Bitcoin Forum
June 23, 2024, 01:42:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Raven ana konu  (Read 16913 times)
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
October 17, 2018, 09:04:14 PM

Raven binance girecek muhabbetleri döndü sonra girdi fiyatı nerdeyse 2x oldu güzel kazandırdı tabi ama şimdi nolur ilerleyen dönemlerde nolur bilinmez artık çok bir yükseliş gelmez bundan

Hocam Ravencoinin olayı 500 raven karşılığı etherium gibi token yaratabilmekte, ilerleyen dönemlerde token yaratma olayı alır başını giderse her token başına 500 adet raven yakılacak doğal olarak fiyata etki edecektir. Kısa vade de çıkar iner ama uzun vade de değerlenme olasılığı yüksek değil mi sizce ?
Bu dediğinin teknik kaynağı varmı resmi kaynağı bakmak isterim düşünülebilir yatırım için ben alabilirim tutarsam bu raveni. Link onun gibi bir şey paylaşırsan güzel olur kardeşim çok güzel bir bilgi bilmiyordum ben

https://medium.com/@tronblack/ravencoin-asset-faq-e0d04d460e9b

"Yeni bir varlık yaratmanın maliyeti 500 RVN'dir. Bu RVN yakılır ve geri dönüştürülmez. Bu, kalan RVN'nin, RVN'nin kıtlığını arttırdığı için daha değerli olduğu anlamına gelir."

Ek olarak Ravencoin altyapısında oluşturduğunuz tokena bağlı alt tokenlar oluşturabiliyorsunuz. Alt token yaratmanın maliyeti 100 RVN, alt tokenları doğal olarak sadece ana tokeni yaratanlar oluşturabiliyor.

Sanırım örnekle açıklasam daha doğru olacak. Burada demek istediğim, token karşılığı yakılan 500 raven ya da alt tokenlar için yakılan 100 raven koca bir hiç çünkü adet çok fazla örneğe gelecek olursak;

100.000 evet yanlış okumadınız tam 100.000 adet token oluşturulursa bile 500*100.000 = 50.000.000 yapar.

Ne demiştik 50 milyon değil mi? Peki total supply ne kadar? Tamı tamına 21 milyar.

100 bin adet token bile çıksa hala total supply bunun tam 420 katı.

Gerçekci rakamlara gelirsek çıksa çıksa 1000 tane çıkar. 500*1000=500.000 yapar.

21 milyarda 500 bin token yaksanız ne olur yakmasanız ne olur. Bunu övülecek bir şeymiş gibi sürekli yazmanın bir anlamı yok.
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
October 17, 2018, 09:09:45 PM

token metriciğine bakıldığında son bir haftadaki artışından sonra bence bundan sonra fiyatını stabil tutmaya çalışıp bir sonraki atılımı gelecek boğa da yapar diye düşünüyorum. ne olur ne olmaz uygun bir fiyattan bir miktar yatırım yapılabilir.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
October 17, 2018, 10:11:36 PM

Tüm cüzdan sahipleri kendi tokenini çıkarsa, karşılığı yakılsa etkisi sanırım %1 olmuş oluyor:)

Oradaki o 500 oluşu ve yakılışını ucuzluk ve kolaylık anlamında yazsalar daha mantıklıydı. Bu kıtlığı artırıp giyatı yükseltir demek ağır saçmalamak olmuş. Raven ekibi bu saçma açıklamayı neden yapmış acaba..

...
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
October 17, 2018, 11:21:00 PM

Bugün binance girecek diye bir şeyler okudum elimde yüklü miktar vardı ama satmıştım düşünce almak amacıyla girerse ve uçarsa çok üzülürüm. Fomoya kapılmamak için beklemede kalacağım.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
mdikmetas (OP)
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
October 18, 2018, 07:47:06 AM

binancede zaten bu coin ancak uzun zamandır piyasadan etkilenmeyen tek coin oldu benim için milyar milyon önemli değil

piyasadaki bulunan miktar önemli ortalama 1 da 4m gibi bir miktar ortaya zor çıkıyor benim hedefim çok büyük ortalama süreçte elimde 100 k olmasını istiyorum çok büyük hedef dediysekde kendimize göre büyük Cheesy
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
October 18, 2018, 08:03:10 AM

65k kadar elimde var 17k'sı mine ettiğim gerisini binance'ye gireceğini duyunca 320'den almıştım merdiven basamağı gibi kademe kademe çıkıyor 600 sat olursa gözünün yasına bakmam satarım  Smiley
mdikmetas (OP)
Full Member

View Profile
October 18, 2018, 08:09:31 AM

ben satmayı düşünmüyorum kısa sürede 1000 satlara kadar çıkabileceğini düşünüyorum

nerden biliyorsun de valla bilmiyorum ama çok pis bu sefer içime doğuyor

3-4 kere oldu aynısı hep sattım Cheesy pis girmişti sattım diye
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
October 18, 2018, 03:21:47 PM

Asset aktivasyonu gelmeden mi satmalı yoksa daha sonra mı ?
Tahminimce bu olay olduktan sonra paraşütle atlar gibi fiyat aşağılara inebilme olasılığı çok fazla.
Aşırı hype kapılmadan işlem yapmak gerekiyor.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
October 18, 2018, 03:41:47 PM

Daha önce hiç görmediğim dikkatimi çekmeyen bir tokendi. Şimdilerde binancede iyi gidiyor. Gireyim mi girmeyeyim mi diye tereddüt te kaldım. Belki buda gvt ya da ontology gibi olabilir. Çünkü onlarda da aynı şeyi yaşadım
mdikmetas (OP)
Full Member

View Profile
October 18, 2018, 04:20:24 PM

uzun zamandır bu hareketleri bekliyordum bakalım devam etmesini umuyorum ay sonuna kadar en azından 0.07 gibi bir rakama kavuşur gibi duruyor

söylediklerim yatırım tavsiyesi değil sadece kendi düşüncem herhangi bir yere  site vs da dayanmamaktadır.
pckoliq
Full Member

View Profile
October 18, 2018, 04:56:28 PM

Raven çakması pigeon'da çaktırmadan yükseliyor. Raven ve pigeon şu an için mine edilen en karlı coinlerden oldular biraz pigeon kazsak mı acaba? Grin
Kuşların modası tutmuşken btctalk Türkiye grubu olarak bizde "Owl Coin" Geliştirelim belki tutar Grin
pckoliq
Full Member

View Profile
October 22, 2018, 01:39:27 PM

70k raveni 910'dan bu gün sattım gideri vardır belki ama çok hızlı yükseldi 750 sat gibi yine alım yaparım biraz piyasanın oturmasını izleyeceğim.
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
October 22, 2018, 05:32:26 PM

binance da hergün 2 3 coin %50 veya x2 artış yapıyor delist edilme olayından sonra özellikle çöp ve hacimsiz coinler bir bir yükseliyor sırf böyle oluyor diye gidip parayı çöp tokenin birine gömesim gelmiyor değil.
casty3000
Full Member

Activity: 532
Merit: 100

View Profile
October 22, 2018, 05:36:43 PM

binance da hergün 2 3 coin %50 veya x2 artış yapıyor delist edilme olayından sonra özellikle çöp ve hacimsiz coinler bir bir yükseliyor sırf böyle oluyor diye gidip parayı çöp tokenin birine gömesim gelmiyor değil.
Valla benim ara ara yaptığım birşey bu illa ki güzel hypelanma oluyor denk geldiği gibi satıyorum zaten dipte olan birşey daha ne kadar düşebilir ki. Ölmüş eşşek kurttan korkmazmış Smiley

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
Neyzen_06
Newbie
*

Activity: 99
Merit: 0

View Profile
October 22, 2018, 06:40:36 PM

250 satoşiden aldığım rvn leri 370 den sattım bir ara bi baktım ki fiyat uçmuş gitmiş arkasından bakakaldım:( zaten satmayım daha çıkar dediğim koinler geldiği yere geri dönüyo satalım daha çıkmaz deyince de alıp başını gidiyor arkadaş, bu nasıl bir iştir!
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
October 22, 2018, 06:50:34 PM

Bitcoin algoritmasını geliştirerek kullanan ve BTC'den 1000 kat daha fazla arzı olan bir proje.

Birçok işi Bitcoin'den daha iyi yapmayı hedefliyor, bunların bir kısmını bile başarsa Bitcoin'in 1000'de bir fiyatını da geçmesi sürpriz olmaz.

Yani şu anki seviyeler bence hala çok ucuz Raven için.

Cemlik
Member
**

View Profile
October 22, 2018, 07:19:55 PM

70k raveni 910'dan bu gün sattım gideri vardır belki ama çok hızlı yükseldi 750 sat gibi yine alım yaparım biraz piyasanın oturmasını izleyeceğim.

En mantıklı hareket.

Son zamanların en baba coini. Madencilerin ve keiptocuların güvendiği bi coin.
Ama aşırı pumplandı. Muhtemelen bi paraşüt takacak 300-400 bandına. Bi ihtimal 1250lerden takacak.

Şu bi gerçekki önümüzdeki boğanın yıldızı olabilirdi. Xlm diyorduk ancak borsaya girişiyle iyice umutlandıran raven gibi bi coininde içine ederler gibime geliyor yakında.

Ayrıca artık boğanın yıldızı olma şansı yok çünkü bu kadar insan aynı anda zengin olamaz Smiley buna bu sistem izin vermez. Herkes elinde raven tutuyo. Hatta bende eth yerine 1k görür diyenlerdendim 290lardan aldığımı sattım şuralarda. Işığı gören gelince yakında elde patlamalar başlar.

Raven son zamanların en güvenilir projesiydi.

Ama sanıyorum bu kadar aşırı yükselişle o şansını kaybedecek. Daha stabil yükselebilirdi. Hergün %30 40 nedir arkadaş Smiley patlayacak doğal olarak Smiley en mantıklı yol olan bu seviyelerden satış gayette akıllıca.

...
Cemlik
Member
**

View Profile
October 22, 2018, 07:20:51 PM

250 satoşiden aldığım rvn leri 370 den sattım bir ara bi baktım ki fiyat uçmuş gitmiş arkasından bakakaldım:( zaten satmayım daha çıkar dediğim koinler geldiği yere geri dönüyo satalım daha çıkmaz deyince de alıp başını gidiyor arkadaş, bu nasıl bir iştir!

Yine 370 bekleyin Smiley çok düşük bi ihtimal değil.

...
Cemlik
Member
**

View Profile
October 22, 2018, 07:22:00 PM

Daha önce hiç görmediğim dikkatimi çekmeyen bir tokendi. Şimdilerde binancede iyi gidiyor. Gireyim mi girmeyeyim mi diye tereddüt te kaldım. Belki buda gvt ya da ontology gibi olabilir. Çünkü onlarda da aynı şeyi yaşadım

Cidden raveni duymadınızmı?

...
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
October 22, 2018, 07:27:02 PM

asset aktivasyonundan sonra deli gibi her önüne gelen markan tescil eder gibi Smiley her markada her isimde vartık aklına ne gelirse asset yaratacak ondan topluyorlar ay sonu çok pis dump yeme potansiyeli çok yüksek.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: