Bitcoin Forum
May 05, 2024, 09:24:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto paralar yıkılsa hepsi patlayıp gitse ne olur?  (Read 739 times)
SkyLords (OP)
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
October 25, 2018, 08:40:52 PM
Last edit: October 26, 2018, 01:34:26 PM by SkyLords
Merited by teramit (1)

Düzenlendi.

Arkadaşlar çoğunuz beni eleştiriyorsunuz. Bu konudan çıkarttığınız ile beni eleştiriyorsunuz. Sessiz kalmamak için size cevap vereyim. Bu yazıda olumlu olmak gerektiğini anlatmaya çalışıyorum. Yani ben Dogecoinci değilim. Evet çoğunuzda olduğu gibi benimde elimde biraz var. Öyle çok sayıda dogecoin yok ya da dogecoinin fanı değilim.

Burada anlatmak istediğim kısaca kim ne derse desin. Bu iş balon ya da bu iş saadet zinciri desinler. Çevremde herkes bunu dediği için diyorum. Malum Çiftlikbank olayından dolayıdır. Ben bu borsanın daha doğrusu blockchainin geleceğinin çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.

Bu yazıdan sadece eleştirel konuları kendinize göre alıp beni eleştiriyorsunuz. Bunu yapmadan bunu yazayım dedim.

------------------------------------------------

Kripto paralar yıkılsa, hepsi patlayıp gitse bile, ne olursa olsun 2 tane coin her daim ayakta kalır.

Bu iki Coinin adı Bitcoin ve Doge

Bitcoin bir lider, bir öncü, bir sembol ve kripto paraların başlangıcı olduğu için her daim kalıcı olacaktır.

Dogecoin ise; her kalıcı, sağlam teknolojik sistemlerde olduğu gibi Kripto sisteminde de bir insan dokunuşunu göstermesi nedeniyle kalıcıdır. Bir şaka coinidir. Bilgisayarların asla anlayamacağı bir şeydir. Koda duygu entegre edilişinin bir sembolüdür. Gülümsemektir. Gülümsetir.

Bir örnek vereyim; hemen hepimiz 404 hatasını biliriz değil mi? Hani bir site açılmadığında karşınıza 404 hata sayfası çıkar ya. O sitenin bulunamadığını söyler falan. O 404 hatası gibi daha bir çok rakamsal hata vardır. Mesela 403 yasak sayfanın hata kodudur. 512 Email SMTP hatasıdır falan.

Birde bunlar içinde 418 numaralı bir hata vardır. Bu hatayı aldığınızda ekran size "Ben bir çaydanlığım" der. Buna sebep veren durum ise "Çaydanlıkta kahve pişirmeye çalışmanızdır." Tabi bunları ingilizce olarak size söyler. Neyse, şuanda dünyadaki bütün serverlerde bu hata kayıtlı ve mevcuttur. Bir yazılıma yada bir makineye verilen insani bir dokunuştur. Makine ve yazılım ne olursa olsun, ne kadar iyi ve kusursuz olursa olsun her zaman arkasında bir insan olduğunu, bize duygularımızın önemini hatırlatır. Gülümsemektir. Gülümsetir.

Bu hata her ne kadar her serverde olsa da üretmeniz tabi http üzerinde normal şartlarda mümkün değil. Ekrana çaydanlık sokmaya çalışmayın yani. İllaki bu hatayı görmek isterseniz, http yerine htcpcp üzerinden doğru durumu oluşturarak, kendi serverinizde deneyebilirsiniz. Ancak bu şekilde bu hatayı almanız mümkündür. Şuanda internet kod standartlarını belirleyen topluluk bu hata kodunu resmen tanımış, ona özel bir protokol açmış ve bunu 1998'den beri içeriklerinde resmen tutmuşlar.

Şuanda Google'da bunu tanımış ve hatta geçen yıllarda bunu 1 nisan şakası olarak bizlere sunmuştu. Sayfa halen mevcut olup inceleyebilirsiniz. Çaydanlığın üstüne tıklayın. https://www.google.com/teapot

Konumuza dönersek, Dogecoin`de aynen 418 hatası gibi Kripto Dünyasında insani bir dokunuşun sembolü ve bir espri olarak kalacaktır. Fiyatı iner çıkar ama kendisi kalıcıdır. Eksiğimizle, sevincimizle, duygularımızla bizi temsil eder blockchainde.

İşte bu nedenlerledir ki Bitcoin ve Dogecoin her daim kalıcı olacaktır.

Alıntı yapılarak düzenlenmiş ve derlenmiştir...

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
October 25, 2018, 09:52:56 PM

Biraz mantıksız bir teori olmuş.Kripto piyasası yıkılsa o ikisi de kalmaz.Güven kaybeden bir piyasaya kimse kolay kolay gelip yatırım yapmaz.Borsalar 2 coin ile mi işlem yapacak.Bitcoin olduğu sürece Altcoinler her zaman olacak.Bitcoini tahtından edecek bir altcoin çıkar mı onu zaman gösterir.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
October 25, 2018, 10:00:40 PM

Biraz mantıksız bir teori olmuş.Kripto piyasası yıkılsa o ikisi de kalmaz.Güven kaybeden bir piyasaya kimse kolay kolay gelip yatırım yapmaz.Borsalar 2 coin ile mi işlem yapacak.Bitcoin olduğu sürece Altcoinler her zaman olacak.Bitcoini tahtından edecek bir altcoin çıkar mı onu zaman gösterir.

Üstad ben orada benzetme yaptım. Yani yıkılırsa akıllarda ve sistemde bu ikisi kalacak. Sen bunu ciddi algılamışsın. Bu yazı olumlu olmak üzerine yazılmıştı.
Orhans
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile WWW
October 25, 2018, 10:09:02 PM

Bu sektör daha yıkılmaz geleceğin parası bu kripto paralar ancak diyelim ki yıkıldı arkadaşın dediği gibi güven kalmaz kimse yatırım yapmaz vs. bitcoin tek başınayken olan belli 10 binlerce bitcoin 1 pizza ediyordu ancak ama sektör genişledikçe güven ve nam kazandı duyan geldi.
psikolog
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
October 25, 2018, 11:11:12 PM

Nolacak en fazla bir ponzi saadet zinciri daha patladı denir, yıllar boyunca o şekilde hatırlanır  Grin Ama böyle birşeyin olması pek mantıklı değil en azından şimdilik

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
semihbalkanli
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile WWW
October 25, 2018, 11:30:39 PM

BTC ve Doge yi övmek ve özelliklerini ortaya çıkarmak için diğerlerini de elimizin tersiyle itmemize gerek yok ki. Ki zatan bir çok coin-token- proje ileride yok olup bitecek olsa da bir çoğu da yoluna emin adımlarla devam edecektir. Bizim için önemli olan şu; gerekli ve yeterli araştırmalı yapıp kararlarımızı bu doğrultuda vermek.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1138

View Profile
October 26, 2018, 01:47:59 AM

hocam dogecoin'e benzettiğim bir token daha var, kin token! bunların kik adında mesajlaşma aplikasyonu var ve 100m üstü indirme görünüyor android'te...supply çok fazla, doge'u 7'ye katlar ve çok ucuz, şu an 1 satoshi altında ve binance'a falan girse bytecoin kadar olmasa da millet kapalaşır  Cheesy baktım biraz bizim gençler de epey ilgi göstermiş bu uygulamaya farklı amaçla da olsa Wink numara gözükmeden mesajlaşma imkanı sunuyor ellam yani böyle flört falan için...
her neyse! adamların amacı ekosistem meydana getirmek ve kullanılan bir para birimi olmak, aynı zamanda sürekli yeni uygulamaları kendi ekosisteminde işler hale getirmek vs biraz detaylı konular...  vakıfları falan da var eğer çalışırlarsa doge benzeri bir yapıyla daha karşılaşabiliriz. tabii önce şöyle güzel marketlere girse hiç fena olmayacak!
+ethereum'un da (en azından uzun bir süre daha) kolay kolay yıkılmayacağını düşünüyorum.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
October 26, 2018, 08:51:21 AM

Enterasan bir yazı olmuş. Kripto paralar yıkılsa hepsi patlayıp gitse yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bir ponzi saadet zinciri daha patladı denir. Paralarımız sıfırlanır. Yani haydan gelen huya gitmiş olur. Tabi ki akıllarda büyük kripto paralar her zaman için kalır. Bitcoin, Ethereum, Ripple, Dogecoin gibi.

zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
October 26, 2018, 09:15:27 AM

Bitcoin fiyat olarak kalmasa bile ismen varlığını sürdürür ama doge konusuna katılmıyorum biraz fazla duygusal bağ kurmuşsunuz gibi geldi.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316
Merit: 1

View Profile
October 26, 2018, 10:35:12 AM

Bu teknoloji bu saatten sonra yıkılmaz, sadece merkeziyetsizliğini kaybedebilir oda zaman alır gibi gözüküyor, sadece sıkı bir şekilde denetime girerse piyasada shitcoin kalmaz buda belki piyasanın hacmini daha da altlara çekebilir.
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
October 26, 2018, 12:19:25 PM

epey kötü olur tabi bu forumdaki birçok kişi dijital varlıklara yatırım yapmış durumda. teknolojiyi yıllık değerlendirmeyin. 5 yıllık dönemlerle bize kazandırdıkları ve kaybettirdikleri olarak ele alırsak resmi daha net görebiliriz
WaDa
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
October 26, 2018, 12:55:27 PM

Öyle bir şeyin olabilmesi için internetin patlaması lazım ağ diye bir şeyin kalmaması ilkel bir hayat'a dönmek zorunda kalmamız lazım ki ancak öyle olur yani burada sadece kripto paralar değil internet ağı üzerinden hareket eden her şey patlar, sanırım siz hala blockchain'i anlamıyorsunuz.  Wink
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
October 26, 2018, 01:39:04 PM

Arkadaşlar cevap vermeden önce en üstte yazdığım yazıyı okuduktan sonra cevapları olası duruma göre cevaplayın.
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
October 26, 2018, 01:46:23 PM

dogecoin şaka olarak çıktı, her gün bir coin çıkmasını protesto etmek amacı ile, dogenin ne olduğunu bilmeyenler atladı ve değerini arttırdı.

doge bir şakadır ŞAKA. ciddiye bile alınmamalıydı.

ama bir sürü şuursuz adam var bu sektörde yapacak birşey yok.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
October 26, 2018, 02:12:29 PM

dogecoin şaka olarak çıktı, her gün bir coin çıkmasını protesto etmek amacı ile, dogenin ne olduğunu bilmeyenler atladı ve değerini arttırdı.

doge bir şakadır ŞAKA. ciddiye bile alınmamalıydı.

ama bir sürü şuursuz adam var bu sektörde yapacak birşey yok.

Katılıyorum size. Zaten sınırsız sayıda üretiliyor. Fakat çok ucuza transfer oluyor Smiley
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
October 26, 2018, 02:25:47 PM

dogede bitcoinde 5 para etmez. Mantığınız hatalı.

Bu dünyada para çok değerlidir. 5 kuruş etmeyen bir şeye kimse 5 kuruş vermek istemez.

Bitcoinde dogecoinde blokzincir üzerinde hareket edebilen bir sanal puandır! Başkada bir özelliği yoktur.

Sadece ilk çıktıkları için değere bindiler, ilk kez internetin icat edilmesi ve ilk internet sitesinin yapılması gibi düşünün.

Ayrıca anonim merkezsiz paraların paraların yasaklanma ihtimali riski zaten devam ediyor.

bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
October 26, 2018, 02:37:49 PM

Hepsinin yokolması gibi bir durum olmaz burada can sıkan tek konu var o da borsaların güvenli olmaması. Yani adamlar dükkanı kapatsa hepimiz mal gibi ortada kalırız bir şeyde talep edemeyiz
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
October 26, 2018, 02:39:43 PM

pazardaki +2000 kripto paranın ekiplerinde çalışan on binlerce insan ve kripto para alan satan tutam milyonlarca yatırımcı var iken tümünün yıkılıp patlamasını beklemek pazarın genişleme yönünde ilerlediğini görmemektir.
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
October 26, 2018, 02:41:39 PM

Doge ne öldürür ne güldürür.sınırsız sayıda üretildiği için . Bence onların yanında birde ethereum olmalıdır. Bitcoinden sonra ethereum vardır

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
October 26, 2018, 02:42:35 PM

Hepsinin yokolması gibi bir durum olmaz burada can sıkan tek konu var o da borsaların güvenli olmaması. Yani adamlar dükkanı kapatsa hepimiz mal gibi ortada kalırız bir şeyde talep edemeyiz

Bu konuda çok haklısın. Aslında bunun da çözümü tabi her coinin yokta olan coinleri kendi cüzdanında tutmak olabilir mi? Bu daha iyi olur mu sizce? Ne dersiniz.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: