Looden (OP)
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
July 16, 2018, 12:13:52 PM
Last edit: July 27, 2018, 11:21:31 AM by Looden
Merited by blokceyin (4)

Şahsen gelecek gördüğüm için bir miktar yatırım yaptığım bir tokenin, POS sistemiyle mininginin nasıl yapılacağını anlatacağım.

Önce bir iki özelliğiyle başlayalım.

Bildiğimiz üzere POS mining, cüzdanda sadece ilgili coini/tokeni tutarak oluyor. Smart contratlar sağolsun. Bu tokende cüzdanınızın 7/24 internete sunmanıza gerek yok.

Staker (STR) token minin giçin bazı özellikler;

CoinAge 3 ile 90 gün arasında olması lazım. Daha Türkçesi; Token'lerin cüzdanınızdaki ömrü en az 3 gün olacak mining için.
1.yıl faiz oranı 100%
2.yıl 50%
3.yıl ve sonrası ise 10%.

ETH blockchain'inde yer aldığından, ERC20 destekli, keyleri size ait olan bir adres yeterli.
Şu an için https://crex24.com/ üzerinde alımı satımı yapılmakta.

Amacım tokeni tanıtmaktan ziyade, POS mining'i nasıl yapılırı anlatmak olduğundan, token detaylarına girmiyorum.
İlgilenenler için;
https://staker.network/

Mining:

1-) Öncelikle myetherwallet'e gidip, CONTRATS linkine tıklıyoruz.
Resim:http://prntscr.com/k70zud

2-) INTERACT WITH CONTRAT'a tıklayıp;

Resim:https://ibb.co/b9pFBy

contract adres kısmına : 0xBAE235823D7255D9D48635cEd4735227244Cd583 adresini girip,

CONTRACT ABI/JSON kısmına, https://etherscan.io/address/0xBAE235823D7255D9D48635cEd4735227244Cd583#code bu linkteki kodu girip,

ACCESS'e tıklıyoruz.

3-) Listelenen fonksiyonlardan "MINT"i seçip, WRITE diiyoruz, ve varsa metamask ile onaylayıp, GENERATE TRANSACTION diyoruz.
Gas Limitini olduğu gibi bırakıp, ETH value'yu "0" bırakın.
Resim:http://prntscr.com/k711yg

Bu işlemin hemen ardından, yukarıda açıkladığım gibi, coinage'i 3 ile 90 gün arasında olan tokenleriniz için ilk mining gelirinizi anında elde etmiş olacaksınız.
Bu işlemi haftada bir yapmanız durumunda max. fayda sağlayabilirsiniz.

Detaylı ve daha fazla bilgi için https://discord.gg/VKXjkjc

NOT : Token Swap yapıldığından, contract adresi güncellenmiştir.

1714791927
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714791927
Reply with quote  #2

1714791927
Report to moderator
1714791927
Hero Member
*

Ignore
1714791927
Reply with quote  #2

1714791927
Report to moderator
1714791927
Hero Member
*

Ignore
1714791927
Reply with quote  #2

1714791927
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714791927
Hero Member
*

Ignore
1714791927
Reply with quote  #2

1714791927
Report to moderator
1714791927
Hero Member
*

Ignore
1714791927
Reply with quote  #2

1714791927
Report to moderator
1714791927
Hero Member
*

Ignore
1714791927
Reply with quote  #2

1714791927
Report to moderator
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
July 16, 2018, 12:48:45 PM

burda gelirler nerden karşılanıyor...
cüzdan gerçek anlamda mining yapıp coin mi çıkarıyor yoksa coinin transfer ücretlerinden pay mı alıyoruz.

başka bir yaklaşımla bildiğimiz bankalarda olduğu gibi faiz mi alıyoruz öyleyse bu faizi kim veriyor...
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
July 16, 2018, 01:05:11 PM

cüzdan gerçek anlamda mining yapıp coin mi çıkarıyor yoksa coinin transfer ücretlerinden pay mı alıyoruz.

başka bir yaklaşımla bildiğimiz bankalarda olduğu gibi faiz mi alıyoruz öyleyse bu faizi kim veriyor...

Ortada bir stake yok aslında. Adamlar cüzdanında STR tutanlara yazdıkları bir kontrat ile düzenli dağıtım yapacaklar.
ikinci adımda adamlara kendini bildirmiş oluyorsun abicim adresim bu ahanda bu kadar bakiyem var diyorsun.
ancak ozaman senden haberdar olurlar.

Gerçek POS da ise cüzdan sahibi olarak bir yere bildirim yapmazsın. sadece cüzdanını açık tutarak ağa katkıda bulunursun.
blok ödülünden cüzdanının ağırlığına göre pay alırsın.

yani git crex24 den al kendi cüzdanına çek ama adamlara bildirme sana bir şey gelmez.

ama fikir orjinal Smiley adamlar yürür buradan.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
July 16, 2018, 02:35:19 PM

Pos token vardı biraralar. Onu andırdı bana.
blokceyin
Member
**

Merit: 11

Sound/Foley FX Design Service For Your ICO Videos

View Profile
July 20, 2018, 12:25:34 PM

Ellerine sağlık üstad, süper açıklamışsın! Buralar ileride çok değerlenir. Cool

Sound/Foley FX Design Service For Your ICO Promo Videos
turfanda
Newbie
*

Activity: 48
Merit: 0

View Profile
July 20, 2018, 01:09:04 PM

konu için teşekkür ederim kimse pos ile ilgili olayları açıklamıyordu not aldım.
Looden (OP)
Member
**

Merit: 24

View Profile
July 20, 2018, 03:12:14 PM

konu için teşekkür ederim kimse pos ile ilgili olayları açıklamıyordu not aldım.

Aslında @mhanbostanci 'nin da dediği gibi, tam bir POS değil bu sistem. Bir iki yöntem dolaşıyordu, ilk kullanılan yöntem pek fazla anlaşılmadı, o yüzden bunu yazayım dedim. Herhâlde esas POS olayının pratiğini, ETH'dan sonra göreceğiz Smiley
blokceyin
Member
**

Merit: 11

Sound/Foley FX Design Service For Your ICO Videos

View Profile
August 24, 2018, 04:04:29 PM

Bugün ilk mint denememi sayende yaptım üstad. Hesaba anında yansıdı. Tavsiye ettiğin şekilde haftada bir yapacağım bu işlemi.

Tekrar çok teşekkürler!

Sound/Foley FX Design Service For Your ICO Promo Videos
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
August 26, 2018, 02:24:50 PM

2018 basinda postoken vardi erc20 pos mantigi calisan tokenlerden biri idi. airdrop ile dagitim yapildiginda oldukca populer olmustu ama sonra ne olduysa ortadan kayboldular. bunlarin ekip de arazi olmaz umarim.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
August 29, 2018, 09:46:02 AM

Coinomi cüzdanı için bu mint olayını nasıl yapıyoruz?

...
GGurol
Member
**

Activity: 112
Merit: 31

View Profile
September 02, 2018, 11:39:44 AM

2018 basinda postoken vardi erc20 pos mantigi calisan tokenlerden biri idi. airdrop ile dagitim yapildiginda oldukca populer olmustu ama sonra ne olduysa ortadan kayboldular. bunlarin ekip de arazi olmaz umarim.

Ekibin arazi olacak bir durumu yok, çünkü ICO yok, gelirleri yok.
Gelirlerini projenin başarısına endekslediler. Öyle bir özgüven var yani.
İşin bir de bizim tarafına bakarsak, kumar işi her zaman kazandırır diye düşünüyorum.
İşin sonunda tabi her şey olabilir, ama PROs ve CONs lara bakınca ben PROs ların ağır bastığını düşünüyorum.
2-2.5 yıllık miner olarak da yatırım yaptığım tek external proje şimdiye kadarki.

GGurol
Member
**

View Profile
September 02, 2018, 11:46:39 AM

Coinomi cüzdanı için bu mint olayını nasıl yapıyoruz?

Açıkcası coinomi cüzdan kullanmadım. Ama eğer cüzdan, kendi adresine transferi destekliyorsa problem yok.
Kendi adresinize "0" STR gönderiyorsunuz o kadar. Kendi adresinizden kastım, "from" adresi ile "to" adresi aynı olacak. Bu da ikinci yöntem zaten.
Imtoken kullananlar bunu yapamadı, cüzdan kendi adresine gönderimi desteklemiyormuş.
Siz de denerseniz hem cüzdanın self transfer destekleyip desteklemediğini öğrenmiş oluruz.

NOT :  Unutmayın, tokenlerinizi min. 3 günlük süreyi doldurması gerekiyor cüzdanlarınızda.
11. airdrop roundu bügün sonuçlandı. Unutmayın toplam 40 round var ve round başı ortalama 30K-40K token dağıtılıyor.
Aşağı yıukarı her airdropta 250-300 arası eligable oluyor, borsada işlem gören, rahatça alınıp satılabilen bir token için kısa vadeli bile düşünseniz bu süreç için güzel getirisi var arkadaşlar.

Bazı faydalı linkler;

Mining calculator : https://calculator.staker.network/
Official Forum : https://forum.staker.network

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
September 22, 2018, 09:24:54 AM

gecen yil kasim aylariydi sanirim, postoken de ayni sekilde piyasaya suruldu. aradaki fark ekip tokenlerin tamamini airdrop ile dagitti.1-3usd araliginda seyreden token fiyati boga sezonunda epey ragbet gorduydu.
ocak ortasindan sonra piyasa dususe gectiginde ekibi bi daha goremedik.
pos sisteminin ilk contract i sanirim bunlara aitti.
anlatilan yontemin birebir aynisi ile calisan bir yapilari vardi. ama tutmadi.

aksama contract a bakip karsilastiracagim, bu proje bana dogrudan postokeni animsatti. ekip bu yapida parayi gorup ilk denemede vuramadigi vole icin yeni bir clone yaratmis olabilir belki ? Smiley
GGurol
Member
**

View Profile
September 24, 2018, 05:40:59 AM

gecen yil kasim aylariydi sanirim, postoken de ayni sekilde piyasaya suruldu. aradaki fark ekip tokenlerin tamamini airdrop ile dagitti.1-3usd araliginda seyreden token fiyati boga sezonunda epey ragbet gorduydu.
ocak ortasindan sonra piyasa dususe gectiginde ekibi bi daha goremedik.
pos sisteminin ilk contract i sanirim bunlara aitti.
anlatilan yontemin birebir aynisi ile calisan bir yapilari vardi. ama tutmadi.

aksama contract a bakip karsilastiracagim, bu proje bana dogrudan postokeni animsatti. ekip bu yapida parayi gorup ilk denemede vuramadigi vole icin yeni bir clone yaratmis olabilir belki ? Smiley

İnceleme sonucunu ben de merakla bekliyorum Smiley
Kötü tarafından bakarsak, olumlu şeyler var diyebiliriz. Piyasa zaten epey düşük. ETH networku için gelinebilecek dibe epey yaklaşmıştık geçen ay. Maliyet 135-140 USD/ETH civarındaydı en son hesapladığımda. 185 USD leri gördüğümüze göre daha da düşmez, düşse de kısa süreli olur herhâlde.
Proje tarafına gelirsek, 1-2 ay içinde en fazla oyunu piyasaya sürmeleri lazım. Süremezlerse yol yakınken dönüş gibi olur, güven epey sarsılır.
Ekonomik tarafına gelirsek de, piyasadadaki hacmin büyük kısmı artık mining yapanlardan ziyade trade yapanlarda gibi geliyor bir süredir. Crypto paralar yavaş yavaş diğer yatırım araçlarına döndü onlar için. Bu da eski davranışların sonu olacak gibi hareketlenmelerde. Öyle eski 5x-ler 10x'ler zor gibi geliyor. Hızlı realizasyon ve re-invest durumu. Tabii şahsi öngörüm bunlar, göreceğiz.

yelkovan
Member
**

Activity: 234
Merit: 10

View Profile
September 29, 2018, 08:48:21 AM

bu tarz konular tamamen merit hak ediyor ancak elimizde yokki ancak pos desteği olan yeni coinler hızlı tüketiliyor tamamen şans
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
November 28, 2018, 08:52:37 AM

Ortada bir stake yok aslında. Adamlar cüzdanında STR tutanlara yazdıkları bir kontrat ile düzenli dağıtım yapacaklar.
ikinci adımda adamlara kendini bildirmiş oluyorsun abicim adresim bu ahanda bu kadar bakiyem var diyorsun.
ancak ozaman senden haberdar olurlar.

Gerçek POS da ise cüzdan sahibi olarak bir yere bildirim yapmazsın. sadece cüzdanını açık tutarak ağa katkıda bulunursun.
blok ödülünden cüzdanının ağırlığına göre pay alırsın.

yani git crex24 den al kendi cüzdanına çek ama adamlara bildirme sana bir şey gelmez.

ama fikir orjinal Smiley adamlar yürür buradan.

bunun ıcın adamlara bıldırmene gerek yok yaw, öle şeymi olurmuş, sadece ödülleri toplamak için işlem yapman gerekıyor. normal  pos coınlerde sadece cuzdan acman yeterlı. ama bunda her 90 gunde bır kardes odullerımı alayım dıyorsun.

yenı moda aslında bu ether uzerınde ama pos fılan degıl bunlar. bu tarz smart contratlar ve masternodelar pos fılan degıl. karıstırmayın. pos coınlerde total supply dıye bırsey olmaz. pos coınler sınırsız olur. yıllık bellı bır oranda her yıl artar coın adedı, şekil 1 a nav coın
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
November 29, 2018, 06:21:01 PM

İşin bir de bizim tarafına bakarsak, kumar işi her zaman kazandırır diye düşünüyorum.
İşin sonunda tabi her şey olabilir, ama PROs ve CONs lara bakınca ben PROs ların ağır bastığını düşünüyorum.
2-2.5 yıllık miner olarak da yatırım yaptığım tek external proje şimdiye kadarki.

ico yok dediginiz coin %100 pre-mined eth tokeni, crex’ten satin aldiginiz her token aslinda ekibin cebine giriyor Cheesy
GGurol
Member
**

View Profile
December 01, 2018, 06:53:51 AM

ico yok dediginiz coin %100 pre-mined eth tokeni, crex’ten satin aldiginiz her token aslinda ekibin cebine giriyor Cheesy

100% pre-mined olmuyor. Alınan her token de ekibin cebindeki değil. Ne kadarı öyle tam bilemeyiz elbette ama zaten şimdiye kadar 1M token airdrop ve bounty/imza için dağıtıldı.
Satın alma oranı holderlar için çok alt seviyelerde şimdilik.
Holder listesine bakarsanız daha iyi analiz yapabilirsiniz. Neticede bu bilgiler gizli ya da manupule edilebilinecek şeyler değil.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: