Bitcoin Forum
May 05, 2024, 11:52:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bir kripto projesinin kayda değer olduğunu anlamanın yolları  (Read 668 times)
iccel
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
October 20, 2018, 06:48:14 PM

Bence bir projenin kayda değer olup olmadığını anlamak oldukça zordur. Sahtecilik, yalan ya da yanlış bilgi ile hazırlanmış güzel grafik tasarımlarıyla donatılmış sürü ile site var. Herkes güzel fikirlere sahip fon toplamak istiyor; mesele siz paranızı teslim edecek kadar güveniyor musunuz?

1714909961
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714909961
Reply with quote  #2

1714909961
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714909961
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714909961
Reply with quote  #2

1714909961
Report to moderator
tmskcimen
Member
**

Activity: 448

View Profile
October 26, 2018, 04:55:08 PM

Güzel bilgiler vermişsin teşekkürler ilk olarak benim için kriterler şunlar ilk proje ikincisi takım üç advisorlar dörtte en önemlisi yatırımcılar sıralamanın önemi yok hepsi iyiyse güzelse yatırım yapabilirim.
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350

CAT.EX Exchange

View Profile
October 26, 2018, 08:48:32 PM

maddelerdeki bütün kriterlere harfiyen katılıyorum tabi istisnalarda olabiliyor bazen bu tarz projelerde çöp olabiliyor en önemli maddelerden birisi işlevsellik bence uygulanabilirlik projeyi başarılı kılabilecek en önemli faktör bence işlevselliktir

adempostaci
Member
**

Activity: 518

View Profile WWW
October 26, 2018, 10:15:17 PM

Açıkcası bende ilk başlarda bountylere katıldığımda pek incelemiyordum. Ödüle bakıp iyi bir getirisi varsa hemen katılıyordum. Ama sonradan ögrendim ki onlar önemli değil. O kadar uğraşıpta sonradan göndermedikleri çok oldu. Her projeye güvenmemek gerekiyor.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
October 26, 2018, 11:01:23 PM

3. Maddeye bir ek yapalım. Eğer proje biz paranın yerini alıcaz, ödemelerinizi ilerde bunla yapıcaksınız diyorsa al sat dışında çokta holda girmenin bir mantığı yok. Satoşi abimizin isyanına katılır modda piyasaya çıkanlar kendileride biliyor ki gelecekte şuanki kripto paraların hiç biriyle ödeme yapamıycaz. Bu (şahsi görüşüm) net.

Onun dışındada projelerin amacının size para kazandırmak değil para kazanmak, borsalarında amacının herkesin kazanmaması olduğunu bilerek al sat en mantıklısı. Yani neden herkes zengin olsun? O zaman fakirliğinde paranında pulunda bi anlamı kalmaz. Ve bu sistem maalesef buna izin vermez.

Hep diyorum ufak miktarlar nolur nolmaz diye tutup gerisinde al sat en mantıklısı. Ölümüne holddan ziyade kararında çıkmak mantıklı olan.
Ödemelerde kullanılacaklarında şansına bahtına kalmış bişey. O da ancak devletin bunu almasıyla alakalı.
Aklıselim hiç kimsede ileride eth ile hot ile bilmem ne ile bakkala manava otobüse ödeme yapabileceğini sanmasın Smiley

Çok çok yerel tutulmuş projeleri devletler bünyesine katar devletleştirir ve ülkenin resmi dijital parası yapar. Atıyorum neoya çin el koyar resmi para yapar.

...
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
October 27, 2018, 01:40:23 AM

Bunlar önemli tabi ama bunlara bakan kaç kişi var. Yani bir sürü kişi ben gibi bilinçsiz yatırım yapan tarafta. Balinaların projesi güzel olmayan coinlerdende kazandığını düşünüyorum. Bizim gibi ufak yatırımcıda şanslı olursa kazanıyo işte.

procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
October 27, 2018, 01:48:29 AM

Gayet önemli bir konu olmuş. Bizde genelde bu tür araştırmalara bakmayıp balıklama atlayan bir milletiz. Bir kaç kişi yatırım yapmışsa aa süper kesin uçacak diyoruz halbuki bahsettiğiniz gibi bu önemli noktalara dikkat edersek hem scam icolara paramızı kaptırıp bu kadar çoğaltmayız, hemde hem biz hemde yatırım yaptığımız proje iyi yerlere gelir.

Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
October 27, 2018, 04:44:41 AM

gayet güzel bir şekilde derlenip toparlanmış bir yazı emeğinize sağlık. projenin vizyon ve misyonu da proje hakkında güzel fikirler verebiliyor.
sanatsanaticindir12
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
October 27, 2018, 10:54:22 AM

Çok verimli bir başlık çalışması olmuş.Aldığı yatırım ve yaptığı tanıtımlara çok güvenirdim.Çünkü tanıtım yatırım getirir yatırım kripto parayı değerli kılar ve daha çok yatırımcıyla piyasaya girişi ve piysada ayakta kalmayı kolaylaştırır.Bu başlık için teşekkürler iyi bir başlık.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
October 27, 2018, 12:53:03 PM

Biz türkler hiç bunları okurmuyuz ki hiç araştırma yaparmıyız sanıyorsun Smiley sadece direk dalarız balıklama sonrada ah kafam taşa geldi ayağım takıldı şöyleydi böyleydi diye bahaneler ile kendimizi avutur dururuz ve kabullenmeyiz kendi hatamızı asla

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
October 27, 2018, 01:02:19 PM

Belirtmiş olduğunuz hususlar önemli ama bunları karşılayıp bir işe yaramayan coin sayısıda bir hayli fazla bu yüzden bu özellikleri karşılayan her coine güvenmeyin çünkü sizi terste bırakabilir

samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
October 27, 2018, 10:59:50 PM

Benim en fazla önem verdiğim iki şey var. Birincisi o projeye gerçekten ihtiyaç var mı? İkincisi elle tutulur bir ürünleri var mı veya oluşturacaklar mı? Cevaplar evetse yatırım yapıyorum.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
renovatix
Full Member

Activity: 301
Merit: 100

View Profile
October 27, 2018, 11:34:32 PM

Güzel bir konu olmuş bence sürekli güncellenmeli. Bir de yorum olarak düşünce ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlarında yorumları konuya alıntı olarak eklenmeli. Çok daha iyi olacaktır.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
October 28, 2018, 02:52:00 PM

Bunların hepsi boş aslında somut bişey var mı yok mu vs. Öncelikle ico yapan projelerin büyük çoğunluğu zaten çöptür bişey çıkmaz. Kaliteli projelere bakıyorsanız icosu olmayan projelere yatırım yapmaya çalışın.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
October 28, 2018, 03:01:48 PM

Ekibi araştırmak lazım sonrada işlevsel mi değil mi tabi ne kadar incelersiniz bilmem ama menşei de önemli. İskandinav projeler daha güven veriyor bana nedense
Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
October 28, 2018, 06:02:55 PM

Benim için en önemli unsur takım gerçekten çalışıp bunu yapıcak bir takım mı, eğer öyleyse proje nedir gerçekten hayatta böyle bişeye ihtiyacımız var mı yok mu bunları iyice düşündükten sonra bişeye değer mi değmez mi az çok karar vermiş olurum.
okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
October 28, 2018, 06:05:22 PM

Bunların çoğunluğu hiç bir projede olmuyor olursa %5 i gibi bir projede oluyor onlarda istedikleri paraları topluyolar açıkçası toplamasalar eyvallah ama iyi anlatmışsın teşekkürler.
andyge
Sr. Member

Activity: 509
Merit: 253

View Profile
November 02, 2018, 11:11:15 PM

Ekibe projeye sosyal medyaya özellikle ekibin geçmişine bakın. İco rating kuruluşlarının verdiği rapor artı puan size güven telakki etmesin.  Projeler %90 çöp olur pazarın haline bakan anlar.
wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
November 03, 2018, 10:25:19 PM

kayda değer proje üreten adamları tespit ederek çalışmalarının sonucunun gelmesini token satın alarak bekleyin. Rating, reklam, airdrop çöplüğü scam projelerin dolandırıcı ekiplerine zengin olma amacına ulaşma hikayesi yaşatır.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
janocuk (OP)
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 6

View Profile
November 03, 2018, 10:42:58 PM

takip ettiğim birkaç proje var,  birkaç borsada listeleniyorlar, çok hacimli değiller ama işler bir projeye dahiller. ancak birkaç büyük borsada yüksek hacimli bazı coinler var, doğru dürüst işlerlikleri yok.  yani  insanların derdi kısa vadede para kazanmak mı, aslında bence ondan daha değerlisi  uzun vadede hold edip ciddi yatırım  yapılacak coinleri bulmak. bunun yoluda işler proje bulmaktan geçiyor.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: